Kto urodził się 27 stycznia

Wszystkiego najlepszego dla Wodników, które mają dziś urodziny!

Sławne osoby urodzone 27.01: książę Saksonii Albrecht Odważny (1443), elektor Brandenburgii Joachim Fryderyk Hohenzollern (1546), szach Persji Abbas I Wielki (1571), austriacki kompozytor Wolfgang Amadeus Mozart (1756), niemiecki filozof Friedrich Wilhelm Joseph von Schelling (1775), brytyjski pisarz Lewis Carroll (1832), austriacki pisarz Leopold von Sacher-Masoch (1836), król Prus i cesarz Niemiec Wilhelm II (1859), polski kierowca rajdowy Sobiesław Zasada (1930), polski polityk Stanisław Tymiński (1948), reżyser filmów eksperymentalnych Zbigniew Rybczyński (1949), amerykańska aktorka Mimi Rogers (1956), amerykańska aktorka Bridget Fonda (1964), brytyjski muzyk Tricky (1968), amerykański wokalista i muzyk Mike Patton (1968).

Autor: Jan Starża Dzierżbicki

Opis pochodzi z reprintu książki Jana Starży – Dzierżbickiego Pod jaką gwiazdą urodziłeś się – horoskopy na każdy dzień roku, Warszawa 1938 r.

Kto urodził się dnia 27 stycznia

Nigdy nie rozprasza się niepotrzebnie.

Usposobiony dość filozoficznie, wykazuje duże zdolności analityczne. Jest to intelektualista, idący z postępem czasu, a nierzadko interesujący się również wszystkim co niezwykłe, niecodzienne, ekscentryczne.

Cierpliwy, wierny, doskonale orientuje się w charakterach ludzkich, a jego sympatie i antypatie są bardzo wyraźne i silnie się w życiu zaznaczają. Mimo swój intellektualizm – w życiu trzyma się raczej faktów aniżeli teoryj.

Dużo można z nim zrobić uprzejmością i łagodnością – ale zazwyczaj nie chce spełniać cudzych rozkazów i nie pozwala sobą powodować

Jest to charakter najsilniejszy – ale jednocześnie i najsłabszy. Posiada on bowiem wielkie wrodzone zdolności, jakich sobie nawet nie uświadamia, a gdyby potrafił je rozwinąć w pełni – stałby się niezwykle pożytecznym członkiem społeczeństwa.

Jednakże najczęściej to nie następuje. Nierozwinięty – taki człowiek jest zmienny, poddaje się rozlicznym impulsom i przemijającym pożądaniom. Ciągle wówczas radzi się innych i czyni to nawet wtedy, gdy chodzi o drobiazgi – ale rad tych w życiu swym nie stosuje. Bardzo uprzejmie zapytuje o, jakaś kwestię, lecz zaraz zapomina o usłyszanej odpowiedzi.

Ma zdolności do przenikania zamysłów innych ludzi - lecz nie posiada umiejętności skutecznego bronienia swych interesów w najzwyklejszych sprawach życiowych.

Chociaż ma najrozmaitsze zdolności – bywa jednak tak leniwy lub nie potrafiący się skupić, że te wielkie dary duchowe zostają najczęściej marnotrawnie w życiu rozproszone, a nawet nieraz ulegają, zatraceniu.

Co mu grozi. Stanie się ofiarą swej własnej niedyskrecji. Grożą mu -zazwyczaj niebezpieczeństwa tam, gdzie się tego najmniej spodziewa. Specjalnie mogą go dotknąć przykrości życiowe przez kobiety i w związku z wojną zarówno jak i z bronią w ogóle.

Poznanie prawdy nie łączy się u niego bynajmniej z czynami w życiu praktycznym. Natura jego jest impulsywna i uparta, co doprowadzić go może do poważnych konfliktów z innymi.

O co się powinien starać. Aby się nauczyć dotrzymywania swych obietnic, unikać wahania się, kaprysów, zwlekania i odkładania do jutra. Powinien również dążyć do tego, aby przezwyciężyć swą nadmierną wrażliwość.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>