Kto urodził się 25 stycznia

Wszystkiego najlepszego dla Wodników, które mają dziś urodziny!

Sławne osoby urodzone 25.01: król Kastylii i Leónu Henryk IV Bezsilny (1424), królowa Francji i żona Karola VIII Anna Bretońska (1477), niderlandzki malarz Govert Flinck (1615), słowacki zbójnik Juraj Jánošík (1688), angielska pisarka Virginia Woolf (1882), polski pisarz Marian Brandys (1912), polski kompozytor i dyrygent Witold Lutosławski (1913), rosyjski bard Włodzimierz Wysocki (1938), polski dziennikarz radiowy i telewizyjny Andrzej Turski (1943), polski operator i reżyser filmowy Sławomir Idziak (1945), polski dziennikarz Wojciech Mann (1948), prezenterka telewizyjna Justyna Pochanke (1972), amerykańska piosenkarka Alicia Keys (1981).

Autor: Jan Starża Dzierżbicki

Opis pochodzi z reprintu książki Jana Starży – Dzierżbickiego Pod jaką gwiazdą urodziłeś się – horoskopy na każdy dzień roku, Warszawa 1938 r.

Kto urodził się dnia 25 stycznia

Optymistycznie nastrojony – potrafi być miły i podobać się swemu otoczeniu.

Czuły, ciekawy, inteligentny zręcznie układa różne projekty, mające zapewnić mu powodzenie. Wesoły, towarzyski i dość oryginalny – ma zamiłowania literackie, a lubi przytem spory i dyskusje.

Ma on dobre zamiary, a jego usposobienie jest myślące i kontemplacyjne. W jego naturze jest przytem dość dużo władczości, a wola jest zazwyczaj dość silna.

Potrafi rozkazywać innym, gdy zajdzie tego potrzeba, pragnie się wybić i zrobić karierę, okazując instynkt do interesów.

Jego myśli zarówno jak i uczucia są bardzo ruchliwe. Jest bardzo wrażliwy na stosunki towarzyskie, chętnie współdziała z arystokracją i zawiera związki małżeńskie z osobami wyżej od siebie stojącymi pod względem towarzyskim.

Nieraz trochę zarozumiały lub zmienny, zdolny jest jednak do dyskrecji. Może osiągnąć powodzenie jako literat. Pełen przyjemnego optymizmu – zręcznie wyraża swe myśli, okazując przy tym zdolności dekoracyjne, unikając jednak starannie głębi.

Wprawdzie natura takiego człowieka jest sympatyczna – jednakże w dość dużym stopniu jest on tylko odbiciem swego otoczenia. Już bardzo wcześnie zapowiada się jako geniusz – lecz prawie nigdy nim nie zostaje.

Czego się strzec winien. Człowiekowi urodzonemu dzisiaj grożą niebezpieczeństwa moralne – całkowitego pogrążenia się w egoizmie, karesach, igraszkach, co w skutkach może doprowadzić również do powikłań i komplikacyj życiowych.

Igra on z uczuciami, a ulega namiętnościom. Być może, że ten jego egotyzm jest tylko przykrywką słabości wewnętrznej, która nie jest w stanie oprzeć się zmysłom.

W pierwszej części swego życia przeważnie jest biedny, lecz później stan majątkowy poprawia się stopniowo. Żyje zazwyczaj długo, a pod koniec życia zdobywa zaszczyty i odznaczenia.

Kobieta urodzona w tym dniu jest stała, prawa i liberalna. Przedsiębierze dalsze podróże, a w życiu rodzinnym spotykają ją nieraz przykrości. Dzieci zazwyczaj ma niewiele.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>