Recepta na miłość

Nie ma jednej recepty na miłość. Naukowcy raz na jakiś czas próbują wyjaśnić fenomen związków i długości ich trwania. Nie wszystko jednak udaje się opisać za pomocą liczb i wykresów. Naukowcy z Collegu Alberta Einsteina w Nowym Jorku obalili niedawno znaną teorię naukową, która głosi, że miłość wypala się po dwóch latach związku. W tym celu zbadali pracę mózgu kilkudziesięciu par z różnym stażem: poproszono ich, aby w czasie badania wpatrywali się w zdjęcie swojego partnera. Okazało się, że u par, które bardzo się kochają, bez względu na ilość spędzonych ze sobą lat świeci się ten sam obszar mózgu, zwany fachowo brzusznym polem nakrywkowym śródmózgowia (VTA). Miejsce to reguluje fundamentalne duchowe potrzeby człowieka i rejestruje odczuwanie przyjemności. Z tego wynika, że w dobrym związku nie tylko dusza jest ważna, ale i ciało.

Astrologowie od dawna skutecznie odróżniają związki przelotne i nietrwałe, od tych na całe życie. Dwa lata to cykl obiegu Marsa wokół zodiaku, kiedy jesteśmy pełni seksualnej ciekawości, werwy i energii. Po dwóch latach rozpoczyna się nowy cykl Marsa, a wraz z nim wiele osób zaczyna skrycie marzyć o nowych atrakcjach. Kto jednak nie da się opanować rutynie i zadba, aby po dwóch latach w sypialni nadal iskrzyło, ma szansę na trwały i szczęśliwy związek.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>