Kto urodził się 30 stycznia

Wszystkiego najlepszego dla Wodników, które mają dziś urodziny.

Sławne osoby urodzone 30.01: cesarzowa rzymska Liwia Druzylla (58 p.n.e.), cesarz rzymski Didiusz Julianus (133), książę Siedmiogrodu Jerzy II Rakoczy (1621), włoski malarz Bernardo Bellotto (1721), polski malarz Aleksander Gierymski (1850), prezydent USA Franklin Delano Roosevelt (1882), car Bułgarii Borys III (1894), premier Szwecji Olof Palme (1927), amerykański aktor Gene Hackman (1930), angielska aktorka Vanessa Redgrave (1937), polska aktorka Małgorzata Braunek (1947), angielski perkusista i wokalista Phil Collins (1951), polska dziennikarka Alicja Resich-Modlińska (1953), król Jordanii Abdullah II (1962), książę Asturii Filip Burbon (1968), walijski aktor Christian Bale (1974).

Kto urodził się dnia 30 stycznia

Subtelny; intuicyjny – wyróżnia się swym wrodzonym poczuciem humoru.

Interesuje się techniką współczesną, najnowszymi wynalazkami, lotnictwem, radiem i kinem. Studiuje też duszę ludzką, pragnąc poznać i określić rozmaitość charakterów ludzkich. Lubi obserwować życie przyrody – zwierząt i roślin podobnie jak i ludzi.

Z przyjemnością spogląda w przeszłość, wykazując nieraz zamiłowania archeologiczne. Z chęcią dopomaga potrzebującym, a przyczynia się też chętnie do rozwoju młodzieży.

W miłości okazuje skłonność do nadmiernego teoretyzowania, stąd też jego uczucia są nierzadko czysto platoniczne. Łatwo go zrazić. Nieraz w sytuacjach najbardziej skomplikowanych zachowuje się biernie i wyczekująco.

Znając doskonale ludzi – chwyta odrazu ich śmieszne strony i słabostki i bardzo zręcznie potrafi się z nich wyśmiewać. Aczkolwiek czyni to właściwie bez żadnej złośliwości – mimo to jednak mogą z tego powodu powstawać nieporozumienia.

Pełen jest oryginalnych pomysłów i niezwykłych idei. Okazuje zdolności organizacyjne – czy do dobrego czy też do złego. Przejawia też skłonności reformatorskie.

Wadą jego jest, iż zbyt łatwo traci głowę, a nie potrafi przy tym połączyć w jedna całość swych myśli i czynów. Może się tak zdarzyć iż w życiu osiągnie wyniesienie dzięki swym wrogom, którzy – niechcący – przyczynią się pośrednio do jego kariery.

Jak wychować dziecko w dniu tym urodzone. Trzeba je uczyć punktualności i konieczności dotrzymywania raz uczynionych obietnic. Dusza jego jest bardzo subtelna - potrafi być ujmującym i podobać się. Gdy jednak traktuje się takie dziecko nieżyczliwie i sprzeciwia się mu – może stać się niespokojne, nadmiernie krytyczne, drażliwe. Na szlachetność i szczerość odpowiada szlachetnością i szczerością, okazując dużo prawości i wierności dla swych ideałów. Otoczenie takiego dziecka łatwo uzyskuje na nie wpływ dominujący.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>