Archiwa kategorii: Talie tarota

Recenzje talii Tarota, zapowiedzi wydawnicze, obrazki kart

Wykup prenumeratę „Tarocisty” i wygrywaj nagrody!

Wykup prenumeratę „Tarocisty”
i wygrywaj nagrody!

Jeśli przedłużysz i wykupisz prenumeratę kwartalnika „Tarocista”, weźmiesz udział w losowaniu wielu atrakcyjnych nagród. W losowaniu nagród mogą brać udział i ci, którzy przedłużają prenumeratę, i ci, którzy po raz pierwszy zaprenumerują nasze pismo.

Już teraz zamów prenumeratę naszego pisma!

Dzięki wykupieniu prenumeraty do 10 sierpnia 2010 roku
możesz wylosować książkę lub talię kart.
Do rozdania dla prenumeratorów mamy następujące nagrody:

Tarot Syren (1 sztuka), Tarot Piratów (1 sztuka), książka „Tarot Thota” (4 sztuki),
Tarot Pragi (1 sztuka), Avalon Tarot (1 sztuka), Tarot Księżniczek (1 sztuka)

Prenumeratorom oferujemy 5 % zniżki na pismo i bezpłatną wysyłkę w prenumeracie krajowej. Zrób przelew na konto naszego wydawnictwa

z dopiskiem PRENUMERATA TAROCISTY

Prenumerata krajowa: 76 zł

Prenumerata zagraniczna: 116 zł

Nazwa konta: Albireo s.c. ul. Pruszkowska 29/259, Warszawa 02-119

Bank: Multibank BRE Bank SA

Nr konta do przelewów krajowych.: 39114020170000410205477296

Nr konta do przelewów zagranicznych.: PL39114020170000410205477296

W opisie przelewu dopisz: PRENUMERATA TAROCISTY i podaj swój adres do wysyłki

Więcej informacji uzyskasz pod numerami telefonów: +48 600 218 488, +48 600 218 588
lub mailowo: redakcja@tarocista.com

Artykuł o taliach z wampirami z najnowszego numeru kwartalnika „Tarocista”

Autorka: Izabela Podlaska

Talie o wampirach

Nieśmiertelne istoty, które (wiecznie głodne) z melancholią spoglądają na świat i ludzi, są świetnymi bohaterami nie tylko książek, filmów i pokazów mody. Są również wdzięcznym tematem dla twórców tarota. Mimo że moda na wampiry trwa na świecie od kilku lat, talie o wampirach powstają regularnie od dawna i cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem. Prezentujemy najpopularniejsze z nich. (…)

Demoniczne istoty

Istoty, które zamieszkały na kartach Tarota Wampirów (The Vampire Tarot) Nathalie Hertz, który ukazał się w Wydawnictwie U.S. Games, są trudne do zaklasyfikowania. Mają ostre rysy, gniewne twarze, ich usta ociekają krwią, a oczy patrzą zadziornie. Ten tarot jest zdecydowanie dla kolekcjonerów i miłośników mrocznych, wampirzych klimatów. Pomysł na całą talię opiera się na wierzeniach, że wampiry to silne, niezależne stworzenia, stojące ponad ludźmi i wykazujące swojego rodzaju bohaterstwo. Widać to szczególnie w Wielkich Arkanach, na których każdy bohater karty jest herosem, który toczy walkę na śmierć i życie. Przez większość kart przewija się motyw nietoperzy, zwierząt ściśle wpisanych w symbolikę świata nocy i wampirów. Rysunki są w stylu surrealistycznym, bardzo kolorowe i mocno krwiste.

Cała talia jest podróżą po świecie silnych wampirycznych osobowości (np. Mag ma indiańskie piórka na głowie, Eremita przypomina słynnego wampira Nosferatu). Większość kart z poszczególnych dworów przedstawiona jest schematycznie, tylko Dwór Denarów zawiera szczegółowe scenki rodzajowe na każdej karcie. (…)

Strach ma wielkie oczy

Groteskowe postaci, topielce, duchy i typy spod ciemnej gwiazdy zaludniły świat Gotyckiego Tarota Wiktoriańskiego (The Bohemian Gothic Tarot) Karen Mahony i Alexa Ukolova z Wydawnictwa Magic Realist Press.

Jestem fanką wszystkich ich tarotowych projektów, ten jednak jest rzeczywiście wyjątkowy. Nie jest to kolejna talia o demonicznych istotach. Pokazuje ukryte i ciemne strony życia i ludzkiej psychiki. Nieraz boimy się prawdy, która kryje się w koszmarnych snach, nadnaturalnych zjawiskach czy dziwnych ludziach, których spotykamy na naszej drodze.

W Gotyckim Tarocie Wiktoriańskim mało jest krwi i łypiących spod oka potworów. Scenki na kartach raczej sugerują grozę, której musimy się domyślić. Poczujemy ją, kiedy zaczniemy wpatrywać się w obrazek. W tle każdej karty jest noc, bohaterowie na kartach oświetleni są albo świecami, albo zwodniczym blaskiem Księżyca. Postaci pojawiają się w dziwnych, przerażających miejscach, niepokojących pokojach, ciemnych zaułkach i korytarzach, a nawet na cmentarzach. Tam pokazują swoje drugie, ciemne oblicze. Autorom udało się przedstawić nastrój grozy, niepokoju i strachu, który czai się w każdym z nas. Do talii dołączona jest książka w języku angielskim, w której objaśniona jest symbolika i znaczenia kart. Podane są również rozkłady wymyślone przez Karen Mahony specjalnie do tej talii. Poniżej podaję jeden z nich, moim zdaniem bardzo ciekawy.

Rozkład Wampir

Celem rozkładu jest analiza, kto lub co wysysa z nas energię i co blokuje nasze plany i pogarsza samopoczucie. Nie jest to oczywiście rozkład na szukanie prawdziwego wampira w naszym otoczeniu. Kiedy czujesz, że jakieś wydarzenie, osoba lub wizyta nie nastawiła cię dobrze do świata, pogorszył się twój nastrój lub nie czujesz się ogólnie dobrze i nie wiesz dlaczego, użyj tego rozkładu.

Znaczenie kart w rozkładzie:

  • 1 – kto lub co wysysa moją energię?
  • 2 – jaka jest tego przyczyna?
  • 3 – jak to na mnie wpłynie?
  • 4 – jak mam tego uniknąć?
  • 5 – co mam robić, a czego nie?

Przeczytaj cały artykuł wraz z interpretacją tego rozkładu na www.tarocista.com

Tarot Maroon – Wielkie i Małe Arkana wreszcie w komplecie!

Długo oczekiwany Tarot Maroon – Wielkie i Małe Arkana wreszcie w komplecie – do Wielkich Arkanów zostały wydane Małe Arkana. Od dziś do kupienia w naszym sklepie. Zamów talię już dziś, nie zwlekaj! To świetny gwiazdkowy prezent.

Maroon Tarot (Małe i Duże Arkana) to tajemnicza i piękna talia narysowana przez polskiego malarza Tomasza Marońskiego, któremu dopingowała Maja, producentka talii. Każda karta to osobny tajemniczy świat, przedstawiony w każdym szczególe i w pięknych kolorach i rysunkach.

Karty są sztywne i przyjemne w dotyku, i w pracy z nimi: są obustronnie lakierowane. Rogi kart zaokrąglone. Karty są bardzo dobrej jakości, kolory są intensywne i takie, jak na zdjęciach.

Przeczytaj wywiad z twórcami Tarota Maroon.

Wielkie Arkana
tm_tarot_major

Dwór Buław

tm_wands_vision

Dwór Kielichów

tm_cups_vision

Dwór Mieczy

tm_swords_vision

Dwór Denarów

tm_pentacles_vision

Prawda, że piękne?

Króliczy Tarot

Jeśli chcecie mieć coś wyjątkowego, skuście się na Króliczego Tarota Joanny John. Wydany 23 czerwca 2009 roku w limitowanej edycji 23 sztuk, zachwyca magiczną aurą, humorem i psychodelicznym klimatem.

kroliczy_tarot_zdjecia

Cykl tego osobliwego Tarota można określić mianem wtórnego ready made’u, utrzymanego w duchu surrealizmu. To akt digitalnego automatyzmu, całkowicie spontaniczna dokumentacja intuicyjnej podróży archetypowego Białego Królika poprzez popkulturowe gadżety, fetysze i obiekty magiczne, znalezione w pracowni Andrzeja Urbanowicza, prekursora sztuki psychodelicznej w Polsce. Niektóre ujęcia Królika, obserwowanego przez lustro aparatu fotograficznego, wykonane są na tle ołtarzy, rearanżowanych co jakiś czas przez Gosię Borowską. Poszczególne zdjęcia, otwierające się na rozmaite interpretacje Wielkich Arkan tarota, można traktować jako narzędzia magiczne, dzieła sztuki lub pastisze kiczowatych talii tarota, mnożące się z taką samą szybkością jak króliki.
Odnajdziemy w nich odniesienia do tradycji Jana Svankmajera i Hansa Bellmera. Wyziera z nich również duch Alicji z Krainy Czarów i trickstera, wujaszka Alicka. „Czyń swoją wolę, ale pamiętaj… podążaj za białym królikiem.”

Oryginalnie zdjęcia zostały wydrukowane na piankach formatu A3 i pokryte matowym laminatem. Swoją premierę miały podczas tegorocznego, majowego Occulture Festival w Londynie, gdzie zostały bardzo ciepło przyjęte przez publiczność.
Z myślą o kolekcjonerach cechujących się dużym poczuciem humoru, Wielkie Arkana zostały wydane w ścisłym limicie 23 egzemplarzy. Zainteresowanych można odsyłać na okultura@okultura.com. Zostało jeszcze kilka sztuk.

Autorka:
Joanna John – podróżniczka, projektantka, artystka interdyscyplinarna, spontaniczna fotonautka. Ukończyła Akademię Sztuk Pięknych w Warszawie. Zajmuje się rzeźbą społeczną, instalacją i sztuką performance. Zawodowo projektuje wnętrza. Tworzy własne tabele odpowiedników, jej prace cechuje wieloznaczność, psychodelia, poczucie humoru i przede wszystkim różnorodność.

Nowość! Tarot Zaklinaczki Snów (Tarot of the Dream Enchantress) Lo Scarabeo

zaklinaczka_snowTarot Zaklinaczki Snów (Tarot of the Dream Enchantress) to piękna, magiczna talia, która ma służyć do pracy z wyobraźnią, snami i do rozwoju intuicji. Talia została wydana w lutym 2009 roku przez znane włoskie wydawnictwo Lo Scarabeo.

Tarot ma wiele wspólnego ze snami, tworzy pomoc pomiędzy naszą świadomością i podświadomością. Karty tarota przemawiają do nas poprzez obrazy i symbole, budzą skojarzenia i docierają do najgłębszych warstw naszej osobowości.

Wiele odpowiedzi na nasze pytania znajduje się w naszym sercu i umyśle. W wielu przypadkach podświadomie wiemy, co nas spotka lub co się dzieje w naszym życiu. Sny, jak i karty tarota, pozwalają nam dotrzeć do tych informacji i prawdy o nas samych.

Tarot Zaklinaczki Snów wprowadza nas w magiczny świat istoty nie z tego świata, która wypełnia obrazami, symbolami i postaciami poszczególne karty trata i dzięki nim pobudza nasza wyobraźnię oraz intuicję. Nie wiadomo, kim jest Zaklinaczka Snów: duchem, boginią, muzą, materią świata czy naszą własną duszą? Pracując z tą talią odkryjesz to sam.

Dzięki Tarotowi Zaklinaczki Snów zaczniesz odkrywać swoją duszę i nauczysz się słuchać swoich marzeń, snów, wizji i potrzeb.

Tarot przeznaczony jest zarówno dla początkujących, jak i dla zaawansowanych tarocistów. Nie jest to jednak dobra talia do nauki tarota.

Tarot Zaklinaczki Snów jest dostępny do kupienia w naszym sklepie internetowym.

Wybrane karty z Tarota Zaklinaczki Snów (Tarot of the Dream Enchantress):
(więcej kart z tej talii znajdziesz TUTAJ)

Tarot Jogi (Yoga Tarot) – nowość Lo Scarabeo 2008

Miesiąc temu pojawiła się kolejna nowość z propozycji wydawnictwa Lo Scarabeo na ten rok: Tarot Jogi (Yoga Tarot) autorstwa Massimiliano Filadoro i Adriana Farina.

Tarot Jogi - Karta II KapłankaTarot Jogi (Yoga Tarot) jest inspirowany filozofią jogi. 22 Wielkie Arkana pokazują główne etapy praktyki jogi i poznawania samego siebie. 56 Małych Arkanów pogrupowanych w czterech dworach przedstawia cztery główne rodzaje jogi i obszary działania człowieka: Denary to Hatha Joga (Życie), Buławy to Karma Joga (Twórczość), Kielichy to Bahkti Joga (Miłość), a Miecze to Raja Joga (Byt).

Tarot na pewno będzie ciekawym narzędziem do praktyki własnej lub wróżenia dla osób, które praktykują jogę lub fascynują się Indiami i ich kulturą.

Napisy na kartach i instrukcja w kilku językach (angielski, francuski, włoski, niemiecki, hiszpański). My dodajemy tłumaczenie instrukcji na język polski. Cena talii z instrukcją po polsku 59 zł w naszym sklepie internetowym www.sklepmagiczny.pl. Zobacz więcej obrazków kart z tej talii.

Tarot Kontemplacyjny – nowość Lo Scarabeo

Kolejna nowość włoskiego wydawnictwa Lo Scarabeo w tym roku to Tarot Kontemplacyjny (Contemplative Tarot), który powstał pod wpływem pism na temat Tarota wielkiego ezoteryka i uczonego P.D. Uspieńskiego, ucznia Gurdżijewa. Według niego obrazy Tarota można przedstawić jako wędrówkę świadomości i poszukiwanie samego siebie.

Fragment instrukcji do Tarota Kontemplacyjnego:
„Według przemyśleń Uspieńskiego każdy Wielki Arkan Tarota jest powiązany z ciągiem duchowych odniesień: siedem kart odnosi się do Człowieka i jego osoby; kolejnych siedem połączonych ze „Wszechświatem” pokazuje nieuniknioną konfrontację człowieka z uniwersalnymi prawami Materii; trzecia grupa siedmiu kart jest połączona z „Boskością” lub sferą związaną z rzeczywistością transcendentalną. Na końcu wreszcie te trzy grupy kart czy też sfer (ludzie, wszechświat i boskość) łączą się w karcie XXI, która ma nazwę „Całość”.

Każdej karcie Wielkich Arkanów przyporządkowana jest litera hebrajskiego alfabetu według symbolizmu kabalistycznego. Tylko Arkan XIII nie ma litery, co oznacza bezgłośną ekspresję tej karty, która w niektórych taliach istnieje bez nazwy.

Małe Arkana są powiązane z literami świętego Tetragrammatonu (imienia Boga w kabale): Kielichy to He, Denary – He, Buławy – Yod, Miecze – Vaw.

Talia została stworzona, aby ośmielić i zachęcić do poszukiwań oraz medytacji każdej karty i rysunku, jaki na niej jest. Z tego powodu rewersy karty przedstawiają różne symbole i kolory.”

Napisy na kartach i instrukcja w kilku językach (angielski, francuski, niemiecki, włoski, hiszpański). My dodajemy tłumaczenie instrukcji i znaczeń kart na język polski.

Tarot świetnie nadaje się do pytań i rozkładów dotyczących przyszłości, rozwoju swojej osobowości lub analizy swojego lub czyjegoś charakteru. Tarot może też służyć do medytacji.

Tarota można kupić w naszym sklepie internetowym, cena 59 zł. Tam też można obejrzeć więcej kart z tej talii.

Tarot Necronomiconu – nowość Lo Scarabeo

Właśnie został wydany przez włoskie wydawnictwo Lo Scarabeo Tarot Necronomiconu (nazwa angielska Dark Grimoire Tarot, oryginalna włoska nazwa Tarocchi del Necronimicon), autorstwa Michele Penco. To talia mroczna, niepokojąca, ale posiadająca wyjątkowy klimat. Karty są w pięknej, przydymionej kolorystyce. Można ją kupić w naszym internetowym Sklepie Magicznym - cena 59 zł.

Tarot Necronomiconu (Dark Grimoire Tarot) to karty inspirowane mrocznymi opowiadaniami Howarda Philipa Lovecrafta, który wspomina w nich o istnieniu mrocznej czarnej księgi Necronomicon. Dzięki temu ta talia otwiera drzwi do ciemnej strony osobowości człowieka, ukazując to, czego się boimy lub nie chcemy dostrzec w otaczającym nas świecie.

Karty nadają się dla osób, które mają już doświadczenie w pracy z Tarotem, rysunki są bowiem bardzo mroczne i pesymistyczne, pokazują ciemną stronę świata i człowieka.

Tarot Necronomicon może służyć do pytań i rozkładów na pytania dotyczące problemów, lęków, wątpliwości czy analizy ciemnej strony życia.

Napisy na kartach i instrukcja w kilku językach. My dodajemy tłumaczenie instrukcji i znaczenia kart na język polski.

Zobacz więcej kart z tej talii.

Mroczna księga Necronomicon ma złą sławę i niejasne pochodzenie. Napisał ją w latach 20-tych XX wieku Howard Philip Lovecraft jako kontynuację swoich przerażających opowiadań – horrorów. Mimo że księga jest fikcją literacką, wiele osób do dziś wierzy, że gdzieś na świecie istnieją jej stare, średniowieczne kopie. Sam Lovecraft podaje, że Necronomicon został napisany w VIII wieku w Damaszku przez arabskiego poetę, maga i astronoma Abdul Alhazdreda i pierwotnie nosił tytuł Al Azif (arabska nazwa dziwnych nocnych odgłosów, które wydają owady, a Arabowie przypisywali je demonom). Potem została przetłumaczona na grekę (wtedy nadano jej nazwę Necronomicon – Księga Praw Zmarłych) i łacinę.

Podobno słynny mag John Dee napisał w XVI wieku angielską wersję Necronomiconu na polecenie Cesarza Rudolfa II, który interesował się magią i okultyzmem. Niektórzy badacze okultyzmu twierdzą, że własną kopię Necronomiconu miał też Aleister Crowley, który w Nowym Jorku romansował z Sonią Haft Greene, przyszłą żoną Lovecrafta. Lovecraft fascynował się tropieniem emanacji zła, które przetrwało do naszych czasów w niezmienionej, pierwotnej formie i dalej nas otacza i na nas działa. Znawca okultyzmu Colin Wilson przypuszcza, że Lovecraft posiadał starą kopię Necronomiconu, ale nie mógł ujawnić wszystkich zawartych w niej informacji, bo należał do ezoterycznej sekty.

Księga wyjawia tajemnice o pradawnych bóstwach, które kiedyś rządziły Ziemią i teraz czekają na odpowiedni czas, aby wrócić. Jednym z Wielkich Przedwiecznych jest Cthulhu – bóstwo śpiące na dnie oceanu. Księga opisuje różne przerażające i niebezpieczne rytuały magiczne: zawiera pieśń do Yog-Sothotha, dzięki której można otworzyć Drogę do tego świata, informacje o „Proszku Ibn-Ghaziego”, a także opis „Znaku Voorish”. Współcześnie księga jest uznawana za główne źródło wiedzy o czarnej magii. Wielu artystów w swoich dziełach odnosi się do Necronomiconu, między innymi pisarze Stephen King, Terry Pratchett, Andrzej Sapkowski i malarz H. R. Giger.

Kup Tarota Necronomiconu!