Kto urodził się 25 listopada

Wszystkiego najlepszego dla Strzelców, które urodziły się dzisiaj!

Sławne osoby urodzone 25.11: hiszpański pisarz Lope de Vega (1562), niemiecki filozof Thomas Abbt (1738), amerykański przemysłowiec Andrew Carnegie (1835), niemiecki konstruktor Carl Benz (1844), papież Jan XXIII (1881), prezydent Czechosłowacji Ludvík Svoboda (1895), amerykański baseballista Joe DiMaggio (1914), prezydent Chile Augusto Pinochet (1915), polska dziennikarka Małgorzata Niezabitowska (1948), amerykański prawnik John F. Kennedy Jr (1960), polska aktorka Joanna Kurowska (1964), polska aktorka Izabela Kuna (1970), amerykańska aktorka i piosenkarka Christina Applegate (1971), francuski aktor Gaspard Ulliel (1984).

Autor: Jan Starża Dzierżbicki

Opis pochodzi z reprintu książki Jana Starży – Dzierżbickiego Pod jaką gwiazdą urodziłeś się – horoskopy na każdy dzień roku, Warszawa 1938 r.

Kto urodził się 25 listopada

Nie znosi żadnej niesprawiedliwości.

Wymiana myśli z innymi i komunikacja ze światem jest mu potrzebna, gdyż wsłuchuje się nieustannie w szmer swego otoczenia.

Ponieważ dąży zawsze do rozszerzenia swego horyzontu myślowego gorliwie debatuje z innymi osobami o swych własnych poglądach. Pragnie bowiem przekonać się, czy jego zapatrywania nie powinny tu i ówdzie zostać zmienione lub nawet całkowicie odrzucone.

Gdy tak dyskutuje – nie czyni tego bynajmniej w celu utorowania drogi pośród słuchaczy dla swego własnego zdania. Skoro tylko przeciwnik dowiedzie mu. że ma słuszność – człowiek urodzony dnia tego będzie pierwszym, który to uzna.

Lubiany ogólnie - zyskuje licznych przyjaciół. Ma zdolności artystyczne i jest miłośnikiem sztuk pięknych, a może być również dobrym inżynierem lub architektem.

Do jego cech charakterystycznych należy, iż nie znosi żadnej niesprawiedliwości i natychmiast na nią reaguje i to w sposób nieraz bardzo ostry.

Nie może również patrzeć spokojnie na cierpienia innych ludzi a jego pierwszym odruchem jest zawsze chęć ulżenia im na co nie szczędzi swego czasu i środków Rzecz dziwna – jego dobroć i szlachetność najczęściej odpłacona zostaje niewdzięcznością. Sprawia mu to przykrość i napełnia serce goryczą.

Oczy jego zazwyczaj są pełne wyrazu i mają spojrzenie subtelne. Jego usposobienie jest dość jowialne, lecz w obronie swych zasad lub też prawa moralnego – staje się nieustraszonym i zuchwałym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>