Miesięczne archiwum: styczeń 2007

Astrologia elekcyjna: Wenus w znaku Ryb od 28.01.2007

W niedzielę 28.01.2007 o godz. 4.33 czasu polskiego Wenus po dość krótkim pobycie w znaku Wodnika wejdzie do znaku Ryb. Tutaj poczuje się znacznie lepiej, ponieważ jest to znak płodności, a władcą Ryb jest Jowisz (razem z Neptunem) – w ten sposób Wenus, „małe dobro” spotyka się symbolicznie z Jowiszem – „dużym dobrem”. Wedle astrologii klasycznej Wenus jest wywyższona w Rybach. Podczas pobytu Wenus w Rybach łatwiej będzie zaczynać sprawy związane z Wenus (miłość, umowy, związki, przyjemności, zarabianie pieniędzy), szczególnie jeśli w horoskopie urodzeniowym Wenus jest silna. Jeśli nie, to na pewno możemy łatwiej ruszyć do przyodu sprawy związane z domem lub domami, którymi włada Wenus w naszym horoskopie.
Lepiej się spieszyć, bo potem Wenus w znaku Barana nie czuje się dobrze (jest w nim na wygnaniu ze swojego władztwa w Wadze).
Wenus wkroczy do znaku Barana 21 lutego 2007 o godz. 9.22 czasu polskiego.

Charaktery horoskopów

W styczniowym numerze magazynu psychologicznego „Charaktery” znalazł się spory tekst na temat horoskopów i różnego rodzaju przepowiedni. Najciekawszy fragment cytuję:

„Z badań Centrum Badania Opinii Społecznej, przeprowadzonych w czerwcu 2006 roku, wynika, że obecnie co trzeci dorosły Polak (30 proc.) uważa, że duże znaczenie dla rozwoju charakteru człowieka ma to, pod jakim znakiem zodiaku się urodził. Co czwarty (26 proc.) jest zdania, że istnieją przedmioty, talizmany, które przynoszą szczęście. Niewiele mniejszą grupę badanych (24 proc.) stanowią ci, według których są takie daty i dni tygodnia, które przynoszą pecha.

Zaś do czytania horoskopów przyznaje się ponad połowa Polaków (58 proc.), z czego większość (45 proc.) czyni to czasami, co jedenasty (9 proc.) często, a czterech Polaków na stu (4 proc.) – przy każdej możliwej okazji. (…)”

więcej na stronie:
http://kiosk.onet.pl/charaktery/1384278,1251,1,artykul.html

Całość niestety mocno rozczarowująca – zbiór oczywistości i psuedopsychologii na poziomie licealisty. Autor wiele się nie wysilił i w zasadzie nie wiem, co chciał udowodnić. Może nic, ale analiza zjawiska to też nie jest.

Nów w Koziorożcu i opozycja Wenus z Saturnem

Wczoraj były mile zajecia o najmilszym polaczeniu planet w horoskopie – o aspektach Wenus z Jowiszem. Mimo to, co chwila wkradaly sie do wykładu Milki i komentarzy uczestników zajęć antyprzyklady o saturnicznych zachowaniach, a nawet o lumpeksach, a każda Wenus z Jowiszem sie wzdryga na te slowa. Wszystko to pewnie za sprawanowiu w znaku Koziorożca (dzis nad ranem) i zblizajacej sie opozycji Wenus do Saturna (22.01.2007 g.16.40 czasu polskiego) na niebie.

Księżyc w znaku Koziorożca jest na tzw. wygnaniu wedle terminologii astrologii klasycznej. Jest najdalej od swojego wladztwa, ma tam malo do gadania i niezbyt goscinnie go przyjmuja. Ciemno, zimno i do domu daleko, co dla Ksieżyca jest sytuacja straszna. Dzisiaj caly dzien zajmowalam sie wiec porzadkowaniem duzej ilosci paczek z nowymi ksiazkami, jakie przyszly do naszego sklepu i liczeniem, czy jakas nie zginela.

Opozycja Wenus z Saturnem, która będzie w poniedziałek, w 23 stopniu Wodnika i Lwa, nie sprzyja nawiązywaniu nowych znajomości, romantycznym randkom, ale niestety sprzyja rozstaniom i nagłym zerwaniom (Saturn jest na wygnaniu w znaku Lwa, czyli jest osłabiony i nie działa konstruktywnie).

Dlatego jeśli ktoś planuje wielki interes, transakcję swojego życia, podpisuje kredyt w banku, zakłada firmę, umawia się na spotkanie o pracę lub chce zdobyć czyjeś serce, lepiej niech poczeka do środy, kiedy wpływ nowiu w znaku Koziorożca i opozycji Wenus do Saturna zniknie.

Mars wkracza do znaku Koziorożca 16.01.2007

Dziś o godz. 21.55 Mars wkracza w znak Koziorożca, gdzie będzie przebywał tylko w ruchu prostym aż do 26.02.2007. Mars w Koziorożcu, znku kardynalnym, czuje się dobrze, poniewaz ognista energia tej planety jest ukierunkowana przez ziemski znak, którym włada Saturn, planeta konsekwencji i realizacji planów. Dzięki jakości kardynalnej znak Koziorożca nie ogranicza działań Marsa. Pewnie dlatego starożytni astrologowie uznali, że Mars jest wywyższony w tym znaku (czyli działa lepiej i czuje się tam dobrze).

Jak pisał Ptolemeusz w Tetrabiblos:
„Mars posiada ognistą naturę, która osiąga największą intensywność w Koziorożcu, ponieważ w nim osiąga najbardziej południową pozycję; jego wywyższenie jest, więc w Koziorożcu, w opozycji do miejsca wywyższenia Jowisza, a jego upadek jest w Raku.”
(tłumaczenie Izabela Podlaska, z przekładu Ashmanda, Księga I, Rozdział XXII O WYWYŻSZENIU)

Działania podjęte podczas pobytu Marsa w Koziorożcu będą więc rozwijać się planowo i postępować konsekwentnie do przodu. Energii na nie nigdy nie zabraknie, a struktura stworzona do tego działania będzie bardzo trwała.

Merkury wkracza do Wodnika

Dziś o godzinie 10.26 nastąpi ingres Merkurego w znak Wodnika. Dla wszystkich działalności związanych z tą planetą nadchodzi dobry czas. Jeśli planujesz ważną podróż, zdanie trudnego egzaminu lub zapisanie się na kurs dokształcający, przez najbliższe tygodnie jest ku temu dobra okazja. Merkury w znaku powietrznym Wodnika sprzyja również interesom i zawodom związanym z nowoczesną komunikacją: Internetem, telefonią mobilną itp. Kolejna tak silna pozycja Merkurego będzie dopiero w maju 2007, kiedy Merkury dotrze do znaku Bliźniąt. Najlepszy czas trwa do 2 lutego, potem Merkury wkracza w zawiły znak Ryb. Choć pojawi się w Wodniku jeszcze przez ponad 2 tygodnie w marcu, będzie to jednak w części ruch wsteczny, który nie sprzyja rozpoczynaniu nowych przedsięwzięć.