Kto urodził się 31 stycznia

Wszystkiego najlepszego dla Wodników, które mają dziś urodziny.

Sławne osoby urodzone 31.01: cesarzowa rzymska Antonia Młodsza (36 p.n.e.), król Portugalii Henryk I Kardynał (1512), japoński szogun Tokugawa Ieyasu (1543), austriacki kompozytor Franz Schubert (1797), rosyjski filozof Lew Szestow (1866), polski poeta Stanisław Młodożeniec (1895), gruziński reżyser filmowy Tengiz Abuładze (1924), amerykański kompozytor Philip Glass (1937), królowa Holandii Beatrycze (1938), brytyjski reżyser filmowy Derek Jarman (1942), polski aktor Jacek Chmielnik (1953), amerykański piosenkarz Justin Timberlake (1981).

Autor: Jan Starża Dzierżbicki

Opis pochodzi z reprintu książki Jana Starży – Dzierżbickiego Pod jaką gwiazdą urodziłeś się – horoskopy na każdy dzień roku, Warszawa 1938 r.

Kto urodził się dnia 31 stycznia

Mimo swą oryginalność wykazuje dużo taktu i łatwo dostosowuje się do innych.

Jest ostrożny, cierpliwy, wytrwały, nieco próżny i zbyt ostentacyjny – lecz na ogół sympatyczny. Cechuje go oryginalność, nierzadko uzdolnienia artystyczne oraz wielkie umiłowanie ludzkości i jej ideałów.

Ma dużo taktu i wielka łatwość dostosowywania się, dzięki czemu może obracać się we wszelkich sferach towarzyskich. Nastroje pesymistyczne i smutne szybko się zmieniają u niego na stany pełne radości, ufności i wiary.

Więcej posiada siły i energii aniżeli umiejętności opanowywania jej i kierowania na tory odpowiednie; sprowadza to w skutkach niebezpieczne sytuacje życiowe. Rzecz dziwna – sam on nie jest w stanie się w nich zorientować – chociaż jasne są dla wszystkich.

Wrogowie jego są złośliwi i gwałtowni, a przyjaciele – wielce pomocni, okazują mu swe poparcie zarówno radą jak i majątkiem. Osoby wybitne i wysoko postawione obdarzą go swym zaufaniem.

Jest to człowiek energiczny lecz pozbawiony zdolności przewidywania. Jego stanowisko życiowe podlega rozmaitym alternatywom – wyniesieniom i upadkom. Dzięki jednak własnej energii lub nieoczekiwanej pomocy – da sobie zawsze radę i odzyska utracona pozycję.

Czego się strzec winien. Aby nie być chaotyczny i niezrozumiały dla innych.

Jego największa wadą jest brak skoordynowania pomiędzy życiem praktycznym a poglądami idealnymi. Cóż z tego, że jego światopogląd jest szeroki – skoro na niższych stadiach swego rozwoju nie potrafi się zorientować w najprostszych sytuacjach życiowych, okazując zadziwiająca krótkowzroczność.

Zabiera się do roboty z całą sumiennością, okazując dużo dobrych chęci, lecz nie może sobie dać rady ze szczegółami. Odczuwa też wielką trudność w zdecydowaniu, kiedy i jak ma rozpocząć swą pracę.

To też dzięki swej chwiejności i niezdecydowaniu jakie okazuje nawet w najdrobniejszych rzeczach – opuszcza niewykorzystane najlepsze okazje życiowe.  Uwagi te – rzecz prosta – odnoszą się przede wszystkim do jednostek nierozwiniętych.

Jedna myśl nt. „Kto urodził się 31 stycznia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>