Kto urodził się 26 listopada

Wszystkiego najlepszego dla Strzelców, które mają dziś urodziny!

Sławne osoby urodzone 26.11: wielki książę włodzimierski Jerzy II (1189), cesarz Japonii Go-Daigo (1288), amerykański duchowny, założyciel Uniwersytetu swojego imienia John Harvard (1607), caryca Rosji, żona Aleksandra III Romanowa Maria Fiodorowna (1847), szwajcarski językoznawca Ferdinand de Saussure (1857), królowa Norwegii, żona Haakona VII Maud (1869), polski aktor Kazimierz Junosza-Stępowski (1880), amerykański matematyk, twórca cybernetyki Norbert Wiener (1894), polski pisarz Witold Hulewicz (1895), francuski pisarz Eugène Ionesco (1912), polski pianista, klezmer Leopold Kozłowski (1918), prezydent Polski na uchodźstwie Ryszard Kaczorowski (1919), amerykańska piosenkarka Tina Turner (1939), polski aktor Krzysztof Kiersznowski (1950), włoska aktorka i polityk Cicciolina (1951), polski dziennikarz muzyczny i tłumacz Tomasz Beksiński (1958).

Autor: Jan Starża Dzierżbicki

Opis pochodzi z reprintu książki Jana Starży – Dzierżbickiego Pod jaką gwiazdą urodziłeś się – horoskopy na każdy dzień roku, Warszawa 1938 r.

Kto urodził się 26 listopada

Aktywny, niespokojny, lubi wolność i niepodległość.

Jest towarzyski i potrafi dostosować się do otoczenia. Nie chce narażać się na ryzyko, lecz uzbrojony dobrze do wszelkich walk życiowych, broni się skutecznie przeciwko wstrząśnieniom życiowym.

Ostrożny, zamknięty w sobie – doskonale przygotował się na wszelkie ewentualności. Usposobienie jego jest przytem prawe i szlachetne, a umysł otwarty. Raz zdecydowawszy się na coś – pragnie to wypełnić.

Cechuje go dzielność, odwaga i dążenie do oznaczonego celu. Minio całą ostrożność i roztropność jaką okazuje – lubi walkę, ma zamiłowania wojownicze i w ogóle jest dość zuchwały.

Los jego bywa często podwójny i łączy w sobie zarówno wielkie powodzenie jak i upadki. Niezwykle wrażliwy ceni sobie nade wszystko wolność i niepodległość.

Organizm ma dość mocny a najważniejsze niebezpieczeństwo dla zdrowia stanowi jego nadmierna aktywność ciała i umysłu, co może spowodować przepracowanie. Ma on bowiem zbyt dużo projektów i zamiarów, by wszystkie mógł doprowadzić do pomyślnego zakończenia – dzięki czemu nieraz rozprasza swe siły niepotrzebnie.

Porusza się szybko, podróżuje, często zmęczony i zgrzany wystawia się nieostrożnie na zimno – toteż wskutek własnej nieostrożności zaziębia się, zwłaszcza w młodości

Organizm jego posiada jednak tyle sił życiowych, że może sobie nawet dać radę z poważniejszą chorobą, aby tylko można było mu wyperswadować poddanie się racjonalnej kuracji.

Jego namiętność do wszelkiego rodzaju sportów może również narazić go na niebezpieczeństwo.

Jedna myśl nt. „Kto urodził się 26 listopada

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>