Kto urodził się 27 listopada

Wszystkiego najlepszego dla Strzelców, które mają dziś urodziny!

Sławne osoby urodzone 27.11: cesarz Chin Xiaozong (1127), król Aragonii Ferdynand I Aragoński (1380), kochanka króla Francji Ludwika XIV Markiza de Maintenon (1635), szwedzki fizyk i astronom Anders Celsius (1701), polski pisarz Walery Przyborowski (1845), słowacki polityk Alexander Dubček (1921), amerykański aktor pochodzenia chińskiego Bruce Lee (1940), amerykański gitarzysta, wokalista Jimi Hendrix (1942), niemiecka projektantka mody Jil Sander (1943), polska piosenkarka Edyta Geppert (1953), premier Ukrainy Julia Tymoszenko (1960), polska wokalistka zespołu Blog 27 Tola Szlagowska (1992).

Autor: Jan Starża Dzierżbicki

Opis pochodzi z reprintu książki Jana Starży – Dzierżbickiego Pod jaką gwiazdą urodziłeś się – horoskopy na każdy dzień roku, Warszawa 1938 r.

Kto urodził się 27 listopada

Kieruje się w życiu intuicją i dobrze na tym wychodzi.

Jest to człowiek bardzo zdecydowany, nieraz szorstki: nie życzy sobie poddawać się jakiejkolwiek kontroli lub też nałożyć na siebie jakieś ograniczenia.

Lubi autorytet i nieraz staje się jego wcieleniem, zajmując jakieś wybitniejsze stanowisko. Nigdy jednak nie jest w stanie znieść złego autorytetu i niezwłocznie przeciw niemu powstaje.

Wszystko odczuwa bezpośrednio, a wyraża się jasno w sposób zupełnie określony. Charakterystycznym dlań jest silne napięcie nerwowe gdy wykazuje wielką drażliwość i tendencję do stania się swawolnym a nawet zuchwałym.

Nieraz bardzo wymagający, o władczych tendencjach – jest to na ogół charakter otwarty – czasami nadmiernie. A mimo to w naturze jego jest dużo poddania się melancholijnego wyrokom losu.

Cechuje go wszechstronność. Nieraz zawiera dwa małżeństwa. Żonę wybiera sobie najczęściej opierając się na wzajemnym porozumieniu myślowym, nie zwracając uwagi na jej poglądy i charakter, co ma w życiu codziennym wszak przeważające znaczenie. Toteż nierzadko popełnia w tym kierunku pomyłki.

W miłości wykazuje taką samą szczerość, otwartość i szlachetność co w przyjaźni. Wyjaśnia swe uczucia jasno i logicznie – co na przeciętne kobiety nie zawsze robi dobre wrażenie.

Kobieta urodzona w tym dniu - jest narażona w miłości na takie same niebezpieczeństwa jak i mężczyzna, a jej otwarty, jasny i koleżeński stosunek do płci odmiennej nieraz zostaje źle zrozumiany. Mężczyźni biorą jej przyjaźń za miłość, a miłość za przyjaźń.

2 myśli nt. „Kto urodził się 27 listopada

  1. Viola 75

    Dużo prawdy ;) Fakt – nie znoszę złego autorytetu ;/ a;czę ze złymi ludzmi jak wojoniczka :P
    Pozdrawiam wszystkich urodzonych dzisiejszego dnia :)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>