Archiwa kategorii: kwartalnik „Astrologia Profesjonalna”

21. numer kwartalnika „Astrologia Profesjonalna”

Dziś ukazał się nowy 21. numer kwartalnika „Astrologia Profesjonalna”, a w nim: omawiamy cykl Merkurego i jego fazy w horoskopie urodzeniowym i w tranzytach. Opisujemy, jak działają osoby silnie Neptuniczne i jak sobie dać radę z ta planetą w codziennym życiu. Polecamy pogłębioną analizę horoskopu tragicznie zmarłego himalaisty Tomka Mackiewicza. Radzimy też, jak wykorzystać tranzyty planet do pracy nad swoimi słabościami.

Numer można zamówić w naszym sklepie internetowym lub telefonicznie + 48 600 218 488

Kwartalnik "Astrologia Profesjonalna" nr 21

SPIS TREŚCI

Od redakcji

Nauka astrologii

3  Merkury w trudnym położeniu      
Ewa Krajewska
Kiedy mamy do czynienia ze słabo położonym Merkurym? Ma to miejsce w kilku przypadkach: kiedy jest on w upadku lub/i na wygnaniu, kiedy jest w retrogradacji lub kiedy tworzy aspekty z Neptunem, Saturnem i Marsem.

15  Silny Neptun w horoskopie     
Ewa Krajewska
Dzięki silnemu Neptunowi w horoskopie dana osoba może odnieść wielkie sukcesy albo całkowicie stoczyć się na dno. Neptunicy mają bardzo bogatą wyobraźnię i wielkie marzenia, które nadają ich życiu prawdziwy sens. Zdarza się, że w pogoni za pięknymi marzeniami zupełnie zapominają o rzeczywistości, zaniedbują swoje obowiązki i pracę.

20  Droga na szczyt. Horoskop Tomka Mackiewicza
Robert Antoniak
Tomek zdobył w końcu swój upragniony szczyt, ale cena jaką za to poniósł okazała się najwyższą. Czy musiało do tego dojść? Dlaczego podjął aż 7 prób zdobycia Nangi? Dlaczego ten jeden raz nie mógł odpuścić i wrócić szczęśliwie do domu?

Cykle planet

31  Różne wymiary tranzytów      
Izabela Podlaska-Konkel
Każdy tranzyt jest okazją do korekty naszej postawy, zachowania i życiowych planów., Zanim jednak dojdzie do tak pozytywnych rezultatów, tranzyt na samym początku ujawnia to, co nam szkodzi i przeszkadza. Jest testem naszych możliwości i wywołuje kryzys w najważniejszych obszarach życia.

38  Cykl Merkurego      
Izabela Podlaska-Konkel
Merkury jest najszybciej poruszającym się po Księżycu obiektem w horoskopie. Symbolizuje intelekt, myślenie, wymianę idei. Opisuje nasz sposób postrzegania świata i komunikacji: myślenia, mówienia, pisania, formułowania zdań i myśli.

Astrologia horarna

46  Pytania o prawo jazdy      
Izabela Podlaska-Konkel
Silny sygnifikator egzaminatora podpowiada, że jest on kompetentny, w miarę obiektywny i sprawiedliwie oceni egzamin. Dobrze wróży obecność władcy pierwszego domu i Księżyca w domu dziesiątym, bo możemy wtedy mieć nadzieję, że egzamin będzie łatwy i jest szansa na zdanie go.

http://astrologiapro.pl/
Informacje o piśmie
* Wydawca: Albireo s.c.
* Cena: 29,99 zł
* Liczba stron: 52
* Format: A4
* Częstotliwość ukazywania się: kwartalnik
* Data publikacji: 11.10.2019
* Do kupienia: sklepmagiczny.pl, telefoniczne zamówienia 600218488, 600218588
* Redakcja:
Redaktor naczelna: Izabela Podlaska-Konkel
Sekretarz redakcji: Miłosława Krogulska
* Redakcja graficzna: Mateusz Konkel

Nowy numer „Astrologii Profesjonalnej” 1-2(6-7)/2012

Z radością informuję, że nowy podwójny numer „Astrologii Profesjonalnej” 1-2(6-7)/2012 ukaże się pod koniec sierpnia. W numerze wiele ciekawych artykułów dla początkujących (m. in. Saturn w domach, symbolika nowiu Księżyca i jego posadowienia w znakach zodiaku), jak i dla zaawansowanych (m.in. elekcje i horarne dotyczące podróży, o Jowiszu w Bliźniętach, planety nocne i dzienne i ich interpretacja). Zapraszam do czytania i kupowania! Szczegóły na stronie www.astrologiapro.pl oraz www.sklepmagiczny.pl i pod numerami telefonów 0-600-218-488/588

Kwartalnik "Astrologia Profesjonalna" nr 1-2(6-7)/2012

„Astrologia Profesjonalna” numer 1-2(6-7)/2012
182 strony, kolorowa okładka, czarno-biały środek

SPIS TREŚCI

1 Od redakcji

ASTROLOGIA ELEKCYJNA

3 Horoskop podróży
Izabela Podlaska-Konkel
Przedstawiamy reguły wyznaczania dobrego horoskopu wyruszania w podróż i jak prawidłowo interpretować horoskop podróży. Opisujemy ciekawe przykłady elekcji podróży, w tym słynną podróż Jean-Baptista Morina do Antibes oraz wyprawę Krzysztofa Kolumba do Indii, która zakończyła się odkryciem Ameryki.

26 Budowa domu
Izabela Podlaska-Konkel
Od wieków ludzie dużą wagę przykładają do momentu rozpoczęcia budowy budynku. Jest z tym związanych wiele przesądów i zwyczajów. Za horoskop budowy domu astrologowie przyjmowali zawsze moment położenia pierwszej cegły. Przedstawiamy reguły wyznaczania korzystnych momentów na rozpoczęcie budowy i wyburzanie domu.

ASTROLOGIA HORARNA

33 Pytania o wyjazd
Izabela Podlaska-Konkel
Pytania o to, czy gdzieś się pojedzie, czy warto wybrać się w to konkretne miejsce, czy dotrzemy na czas lub czy uda się zrealizować cel podróży, są często zadawane astrologom, którzy posługują się astrologią horarną. Zapoznaj się z regułami interpretacji horoskopów horarnych dotyczących podróży.

46 Czas w astrologii horarnej
Ema Kurent
Jak wyznaczać czas w horoskopach horarnych? Które planety wskazują na sto procent, kiedy coś się wydarzy? Przedstawiamy wskazówki Emy Kurent na interpretację horoskopów horarnych, które dotyczą pytań o to, kiedy coś się wydarzy wraz z niecodziennymi przykładami użycia technik astrologii horarnej, których nie znajdziesz w żadnym podręczniku.

WARSZTAT ASTROLOGA

56 Jowisz w znaku Bliźniąt
Izabela Podlaska-Konkel
Co nam przyniesie pobyt wielkiego benefika w znaku tradycyjnie uważanym za miejsce jego wygnania? Przyjrzymy się działaniu Jowisza w znaku Bliźniąt w horoskopach urodzeniowych i w tranzytach przez domy, planety i osie horoskopu.

68 Nów Księżyca
Miłosława Krogulska
Nów Księżyca to czas regeneracji sił, wykluwania się nowych idei, medytacji. Jego interpretacja w horoskopie urodzeniowym nie jest łatwa, bo nów jest przede wszystkim symbolem tajemnicy. Przedstawiamy interpretację nowiu w domach i we wszystkich znakach zodiaku wraz z przykładami.

NAUKA ASTROLOGII

106 Dom VIII: fakty i mity
Izabela Podlaska-Konkel
Ósmy dom horoskopu ma złą opinię wśród astrologów. Przez stulecia uważany był za dom straty, strachu, a nawet śmierci. Astrologowie humanistyczni w dwudziestym wieku przypisali do niego wielkie pieniądze, seks i ukryte, grzeszne przyjemności. Czy dom ósmy jest rzeczywiście tak straszny i trudny, jak go malują?

118 Żywioł ziemi
Izabela Podlaska-Konkel
Choć żywioł ziemi kojarzy nam się głównie z materialną stroną życia, to jednak jest żywiołem, który kryje w sobie o wiele głębsze, bo duchowe tajemnice. Opisuje on nasze zasoby, reguły i zasady, jakimi się w życiu kierujemy oraz wytrzymałość na trudy i przeciwności losu.

120 Dzień i noc w horoskopie
Izabela Podlaska-Konkel
Właściciele horoskopów nocnych i dziennych inaczej reagują na wydarzenia i ludzi, inaczej są przez świat odbierani, a planety w ich horoskopach wygrywają zupełnie inne akcenty. Przedstawiamy charakterystykę planet dziennych i nocnych w znakach, sekcjach i horoskopach dziennych i nocnych.

141 Saturn w horoskopie urodzeniowym
Miłosława Krogulska
Interpretacja Saturna to trudna sztuka, bo gdy zwracamy na niego uwagę, zaczynamy trudną walkę z własnymi kompleksami i uprzedzeniami. Jeśli uda się nam zrozumieć, czego Saturn wymaga od nas w horoskopie urodzeniowym, unikniemy powtarzania tych samych błędów i droga do sukcesu stanie się łatwiejsza. Przedstawiamy charakterystykę Saturna w każdym domu horoskopu.

182 Zapowiedzi

Jak sporządzić horoskop podróży?

Autorka: Izabela Podlaska-Konkel

Podczas wakacji często wyjeżdżamy, opuszczamy nasz bezpieczny dom i wyruszamy w znieznane. Aby pomóc losowi i zapewnić sobie bezpieczniejszą i bardziej komfortową podróż, możemy wyznaczyć horoskop podróży. Horoskop podróży stawiamy na moment, kiedy planujemy wyjść z domu lub wsiąść do pojazdu, którym kierujemy lub mamy wpływ na podróż.

Księżyc i Merkury
Według większości klasycznych autorów głównym sygnifikatorem podróży jest Księżyc. Ten najszybciej poruszający się po naszym niebie obiekt wskazuje na to, jak potoczy się podróż i czego możemy się po niej spodziewać. Jest też sygnifikatorem podróżnego. Ja szczególną uwagę zwracam na aspekty aplikacyjne Księżyca, bo one pokazują, jak rozwinie się podróż i jakich niespodzianek i przygód możemy się w trakcie niej spodziewać. Aspekty separacyjne Księżyca pokażą, co działo się tuż przed wyjazdem. Jego aspekty aplikacyjne opiszą etapy i najważniejsze wydarzenia podczas podróży, zanim dotrzemy do celu. Szczególnie ważny jest ostatni aspekt, jaki Księżyc utworzy w czasie trwania podróży, bo planeta, z którą ją tworzy, opisuje, co nas czeka u celu podróży. Znak i dom, w których jest Księżyc i aspekty, które tworzy z planetami i Słońcem stanowią najważniejsze wskazówki dla podróżujących i opisują warunki, w jakich podróż będzie się odbywać. Wskazują też na okazje i zagrożenia, jakie w czasie podróży mogą się pojawić na naszej drodze.

Wenecja, widok na wyspę San Giorgio Maggiore
Wenecja, widok na wyspę San Giorgio Maggiore, fot. Izabela Podlaska-Konkel

Księżyc w próżnym kursie może wskazywać, że podróż się opóźni i będziemy musieli liczyć się z komplikacjami. Jeśli nie możemy uniknąć pustego biegu Księżyca (może on trwać on od kilku minut nawet do trzech dni), bo terminy gonią i trzeba wyruszyć w podróż, sprawdźmy, z którą planetą Księżyc utworzy pierwszy aspekt zaraz po wejściu do następnego znaku. Ta planeta wskaże nam, jak rozwinie się nasza podróż i czy nie będzie dodatkowych opóźnień czy komplikacji. Jeśli Księżyc po wejściu w kolejny znak utworzy aspekt z benefikami Wenus lub Jowiszem, możemy liczyć, że podróż będziemy kontynuować bez problemów. Jeśli utworzy aspekt z malefikami Marsem lub Saturnem, kolejne etapy podróży możemy pokonywać w nerwowej atmosferze lub będą dodatkowe komplikacje czy opóźnienia.

W horoskopie wyjazdu wzmacniamy Księżyc, czyli umieszczamy go w domu kątowym (I, IV, VII lub X) i unikamy domów VI, VIII i XII, które wiążą się z chorobą (VI), zamknięciem, odosobnieniem (XII), a nawet ze śmiertelnym zagrożeniem (VIII). Doroteusz wręcz pisze, że Księżyc w VI lub XII domu zapowiada nieszczęście, ból i biedę dla podróżnego. Unikamy Księżyca w pierwszym domu, bo to zapowiada według niektórych dawnych astrologów chorobę w podróży. To samo robimy z władcą pierwszego i siódmego domu. Wielu dawnych astrologów zaleca, aby Księżyc był w sekcji dziennej horoskopu, czyli w domach od dwunastego do siódmego. Jeśli nie da się tego warunku spełnić, zalecają, aby był w domu trzecim lub piątym. Księżyc powinien być przybywający. Dobrym domem dla niego jest moim zdaniem dom I, III lub IX.

Unikamy podróżowania podczas zaćmień Słońca i Księżyca (tydzień przed i tydzień po). Jeśli nie mamy wyjścia, nie wybierajmy się w podróż w dniu, w którym ma być zaćmienie.

Drugim sygnifikatorem podróży, moim zdaniem równie ważnym co Księżyc, jest Merkury. To planeta przemieszczania się, komunikacji, nawiązywania kontaktów, uczenia się nowych zwyczajów i języków oraz przystosowywania się do nowych warunków.  Pozycja Merkurego w horoskopie podróży (znak, dom, aspekty z planetami i światłami) pokaże nam atmosferę i rodzaj podróży, a także warunki przemieszczania się w przestrzeni. Merkury pokaże, czy łatwo będziemy podróżować, czy będziemy trzymać się planu i czy środki lokomocji będą odpowiednie i czy łatwo dojedziemy nimi do celu. Innymi słowy Merkury pokaże nam, czy i jak szybko i sprawnie będziemy podróżować.

Merkury i główne sygnifikatory nie powinny być spalone, ani nawet w promieniach Słońca (czyli dalej niż 17 stopni od Słońca), a także nie tworzyć aplikacyjnych aspektów z malefikami Marsem, Saturnem, Uranem Neptunem i Plutonem (szczególnie koniunkcji, kwadratury i opozycji).

Podróż trzecio czy dziewiątodomowa?
Podróże dzielą się na krótkie i dalekie. Krótkie to te, jak słusznie określił William Ramesey w „Astrology Restored”, które trwają od jednego do dwóch dni lub krótsze. W artykule „Pytania o podróż” podaję również wskazówki Lee Lehmann, jak odróżnić te dwa rodzaje podróży. Ja zaliczam do krótkich podróży również krótkie podróże samochodowe. Te podróże związane są z trzecim domem horoskopu. Dlatego przy wyznaczaniu krótkich wypraw dbamy, aby w trzecim domu był Księżyc i benefiki Wenus lub Jowisz, a także chcemy, aby władca trzeciego domu był dobrze postawiony w horoskopie podróży (w domu kątowym, w korzystnym znaku i w aspektach z benefikami, unikamy aspektów z malefikami Marsem i Saturnem). Nie chcemy, aby w tym domu były malefiki czyli Mars i Saturn, bo to znak, że podróż nie pójdzie według planu i mogą pojawić się kłopoty.

Dalekie podróże przynależą do dziewiątego domu. Można je scharakteryzować jako podróże w dalekie kraje oraz te, które trwają więcej niż dwa dni. Możemy do nich też zaliczyć wszystkie podróże samolotowe oraz te, które odbywają się drogą morską. Przy wyznaczaniu terminu podróży chcemy, aby w tym domu znalazły się benefiki Wenus i Jowisz oraz Księżyc. Unikamy również Marsa i Saturna w dziewiątym domu, bo to zapowiada kłopoty, opóźnienia i nerwy w podróży. Warto, aby władca dziewiątego domu był dobrze postawiony w horoskopie podróży, czyli był w domu kątowym, w korzystnym dla siebie znaku i w aspektach z benefikami. Staramy się, aby w elekcji podróży władca pierwszego domu tworzył aplikacyjny aspekt z władcą dziewiątego domu.

Wyjazd
Przy wyznaczaniu horoskopu podróży kluczową rolę odgrywa oś ascendent – descendent. Ascendent i pierwszy dom oznacza bowiem podróżnego i miejsce, z którego on wyrusza w drogę. Descendent natomiast wskazuje na miejsce, do którego chcemy dotrzeć. Dziesiąty dom pokaże nam powody i cele podróży, a niektórzy astrologowie uważają, że opisuje też to, co nam się podczas podróży wydarzy. Czwarty dom pokazuje, jak się podróż zakończy, jakie osiągniemy z niej zyski i opisuje nasz powrót do domu.

Ascendent umieszczamy w znaku żywiołu, który odpowiada sposobowi podróżowania. Jeśli udajemy się w podróż morską lub rzeczną, ascendent umieszczamy w znaku wodnym (w Raku, Skorpionie lub Rybach). Jeśli podróżować będziemy lądem, to umieszczamy go w znaku ziemskim lub stałym (w Byku, Pannie, Koziorożcu, Lwie, Skorpionie lub Wodniku). Morin odradzał jednak posadowienie ascendentu w znakach stałych. Pewnie dlatego, żeby podróż nie przeciągnęła się zbyt długo ponad planowany czas. Jeśli pokonujemy drogę samolotem, umieszczamy ascendent horoskopu podróży w znaku powietrznym (w Bliźniętach, Wadze lub Wodniku).

Władca ascendentu powinien być dobrze postawiony w horoskopie, czyli nie powinien tworzyć nieharmonijnych aspektów z malefikami Marsem i Saturnem (koniunkcji, kwadratury i opozycji). Najlepiej, jeśli planeta, która włada znakiem na ascendencie tworzyła harmonijne aspekty z Wenus, Jowiszem i Księżycem (koniunkcję, sekstyl, trygon).

Wenus i Jowisz na ascendencie zapowiadają dobre warunki podróży, a w dziesiątym domu zwiastują duże korzyści z podróży. Benefiki w aspektach z Księżycem i na osiach, szczególnie w koniunkcji z ascendentem, zapowiadają pomyślny początek podróży i ułatwienia w dotarciu na miejsce, szczęście i przychylnych ludzi po drodze. Szybkie i bezproblemowe dotarcie do celu zapowiadają aspekty aplikacyjne Księżyca z benefikami Wenus i Jowiszem oraz z Merkurym, naturalnym sygnifikatorem podróży, a także z władcą siódmego domu. Z moich doświadczeń wynika, że dobrze również wróży podróżującemu aspekt aplikacyjny między władcami pierwszego i siódmego domu, bo zapowiada szybkie dotarcie do celu. Jeśli się da, ustawiamy Wenus i Jowisza w harmonijnych aspektach z ascendentem i descendentem (sekstyl, trygon lub koniunkcja).

Jeśli jakiś malefik (Mars lub Saturn) jest w aspekcie z Księżycem, szczególnie w opozycji lub kwadraturze, to początek podróży będzie niefortunny. Doroteusz twierdził też, że jeśli Księżyc, Saturn i Mars są razem na ascendencie lub nawet tylko jedno z nich znajduje się w pierwszym lub siódmym domu, to podróżnego czeka w podróży (I dom) lub po dotarciu do celu (VII dom) wiele cierpienia, bólu, chorób i zniszczeń. Jego interpretacja jest moim zdaniem przesadzona, aczkolwiek należy unikać malefików w pierwszym i siódmym domu, choć moim zdaniem najbardziej szkodliwe są ich aspekty aplikacyjne z Księżycem (koniunkcja, kwadratura, opozycja), bo zapowiadają problemy i przeszkody w trakcie podróży. Im dalej od ascendentu znajduje się malefiki, tym lepiej dla podróżującego. Malefiki na osiach zapowiadają trudności w dotarciu do celu, wysiłek w podróży, ryzyko zepsucia się pojazdu, którym podróżujemy lub choroby, na które możemy zachorować. W takim przypadku trzeba się przygotować na ewentualne przeszkody i dzielnie je pokonywać.

Bagaże
Podczas podróży duża część naszej uwagi skierowana jest na pilnowanie bagaży, żebyśmy nie zostali okradzeni. Jeśli lecimy samolotem, zawsze istnieje obawa, czy bagaże nie zaginą lub czy nie dotrą na miejsce później niż my. Aby uniknąć takich nieprzyjemnych sytuacji, w horoskopie podróży dbamy o to, żeby dom drugi i jego władca (nasz majątek i rzeczy, które do nas należą) były dobrze postawione. Unikamy więc malefików w drugim domu i aspektów malefików do władcy drugiego domu. Ósmy dom pokaże, co zyskamy na miejscu i jak powiększy się nasz majątek czy zasoby w miejscu, do którego wyjeżdżamy, choć o ostatecznych zyskach mówi kondycja dziesiątego domu i jego władcy. Ósmy dom pokaże też zagrożenia i ewentualne choroby, jakie mogą nas w podróży czekać.
Przykłady i więcej reguł elekcji podróży będzie można przeczytać w moich dwóch artykułach na temat elekcji i pytań horarnych dotyczących podróży, które ukażą się sierpniu w najnowszym numerze kwartalnika Astrologia Profesjonalna.

Zagadka astrologiczna „Trzy pytania” – wygraj najnowszy numer „Astrologii Profesjonalnej”

Zapraszam wszystkich do rozwiązania astrologicznej zagadki i do odpowiedzi na trzy astrologiczne pytania:

1) Dlaczego z punktu widzenia astrologii Churchill uważany jest za najbardziej płaczliwego premiera w historii Wielkiej Brytanii?

2) Dlaczego Księżyc jest wywyższony w znaku Byka?

3) Które zwierzęta przyporządkowane są do planety Saturn?

Kto poda najdokładniejsze i najbardziej wyczerpujące odpowiedzi, ten dostanie w nagrodę najnowszy numer kwartalnika „Astrologia Profesjonalna” 4(5)/2011, który ukazał się w lutym 2012. Dla prenumeratorów AP będzie inna nagroda – książka do uzgodnienia z naszego sklepu internetowego http://www.sklepmagiczny.pl

Na odpowiedzi czekamy do 20 marca 2012 r. Odpowiedzi prosimy na maila info (at) astroportal.pl

Powodzenia!

Izabela Podlaska-Konkel
redaktor naczelna kwartalnika „Astrologia Profesjonalna”
www.astrologiapro.pl

Horoskop firmy Apple Inc.

Autorka: Izabela Podlaska

Pierwszym produktem firmy Apple był komputer do samodzielnego złożenia, a potem zaczęto sprzedawać pierwszy na rynku komputer osobisty. Niestety, nowe komputery mimo swojego zaawansowania technologicznego nie zdobyły wielu nabywców z uwagi na wysoką cenę. Wenus w horoskopie firmy jest w znaku swojego wywyższenia, w Rybach, produkty tej firmy nie będą więc nigdy tanie.

Firma Apple 1.04.1976 g. 12:00 PST (+8:00), Cupertino, California, USA,
klasyfikacja: A, źródło: oficjalna strona firmy www.apple.com

Pierwszy wielki sukces komercyjny przyszedł w 1984 roku wraz z rozpoczęciem sprzedaży Macintosha, komputera z interfejsem graficznym. Wenus w Rybach w kwadraturze do Neptuna wskazuje, że największe pieniądze firma zarobi właśnie na podejściu do komputerów jako do dzieł sztuki. I rzeczywiście na tych komputerach chcą pracować artyści i wszyscy ci, którzy chcą się poczuć wyjątkowo. Mocna Wenus w znaku Ryb w horoskopie firmy sprawiła, że firma powoli zaczęła zmieniać profil działalności i z firmy sprzedającej komputery zaczęła być firmą sprzedającą muzykę (Ryby) i telefony komórkowe (Merkury w koniunkcji ze Słońcem). Dlatego w 2007 roku zmieniła nazwę z Apple Computer Inc. na Apple Inc.

Firma ma, podobnie jak Microsoft, Słońce w opozycji do Plutona i była również oskarżana o praktyki monopolistyczne i o zbyt wysokie wymagania wobec partnerów biznesowych. Księżyc jest dobrze położony, bo w znaku swojego wywyższenia w Byku i dodatkowo w koniunkcji z dobroczynnym Jowiszem (popularność, wysoka cena) i w opozycji do Urana (innowacje technologiczne). To pokazuje zadowolonych klientów, którzy są wierni tej firmie przez lata (Byk jest znakiem stałym ziemskim) i chętnie wydają duże pieniądze na piękne przedmioty tworzone przez Apple (Byk jest władany przez planetę piękna i luksusu Wenus). Byk to też dary natury, warzywa i owoce – a przecież nazwa firmy to nazwa po polsku Jabłko. Ciekawa astrologiczna zbieżność.

Fragment artykułu „Horoskop firmy czyli wstęp do astrologii finansowej” Izabeli Podlaskiej, który ukazał się w kwartalniku „Astrologia Profesjonalna” nr 2-3(3-4)/2011

Izabela Podlaska jest astrologiem, tarocistką i dziennikarką. Specjalizuje się w astrologii partnerskiej, biznesowej i elekcyjnej. Od 1999 r. prowadzi z Miłosławą Krogulską Warszawską Szkołę Astrologii oraz strony Astroportal.pl i Czary.pl. Jest redaktorem naczelnym kwartalnika Astrologia Profesjonalna i współwydawcą kwartalnika Tarocista. Od 2008 r. jest przedstawicielem Polskiego Stowarzyszenia Astrologicznego. Mieszka w Warszawie.
Kontakt: ipodlaska (at) albireo.pl, tel. kom. 0600 218 488.

Nowy podwójny numer kwartalnika „Astrologia Profesjonalna” 2-3(3-4)/2011

W przyszłym tygodniu trafi do sprzedaży i do skrzynek naszych prenumeratorów nowy, podwójny numer „Astrologii Profesjonalnej” 2-3(4-5)/2011. Ma 190 stron, czyli więcej, niż dwa pojedyncze numery i zawiera wiele ciekawy artykułów na temat astrologii.

Nasz kwartalnik można zamówić:
1) pod numerami telefonów: 0-600-218-488, 0-600-218-588,
2) przez sklep internetowy:
http://sklepmagiczny.pl/pismo-astrologia-profesjonalna-c-99.html
3) można zrobić przelew na konto naszej firmy:

Nazwa konta: Albireo s.c. ul. Pruszkowska 29/259, Warszawa 02-119
Bank:
Multibank BRE Bank są
Nr konta.:
39114020170000410205477296
przelewy zagraniczne – Nr konta.:
PL39114020170000410205477296
z dopiskiem:
Astrologia Profesjonalna nr….

Cena egzemplarza podwójnego: 47,99 zł (w tym 5% VAT)
Prenumerata roczna (4 numery): 96 zł (krajowa), 136 zł (zagraniczna)

 

Oddajemy w ręce czytelników podwójny numer Astrologii Profesjonalnej. Wiele miejsca poświęcamy w nim artykułom dla początkujących. Podajemy wskazówki, jak zacząć naukę astrologii i co decyduje o szybkich postępach. Rozpoczynamy również cykl opisów znaków zodiaku, planet, aspektów i innych podstawowych elementów horoskopu. W tym numerze przeczytacie charakterystykę znaku Barana oraz opis symboliki i działania planety Uran. Astrologowie na każdym kroku borykają się z problemem godziny urodzenia. O tym, jak ją znaleźć piszemy w osobnym artykule. Jako że astrologia opiera się na datach i kalendarzu, zmiany, jakie zaszły w tej dziedzinie w ciągu wieków, znacząco wpływają na praktykę astrologa. Dlatego w dziale dla początkujących piszemy o zmianie kalendarza juliańskiego na gregoriański, jaka nastąpiła pod koniec XVI wieku i co to znaczy, że data jest z porządku starego lub nowego. Artykuł Miłki Krogulskiej na temat imum coeli przyda się i początkującym, i średnio zaawansowanym astrologom.

Specjalnie dla naszych czytelników przygotowaliśmy obszerny przewodnik po regułach interpretacji horoskopów horarnych dotyczących zgubionych przedmiotów z wieloma przykładami. Piszemy też o fenomenie Klubu 27 i osobach, które jak przedwcześnie zmarła Amy Winehouse odeszły z tego świata w tragicznych okolicznościach w przededniu uzyskania astrologicznej dojrzałości, czyli tuż przed zakończeniem pierwszego obiegu Saturna.

Na niebie wciąż korzystamy z dobroczynnego tranzytu Saturna przez znak Wagi. Ślub Williama i Kate nie jest przykładem idealnej elekcji ślubu, ale Saturn w znaku Wagi zapewni związkowi trwałość. Piszemy więc w tym numerze, jak wybrać datę ślubu zgodnie z regułami astrologii elekcyjnej.

Jak odróżnić potencjalnego milionera od utracjusza pisze Miłka Krogulska w artykule „Bogactwo w horoskopie”. Dla tych, którzy interesują się astrologią finansową, przygotowałam analizę horoskopu firmy. Piszę też o VII i XII domu w kontekście ukrytych i jawnych wrogów i podaję reguły Williama Lilly’ego na ten temat. Podwójny numer to dwa razy więcej tekstów do czytania.

Zapraszamy do lektury!

SPIS TREŚCI

Od redakcji

WARSZTAT ASTROLOGA
3 Horoskop ślubu

Izabela Podlaska
Ślub, czy religijny, czy cywilny, jest jednym z najważniejszych wydarzeń w naszym życiu. Nawet jeśli przeżywamy tę ceremonię kilka razy, zawsze chcemy, aby uroczystość przebiegła bez zakłóceń, goście bawili się świetnie, a małżeństwo było zgodne i trwałe. Czy astrologia może coś na to poradzić? Zapraszamy do przyjrzenia się jednemu z najbardziej ciekawych i popularnych zagadnień astrologii elekcyjnej: jak wyznaczyć dobrą datę ślubu.

16 Imum coeli czyli dom i rodzina
Miłosława Krogulska
Imum coeli jest najniżej położonym punktem w horoskopie. Od tego punktu zaczyna się IV dom (w większości systemów domów). Aby obliczyć punkt imum coeli musimy znać miejsce i godzinę urodzenia. W opozycji do imum coeli zawsze jest punkt medium coeli. Razem stanowią oś, która pionowo dzieli horoskop na dwie części: lewą i prawą, czy też wschodnią i zachodnią.

NAUKA ASTROLOGII
43 Jak nauczyć się astrologii?

Izabela Podlaska
Astrologia nie jest nauką tajemną i łatwo poznać jej reguły. Dla jednych może być nudna i nieciekawa, a dla drugich może stać się pasjonującym hobby, życiową pasją, czy nawet zawodem. Jak więc nauczyć się astrologii? Przedstawiamy sposoby, jak szybko i skutecznie opanować podstawy interpretacji horoskopu.

48 Problem godziny urodzenia
Izabela Podlaska
Prawie każdy wie, w którym dniu, miesiącu, roku i w jakim miejscu przyszedł na świat. Nie każdy jednak wie, o której dokładnie było to godzinie. Bez godziny urodzenia nie da się zrobić pełnego horoskopu. Dlatego warto się natrudzić, aby zdobyć te ważne dla astrologa dane.

51 Znak Barana
Izabela Podlaska
Znak Barana to pierwszy znak zodiaku, który wyznacza początek wiosny i nowego roku astronomicznego oraz astrologicznego. Charakterystyka tego znaku pochodzi od połączenia symboliki żywiołu ognia i jakości kardynalnej, którym Baran jest w zodiaku podporządkowany.

54 Uran, planeta zmian i niepokoju
Miłosława Krogulska
Uran zwany jest planetą zmian i niepokoju. Kojarzy się nam z rewolucjonistą, który odważnie wkracza na nowe ścieżki i podsuwa właścicielowi horoskopu coraz to nowe rozwiązania. Uran to także planeta niezależności i wolności. Pod jego wpływem budzi się nasz indywidualizm i egoizm, a przede wszystkim odczuwamy pragnienie wyzwolenia się spod władzy wcześniej uznawanych autorytetów.

71 Zmiana kalendarza
Izabela Podlaska
Astrologowie muszą zwracać uwagę nie tylko na strefy czasowe, zmiany czasu, ale i na kalendarze, jakie obowiązywały w danym kraju, w którym ktoś się urodził lub nastąpiło jakieś wydarzenie. Kalendarz, którego obecnie używamy, zwany jest kalendarzem gregoriańskim i został wprowadzony w 1582 roku w Europie. Wcześniej obowiązywał kalendarz juliański, który wprowadził rzymski cesarz Juliusz Cezar w I w. p.n.e.

ASTROLOGIA HORARNA
76 Szukanie zaginionych przedmiotów

Izabela Podlaska
Za pomocą astrologii horarnej możemy nie tylko odpowiedzieć na pytanie, czy ona mnie kocha i kiedy zadzwoni. Możemy też użyć reguł astrologii horarnej do szukania zaginionych przedmiotów. Każdy astrolog horarny ma w swoich zbiorach wiele takich pytań, bo rzeczy giną nam z oczu i zawieruszają się bardzo często. Szukanie przedmiotów to wyjątkowy i bardzo przydatny dział astrologii horarnej.

 

ASTROLOGIA W PRAKTYCE
97 Ukryci i jawni wrogowie

Izabela Podlaska
Nikt nie lubi mieć wrogów, ale też od nich nie ucieknie. Ludzie kochają nas i nienawidzą z różnych powodów. Czasami nie mamy na to wpływu. Jak to się dzieje, że ktoś nas nie lubi, a wręcz działa na naszą szkodę? Co w naszym horoskopie ludzi denerwuje i odrzuca? Jak szybko można przejść od miłości do nienawiści? To pokaże nam nasz horoskop urodzeniowy i tranzyty planet.

106 Bogactwo w horoskopie
Miłosława Krogulska
Większość pytań, na które szukamy odpowiedzi w horoskopie, krąży wokół problemów miłości, pieniędzy i zdrowia. Pragnienie powodzenia w tych trzech dziedzinach życia łączy ludzi wszystkich czasów, kultur i religii. Rozpoznanie mocnych stron horoskopu może nam pomóc w zapewnieniu sobie dostatku. Tradycyjna astrologia bada przede wszystkim II dom horoskopu i jego władcę oraz położenie beneficznych planet. Doświadczenie jednak wskazuje, że w sprawy finansowe zaangażowanych jest o wiele więcej czynników, które przedstawiamy w artykule.

134 Horoskop firmy czyli wstęp do astrologii finansowej
Izabela Podlaska
Kiedy zakładamy firmę, horoskop chwili, w której powstała, staje się jej horoskopem. Z niego możemy odczytać, jak działać będzie firma, jakich będzie miała klientów, jakie są jej największe zasoby i atuty, jak będzie rozwijać się jej strategia finansowa, na co trzeba uważać i gdzie tkwi największa jej słabość. Horoskop firmy jest pierwszym etapem analizy kondycji firmy.

157 Klub 27
Miłosława Krogulska
Nagła śmierć brytyjskiej wokalistki Amy Winehouse zaskoczyła fanów, choć od dawna wiadomo było, że codziennie nadużywa narkotyków i alkoholu. Muzyków, którzy zmarli w wieku 27 lat, dziennikarze nazywają Klubem 27. Są w nim Brian Jones, Jimi Hendrix, Janis Joplin, Jim Morrison i Kurt Cobain oraz około dwudziestu mniej znanych artystów, którzy zmarli w wieku 27 wskutek przedawkowania narkotyków lub alkoholu albo zginęli w nieszczęśliwych wypadkach.

190 Zapowiedzi

 

Więcej na:

http://astrologiapro.pl

Rozwiązanie zagadki – pytanie horarne: Gdzie są klucze?

Odpowiedź: klucze Jerry’ego znalazły się w worku na śmieci (Saturn, Księżyc w Skorpionie), pod papierami (Merkury w Bliźniętach)na samym dnie (Jowisz w Byku) który stał w pokoju Franka. W najbliższych dniach opiszę szczegółowo ten horoskop. Najbliżej była Karolina. Gratuluję wygranej!

Zagadka astrologiczna – horoskop horarny: Gdzie są klucze?

Autorka: Izabela Podlaska

Iza PodlaskaZapraszam wszystkich do rozwiązania zagadki astrologicznej. Na podstawie horoskopu horarnego poniżej trzeba opisać, gdzie są klucze Jerry’ego. Kto najdokładniej opisze, gdzie znajdują się klucze, ten dostanie nagrodę: pierwszy numer kwartalnika Astrologia Profesjonalna lub (jeśli go posiada) książkę astrologiczną z oferty naszego sklepu (www.sklepmagiczny.pl). Na odpowiedzi czekamy do 20 czerwca 2011 r. Odpowiedzi prosimy podawać na naszym forum w wątku Zagadka: Gdzie są klucze?, na stronie naszego portalu na Facebooku w wątku poświęconym zagadce lub na maila info (at) astroportal.pl

Astroportal - Zagadka: Gdzie są klucze?
Gdzie są klucze? 12 czerwca 2011 r. godz. 15:00, Warszawa, Polska
źródło: archiwum autorki, ranking: AA

Opis sytuacji: Pytanie zadała Miłka, kiedy Jerry, kolega jej syna Franka, zorientował się, że zgubił klucze. Pamiętał, że kiedy wychodził z domu, na pewno miał je ze sobą, bo zamykał nimi drzwi wejściowe. Potem włożył je do kieszeni koszuli. Nie był pewien, gdzie mógł zgubić klucze: czy w domu Franka, czy u innego kolegi, u którego był wcześniej, czy po drodze na ulicy. Gdzie więc są klucze?

Odpowiedź musi zawierać informacje:
1) Która planeta lub planety symbolizują Jerry’ego?
2) Która planeta lub planety symbolizują klucze?
3) Opis miejsca, gdzie znajdują się klucze z wyjaśnieniem astrologicznym (znaki, władztwa, domy, aspekty itp).

W najbliższym numerze Astrologii Profesjonalnej ukaże się przewodnik, jak szukać zaginionych przedmiotów za pomocą astrologii horarnej. Będzie w niej więcej przykładów.

Powodzenia!

Izabela Podlaska

12 czerwca 2011 r., Warszawa