Kto urodził się 22 listopada

Wszystkiego najlepszego dla Skorpionów i Strzelców, które mają dziś urodziny.

Sławne osoby urodzone 22.11: książę Ferrary i Modeny Alfons II (1533), królowa Hiszpanii i Portugalii, żona Filipa IV Elżbieta de Burbon (1602), angielski matematyk i logik John Wallis (1616), niemiecki kompozytor Wilhelm Friedemann Bach (1710), francuski pisarz André Gide (1869), prezydent Francji Charles de Gaulle (1890), polska pisarka Krystyna Siesicka (1928), polski dziennikarz, publicysta Stefan Bratkowski (1934), polski piosenkarz Edward Hulewicz (1937), amerykański aktor i reżyser filmowy Terry Gilliam (1940), polski reżyser filmowy i pisarz Andrzej Żuławski (1940), polski dziennikarz radiowy i telewizyjny Grzegorz Miecugow (1955), amerykańska aktorka Jamie Lee Curtis (1958), niemiecki tenisista Boris Becker (1967), hiszpański konferansjer Conrado Moreno (1981), amerykańska aktorka Scarlett Johansson (1984).

Autor: Jan Starża Dzierżbicki

Opis pochodzi z reprintu książki Jana Starży – Dzierżbickiego Pod jaką gwiazdą urodziłeś się – horoskopy na każdy dzień roku, Warszawa 1938 r.

Kto urodził się 22 listopada

Sprytny, przebiegły – interesuje się militaryzmem.

Zdecydowany, energiczny - uczy się zarówno łatwo z książek, jak i bezpośrednio z życia. Pragnie się wybić i nie szczędzi żadnego wysiłku, aby dopiąć swego celu.

Nie obawia się niczego i dobrowolnie podejmuje się przeprowadzenia najtrudniejszych zadań, wymagających niezwykłych wysiłków umysłu i ciała.

Nie znosi żadnego nacisku z zewnątrz. Z wielkim tylko trudem poddaje się władzy innych, a całe jego dążenie skierowane jest przeważnie ku temu, aby samemu panować.

Pragnienie uznania jest w nim bardzo silne. Gdy omijają go należne pochwały (według jego pojęcia) – wówczas staje się bardzo niezadowolonym. Jest on na ogół oddany życiu w jego najsubtelniejszych formach i okazuje dużo smaku w każdym kierunku.

Potrafi on odkrywać sekrety innych,
zwłaszcza dotyczące powodzenia w interesach lub społecznego. Informacje zdobyte zużywa dla własnej korzyści, niewiele troszcząc się o innych.

Charakterystyczna jest jego umiejętność kontrolowania i opanowania samego siebie. Potrafi zapanować nad żądzą i zamieniać ją na wolę i wyższe wartości twórcze. Staje się wówczas podobnym do maszyny parowej, ożywianej potęgą wewnętrzną i gotowej do wyruszenia w drogę do celów wielkich i dalekich.

Chociaż szorstki nieraz w stosunkach – jest jednakże sprawiedliwy i uczciwy.

Dzięki dużej sile przyciągającej, jaką wywiera na innych oraz swoim osobistym zaletom — osiąga w życiu powodzenie.

Ten zdolny i błyskotliwy człowiek jest nieustannie zajęty. Trudno mu przychodzi zachować bierność i rozwijać cierpliwość.

2 myśli nt. „Kto urodził się 22 listopada

  1. ziarenko

    Według moich sprawdzonych i potwierdzonych przez różnych ekspertów, chciałabym zaznaczyć iż znak Zodiaku Skorpion rozpoczyna się 24.10, a kończy się 22.11. Tak więc Strzelec zaczyna się 23.11 i kończy 21.12. Dziękuję to wszystko co chciałam skomentować.

  2. Iza Autor wpisu

    Witam! Słońce zmienia znak co roku o innej godzinie, a nawet dniu (rok ma 365-6 dnia, a zodiak ma 360 stopni, stąd te różnice). Dlatego osoby urodzone na granicy znaków powinny sprawdzić u astrologa, w którym znaku mają Słońce. Niestety, nieraz bez dokładnej godziny jest trudno to określić.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>