Miesięczne archiwum: czerwiec 2007

Zlot czarownic

Na Blogfm relacja ze zlotu czarownic na Węgrzech. Wklejam całość notki:

źródło:
http://blogfm.blox.pl/2007/06/Zlot-czarownic-w-Szegedzie.html

Zlot czarownic w Szegedzie
Węgry, Budapeszt (PAP/EFE) – Węgierskie czarownice zjechały się w środę do miasta Szeged na południu kraju, by przypomnieć o swoim istnieniu – poinformowała główna czarownica Węgier i Europy Erika Szegedi.

Jak podkreśliła, miejsce zlotu – Szeged – ma za sobą historię pełną niezwykłych wydarzeń związanych z czarownicami. „W Szegedzie odbyło się ostatnie spalenie czarownic w 1860 roku. Stracono wówczas dwanaście kobiet” – zaznaczyła Szegedi. Także tutaj węgierski król Koloman I (1068-1116) oświadczył, że „czarownice nie istnieją”.

„Dziś chcemy udowodnić, że to nieprawda i że autentycznie istniejemy” – oznajmiła 55-letnia Szegedi, szczycąca się tytułem „Wielkiej Mistrzyni Białej Magii”.

Na czterodniowym zlocie spotkały się czarownice z całego kraju, o przeróżnych specjalizacjach – od technik odmładzających po rzucanie uroków.

Jak zapewniła czarownica z Szegedu Eva Tordai, wszystkie uczestniczki zlotu to „dobre czarownice, nie praktykujące czarnej magii”.

W sobotę zostanie wybrania „Miss Czarownic”, będzie można skosztować dań przyrządzanych przez uczestniczki zlotu, odbędą się też koncerty.

Ma to być pierwsze spotkanie, które zapoczątkuje w Szegedzie nową tradycję, przyciągając do miasta turystów.

Erika Szegedi została wybrana na główną czarownicę Europy na sześcioletnią kadencję w 2006 roku w Amsterdamie podczas światowego zlotu czarownic. (PAP)
środa, 20 czerwca 2007, zorc

Baśniowy Tarot

Baśniowy Tarot (The Fairytale Tarot) to piękna, oryginalna talia, której motywem przewodnim są bajki z różnych kultur i stron świata. Królowa Śniegu (Rydwan), Kopciuszek (Cesarzowa), Piękna Wasylisa (Giermek Buław) czy Brzydkie Kaczątko (As Kielichów) przypominają nam czasu dzieciństwa, a jednocześnie przekazują nam życiową mądrość. Połączenie baśni i symboliki Tarota daje bardzo duże pole do nowych interpretacji poszczególnych arkanów. Nie jest to jednak talia dla dzieci, postaci z bajek przedstawione są nieraz w smutny czy straszny sposób, bez uładzeń i cenzury. Tutaj król jest nagi, a czarownica straszna i okrutna. Autorom udało się stworzyć talię, która pozwoli każdemu znaleźć nowy wymiar kart Tarota.

Baśniowy Tarot nadaje się do każdego rodzaju wróżb, ale nie polecamy go do nauki Tarota. Świetnie nadaje się też do medytacji, wizualizacji i pracy nad sobą.

Baśniowy Tarot opiera się na wzorze talii Ridera-Waiet’a, każda karta ma dwa napisy w języku angielskim: tradycyjną nazwę karty i nazwę baśni, która przedstawiona jest na karcie. Do kart dołączona jest instrukcja jak wróżyć ze znaczeniami kart w języku angielskim, my dodajemy tłumaczenie instrukcji w języku polskim.

Do przechowywania Baśniowego Tarota został zaprojektowany specjalny woreczek, który można kupić w naszym sklepie:
Woreczek na karty Baśniowe konie.

Autor: K. Mahony, A. Ukolov, I. Triskova
Wymiary: 80×130 mm
Opis: 78 kart
Dodatkowo: instrukcja po polsku
Bonus: ozdobne czerwone pudełko
Wydawnictwo: Magic Realist Press, 2005 r.
Cena: 65,00zł

Kup Baśniowego Tarota!

Szarady planet – Merkury w retrogradacji od 16.06 do 10.07

Dzisiaj w nocy o godz. 1.41 czasu polskiego planeta Merkury wkroczyła w ruch wsteczny, w tzw. retrogradację. Z punktu widzenia obserwatora na ziemi Merkury cofa się do tyłu z powrotem przemierzając ten sam odcinek ekliptyki (zodiaku). Merkury zaczął się cofać w 11 stopniu znaku Raka i dotrze w swojej wędrówce aż do 2 stopnia znaku Raka. Merkury wyjdzie z retrogradacji 10 lipca 2007 o godz. 4.16, a osiągnie punkt na zodiaku, w którym zaczął się cofać 24 lipca.

Merkury jest w Raku od 29 maja, ta ciekawska i ruchliwa planeta nie czuje się jak ryba w wodzie w znaku Raka, choć nie jest to dla niego bardzo niegościnne miejsce. Komunikacja między ludźmi jest bardziej wyciszona, utrudniona, w grę zaczynają wchodzić emocje, nastawienie i intencje rozmówcy są równie ważne, co przekaz. Niestety, retrogradacja sprawia, że komunikacja, handel, podpisywanie umów będą bardzo utrudnione, rozmowy zrywane, a rozpoczęcie nowych merkurowych działań, takich jak handel, podpisanie umowy, rozpoczęcie ważnych rozmów czy negocjacji, rozpoczęcie pisania nowej książki czy projektu, może się nie udać i na starcie już lec w gruzach.

Podczas retrogradacji Merkurego nie należy planować podpisywania umów, zabiegów medycznych, otwierania sklepów, zakładania firm czy nawiązywania nowych kontaktów. Oczywiście ci, co to zrobią, nie popełnią zbrodni :), ale będą mieli potem dużo problemów z wyjaśnianiem nieścisłości, pomyłek, poprawianiem błędów, dogrywaniem ważnych szczegółów, które umknęły, a niektóre wydarzenia zainicjowane podczas retrogradacji Merkurego często trzeba zaczynać jeszcze raz.

Merkury w retrogradacji sprzyja natomiast zajęciu się sprawami, które kiedyś zaczęliśmy i nie mieliśmy czasu skończyć, szczególnie związanymi z rodziną, domem, literaturą, historią. Ja mam nadzieję, że uda mi się dokończyć pisać pewien duży tekst, którego zakończenie od pewnego czasu jest dla mnie dużym problemem :)

Merkury w ruchu wstecznym sprzyja również osobom, które chcą coś naprawić, wrócić do spraw, które w pierwszej połowie czerwca im nie wyszły lub są z nich niezadowolone. Teraz może się udać, ponieważ Merkury przemierzać będzie jeszcze dwa razy ten sam odcinek zodiaku.

Moja nowa talia Victorian Romantic Tarot

Dziś (a raczej w środę, która właśnie się skończyła) pierwszy raz wróżyłam moim nowym Victorian Romantic Tarotem w wersji złotej. Jest rewelacyjny!!! Miałam dziś dwie klientki i za każdym razem używałam tej nowej talii. Mimo ze w odwodzie czekał klasyk Rider-Waite, to wcale po niego nie sięgnęłam. Karty Victoriana są niesamowicie dobrane, kolory tak wyraziste i symboliczne, ze mówią o wiele więcej niż zwykły Rider-Waite. Klientkom sie bardzo moje nowe karty podobały. Widzę, ze teraz będzie to mój number one :) Wyszedł mi As Kielichów w środku rozkładu na parę (w tzw. Drabinie) i robił tam wrażenie. Bardzo wszystkim polecam, czy w złotej wersji, czyw zwykłej. Moim zdaniem karty na żywo nie są romantyczno kiczowate, ich piękno jest urokliwe, kolory są tak żywe, ze czasami aż oczy bolą :) Na kartach jest jednocześnie dużo szczegółów i dużo przestrzeni. Wspaniałe połączenie!

Astroportal – wszystko o astrologii

Zapraszamy na nasz nowy portal poświęcony tylko i wyłącznie astrologii: Astroportal.pl. To strona dla osób, które zaczynają przygodę z astrologią, jak i dla osób, które szukają wskazówek i tekstów dla zaawansowanych.

Na Astroportalu będziemy zamieszczać teksty nasze i różnych astrologów o interpretacji horoskopów, o astrologii mundalnej, medycznej i partnerskiej. Działów będzie przybywać w miarę dokładania nowych artykułów.

Chcemy przede wszystkim informować o tym, co się działo i dzieje obecnie w astrologii w Polsce i na świecie. Będziemy zamieszczaćrecenzje książek, wywiady z polskimi i zagranicznymi astrologiami, tłumaczenia i streszczenia starych tekstów i artykułów, które na bieżąco ukazują się w zagranicznej prasie.

Na Astroportalu znajdą się informacje o kursach, warsztatach i wykładach z astrologii, które odnywają się w Polsce i na świecie.

Zapraszamy do czytania!
Iza i Milka