Kto urodził się 29 lutego

Wszystkiego najlepszego dla Ryb, które obchodzą dziś urodziny!

Autor: Jan Starża Dzierżbicki

Opis pochodzi z reprintu książki Jana Starży – Dzierżbickiego Pod jaką gwiazdą urodziłeś się – horoskopy na każdy dzień roku, Warszawa 1938 r.

Kto urodził się dnia 29 lutego

Ostrożny, małomówny – może osiągnąć wiek sędziwy.

Prawy, humanitarny życzliwie odnosi się do innych, a jego zasady moralne są stałe.
Ma skłonność do samotności i wykazuje zainteresowanie rzeczami tajemniczymi, ukrytymi, mistycznymi. Poszukuje prawdy nieustannie.

Chciałby przeniknąć prawa przyrody, a dzięki swej intuicji potrafi sobie łatwo uświadamiać rzeczy ukryte. Może być doskonałym detektywem. Umysł ostry i analityczny potrafi wszystko rozkładać na elementy zasadnicze i dostrzega przyczyny wydarzeń tam, gdzie inni widzą tylko skutki.

Ewentualne choroby jakie mogą przynieść te urodziny to predyspozycja do cierpień stóp oraz do bólów głowy, zarówno jak i skłonność do zaziębień.

Mężczyzna tak urodzony nieraz przeżywa okresy przygnębienia i samoudręczających analiz, co może nawet odbić się ujemnie na zdrowiu.

Jak wychować dziecko tak urodzone.
Niezwykle delikatne, przejmujące się, czułe – dziecko takie może dojrzewać przedwcześnie. Nawet w najwcześniejszym wieku nie lubi, aby inne istoty były odeń zależne i chętnie oddaje wszystko co posiada. Chociaż takie miłosierdzie może wydawać się początkowo cechą dodatnia – nie należy zapominać, że w życiu późniejszym otoczenie może uważać to za brak ambicji lub honoru. Należy odzwyczajać je od marnotrawstwa.

Wady tych urodzin – to chwiejność i zbytnia słabość w stosunku do swego otoczenia. Taki człowiek
zbyt łatwo traci swe oparcie moralne i wpada w krańcowość. Pod wpływem złych nastrojów – wydaje mu się, że cały świat zwraca się przeciwko niemu i że nie potrafi w życiu rywalizować zwycięsko z innymi.

W charakterze jego jest dziwny upór, który czasami może nawet stać się groźny – nie daje sobie
bowiem wówczas nic wyperswadować. Na ogół jest to jednak człowiek delikatny, a takie momenty
są raczej gwałtowna reakcją na nacisk, jaki nań wywiera otoczenie.

W życiu codziennym okazuje dużo ostrożności, jest małomówny i dość nieufnie odnosi się do osób nieznanych. Gdy jednak rozmowa wkracza na tory jego zainteresowań specjalnych – wówczas ożywia się niezwykle.

Poszukuje prawdy raczej przez wrodzoną intuicję i swe przeczucia duchowe aniżeli przez teoretyczne studia naukowe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>