Kto urodził się 27 grudnia

Wszystkiego najlepszego dla Koziorożców, które mają dziś urodziny!

Sławne osoby urodzone 27.12: król Aragonii Jan I Aragoński (1350), król Polski Jan I Olbracht (1459), włoski kompozytor Giovanni da Palestrina (1525), niemiecki astronom, matematyk i astrolog Jan Kepler (1571), hetman kozacki Bohdan Chmielnicki (1595), papież Pius VI (1717), francuski mikrobiolog i chemik Ludwik Pasteur (1822), rosyjski kolekcjoner i mecenas sztuki Paweł Trietiakow (1832), śląski poeta Jan Ligoń (1851), niemiecka aktorka Marlena Dietrich (1901), francuski aktor Michel Piccoli (1925), francuski aktor Gerard Depardieu (1948), brytyjski gitarzysta David Knopfler (1952), polski aktor Rafał Królikowski (1966), polski satyryk i prezenter radiowy Artur Andrus (1971).

Autor: Jan Starża Dzierżbicki

Opis pochodzi z reprintu książki Jana Starży – Dzierżbickiego Pod jaką gwiazdą urodziłeś się – horoskopy na każdy dzień roku, Warszawa 1938 r.

Kto urodził się dnia 27 grudnia

Subtelny, sprawiedliwy – posiada wiele rozwagi.

Poważny i wymagający – okazuje dużo sympatii innym i ma współczucie dla ich słabości i ułomności. Rozważny, nic nie przesiębjerze bez gruntownego zastanowienia się i dojrzałego obmyślenia.

Zręczny, ruchliwy, zawsze gotów do czynu
– jest dobrym organizatorem i potrafi kontrolować pracę innych. Zdolności jego są wybitne a energia znaczna – wobec tego w życiu sam sobie daje radę bez pomocy innych ludzi i niezależnie od otoczenia. Najszczęśliwszym czuje się pośród swej pracy.

Jest to twórca a nie naśladowca, to też nie szuka w życiu ostentacji i taniej reklamy. Trzeba dodać, że w zachowaniu się swym może być nieco szorstki i porywczy, a jego gesty stają się wówczas szybkie, urywane. Gniew jego wzrasta powoli i niełatwo się uspakaja. Długo pamięta doznane urazy – jednakże bez chęci mszczenia się za nie.

W uczuciach swych waha się i nie można o nim powiedzieć, aby był stałym pod względem uczuciowym; albo też znowu życie jego tak się ułoży, że doświadcza tej niestałości od innych i cierpi przez osoby kochane.

Czego się strzec winien? Mimo całą swą ostrożność może jednak okazać brak przezorności, a chociaż nieraz odmawia sobie, aby ratować innych – może zostać oszukanym, a nawet i okradzionym.

Aczkolwiek okazuje dużo rezerwy – czasami znowu bywa zbytnio otwartym, co może go narazić na szkody życiowe. Stosunki z ojcem, który nierzadko ma charakter gwałtowny – nie układają się zbyt pomyślnie, co da się powiedzieć ogólnie o stosunkach rodzinnych osób urodzonych w tym dniu.

Taki człowiek może zdobyć majątek dzięki własnym wysiłkom - i daleko więcej będzie zawdzięczać swej zręczności życiowej aniżeli pomocy innych lub spadkom.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>