Wróżby Andrzejkowe

Nawet jeśli nie masz wiele czasu na przygotowanie andrzejek, to i tak może być wyjątkowy wieczór. Zaproś koleżanki czy znajomych i bawcie się dobrze. Tradycyjnie wróżby wykonywano w wigilię dnia św. Andrzeja, czyli 29.11 i wróżyły sobie tylko panny na wydaniu. Obecnie każdy może w ten wyjątkowy wieczór pytać o swoją miłość. Najpopularniejsze wróżby to:

1) lanie wosku – rozpuść białe świecie w garnuszku, aż do uzyskania płynnego wosku. Potem niech każda z was leje przez dziurkę od klucza lub kółko wosk na zimną wodę w misce. Powstanie w ten sposób kształt, którego cień oglądamy na ścianie (do oświetlenia najlepsza jest świeczka lub lampka). Kształt wskaże nam motyw przewodni nadchodzącego roku lub wskazówkę, w kim się dana osoba zakocha.

2) układanie butów – układamy sznur z butów wszystkich osób, które uczestniczą w wieczorze wróżb. Ta osoba, której but dosięgnie progu, stanie przed ołtarzem w nadchodzącym roku.

3) obierki z jabłek – każdy bierze jedno jabłko i nóż, a potem obiera jabłko tak, aby zrobić jak najdłuższa obierkę. Kto wygra, ma szansę na nową miłość i ślub w nadchodzącym roku.

Więcej o wróżbach andrzejkowych przeczytasz w naszym artykule Andrzejkowy wieczór wróżb.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>