Horoskop tygodniowy 14-20.12.2020

Autorki: Izabela Podlaska-Konkel, Miłosława Krogulska

Przed nami najważniejszy tydzień nie tylko tego roku, ale i najbliższych dziesięcioleci. Nie znaczy to, że z dnia na dzień nasze życie się zmieni. Ale miejsce, w którym jesteśmy, to punkt wyjścia do nowej wędrówki, która zaprowadzi nas w zupełnie nowe miejsca. Zaćmienie Słońca oraz zmiana znaku dwóch planet społecznych Jowisza i Saturna spowoduje zmienę aury i codziennej, i ogólnoświatowej. Jowisz i Saturn zmierzają do koniunkcji czyli spotkania na niebie, które zdarza się raz na dwadzieścia lat. Warto pomyśleć, gdzie chcemy być za dwadzieścia lat i jak ma wyglądać nasze życie. I od razu zacząć wcielać ten plan w życie.

W poniedziałek 14.12 sekstyl Wenus z Jowiszem, a we wtorek 15.12 sekstyl z Saturnem i przejście Wenus do znaku Strzelca sprzyjają rankom, spotkaniom towarzyskim i załatwianiu spraw związanych ze sztuką i hobby. Uważajmy jednak podczas transakcji handlowych i finansowych, żeby nie zostać oszukanym. Poniedziałkowy nów i całkowite zaćmienie Słońca w znaku Strzelca w kwadraturze z Neptunem skierują naszą uwagę na sprawy edukacji i duchowości. Będziemy chcieli od nowa zacząć pewne sprawy, które wymagają dużej determinacji i wiedzy.

We wtorek 15.12 trygon Merkurego z Marsem sprzyja porządkom, wyjazdom i szukaniu pomocy. Warto zapisywać się na kursy, inwestować w książki, programy komputerowe czy prenumeraty pożytecznych pism.

W czwartek 17.12 Saturn wchodzi do znaku Wodnika, gdzie pozostanie do marca 2023 roku. Będzie sprzyjał nauce, zdobywaniu dobrych ofert pracy, a także dogadywaniu się z ludźmi, którzy są nam bliscy. Warto nadrobić korespondencję i wykonać ważne telefony w sprawach finansowych.

W sobotę 19.12 Jowisz wejdzie do znaku Wodnika, gdzie przebywać będzie do maja 2021 roku. Może nas w tym tygodniu skłaniać do kupowania tego, co drogie i wyjątkowe. Sporo możemy wydać na domową rozrywkę i prezenty, warto rozsądnie wybierać i kalkulować koszty.

W niedzielę 20.12 koniunkcja Słońca z Merkurym w znaku Strzelca doda nam siły, energii i optymizmu. Z chęcią weźmiemy się za trudne sprawy, będziemy ambitni i nieustępliwi. To dobry dzień na podejmowanie ważnych decyzji, rozmowy i narady.

Horoskop tygodniowy

14.12.2020, poniedziałek
Księżyc w znaku Strzelca
Nów Księżyca i całkowite zaćmienie Słońca sprzyja wyrażaniu ukrytych emocji. Unikaj konfliktów, bo z byle uwagi zrobi się wielka awantura. Zamiast ryzykować i się spieszyć, zadbaj o swoje zdrowie i kondycję rodziny. Dobry dzień na definitywne rozstanie się z cukrem, alkoholem i papierosami. Podróże lub towarzyskie spotkania będą mniej udane. Planety pomagają wprowadzić w życie nowe plany.
Aspekty planet: 09.14 kwadratura Księżyca z Neptunem, 11.41 koniunkcja Księżyca z Merkurym, 13.13 trygon Księżyca z Marsem, 17.16 koniunkcja Księżyca ze Słońcem i całkowite zaćmienie Słońca, 21.58 sekstyl Wenus z Jowiszem.

Wibracja dnia: Trójka
Wibracja Trójki sprzyja zdobywaniu nowych wiadomości. Popatrzmy jak inni ludzie podchodzą do trudnych spraw, szukajmy inspiracji w sztuce i literaturze. Uda się wprowadzić w życie nowe, a nawet rewolucyjne pomysły.

Karta dnia: III Cesarzowa
Możesz liczyć pieniądze. Dzień sprzyja trafnym decyzjom finansowym i mądrym pomysłom na zdobycie dodatkowej gotówki.

15.12.2020, wtorek
Księżyc w znakach Strzelca i Koziorożca (od 04.34)
Dobry dzień na odważne i nowatorskie plany. Zakończ konflikty i zrób coś dobrego dla innych. Księżyc ułatwi dzisiaj naukę, zachęci do dalekich podróży. Popołudnie sprzyja odpoczynkowi, uprawianiu sportu. Nowe znajomości będą udane. Wcieraj rozgrzewające balsamy, idź na masaż odchudzający. Wenus wkroczy do Strzelca i zacznie sprzyjać randkom i odnawianiu dawnych znajomości.
Aspekty planet: 05.23 trygon Merkurego z Marsem, 13.59 sekstyl Wenus z Saturnem, 16.22 trygon Księżyca z Uranem, 17.21 Wenus wchodzi do znaku Strzelca.

Wibracja dnia: Czwórka
Wibracja Czwórki sprzyja konkretnym dokonaniom. Czyni ludzi bardzo upartymi, dlatego unikaj dyskusji ze starszymi osobami. Zajmij się obowiązkami, planowaniem ważnych spraw, a dzień będzie bardzo udany.

Karta dnia: XIX Słońce
Od twoich decyzji zależeć będzie powodzenie ważnej zawodowej sprawy. Nie narzekaj, tylko energicznie zabierz się do pracy!

16.12.2020, środa
Księżyc w znaku Koziorożca
Dzień będzie spokojny, a ludzie będą w dobrych humorach. Zabierz się za układa nie ambitnych planów. Uda się zawieranie zgody, nauka, a szkolenia i wyjazdy miną w dobrej atmosferze. Uda ci się szybko ułożyć plan świątecznych wizyt i wyjazdów. Rób depilację, idź do kosmetyczki, dziś skóra szybciej się goi.
Aspekty planet: 11.11 sekstyl Księżyca z Neptunem, 16.32 kwadratura Księżyca z Marsem, 20.32 koniunkcja Księżyca z Plutonem.

Wibracja dnia: Piątka
Wibracja Piątki sprzyja zawieraniu zgody i powodzeniu w miłości. Będziemy wyrozumiali i ciekawi, co dzieje się u innych ludzi. Warto podróżować, rozmawiać, a także uczyć się od innych.

Karta dnia: IX Pustelnik
Nie będziesz narzekać na brak zajęć. Pilnuj szczegółów i drobiazgów, a uporasz się z każdym nowym zleceniem.

17.12.2020, czwartek
Księżyc w znakach Koziorożca i Wodnika (od 07.26)
Ważne sprawy załatwiaj rano, ale nie odwiedzaj dzisiaj urzędów, bo ludzie nie będą sobie życzliwi. Im bliżej południa, tym mniej możesz mieć energii i ochoty, aby zabrać się za pracę. Postaraj się za to uporać z zaległościami w domowych obowiązkach. Gorszy dzień na randki, podróże czy imprezy towarzyskie. Łatwo będzie zerwać związek lub zakończyć niechcianą znajomość. Saturn wkroczy do znaku Wodnika i zacznie wspierać ludzi aktywnych, warto zaangażować się w sprawy swojej społeczności.
Aspekty planet: 06.03 Saturn wchodzi do znaku Wodnika, 06.34 koniunkcja Księżyca z Jowiszem, 07.27 koniunkcja Księżyca z Saturnem, 11.15 sekstyl Księżyca z Wenus, 19.50 kwadratura Księżyca z Uranem.

Wibracja dnia: Szóstka
Wibracja Szóstki sprawi, że będziemy rozglądać się za życzliwymi osobami w naszym otoczeniu. Sprzyja rachunkom, pomaga troszczyć się o rodzinne dobra i mądrze lokować wspólne pieniądze.

Karta dnia: X Koło Fortuny
Ludzie będą ci przychylni i chętnie pomogą w załatwianiu różnych trudnych spraw. Postaraj się jednak nie obiecywać w zamian zbyt wiele.

18.12.2020, piątek
Księżyc w znaku Wodnika
Księżyc nie sprzyja nowym zadaniom. Lepiej odpoczywaj i trzymaj się sprawdzonych planów. Uważaj podczas podróży czy rachunków, bo możliwe są zguby i pomyłki. Lubie nie będą dla siebie wyrozumiali, dlatego nie proś dzisiaj o pożyczki czy przysługi. Jeśli chcesz odkryć czyjeś sekrety, to odważnie zadawaj pytania. Możesz robić drobne domowe porządki. Przejrzyj ważne dokumenty, zrób rachunki.
Aspekty planet: 23.08 sekstyl Księżyca z Marsem.

Wibracja dnia: Siódemka
Wibracja Siódemki nastroi nas pozytywnie do nauki, negocjowania i współpracy z innymi ludźmi. To dobry dzień, aby poważnie porozmawiać z bliskimi o podziale obowiązków lub kogoś o coś ważnego poprosić.

Karta dnia: XV Diabeł
W sprawach finansowych przyda ci się więcej opanowania, bo możesz wydać krocie na ubrania i dodatki. Nie zaufaj drugi raz osobie, która cię kiedyś oszukała.

19.12.2020, sobota
Księżyc w znakach Wodnika i Ryb (od 13.38)
Ucz się nowych umiejętności, czytaj książki i zdobywaj ciekawe informacje. Księżyc sprzyja podróżom, nauce, wymianie opinii. Narady w pracy mogą trwać dłużej niż zwykle, bo każdy będzie się chciał wypowiedzieć. Zakupy i towarzyskie spotkania będą bardzo udane. Bierz witaminy i suplementy. Jowisz wejdzie do znaku Wodnika i zacznie sprzyjać współpracy i znajdowaniu pomocnych ludzi.
Aspekty planet: 08.48 sekstyl Księżyca z Merkurym, 09.44 sekstyl Księżyca ze Słońcem, 14.07 Jowisz wchodzi do znaku Wodnika, 23.40 kwadratura Księżyca z Wenus.

Wibracja dnia: Ósemka
Układajmy plany, a potem do dzieła. To, co wprowadzimy w życie, będzie przynosiło dochód. Dziś mamy gwarancję sukcesu, choć lepiej trzymać emocje na wodzy. Dzień może okazać się udany, ale jednocześni nerwowy.

Karta dnia: XX Sąd
Chętnie pobędziesz dziś wśród ludzi. Sobota sprzyja zawieraniu nowych znajomości, ale nie przejmuj się zbytnio cudzymi opiniami.

20.12.2020, niedziela
Księżyc w znaku Ryb
Poczujesz przypływ optymizmu i życiowej energii. Szybko uporasz się z przygotowaniami do świąt. Podczas ważnych rozmów kontroluj emocje i postaraj się unikać kłótni. Ludzie będą życzliwi, ale bardzo uparci i niechętnie zmienią zdanie. Nie pouczaj innych, bo mogą się obrazić. Znajdź trochę czasu dla siebie na krótki relaks lub rozmowę z przyjaciółmi.
Aspekty planet: 02.49 sekstyl Księżyca z Uranem, 04.25 koniunkcja Słońca z Merkurym.

Wibracja dnia: Dziewiątka
Wibracja Dziewiątki skieruje naszą uwagę na sprawy związane ze sztuką, pięknem, mistyką. Do pracy nie będziemy mieli cierpliwości. Zamiast sprzątać i gotować, pogrążymy się w lekturze i marzeniach.

Karta dnia: VII Rydwan
Postaraj się jednak nie chwalić swoimi znajomościami i nie ulegaj prośbom, które zagrażają twoim interesom i rodzinnej pozycji.

Pozycja planet i świateł:
Słońce 22 º 26´ – 29 º 34´ Strzelca
Księżyc 13 º 10´ Strzelca – 18 º 31´ Ryb
Merkury 19 º 02′ – 29 º 59′ Strzelca
Wenus 27 º 54′ Skorpiona – 06 º 39′ Strzelca
Mars 20 º 30′ – 22 º 56′ Barana
Jowisz 28 º 48′ Koziorożca – 00 º 19′ Wodnika
Saturn 29 º 40′ Koziorożca – 00 º 24′ Wodnika
Uran 07 º 08´ – 06 º 58´ Byka w retrogradacji
Neptun 18 º 14′ – 18 º 18′ Ryb
Pluton 23 º 38′ – 23 º 50′ Koziorożca

Próżny kurs Księżyca:
14.12 od g. 17.16 do 15.12 do g. 04.34.
17.12 od g. 06.34 do g. 07.26.
19.12 od g. 09.44 do g. 13.38.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>