Miesięczne archiwum: sierpień 2007

Tarot Czarodziejów – głęboko magiczna talia

talia Tarot Czarodziejów (The Sorcerers Tarot)W 2007 roku wydawnictwo Lo Scarabeo wydało wiele nowych talii kart, między innymi talię Tarot Czarodziejów (The Sorcerers Tarot, w oryginale Tarocchi dei Maghi). To bardzo ładne karty zrobione przez Antonellę Castelli, twórczynię innych talii z tego wydawnictwa: bardzo popularnego Tarota Art Nouveau, kart Głosy Aniołów, Tarota Kwiatowego i kart zwykłych Liberty.

Sceny na kartach pełne są magicznej aury, ale przyjaznej dla oka. Pastelowe kolory, łagodna kreska, różnorodność scen na poszczególnych kartach sprawia, że karty po rozłożeniu na stole nie zlewają się w jedno, łatwo je rozróżnić i zapamiętać znaczenie. Małe Arkana mają ramkę (każda karta inną), w której występują postaci. Na kartach możemy spotkać, jak na magiczny świat przystało, wróżki, magów, czarodziejki, czarownice, czarnoksiężników, wiedźmy, szamanów, elfy, krasnoludki, nimfy, magiczne stwory i inne osoby, które zajmują się czarowaniem. Wiele kart jest bardzo zabawnych, np. 9 Buław to chłopiec, który z fiolką magicznego płynu w dłoni patrzy się ze zdziwieniem na swoje nogi, które zamieniły się w pnie drzew. Zauważyłam ostatnio, że wiele postaci w kartach (nie tylko Tarota) czy w grach komputerowych jest wzorowanych na bohaterach filmu Władca Pierścieni. Np. w tym tarocie na karcie As Denarów występuje postać łudząco podobna do Gandalfa z filmu Petera Jacksona.

As Denarów

Tarot Czarodziejów opiera się na tradycji talii Ridera-Waite’a, nie trzyma się jednak jej sztywno. Autorka bardzo pomysłowo i trafnie dostosowała scenki na Małych Arkanach do świata magii. Np. 8 Mieczy to kobieta przywiązana do drzewa, którą oplata gęsto bluszcz (takie obrastające bluszczem drzewa można zobaczyć w New Forest, magicznym lesie pod Londynem). Karta 3 Mieczy to mag, który w skupieniu usiłuje powstrzymać siłą woli trzy sztylety, które lecą w jego kierunku. Wielkie Arkana też są moim zdaniem bardzo trafnie dobrane, oddają ducha i symbolikę karty, a jednocześnie nie trzymają się sztywno tradycyjnych przedstawień postaci na kartach. Przeważnie są to osoby, które są w trakcie odprawiania jakichś rytuałów lub czarów. Karta na okładce to Cesarzowa, piękną kartą jest Gwiazda i Słońce.

GwiazdaTarot Czarodziejów jest bardzo magiczny, świetnie prezentuje symbolikę Tarota. Głęboko wnika w świat magii i pokazuje nie tylko jego bajkową stronę. Niektóre karty są mroczne, pokazują niebezpieczne rytuały czy wojny czarodziejów. Ogólnie bardzo polecam tę talię wszelkim wiedźmom, czarownicom i czarodziejkom, a także magom i czarownikom oraz fanom tego typu klimatów. Talia świetnie sprawdza się we wróżeniu i daje wiele radości przy odkrywaniu, jak poszczególne karty zostały zinterpretowane przez autorkę. Tarot Czarodziejów działa na wyobraźnię. Naprawdę bardzo ciekawa nowość na tarotowym rynku. Ma zadatki na bestseller!

Tarot Czarodziejów ( The Sorcerers Tarot)
Wydawnictwo Lo Scarabeo, 2007 r.
Tarota Czarodziejów kupisz w naszym internetowym Sklepie Magicznym, cena 59 zł.

Recenzja ukazała się w najnowszym numerze „Gwiazdy Mówią”.

Zajęcia o Saturnie w znaku Panny 27.09.2007 W-wa

W naszej Warszawskiej Szkole Astrologii rozpoczyna się kolejny sezon zajęć, kursów i warsztatów. Pod 27 września w czwartek (g.18.00-21.00) zapraszamy na pierwsze zajęcia po wakacjach poświęcone ważnemu wydarzeniu astrologicznemu – wejściu Saturna w znak Panny. Zapisy i info: Iza Podlaska 0-600-218-488 i Miłka Krogulska 0-600-218-588.

Zajęcia będą poświęcone analizie horoskopu ingresu Saturna w znak Panny, aspektów, jakie utworzy podczas pobytu w tym znaku. Będziemy patrzeć, jak to wydarzenie wpłynie na horoskopy indywidualne oraz na losy państw i polityków.

Serdecznie zapraszamy nowe osoby i stałych słuchaczy naszych zajęć i wykładów!

Kurs Tarota 6.10-10.11.2007 W-wa

Zapraszamy na kurs wróżenia z kart Tarota dla osób, które chcą rozpocząć swoją życiową przygodę z tarotem i dla tych, które chcą uporządkować swoją wiedzę, uzupełnić braki czy zweryfikować doświadczenia. Na zajęciach uczyć się będziemy za pomocą talii Ridera-Waite’a. Każdy dostanie talię do ćwiczeń na zajęciach. Będzie ją też można kupić na zajęciach. Grupa do 10 osób. Zajęcia odbywają się w naszym biurze na Ochocie w Warszawie, w soboty od 16.00 do 19.00 (z wyjątkiem pierwszej soboty listopada). Koszt kursu 500 zł. Zapisy i info: Iza Podlaska 0-600-218-488, Milka Krogulska 0-600-218-588.

Na kursie kładziemy nacisk na szybkie wejście w kontakt z kartami i nauczenie się stawiania kart. Już na pierwszych zajęciach są proste ćwiczenia wróżebne. Po naszym kursie każdy posługuje się sprawnie kartami i sam interpretuje rozkłady.

Tematyka zajęć:

Zajęcia 1
Zapoznanie się z kartami, różne talie – którą wybrać; pochodzenie Tarota; różne metody wróżenia, ogólna symbolika kart Tarota; przesądy i zwyczaje wróżenia z Tarota, jak stawiać pytania Tarotowi. Przegląd talii, książek i podręczników o Tarocie dostępnych w Polsce.

Zajęcia 2
Arkana Wielkie – omówienie symboliki kart, ich znaczenia we wróżeniu, powiązań między kartami.

Zajęcia 3
Arkana Małe cz. I – symbolika cyfr; znaczenie wróżebne kart; karty odwrócone w interpretacji.

Zajęcia 4
Arkana Małe cz. II – żywioły, zwierzęta, postaci ludzkie w tarocie i ich znaczenie we wróżeniu.

Zajęcia 5
Podstawowe rozkłady kart – od czego zacząć wróżyć; sąsiedztwo kart w interpretacji; rozpoznawanie czasu. Ćwiczenie różnych rozkładów kart, sprawdzone przykłady na miłość, związek, pracę, zdrowie.

Serdecznie zapraszamy

Iza Podlaska tel. 0-600-218-488
Mii Krogulska tel. 0-600-218-588

Kurs astrologii – podstawy 5.10-9.11.2007 W-wa

W październiku zapraszamy na kurs astrologii dla początkujących. Będziemy spotykać się w piątki 18.00-21.00 w naszym biurze na Ochocie w Warszawie od 5.10 do 9.11 (pięć spotkań). Zapisy i info u mnie 0-600-218-488 lub u Milki 0-600-218-588. Zapraszamy!

Na kursie zapoznamy się z podstawowymi zasadami działania astrologii, poznamy i nauczymy się odczytywać relacje między poszczególnymi znakami zodiaku i zapoznamy się z symboliką planet oraz znaczeniem aspektów. Poznamy też elementy horoskopu indywidualnego i nauczymy się podstawowych zasad jego interpretacji. Każdy z uczestników pracuje w trakcie na swoim horoskopie urodzeniowym, dzięki czemu poznaje nie tylko podstawy astrologii, ale również swój horoskop.

Celem kursu jest zdobycie astrologicznych podstaw, które pozwolą uczniom samodzielnie kształcić sie dalej i uczestniczyć w warsztatach i kursach dla zaawansowanych (u nas i u innych nauczycieli astrologii).

Nie trzeba wcześniej czytać żadnych książek, na zajęciach będziemy uczyć się i zapamiętywać podstawowe elementy horoskopu i systemu, jakim jest Zodiak, aby później posługiwać się nimi swobodnie samodzielnie. Zapraszamy osoby zupełnie nie znające astrologii a zainteresowane tym systemem wiedzy, jak również osoby, które chciałyby powtórzyć czy odświeżyć swoje wiadomości.

Ilość miejsc na kursie – do 10 osób

Tematyka zajęć:
1. Wstęp do astrologii: krótka historia, obserwowanie nieba, skąd się bierze horoskop, przegląd podstawowych książek i programów astrologicznych. Planety i ich charakterystyka, aspekty planet.
2. Żywioły i jakości, znaki zodiaku i ich powiązania.
3. Planety a znaki zodiaku.
4. Domy horoskopu.
5. Podstawy interpretacji horoskopu: teoria i ćwiczenia.

Kepler, trunki i planety

Czytam od niedzieli biografię Keplera, którą wreszcie mam (Kepler, Jerzy Kierul, PIW 2007). Znalazłam ciekawostkę astrologiczną (jedną z wielu): jak Kepler przyporządkował trunki do planet. Słońcu odpowiada okowita (czyli po naszemu wódka), Merkuremu – przepalanka, Wenus – miód, Księżycowi – woda (to raczej na kaca), Marsowi wermut, Jowiszowi – szlachetne i drogie białe wino, a Saturnowi – stare i podłe wino lub piwo.

Nie zdradzę, w jakich okolicznościach Kepler snuł rozważania na ten temat, powiem tylko, że chodziło o skonstruowanie i napełnienie kielicha, który miał zilustrować odkrycie astronomiczne Keplera. Książka ciekawie napisana, zawiera wiele astrologicznych informacji o epoce i warsztacie astrologicznym Keplera. Bardzo polecam – choć jestem dopiero na 86 stronie.

Pełnia i zaćmienie Księżyca 2007.08.28

Dziś o 12.35 czasu polskiego będzie pełnia i całkowite zaćmienie Księżyca. Ma ono mniejszą wagę niż zaćmienie Słońca i krótkotrwały wpływ na wydarzenia na świecie, tym niemniej daje o sobie znać. Horoskop zaćmienia na Warszawę:

Zacmienie Ksiezyca 20070828

Zaćmienie wypada w znakach zmiennych – w Rybach i Pannie, a do tego władcą zaćmienia jest planeta Merkury, która jest najbliżej (w koniunkcji i opozycji) Słońca i Księżyca. Dodatkowo władcą zaćmienia jest Jowisz i Neptun – władcy znaku Ryb. Zaćmienie będzie miało duży wpływ na sprawy handlu, mediów i słowa pisanego czy mówionego. Dodatkowo Merkury tworzy tego dnia opozycję do Urana, wiadomości i wydarzenia będą następować szybko po sobie i będą zaskakiwać. Uran przynosi często szybkie rozwiązanie ciągnących się od dawna problemów.

Według Sephariala zaćmienie Księżyca przypadające na pierwszy dekanat Ryb przynosi kłopoty i smutek dla księży i budynków kościelnych. Separacyjna opozycja Marsa z Jowiszem wzmaga siłę zaćmienia, ponieważ tworzy na niebie razem z zaćmieniem, Merkurym i Uranem Wielki Krzyż w znakach zmiennych.

Złym omenem jest Saturn w 29 stopniu Lwa, w którym jest gwiazda Regulus. Oznacza to nagły upadek, zniknięcie, kompromitacja kogoś na wysokim stanowisku. Zważywszy na to, co się teraz dzieje w polskiej polityce, ciekawe będzie obserwować skutki tego zaćmienia.

Rządy braci Kaczyńskich i punkty zwrotne (i marketingowe) idą właśnie cyklem pełni i zaćmień. Możemy więc spodziewać się ważnych wydarzeń lub wystąpień członków rządu.

Zaćmienie będzie widoczne w całości na Oceanie Spokojnym, we wschodniej Australii, w zachodniej części Ameryki Północnej i na Alasce. Częściowe fazy zaćmienia będą widoczne w obu Amerykach, Australii oraz wschodniej części Azji. W Polsce zaćmienie wypada w dzień, kiedy Księżyc jest słabo widoczny na niebie, zaćmienia nie będzie więc widać.

O wiele ważniejszym wydarzeniem będzie zaćmienie Słońca w znaku Panny 11.09.2007 r., ale o tym innym razem :).