Kto urodził się 22 lutego

Wszystkiego najlepszego dla Ryb, które obchodzą dziś urodziny!

Znane osoby urodzone 22.02: król Francji Karol VII Walezjusz (1403), król Czech i Węgier Władysław Pogrobowiec (1440), książę legnicki Fryderyk III (1520), polski architekt Dominik Merlini (1730), prezydent USA George Washington (1732), niemiecki filozof Arthur Schopenhauer (1788), polski kompozytor, etnograf Oskar Kolberg (1814), założyciel ruchu skautowego Robert Baden-Powell (1857), niemiecki fizyk Heinrich Hertz (1857), hiszpański reżyser Luis Buñuel (1900), polska aktorka Mira Zimińska-Sygietyńska (1901), włoska aktorka Giulietta Masina (1921), austriacki kierowca wyścigowy Formuły 1 Niki Lauda (1949), brytyjska aktorka Julie Walters (1950), polski polityk Jacek Kurski (1966), polska piosenkarka Katarzyna Groniec (1972), amerykańska aktorka Drew Barrymore (1975).

Autor: Jan Starża Dzierżbicki

Opis pochodzi z reprintu książki Jana Starży – Dzierżbickiego Pod jaką gwiazdą urodziłeś się – horoskopy na każdy dzień roku, Warszawa 1938 r.
Kto urodził się dnia 22 lutego

Wrażliwy, dyskretny – okazuje zainteresowania filozoficzne. Można na nim polegać.

Chociaż jego natura jest dość bierna – to jednak gdy zabierze się do pracy i wciągnie w jei tryby – można wówczas podziwiać jego zręczność i niezwykle skuteczne metody postępowania. Potrafi bowiem połączyć wszystkie, nawet nieskoordynowane części w jedną całość.

Urodziny te obdarzają darami ducha i wybitnymi zdolnościami umysłowymi. Taki człowiek interesuje się szerszymi zagadnieniami, a wszystko co dotyczy filozofii, metafizyki i budowy wszechświata – wywiera nań wpływ przyciągający.

Sympatyczny w obcowaniu, dobrotliwy, serdeczny – ma zazwyczaj wielu przyjaciół. Można mu powierzyć najgłębsze tajemnice – nie zawiedzie niczyjego zaufania.

Wadą jego jest chęć użycia, co może się zwłaszcza przejawiać w kierunku kulinarnym. Nie zawsze jest uważny i niezbyt porządny. Potrafi również przejawiać upór i samowolę. Dzięki własnej nieostrożności może być narażony na straty.

W gruncie rzeczy jest to jednak dobry człowiek. Jako wspólnik w interesach lub sprawach społecznych może być bardzo pożyteczny dzięki swej intuicji, przenikliwości i może zrównoważyć swych bardziej aktywnych partnerów.

Jak wychować dziecko urodzone w tym dniu. Bardzo ważną rzeczą jest uchronienie go od złego towarzystwa, bowiem zły przykład może na nie podziałać fatalnie. To też rodzice i wychowawcy powinni je chronić starannie przed złymi wpływami – ma ono bowiem pewne właściwości mediumiczne, dzięki którym grozi mu niebezpieczeństwo utraty własnej woli.

Tak długo póki wreszcie nie podrośnie i nie nauczy się czynić trafnego wyboru w sprawach życiowych – powinni wychowawcy nim kierować i osłaniać je przed niebezpieczeństwami. Gdy raz bowiem dostanie się pod jakiś wpływ – z powodu słabej woli i poddającego się charakteru – nie potrafi się spod tego działania wyzwolić, a przez podleganie obcej woli może sobie zepsuć cale życie.

Ponieważ natura takiego dziecka jest wrażliwa i bierna – jest ono zatem zależne od swych kaprysów. Wychowawca musi dążyć do tego, aby w dziecku rozwinąć zamiłowanie do systematycznej pracy i spotęgować silę woli.

Jedna myśl nt. „Kto urodził się 22 lutego

  1. artdota

    również urodziłam się 22 lutego, jestem wybitną plastyczką, ten opis pasuje do mnie idealnie :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>