Archiwa kategorii: Interprertacje horoskopów

Prawdziwy horoskop ślubu Toma Cruise’a i Katie Holmes

Autorka: Izabela Podlaska-Konkel

Aktorskie małżeństwa rzadko trwają długo. Jednak kiedy 28 czerwca 2012 roku Katie Holmes złożyła pozew rozwodowy, nawet bliscy znajomi pary byli zaskoczeni. Uchodząca za zgodną para nie dawała powodów do plotek, że coś między nimi dzieje się źle. Mimo że od początku ich związku w prasie plotkarskiej snuto domysły na temat autentyczności ich uczuć, para doczekała się szybko córki, a w 2006 roku wzięła ślub w bajkowym piętnastowiecznym zamku Odescalchi we Włoszech. Była to jedna z najdroższych i najbardziej wystawnych ceremonii w historii showbiznesu.

Horoskop scjentologicznej ceremonii ślubnek Toma Cruise'a i Katie Holmes

Scjentologiczna ceremonia ślubna Katie Holmes i Toma Cruise’a
18.11.2006 g. 18:00 CET (-1:00), Bracciano, Włochy
klasyfikacja: A, źródło: USAToday.com dostęp na 1.07.2012, archiwum autorki

Kiedy spojrzałam w horoskop tego wydarzenia, bardzo się zdziwiłam, bo powinny na niego działać znaczące tranzyty planet. Rozwodowi najczęściej towarzyszy tranzyt Saturna do osi, świateł lub planet osobistych w horoskopie ślubu. A tu tylko słaba separacyjna dwustopniowa kwadratura Marsa do Plutona oraz separacyjne trzystopniowe kwadratury, jakie tworzą Neptun i Jowisz do Wenus. To za mało, żeby wskazywało na tak oficjalny i radykalny krok jednego z małżonków. Horoskop jest ciekawy, bo idealnie opisuje atmosferę, jaka towarzyszyła temu wydarzeniu.

Katie Holmes i Tom Cruise

Tom Cruise i Katie Holmes, 9 maja 2009, źródło: wikipedia.org

W dniu ceremonii aż pięć obiektów znalazło się w znaku tajemniczego Skorpiona: trzy planety (Merkury, Mars i Jowisz) oraz oba światła horoskopu (Słońce i Księżyc). Wydarzenie wzbudziło wiele emocji, bo ślub miał być poprowadzony przez urzędnika Kościoła Scjentologów. Słońce w koniunkcji z Jowiszem wskazuje na religijną ceremonię, a kwadratura Saturna do tych dwóch obiektów pokazuje, że prawdziwość i legalność ślubu była podważana, a sam obrządek scjentologiczny był kontrowersyjny i uznawany przez opinię publiczną na całym świecie za niebezpieczne działanie sekty. Tyle planet w Skorpionie odzwierciedla, że był to jeden z najlepiej strzeżonych ślubów. Do pilnowania gości i młodej pary przed ekipami telewizyjnymi, tysiącami fanów, intruzami i paparazzi zostało wynajętych wielu ochroniarzy, pomagała też włoska policja (Merkury i Księżyc w koniunkcji z Marsem). Wenus w optymistycznym znaku Strzelca zapowiadała świetne wesele oraz pozytywne nastawienie młodej pary do wstąpienia w związek małżeński oraz szczerość uczuć i zamiarów. Takie posadowienie Wenus zapowiada też, że oboje dzięki związkowi wiele skorzystają i wspólnie dorobią się sporego majątku, co potwierdza dodatkowo koniunkcja Słońca z Jowiszem. Księżyc w Skorpionie niezbyt dobrze wróży domowemu spokojowi pary. Jednak nie jest spalony, ani nawet w promieniach Słońca, nie tworzy jeszcze ścisłego nowiu.

Tranzyty na pozew rozwodowy na horoskop scjentologivznej ceremonii ślubnej Toma Cruise'a i Katie Holmes

Tranzyty na złożenie pozwu rozwodowego 28.06.2012 na horoskop scjentologicznej ceremonii ślubnej
Katie Holmes i Toma Cruise’a 18.11.2006

Zaczęłam szukać informacji na temat okoliczności ślubu i okazało się, że ceremonia we włoskim miasteczku Bracciano nie była zakończona legalizacją związku! Państwo Młodzi złożyli przysięgę przed przedstawicielem Kościoła Scjentologów, do którego oboje należeli. Jednak burmistrz Bracciano Patrizia Riccioni jednoznacznie wypowiedziała się na łamach USA Today, że była to ceremonia scjentologiczna nie uznawana przez władze włoskie, nowożeńcy nie dostali aktu ślubu w miejscowym urzędzie. Według włoskiego prawa ta ceremonia jest nieważna. Rzecznik prasowy Toma Cruise’a Arnold Robinson w wypowiedzi dla Associated Press potwierdził, że para przedsięwzięła odpowiednie kroki aby zalegalizować swój związek i wzięła ślub cywilny w Los Angeles dzień przed włoską ceremonią. Para wyleciała do Włoch 17.11.2006 po południu, mogli więc wziąć ślub rano, w południe lub wczesnym popołudniem, bo dotarli do Włoch wieczorem. Nie ma wątpliwości, że za moment ślubu trzeba przyjąć cywilną ceremonię, która odbyła się w Los Angeles 17.11.2006, ponieważ to moment legalizacji związku jest podstawą do postawienia horoskopu ślubu.

Horoskop ślubu Toma Cruise'a i Kate Holmes ( cywilna ceremonia) 17.11.2006

Horoskop ślubu Toma Cruise’a i Kate Holmes ( cywilna ceremonia)
17.11.2006, godzina 12:00, Los Angeles, Kalifornia, USA
klasyfikacja: X, źródło: www.people.com dostęp na 1.07.2012, archiwum autorki
godzina w przybliżeniu, rektyfikowana na podstawie informacji prasowych, domy od 0 st Barana

Postawiłam horoskop na dwunastą w południe i bingo! Księżyc w dniu, kiedy wzięli ślub cywilny w Los Angeles, był na początku trzeciego dekanatu Wagi (między 19. i 23. stopniem), gdzie w momencie złożenia przez Katie papierów rozwodowych znajdował się tranzytujący Saturn! Horoskop prawdziwego ślubu znacznie różni się od horoskopu scjentologicznej ceremonii. Księżyc w znaku Wagi wskazuje na partnerski podział obowiązków i opieki nad córką, a także dużą swobodę zawodową i towarzyską, jaką małżonkowie będą starali się zachować.

CZYTAJ DALEJ NA WWW.IZEBELAPODLASKA.PL

„Na temat” czyli horoskop portalu Tomasza Lisa

Autorka: Miłosława Krogulska

Ja, Miłosława Krogulska, napisałam na FB, że portal redaktora Tomasza Lisa ma słaby horoskop i otrzymałam w związku z tym kilka pytań od zaniepokojonych fanów tego przedsięwzięcia. Wypada mi więc wyjaśnić co i jak. Horoskop otwarcia nowego przedsięwzięcia symbolicznie opisuje losy, przez jakie firma i związane z nią osoby będą przechodzić. Nie ma dnia, który byłby dobry na wszystko, dlatego horoskop startu ważnego przedsięwzięcia astrolog dobiera bardzo starannie. O ile ktoś go oczywiście o to się zapyta i o ile znajdzie kompetentnego astrologa, a nie dzwoni pod 0-700 i oczekuje cudu za dwa zeta.

Horoskop startu portalu NaTemat.pl 22.02.2012 g. 11:30, Warszawa, klasyfikacja: A, źródło: wiadomości prasowe wirtualnemedia.pl

Gdy otwieramy przedsięwzięcie związane z mediami czy reklamą, w horoskopie silny powinien być Merkury. Ta planeta opiekuje się dziennikarstwem i jeśli jest dobrze postawiona, to przynosi duże czytelnictwo, nawet jeśli gazeta/portal jest brzydka lub słabo redagowana.

W horoskopie portalu Tomasza Lisa Merkury jest słaby, bo znajduje się w znaku Ryb, a tam mu źle. To oznacza, że redakcja będzie długo szukać swojej tożsamości i kierunku, w jaki ma zmierzać. W Rybach widzimy Neptuna, Słońce, Księżyc i Merkurego – to wszystko dla astrologa symbolizuje zbieraninę ciekawych i płodnych twórczo nazwisk, ale ta masa autorska chyba sama nie wie, co właściwie ma pisać, dla kogo ma pisać i w jakim stylu. Pewnie za ile mają pisać też nie wszyscy wiedzą. Na razie widzimy zdjęcia autorów na pierwszej stronie i wszyscy o nich mówią, bo planety te znajdują się wysoko na niebie, ale gdy szum medialny opadnie, do pracy będzie ciężko się zebrać.

Autorzy, dziennikarze i blogerzy symbolizowani są przez Księżyc i będą całkowicie podporządkowani redaktorstwu naczelnemu, które symbolizuje Słońce. Jednocześnie każdy będzie pracował na siebie, a nie na zespół, a to jest problemem. Od wizji Tomasza Lisa zależy, jak portal dalej będzie się rozwijał, ale wizja ta wymaga jeszcze pracy i współpracy z autorami, a tego ten horoskop wcale nie gwarantuje. Mars, planeta energii, jest w retrogradacji i to oznacza, że sił będzie ubywać.

Saturn, który ma związek w odbiorem prezentowanych treści, także jest w retrogradacji z piątym domu, a więc grozi portalowi, że wszystko będzie za poważne, za mdłe i bez tak zwanych jaj. Ciekawe, że w dniu premiery choć kontentu było sporo, wszyscy pisali tylko o parówkach – jak sądzę, tego typu tekstów więcej nie będzie i ponury Saturn będzie się mądrzył do woli.

Gdy Merkury jest słaby, cała nadzieja w Wenus, zgodnie z zasadą „jeśli nie jesteś mądry, to chociaż ładnie wyglądaj”. Niestety, Wenus jest w Baranie i także jest słaba. A to oznacza małą sympatię czytelników, większe uznanie u mężczyzn i raczej młodszych userów, niż starszych.

Jak więc widać, portal ma rację bytu, ale oszałamiającym i szybkim sukcesem nie będzie bo:

– słaby Merkury to długie szukanie odpowiedniej formuły,

– słaba Wenus to długa walka o uznanie i sympatię czytelników.

– nów Księżyca to wodzowska wizja,

– wpływ Neptuna to totalne zamieszanie.

Pytanie więc, czy projekt jest przewidziany jako długofalowy, czy tylko jako szybkie zamieszanie w branży, które ma służyć powstaniu czegoś innego. Otchłanie internetu są pojemne na każde sumy i idee. Być może to poletko doświadczalne, z którego wykiełkuje coś więcej. Od tego zależy dalsza interpretacja tego horoskopu. Pomocny jest sekstyl Jowisza do Słońca, który sprzyja naczelnemu. Reklamodawcy pewnie są i przez pierwsze miesiące będą zadowoleni. Zobaczymy więc, co z tego będzie w czerwcu i jak wtedy będzie wyglądać oglądalność. Będzie to czas pierwszych zmian i podsumowań. Reklamodawcy swoje rozliczenia zrobią w listopadzie 2012, a Tomasz Lis swoje podsumowanie przeprowadzi w marcu 2013, o ile oczywiście tam jeszcze będzie.

Horoskop firmy Apple Inc.

Autorka: Izabela Podlaska

Pierwszym produktem firmy Apple był komputer do samodzielnego złożenia, a potem zaczęto sprzedawać pierwszy na rynku komputer osobisty. Niestety, nowe komputery mimo swojego zaawansowania technologicznego nie zdobyły wielu nabywców z uwagi na wysoką cenę. Wenus w horoskopie firmy jest w znaku swojego wywyższenia, w Rybach, produkty tej firmy nie będą więc nigdy tanie.

Firma Apple 1.04.1976 g. 12:00 PST (+8:00), Cupertino, California, USA,
klasyfikacja: A, źródło: oficjalna strona firmy www.apple.com

Pierwszy wielki sukces komercyjny przyszedł w 1984 roku wraz z rozpoczęciem sprzedaży Macintosha, komputera z interfejsem graficznym. Wenus w Rybach w kwadraturze do Neptuna wskazuje, że największe pieniądze firma zarobi właśnie na podejściu do komputerów jako do dzieł sztuki. I rzeczywiście na tych komputerach chcą pracować artyści i wszyscy ci, którzy chcą się poczuć wyjątkowo. Mocna Wenus w znaku Ryb w horoskopie firmy sprawiła, że firma powoli zaczęła zmieniać profil działalności i z firmy sprzedającej komputery zaczęła być firmą sprzedającą muzykę (Ryby) i telefony komórkowe (Merkury w koniunkcji ze Słońcem). Dlatego w 2007 roku zmieniła nazwę z Apple Computer Inc. na Apple Inc.

Firma ma, podobnie jak Microsoft, Słońce w opozycji do Plutona i była również oskarżana o praktyki monopolistyczne i o zbyt wysokie wymagania wobec partnerów biznesowych. Księżyc jest dobrze położony, bo w znaku swojego wywyższenia w Byku i dodatkowo w koniunkcji z dobroczynnym Jowiszem (popularność, wysoka cena) i w opozycji do Urana (innowacje technologiczne). To pokazuje zadowolonych klientów, którzy są wierni tej firmie przez lata (Byk jest znakiem stałym ziemskim) i chętnie wydają duże pieniądze na piękne przedmioty tworzone przez Apple (Byk jest władany przez planetę piękna i luksusu Wenus). Byk to też dary natury, warzywa i owoce – a przecież nazwa firmy to nazwa po polsku Jabłko. Ciekawa astrologiczna zbieżność.

Fragment artykułu „Horoskop firmy czyli wstęp do astrologii finansowej” Izabeli Podlaskiej, który ukazał się w kwartalniku „Astrologia Profesjonalna” nr 2-3(3-4)/2011

Izabela Podlaska jest astrologiem, tarocistką i dziennikarką. Specjalizuje się w astrologii partnerskiej, biznesowej i elekcyjnej. Od 1999 r. prowadzi z Miłosławą Krogulską Warszawską Szkołę Astrologii oraz strony Astroportal.pl i Czary.pl. Jest redaktorem naczelnym kwartalnika Astrologia Profesjonalna i współwydawcą kwartalnika Tarocista. Od 2008 r. jest przedstawicielem Polskiego Stowarzyszenia Astrologicznego. Mieszka w Warszawie.
Kontakt: ipodlaska (at) albireo.pl, tel. kom. 0600 218 488.

Zagadka astrologiczna – horoskop horarny: Gdzie są klucze?

Autorka: Izabela Podlaska

Iza PodlaskaZapraszam wszystkich do rozwiązania zagadki astrologicznej. Na podstawie horoskopu horarnego poniżej trzeba opisać, gdzie są klucze Jerry’ego. Kto najdokładniej opisze, gdzie znajdują się klucze, ten dostanie nagrodę: pierwszy numer kwartalnika Astrologia Profesjonalna lub (jeśli go posiada) książkę astrologiczną z oferty naszego sklepu (www.sklepmagiczny.pl). Na odpowiedzi czekamy do 20 czerwca 2011 r. Odpowiedzi prosimy podawać na naszym forum w wątku Zagadka: Gdzie są klucze?, na stronie naszego portalu na Facebooku w wątku poświęconym zagadce lub na maila info (at) astroportal.pl

Astroportal - Zagadka: Gdzie są klucze?
Gdzie są klucze? 12 czerwca 2011 r. godz. 15:00, Warszawa, Polska
źródło: archiwum autorki, ranking: AA

Opis sytuacji: Pytanie zadała Miłka, kiedy Jerry, kolega jej syna Franka, zorientował się, że zgubił klucze. Pamiętał, że kiedy wychodził z domu, na pewno miał je ze sobą, bo zamykał nimi drzwi wejściowe. Potem włożył je do kieszeni koszuli. Nie był pewien, gdzie mógł zgubić klucze: czy w domu Franka, czy u innego kolegi, u którego był wcześniej, czy po drodze na ulicy. Gdzie więc są klucze?

Odpowiedź musi zawierać informacje:
1) Która planeta lub planety symbolizują Jerry’ego?
2) Która planeta lub planety symbolizują klucze?
3) Opis miejsca, gdzie znajdują się klucze z wyjaśnieniem astrologicznym (znaki, władztwa, domy, aspekty itp).

W najbliższym numerze Astrologii Profesjonalnej ukaże się przewodnik, jak szukać zaginionych przedmiotów za pomocą astrologii horarnej. Będzie w niej więcej przykładów.

Powodzenia!

Izabela Podlaska

12 czerwca 2011 r., Warszawa

Czy Wężownik to trzynasty znak zodiaku? – Izabela Podlaska w Dzień Dobry TVN

24.01.2011 r. Izabela Podlaska była gościem programu Dzień Dobry TVN, gdzie rozmawiała o tym, czy Wężownik to trzynasty znak zodiaku. Dla niecierpliwych dajemy od razu odpowiedź: nie, nie ma trzynastego znaku zodiaku. Znaków zodiaku zawsze było, jest i będzie dwanaście. A Wężownik to gwiazdozbiór, a nie znak zodiaku.

Piękny William i cierpliwa Kate

Autorka: Izabela Podlaska

Iza PodlaskaPo ośmiu latach znajomości drugi w kolejności następca tronu angielskiego Książę William oświadczył się 16.11.2010 roku Kate Middleton. Jako dowód swoich uczuć dał jej pierścionek zaręczynowy swojej matki Księżny Diany. Czy to znak, że narzeczona i przyszła żona księcia będzie drugą Lady Di, którą uwielbiały tłumy?

William i Kate

Cierpliwy Koziorożec
Książę poznał Kate podczas pokazu mody na uniwersytecie St. Andrews w Szkocji, gdzie razem studiowali historię sztuki. To dziewczyna spoza sfer arystokratycznych, córka pilota i stewardessy, którzy dorobili się fortuny na rodzinnej firmie Party Pieces zajmującej się sprzedażą dekoracji na różne przyjęcia. Mimo to królowa Elżbieta wydała oficjalną zgodę na ślub młodej pary i bardzo się ucieszyła z decyzji wnuka. Kate jest cierpliwym i wytrwałym Koziorożcem. Przeczekała niejeden kryzys w tym związku, bo parze zdarzały się burzliwe rozstania i powroty.

Catherine Middlton

Catherine Middleton ur 9.01.1982 w Reading (Berkshire), UK, klasyfikacja: XX, źródło: Wikipedia.org

W horoskopie narzeczonej księcia oprócz cierpliwości jest jeszcze jedna cecha – determinacja w dążeniu do tego, aby zdobyć to, czego chce. Świadczą o tym relacje Słońca w jej horoskopie z trzema silnymi planetami: wojowniczym Marsem, wytrwałym i zdyscyplinowanym Saturnem oraz Plutonem, który daje siłę psychiczną i umiejętność wpływania na ludzi. Cicha Kate nie dała się odstawić na boczny tor i nawet wtedy, kiedy było między nimi źle, umiała zachowywać się tak, żeby księcia do siebie przywiązać. Atrakcyjna brunetka nie narzekała na pewno nigdy na brak adoratorów, o czym w horoskopie świadczy też połączenie Wenus (mężczyźni) z Jowiszem (szczęście i dużo nowych okazji). Umie jednak zachować dyskrecję i racjonalnie myśleć o uczuciach, bo jej Księżyc (emocje) jest w ryzach Saturna (samodyscyplina). Nie będzie więc bohaterką skandali, chociaż i tak powinna uważać, bo ma bardzo dużo przyjaciół płci przeciwnej (Wenus i Merkury w znaku Wodnika), co i tak może powodować plotki. Jest niezależną osobą i trudno ją przekonać do czegoś, w co nie wierzy. Księżyc w znaku Raka czyni z niej jednak osobę wrażliwą i skromną, przez co idealnie nadaje się na królewskie salony. Nie będzie jednak drugą Lady Di, bo brak jej otwartości i bezwarunkowego ciepła i uczuć, jakie księżna dawała ludziom. To raczej William będzie postrzegany jako jej następca – książę ludzkich serc.

Podczas ogłaszania zaręczyn William w tonie charakterystycznym dla angielskiego poczucia humoru zagroził, że jeśli Kate zgubi pierścionek, to będzie miała kłopoty. Aż nasuwa się pytanie – kto i co jest tu ważniejsze: pierścionek czy narzeczona?

Książę z bajki

Książę William przez ostatnie kilka lat był na pewno najbardziej obleganym kandydatem na męża. Kate zazdrościły tłumy wielbicielek Williama i na pewno niejedna z nich próbowała zwrócić na siebie jego uwagę i zdobyć jego serce.

Książę William

Książę William ur 21.06.1982, godz. 21:03 (BST -1:00), Londyn, UK, klasyfikacja: AA,
źródło:
astrodatabank, godzina z aktu urodzenia

William po matce odziedziczył wszystko, co piękne i urokliwe. Tak jak ona ma Słońce w rodzinnym, troskliwym i współczującym Raku, co umożliwi mu rozwijanie charytatywnej działalności matki. Tak samo jak Lady Di ma położoną w horoskopie planetę piękna i związków Wenus – w znaku Byka. To oznacza, że William będzie się cieszył niesłabnącą popularnością i uwielbieniem Brytyjczyków i fanów na całym świecie. Ma jednak, podobnie jak jego matka, słabość do flirtów i miłostek. Kate będzie więc musiała przymykać oko na pewne jego zachowania – co w rodzinie królewskiej jest praktykowane od wieków. W okresach, kiedy nie byli ze sobą, książę William był widywany z różnymi kobietami na przyjęciach. Raz nawet przyłapano go na flirtowaniu z Paris Hilton i Christiną Aguilerą, amerykańskimi gwiazdkami popkultury.

PRZECZYTAJ CAŁY ARTYKUŁ NA ASTROPORTALU

Polski Mars i Wojsko Polskie – Jarosław Gronert

Jarosław GronertOdwieczna zasada głosi: „Skoro nie chcesz utrzymywać własnej armii, to będziesz utrzymywał cudzą”.

Niezwykle mobilizujące, ale wyjątkowo ciężkie i destruktywne aspekty tranzytujących planet pokoleniowych tworzą się do Marsa natalnego i progresywnego w kosmogramie Chrztu Polski z 966 roku. Nastąpi to w latach 2010 – 2014.  Mars natalny znajduje się w znaku Raka w dwadasamsie Wagi, a Mars progresywny wstąpi niebawem do znaku Ryb i pozostanie tam przez 38 lat.

Stanie się tak bez względu na to czy przyjmiemy termin 15 kwietnia, czy 16 kwietnia 966 roku, w chwili górowania Słońca, jako datę Chrztu Polski. Albowiem różnice w położeniu Marsa w ciągu doby sięgają wartości poniżej jednego stopnia zodiakalnych pozycji.

Polskie rycerstwo

Polskie Rycerstwo 1228 – 1333, Jan Matejko, źródło:

Energia Marsa

Od zodiakalnego i domifikacyjnego położenia Marsa oraz jego aspektów zależy rodzaj i zakres ludzkiej aktywności. Energia Marsa opisuje zasoby dynamicznie wyrażanych sił witalnych, pokłady asertywności, waleczności, agresji i gotowości do odparcia ataku. Mitologiczny Ares pozwala na szybką i sprawną mobilizację w sytuacjach wymagających gwałtownych, a bezkompromisowych poczynań, umożliwiających przetrwanie w sytuacji zagrożenia unicestwieniem. „Czerwona planeta” w kosmogramie z 966 roku, świadczy także o kondycji polskiego sportu i możliwych na tym polu sukcesach – zwłaszcza tych medalowych.

Wiemy, że stan sił zbrojnych, ich patriotyzm, duch bojowy, arsenał, mobilność,  wyszkolenie, liczebność, nowoczesność, zwartość szeregów, sprawność dowodzenia i wykonywania rozkazów uzależnione są od jakości rządów, budżetu wojskowego i spoistości społeczeństwa. Zaś z astrologicznego punktu widzenia warunkowane jest to zodiakalnym i domifikacyjnym położeniem Marsa oraz jego powiązaniami tworzonymi z pozostałymi elementami kosmogramu.

W kosmogramie Chrztu Polski z 966 roku położenie Marsa w Raku, w dwadasamsie Wagi, zdecydowanie wskazuje na jego ochronno-obronny charakter, a nie na ekspansywno-agresywny. Tym bardziej, że jedenastodomowym Marsem w Raku włada (przy dacie 15 kwietnia 966 roku) Księżyc, umiejscowiony w sektorze szóstym, już na przedpolu Wodnika, w dwadasamsie Strzelca znaku Koziorożca – (lub także w sektorze szóstym, ale już w dwadasamsie Bliźniąt znaku Wodnika dla daty 16 kwietnia 966 r.). Ponadto dwadasamsową pozycją Boga Wojny rządzi Wenus znajdująca się w znaku Byka. Rak, Wodnik i Byk (gdzie ulokowane jest polskie Słońce będące władcą Ascendentu), słyną ze swojej niechęci do rozwiązań siłowych i stosowania przemocy – a nie z militarnej agresywności.

Mars w Raku – obrona terytorium

Położenie Marsa w Raku szczególnie wyraźnie podkreśla fakt, że polska armia powołana jest przede wszystkim do obrony terytorium własnego kraju. Zodiakalne umiejscowienie Boga Wojny, wskazuje również na głęboki patriotyzm polskiego żołnierza, pozwalający podejmować bój nawet z przeważającymi siłami wroga. Natomiast Księżyc – władca jedenastodomowego Marsa, znajdujący się w sferze oddziaływań Wodnika, któremu tak bliskie są przecież zadania sektora jedenastego, motywuje do walk „o wolność waszą i naszą”. Co jednak powodowało zbyt częste wojny w cudzym, a nie we własnym interesie.

Zrozumiałe jest, że Mars w Raku o wiele bardziej nadaje się do zastosowania w celach obronnych niż imperialnych. Natomiast jego kwadratura do ulokowanej w sektorze trzecim koniunkcji Urana z Neptunem, wywierających poprzez system władań wpływ na sektor siódmy, wielokrotnie stawiała polskie wojska  na drodze przeważających sił sąsiednich imperiów i mocarstw. Często było to wynikiem niedotrzymania umów ze strony koalicjantów, a nawet korupcji i zdrady we własnych szeregach.
Zwracam uwagę, że relacja Marsa i Księżyca, będącego jego władcą, jest  przy dacie 15 kwietnia 966 roku domifikacyjnie kwinkunksowa (a przy dacie 16 kwietnia 966, także i zodiakalnie kwinkunksowa). W obydwu przypadkach oznacza to dokuczliwą niezgodność między prywatnością i lokalnością Raka, a szeroko horyzontalnym uniwersalizmem wynikającym z położenia Księżyca w dwadasamsie Strzelca w znaku Koziorożca, (lub w dwadasamsie Bliźniąt w znaku Wodnika), spór między tradycjonalizmem i niechęcią do postępu a nowatorstwem, konflikt między podległością a samowolą. To wewnętrzna sprzeczność między zainteresowaniem całym światem a skupieniem się wyłącznie na własnej zagrodzie. Powtórzony jest tu dylemat polskiego Słońca, władcy Ascendentu w Lwie, w zainteresowanym głównie „prywatą” Byku, ale w „światowym” sektorze 9 – władanym przez Marsa w Raku, w sektorze 11.

Księżyc buduje bezpieczeństwo

Księżyc na przełomie Koziorożca i Wodnika (lub już w Wodniku), buduje bezpieczeństwo na prawie do odmienności i różnorodności. Mars w Raku wielbi to co znane, a toleruje jedynie to, co podobne jest do już znanego. Dlatego chłonący uraniczne wpływy Księżyc podejmuje mniej lub bardziej udane starania o zwiększenie zakresu tolerancji wobec nieznanego i obcych, wobec których nieufny jest władany przez niego Mars w Raku. Dlatego przez wieki Rzeczypospolita musiała rozwiązywać problem: jak zintegrować obywateli różnej narodowości i wyznania do obrony wspólnych granic. Zaś nasycany energiami Wodnika, szóstodomowy Księżyc nie widzi powodu do konfrontacji zbrojnej, dopóki strach przed utratą wolności i niepodległości nie wzbudzi emocjonalnego niepokoju, mobilizującego podległego mu Marsa w Raku do militarnego zaangażowania się. A Mars w Raku to napędzana patriotyzmem zaciekła walka obronna terytorium uważanego za własne oraz późniejszy atak kontrujący. Dlatego walka w bliskim kontakcie (np. na bagnety), stała się znaną obcym armiom polską specjalnością.

PRZECZYTAJ CAŁY ARTYKUŁ NA ASTROPORTAL.PL

Lady Gaga i Pluton w Koziorożcu

Autorka:  Miłosława Krogulska

Tam, gdzie wieje nudą i trzeba zrobić trochę rewolucji, najlepiej posłać zodiakalnego Barana. A jeszcze lepiej Baranicę, w dodatku ze skandalem mocno wpisanym w horoskop.

Lady Gaga na koncercie 21.07.2009 r., Zurych, Szwajcaria
zdjęcie z zasobów Wikimedia Commons


Gdy Lady GaGa pojawia się na czerwonym dywanie, fotoreporterzy szaleją z zachwytu. To cała ona: przedziwne kreacje, szokujące kształtem okulary, kapelusze z kosmosu. Wszystko to lekko podarte, niepasujące i podlane seksapilem tak, jakby artystka właśnie wracała z balu pijanych przebierańców, którzy na chybił trafił pozamieniali się strojami. Mars w jej horoskopie znajduje się w koniunkcji z Neptunem, a więc dla astrologów jest jasne, że ta kobieta doskonale wie, co robi, nawet jeśli nie sprawia wrażenia osoby w pełni władz umysłowych.

Lady Gaga ur 28.03.1986 r., Yonkers, USA, godzina nieznana

W tym szaleństwie jest metoda?

Jej sceniczne występy zaczęły się w klubach na Manhattanie, gdzie powoli zdobywała fanów lubujących się w przestawieniach rodem z XIX-wiecznych burlesek i wodewili, a także w przebierankach drug queen i scenicznych kostiumach, jakie w latach 70-tych nosili David Bowie i Freddie Mercury. Krytycy i dziennikarze tylko się śmiali i nie wróżyli temu żadnej kariery. Dziś ci, którzy nie podpisali z nią kontraktów, przegapili szansę na milionowe zyski. Gaga jest niska (155 cm wzrostu), a jej urodzie daleko do ideału (podobnie było z Madonną!). Skąd więc to zamieszanie, cztery wielkie przeboje i osiem milionów sprzedanych płyt, skoro nawet muzyka na tle dyskotekowych przebojów szczególnie się nie wyróżnia?

Brzydkie, czyli atrakcyjne

Gdy planety zwane pokoleniowymi (Uran, Neptun, Pluton) zmieniają znak zodiaku, nagle zupełnie nowe trendy stają się modne, a to, co było uznawane za piękne, przestaje być interesujące. W 2008 roku Pluton wkroczył w znak Koziorożca, co wpływa na zmiany w pop kulturze. Czasy anorektycznych idolek, które wszystkie wyglądają tak samo i śpiewają to samo, powoli się kończą. Podczas gdy chirurgia plastyczna może z każdego zrobić miss, zaczynamy zastanawiać się nad tym, czy rzeczywiście możemy zatrzymać czas. Zamiast kłaść się pod skalpel chirurga, lepiej postawić na dystans, śmiech z siebie samego, szalony kostium i ironię. „Silikony, sole, zastrzyki, a jej chłopak dalej niezadowolony!” - tak GaGa buntuje amerykańskie dziewczęta i nawołuje, aby przestały dopasowywać się do ideału, który i tak nie jest możliwy do osiągnięcia.

W czasach gdy Pluton gości w znaku Koziorożca, najważniejszy jest styl – unikalnie własny, dopracowany w każdym szczególe i konsekwentnie promowany. Im coś starsze, tym będzie lepsze, dlatego czasy młodocianych idoli także powoli będą się kończyć. Wraca styl glam, a teledyski znów mają opowiadać jakąś historię, a nie pokazywać skaczący balet.

Lady Gaga podczas występu w restauracji we wczesnym etapie swojej kariery, 30.10.2008 Atlanta, USA
zdjęcie z zasobów Wikimedia Commons

Bo w niej jest seks

Lady Gaga, czyli Stefani Germanotta, doskonale to wie, bo ma intuicję godną prawdziwego stratega sławy: w jej horoskopie Słońce znajduje się w kwadraturze do Neptuna i Marsa, a Księżyc w koniunkcji z Plutonem. To intuicja, niecierpliwość, odwaga w podążaniu własną drogą, ale też robienie przedstawiania z własnej seksualności. Przyznaje też, że jest biseksualna i chętnie opowiada dziennikarzom niestworzone historie na temat swojego prywatnego życia. Czy są one prawdą, czy tylko wytworem fantazji, tego nie sposób się dowiedzieć, gdy ktoś ma Marsa w koniunkcji z Neptunem i Wenus z ognistym Baranie.

PRZECZYTAJ CAŁY ARTYKUŁ NA ASTROPORTALU