Miesięczne archiwum: maj 2006

Magia cyfr

Dziś Onet.pl w dziale Ciekawostki podał informację:

„Kupił numer telefonu za prawie 3 mln dolarów
Podczas aukcji zorganizowanej w stolicy Kataru – Doha, anonimowy nabywca kupił numer telefonu komórkowego za 2,75 miliona dolarów – podają amerykańskie media.
O numer 666-6666 ubiegało się 8 osób, licytacja trwała 10 minut. Zwycięzca nie chciał odpowiadać na żadne pytania i prosił o zachowanie anonimowości.

Aukcję zorganizował jeden z operatorów katarskiej telefonii komórkowej. Wstęp na nią kosztował ponad 860 dolarów, a dochód przeznaczono na cele charytatywne.”

W Azji też często lisytowane są numery telefon ów, które mają szczęsliwe według pewnych religii czy systemów magicznych cyfry. W Azji popularnością cieszy się jednak ciąg cyfr 89

Prohibicja

Spod jakiego znaku jest prohibicja? W Warszawie dziś i jutro obowiązuje całkowity zakaz sprzedaży alkohlu z piwem włącznie. To chyba faza Koziorożca (zakazy i regulacje) z dodatkiem Panny (powstrzymywanie się od konsumpcji w imie wyższych celów:) Rezultatem prohibicji jest faza Ryb – wszyscy gromadza zapasy, ktore wypijaja w wiekszych niz normalnie ilościach.

Magiczna Praga a kalendarz księżycowy

W majowy weekend wybrałam się do czeskiej Pragi. Zegar astrologiczny na rynku głównym Starego Miasta stoi nadal i ma się świetnie. Ostatnio znowu jedna z naszych czytelniczek zapytała się, czy do pielęgnacji ogrodu i roślin używać kalendarza biodynamicznego, czy astrologicznego. Patrząc na ten zegar w Pradze, który od setek lat wyznaczał ludziom fazy Księżyca i zmiany znaków zodiaku, odpowiedź wydała mi się wreszcie oczywista. Wszystkie stare zasady pielęgnacji roślin i inne porady uzależnione od fazy Księżyca, powstały setki lat przed kalendarzem biodynamicznym. Obserwacje były prowadzone przez astronomów, którzy byli równocześnie astrologami (przynajmniej do XVII wieku tak było:). Potem wydawali oni kalendarze astrologiczne, w których te porady były umieszczane. I już, co tu dłużej się zastanawiać. To jest praca z zodiakiem, a nie z gwiazdozbiorami, a to w astrologii duża różnica. Kiedyś szło się na rynek, patrzyło na astrologiczny zegar i już.

Narodziny w pociągu

Majowy weekend, obfitujący zapewne w wiele pasjonujących zdarzeń, przyniósł niezwykłe wydarzenie na kolei. W pociągu urodził się chłopiec! Taka niespodzianka, jak zgodnie przyznają kolejarze, nie miała miejsca od lat. Damian jest zdrowy, a rodzice zapewne szczęśliwi – poród odebrał dzielny tata! PKP Przewozy Regionalne odgrażają się, że jakoś uhonorują niecierpliwego malca – chrzciny w Warsie? icon_lol Mnie jednak oczywiście zainteresowało, co też takiego działo się wówczas na niebie. Wiadomo tylko, że chłopiec przyszedł na świat rano 2 maja tuż po ruszeniu pociągu ze stacji Grodzisk Wielkopolski w kierunku Poznania. Z rozkładu jazdy można wnioskować, że była to godzina 6.00 lub 9.45. Jakby nie patrzył – Księżyc w koniunkcji z Marsem w znaku Raka. Znać niespokojny duch. Mars zaś i znak Skorpiona patronują maszynistom, ale i w Raku Mars świetnie się czuje. W Skorpionie, jak wiadomo, jest teraz Jowisz – w tym znaku też sił mu nie brakuje (no i te skorpioniczne pociągi!). W chwili narodzin Damiana planeta ta znajdowała się w opozycji do Słońca w Byku. Oj, chyba nie przepuści PKP tych darmowych przejazdów icon_biggrin Notka informacyjna pod adresem:

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,60935,3323688.html

Kasia

Komórka jako talizman

W najnowszym wydaniu Polityki (17/18(2552) jest artykuł o telefonach komórkowych. Jeden z cytatów głosi:

Fiński socjolog Timo Kopamaa opisał komórkę jako „talizman, który sprawia, że wszystko jest dobrze”.

Czy moja komórka jest talizmanem? Nie traktuję jej jako magicznego przedmiotu czy zespołu znaków, które mają przycviągnąć do mnie szczęście i powodzenie. Ale na pewno dla wielu ludzi jest tego symbolem.