Kto urodził się 1 stycznia

Wszystkiego najlepszego dla Koziorożców, które mają dziś urodziny!

Sławne osoby urodzone 1.01: szyicki imam Ali ar-Rida (766), japoński mistrz zen Ikkyu Sojun (1394), papież Aleksander VI (1431), władca Florencji Wawrzyniec Medyceusz (1449), król Polski Zygmunt I Stary (1467), szwajcarski kaznodzieja i przywódca reformacji Huldrych Zwingli (1484), książę Kornwalii, syn króla Henryka VIII Henryk Tudor (1511), cesarz Japonii Go-Sai (1638), polski mistyk i filozof Andrzej Towiański (1799), węgierski poeta Sándor Petőfi (1823), francuski baron, twórca idei nowożytnych igrzysk olimpijskich Pierre de Coubertin (1863), polska aktorka Mieczysława Ćwiklińska (1879), amerykański producent filmowy William Fox (1879), dyrektor FBI Edgar Hoover (1895), polski reżyser teatralny Erwin Axer (1917), polski pisarz Zbigniew Nienacki (1929), polski scenograf filmowy Allan Starski (1943), polska aktorka Ewa Kasprzyk (1957).

Autor: Jan Starża Dzierżbicki

Opis pochodzi z reprintu książki Jana Starży – Dzierżbickiego Pod jaką gwiazdą urodziłeś się – horoskopy na każdy dzień roku, Warszawa 1938 r.

Kto urodził się dnia 1 stycznia

Mądry, rozważny, cierpliwy – jest urodzonym przywódcą i organizatorem.

Ostrożny, opanowany – lubi studiować poważne zagadnienia; tam gdzie inni nie dostrzegają nic zgoła – on widzi ważne wskazówki dotyczące biegu wydarzeń życiowych.

Jest to człowiek rozważny, a jego życie i dzieło skoncentrowane jest w pracy ukrytej przed wzrokiem tumu. Stara się wszelkimi sposobami utrzymać swe zdobycze materialne i czyni wysiłki, aby nie stracić majątku – ale mimo to grożą mu straty i to poważne.

Ludzie zajmujący się głębokimi filozoficznymi spekulacjami i niezwykłymi studiami; cieszą się jego zaufaniem. Usposobienie jego jest opiekuńcze – troszczy się o dobrobyt i powodzenie innych. Jest to człowiek szlachetny – dobroczyńca ubogich i obrońca bezbronnych. Nie lubi pochlebstw. Ma zamiłowanie do polowania. Chętnie dużo mówi, ale daru wymowy nie posiada.

Czego się strzec winien? Niechaj unika wszystkiego, co zbyt ekscentryczne i nie oddala się zbytnio od wymagań logiki i zdrowego rozsądku. Niechaj się strzeże niebezpieczeństw, które mogą mu grozić w nocy.

Ambitny – dąży w życiu nieustannie naprzód. Cel swój życiowy osiąga przeważnie przez wytrwałą pracę, dzięki swej pilności i pracowitości. Nieraz też czuje się pokrzywdzonym lub wydaje mu się że jego zasługi zbyt mało są uznawane; co powoduje dużo niepotrzebnego podrażnienia. Mimo, że na ogół jest bardzo poważny – ma poczucie dowcipu i lubi czytać humorystyczne opowieści.

Wady tych urodzin: mściwość, zaciętość, ponurość.

Zalety: sprawiedliwość, czystość, prawość, pracowitość.

Kobieta w dniu tym urodzona jeszcze lepiej prowadzi interesa od mężczyzny; jest bardzo dyskretną, ostrożną i oszczędną panią domu okazując dużo dobrego smaku w urządzeniu mieszkania oraz zręczność w prowadzeniu gospodarstwa. Potrafi ona sprawować skutecznie rządy nad innymi i może stać na czele instytucji zatrudniającej wielu ludzi.

Kto urodził się w tym dniu – posiada przyrodzone zdolności pedagogiczne i cierpliwie zajmuje się najdrobniejszymi szczegółami. Taki nauczyciel dobrze sobie zdaje sprawę ze zdolności swych uczni i nie wymaga od dziecka siedmioletniego tego, co może dokonać dziecko starsze. Bardzo praktyczny w swych metodach nauczania – jest uprzejmy dla swych uczni, którzy mu są oddani i pragną uczynić jak największe postępy jedynie tym celu, aby mu się przypodobać.

9 myśli nt. „Kto urodził się 1 stycznia

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>