Mars w retrogradacji 15.11.2007-30.01.2008

W połowie listopada Mars, planeta wojowników, wszedł w ruch wsteczny, tzw. retrogradację czyli z punktu widzenia ziemi cofa się na niebie. Mars znajduje się w znaku Raka, można więc wyobrazić sobie, że porusza się teraz do tyłu jak ten biedny raczek. Mars w Raku od 29 września zwraca naszą uwagę na problemy opieki, rodzinnych relacji, poczucia bezpieczeństwa. Teraz sami potrzebujemy, żeby ktoś się nami zajął lub ktoś z bliskich wymaga szybkiej pomocy. Emocje są bardzo silne, a ludzie podejmują nagłe decyzje właśnie pod ich wpływem. Ludzie są bardziej wrażliwi, a nawet drażliwi, podejmują decyzje lub często wycofują się (Mars w retro) pod wpływem zmiennych nastrojów czy silnych, nagłych napięć.

Odkąd Mars wszedł w ruch wsteczny sprawy rodzinne i domowe zaczynają się komplikować. Stare sprawy czy działania teraz nabierają nowego wymiaru. Mars w Raku w retrogradacji może oznaczać, że z obawy przed zmianą schowamy się w sobie, będziemy odmawiać działania czy ryzyka, a nasz lęk i obawy będą wrastać. Dzieje się to szczególnie w fazie początkowej retrogradacji, kiedy Słońce zbliża się do opozycji z Marsem.

Opozycja Słońca z Marsem przypada w tym roku na bardzo szczególny dzień: Wigilię 24.12.2007 r. Oprócz Słońca w opozycji z Marsem będzie też wtedy pełnia w znaku Raka, czyli dzień będzie wyjątkowo emocjonalny. Wszystkie ukryte napięcia, pragnienia, lęki i obawy mogą w nas nagle eksplodować. Trudno będzie uniknąć konfrontacji, a nawet walki o swoje bezpieczeństwo i uczucia. Trzeba jednak spróbować się opanować, ponieważ walka rozpoczęta na Marsie w retrogradacji jest wojną długotrwałą, wykańczającą, podjazdową i z góry skazaną na przegraną (dla obu stron, niestety). Lepiej więc powstrzymać się od złośliwych komentarzy czy ostrych dyskusji przy świątecznym stole, bo możemy wywołać większą awanturę, niż się spodziewamy. Bardzo łatwo przeciąć bliskie więzy, które potem bardzo trudno będzie ponownie nawiązać.

Pod koniec roku wojownicza aura zmieni swoją jakość: Mars cofnie się do znaku Bliźniąt i nasza aktywność skieruje się na sprawy związane z komunikacją, podróżami, zdobywaniem informacji.

2 myśli nt. „Mars w retrogradacji 15.11.2007-30.01.2008

  1. Iza Autor wpisu

    Właśnie usłyszałam w radiu, że w suficie w gabinecie premiera znaleziono pocisk z… drugiej wojny światowej. Piękne działanie Marsa w retro :)

  2. Halina

    Witam, własnie przeczytałam artykoł o Marsie – jak bym czytała o tym co sie dzieje ze mna , czy to mozliwe że moze to miec tak silny wpływ na mnie , czy to moze zbieg okoliczność , dziś juz zaczełam szukać poradni psychologicznych. Czekam az siewszystko uspokoi to jest nie do wytrzymania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>