Laureaci Oscarów 2009

oscary_2009_plakat2Znamy już nazwiska szczęśliwców. Oglądałam galę oscarową na żywo w internecie na justin.tv. Była bardzo ciekawa, czego nie można było powiedzieć o galach z poprzednich lat. W niedzielę rano typowałam astrologicznie, kto ma największe szanse w artykule Oscary 2009 – kto wygra?.

Ceremonia przebiegała pod wpływem Księżyca w znaku Wodnika, który tworzył koniunkcję z Marsem i sekstyl z Wenus. Scenografia bardzo dynamiczna, pomysłowa, jednak musicalowe wstawki nudnawe i mało zabawne. Fałszujący Hugh Jackman mnie załamał – gdzie jest Volverin?

Najlepszy film: Slumdog. Milioner z ulicy w reżyserii Danny Boyle’a. Wodnikowy motyw – ktoś znikąd realizuje swoje marzenia. Jest to film zrobiony przez Anglika w dalekich Indiach – wodnikowa egzotyka. Do tego niezależna, niskobudżetowa brytyjska  produkcja (kosztował tylko 15 ml dolarów) wygrała z wielkim komercyjnym przedsięwzięciem, jakim jest film„Ciekawy przypadek Bejnamina Buttona” (kosztował aż 150 mlndolarów).

Jowisz w Wodniku sprzyjał filmom, których tematyka jest związana z tym znakiem zodiaku. I tak nagrodę za film animowany zdobył WALL-E, którego bohaterem jest samotny robot, który zakochuje się w mechanicznej Evie .

Najlepszy reżyser: Danny Boyle za film „Slumdog. Milioner z ulicy


Horoskop Danny Boyle’a

dannyboyle08tiff22Boyle ma tranzytującego Jowisza w trygonie z Merkurym oraz T Plutona w koniunkcji z progresywnym Merkurym. Uwielbiam jego filmy, „Trainspotting” i „Płytki grób” mieszczą się w mojej ulubionej filmowej dwudziestce.

Główna rola żeńska: Kate Winslet za rolę w „Lektorze”

Horoskop Kate Winslet

kate_winslet_palm_film_festival2Tranzytujący Jowisz jest w trygonie z jej ascendentem, Słońcem i Księżycem. To wyjątkowo utalentowana aktorka, w swoim horoskopie ma Mekrurego w opozycji z Jowiszem – aspekt sprzyjający otrzymywaniu nagród.

Główna rola męska: Sean Penn za rolę w „Obywatelu Milk”


Horoskop Seanna Penna

sean_penn_filming_milk_in_200821Penn był moim astrologicznym faworytem w tej kategorii. W jego horoskopie najwięcej się dzieje, planety tworzą niesamowitego latawca: jego progresywne Słońce w 12 st Wagi tworzy sekstyl z Merkurym, sekstyl z asc, opozycję z pr Księżycem, trygon z Marsem i trygon z T Jowiszem. Władca horoskopu – Jowisz jest w I domu i w swoim władztwie – horoskop szczęściarza. Mars w Bliźniętach i Słońce w koniunkcji z Uranem na pewno pomogły mu stworzyć w świetną rolę senatora homoseksualisty.

Najlepsza aktorka drugoplanowa: Penelope Cruz za rolę w „Vicky Cristina Barcelona

Horoskop Penelope Cruz

penelope_cruz2W horoskopie Penelopy tranzytujący Jowisz tworzy powietrzny trygon przechodni z progresywnym Słońcem i urodzeniowym Plutonem, a do tego progresywne Słońce tworzy kwadraturę z Jowiszem. Penelope ma urodzeniowo Słońce w sekstylu z Jowiszem, Jowisz jest bardzo mocny, bo w swoim tradycyjnym władztwie, w Rybach. Do tego Wenus jest w jej horoskopie wywyższona w znaku Ryb. Oscara dostała za rolę wariatki (nota bene, męska rola drugoplanowa też jest za rolę szaleńca) – silny znak Ryb w horoskopie na pewno jej pomógł w tej kreacji.  Penelope jest pod wpływem innego tranzytu – Pluton tworzy opozycję z jej Saturnem i Marsem oraz kwadraturę z urodzeniowym Plutonem (mocarny półkrzyż). Status Cruz jako aktorki diametralnie się teraz zmieni. Kilka lat temu uciekła z Hollywood, teraz reżyserzy będą o nią zabiegać. Jej pozycja w europejskiej kinematografii się umocni.

Najlepszy aktor drugoplanowy:  Heath Ledger za rolę Jokera w „Mrocznym Rycerzu”

heathjoker21

Horoskop Heatha Ledgera

Heath Ledger, który zmarł tragicznie rok temu, zagrał rolę swojego życia. Jego progresywna Wenus jest w jednostopniowej aplikacyjnej koniunkcji z jego Słońcem. Nie znana jest godzina jego urodzenia- z pewnością miał jakieś wspierające aspekty tranzytującego Jowisza do osi. Był to mój faworyt, rewelacyjna rola. W horoskopie urodzeniowym Słońce w opozycji do Plutona wskazuje na upodobanie do życia na krawędzi i ról odbiegających od hollywoodzkiego stereotypu.

Nagrodę za całokształt twórczości dostał Ed Catmull. Współtwórca Pixara (ur 31.03.1945 r. w Parkersburgu, Zachodnia Wirginia) ma w swoim horoskopie teraz szczęśliwą konfigurację zwaną latawcem, którą tworzy T Jowisz w trygonie do jego progresywnego Słońca w Bliźniętach oraz w trygonie do jego urodzeniowego Neptuna i w opozycji do jego urodzeniowego Plutona. Dodatkowo progresywna Wenus tworzy aplikacyjną koniunkcję z jego urodzeniowym Merkurym.

Wszystkie zdjęcia użyte w tekście pochodzą z zasobów Wikimedia Commons

2 myśli nt. „Laureaci Oscarów 2009

  1. Artur

    Proszę napisać coś takiego przed, a nie po Oscarach. Wtedy będzie ciekawie na ile to się sprawdzi…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>