Kto urodził się 28 stycznia

Wszystkiego najlepszego dla Wodników, które mają dziś urodziny!

Sławne osoby urodzone 28.01: królowa Nawarry Joanna II (1311), król Anglii Henryk VII Tudor (1457), polski astronom Jan Heweliusz (1611), szwedzki filozof Emanuel Swedenborg (1688), sułtan Turcji Mustafa III (1717), król Danii i Norwegii Fryderyk VI (1768), francuska pisarka Colette (1873), amerykański pianista Artur Rubinstein (1887), niemiecki reżyser filmowy Ernst Lubitsch (1892), amerykański malarz Jackson Pollock (1912), polska śpiewaczka operowa Maria Fołtyn (1924), polski dziennikarz i krytyk Krzysztof Teodor Toeplitz (1933), polska dziennikarka i spikerka telewizyjna Edyta Wojtczak (1936), rosyjski tancerz i choreograf Michaił Barysznikow (1948), polski ekonomista Grzegorz Kołodko (1949), prezydent Francji Nicolas Sarkozy (1955), amerykański aktor Elijah Wood (1981).

Autor: Jan Starża Dzierżbicki

Opis pochodzi z reprintu książki Jana Starży – Dzierżbickiego Pod jaką gwiazdą urodziłeś się – horoskopy na każdy dzień roku, Warszawa 1938 r.

Kto urodził się dnia 28 stycznia

Oryginalny, samodzielny – nie pozwala się ograniczać. Nie znosi złośliwości.

Jest to natura władcza, niezależna a nade wszystko ceni swą niepodległość i nie chce znosić ograniczeń ani też poddawać się przymusowi.

Taki człowiek może daleko więcej zrobić dla ludzi, gdy ma pozostawioną zupełną swobodę działania i opiera się na własnych siłach jedynie, aniżeli gdy jest związany z niepomyślnymi warunkami życiowymi i przez nie ograniczany.

Zuchwały, władczy – niełatwo ustępuje w walce. A przytem jest wyczekujący i nieraz zachowuje się biernie, czekając na rozstrzygnięcie pomyślne dla siebie skomplikowanych sytuacyj życiowych.

Trudno go oszukać, gdyż przenika łatwo ludzkie charaktery. Do jego specjalnych właściwości należy doskonale orientowanie się w chorobach innych ludzi, dzięki czemu może zostać dobrym medykiem. Trafnie zdaje sobie sprawę z najbardziej zawikłanych sytuacyj życiowych.

Zawód dlań najlepszy taki, który wymaga koncentracji umysłowej i stałej pracy wytrwałej. Największe jednak rezultaty osiągnie w karierze intellektualnej: jako artysta, literat, muzyk, wynalazca.

Trzeba dodać, że człowiek urodzony dnia tego jest niezwykle wrażliwy i nie znosi żadnych złośliwości. Niełatwo go rozgniewać, ale najszybciej reaguje na szyderstwo.

Wady, jakie powinien starać się przezwyciężyć – to niezdecydowanie, rozproszenie, Zbytni pośpiech lub spóźnianie się do zajęcia. Często nie jest z siebie zadowolony i chętnie wszystko odkłada do innego razu.

Kobieta urodzona w tym dniu troszczy się o zdobycie majątku i nieraz denerwuje z powodu stanu interesów, lokaty kapitałów lub też zdania innych osób o sobie. Jest ona bowiem niezwykle wrażliwa na opinię.

Zarówno mężczyzna jak i kobieta troszczą się wielce o utrzymanie swej władzy i pozycji życiowej, zarówno jak i o powagę swego autorytetu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>