Miesięczne archiwum: październik 2007

Aspekty Księżyca z Neptunem – zajęcia 8.11.2007 Warszawa

8.11.2007 w czwartek. g.18.00-21.00, Warszawa zapraszamy na zajęcia astrologiczne dla początkujących i zaawansowanych. Prowadzą: Miłka Krogulska i Iza Podlaska.
Temat zajęć:

Aspekty Księżyca z Neptunem – romantycy czy emocjonalni oszuści?

Na zajęciach będziemy omawiać relacje między Księżycem i Neptunem w horoskopach urodzeniowych, rodzaje i jakości aspektów między nimi. Będziemy analizować horoskopy osób, które posiadają ten aspekt.

Info i zapisy: tel. +48 600 218 488, +48 600 218 588

Premiera gry Wiedźmin

Dziś o północy odbyła się premiera gry komputerowej Wiedźmin, na podstawie prozy i świata wykreowanego przez pisarza Andrzeja Sapkowskiego. Sam dzień premiery jest ciekawy i może wskazać, czy gra osiągnie sukces:

Horoskop premiery gry komputerowej Wiedźmin

Słońce w znaku Skorpiona wskazuje na brutalność gry i świat, który zdecydowanie nie jest dla dzieci. Ascendent w znaku Lwa pokazuje dużą dbałość o kolory, szczegóły i artyzm wykonania postaci i świata. Intro do gry robił znany artysta Tomasz Bagiński, twórca słynnego filmu animowanego Katedra.

Księżyc w Baranie w koniunkcji z MC pokazuje duże zainteresowanie grą oraz rzesze fanów, jakie gra osiągnęła jeszcze przed premierą. Księżyc w Baranie to też oczekiwania, jakie mają ludzie wobec gry – dużo akcji i scen walki, co w grze jest nawet w nadmiarze. Twórcy gry zadbali o to, żeby nawet na gorszych komputerach można było w nią grać bez zacinania. MC w Baranie to też image gry – wilk, krwawe reklamy, dużo scen walki jako zapowiedzi i reklamówki gry, a także nacisk na to, że gra jest oceniana 18+.

Merkury w retro w znaku Wagi pokazuje problemy z dystrybucją i partnerami wydawcy, co wyszło od razu – wielu z nich zaczęło sprzedawać wcześniej, łamiąc tym samym postanowienia umowy. Na wieczorze przedpremierowym w Empiku zabrakło nagród, produktów, wydań kolekcjonerskich itp.

Jowisz z Plutonem w V domu horoskopu wskazuje dodatkowo na sukces gry, gra ma 3 zakończenia i jeszcze więcej opcji dojścia do nich, można więc będzie w nią grać wiele, wiele razy.

25.10.2007 Warsztat interpretacji horoskopu – horoskopy Bliźniąt

Zapraszamy w czwartek 25.10.2007, g. 18.00-21.00, Warszawa na warsztaty poświęcone interpretacji horoskopu. Będziemy ćwiczyć interpretację horoskopów od analizy elementów horoskopu po interpretację i prognozę. Jako przykład weźmiemy horoskopy Bliźniąt. Będziemy patrzeć, jak osoby urodzone w tym samym roczniku i posiadające Słońce w tym samym znaku zodiaku różnią się od siebie, a w czym są podobne.

Zajęcia prowadzą: Miłosława Krogulska, Izabela Podlaska

Info i zapisy: tel. +48 600 218 488, +48 600 218 588

Magiczna moc podpisu – artykuł Miłki Krogulskiej w „Gwiazdy Mówią”

W najnowszym numerze „Gwiazdy Mówią” ukazał się artykuł Miłki Krogulskiej o znaczeniu podpisu na nasze powodzenie i codzienne sprawy. Poniżej fragment artykułu:

„Podpis to unikalny znak, którym codziennie potwierdzasz swoją tożsamość i swoją wolę. Każdy, kto żyje wśród zdobyczy nowoczesnej cywilizacji, podpisuje się codziennie nawet kilka razy. Karty kredytowe, awiza na poczcie, faktury w firmie, rachunki w banku czy sprawozdania w pracy – wszystko to wymaga naszej uwagi i podpisu.

Dzisiaj, kiedy w szkole nikt nie ma czasu uczyć kaligrafii, bardzo szybko kształtuje się u każdego ucznia własny, niepowtarzalny charakter pisma oraz podpis. Nie ma dwóch osób, które podpisują się tak samo, a podrobienie cudzego podpisu to przestępstwo.

Podpis to nie tylko zwyczajny zawijasek, ale prawdziwy magiczny znak, którego kształt może wpływać na twoje życie i zasobność!

1. Jeśli podpis opada w dół, wskazuje, że nie zawsze mocno wierzysz w swoje możliwości. Duży spadek wskazywać może nawet na trawiącą cię depresję. Skierowany do dołu podpis charakteryzuje osoby praktyczne, oszczędne i zapobiegliwe.

Jeśli chcesz powiększyć swoje dochody i otworzyć przed sobą nowe możliwości, zacznij wznosić swój podpis ku górze.

2. Jeśli podpis wznosi się ku górze, wskazuje, że jesteś optymistką i czujesz, że to, co w życiu najlepsze, zawsze mamy przed sobą. Skierowany ku górze podpis charakteryzuje osoby o intelektualnym podejściu do świata. Jednak im wyżej wspina się podpis, tym bardziej zależy ci na karierze i uznaniu w oczach innych. Aby powrócić do korzeni i dodać życiu stabilizacji, skieruj choć jeden element podpisu w dół.”

Tarot 78 Drzwi – magiczne klucze do tajemnic życia

Antonella Platano i Pietro Alligo stworzyli dla wydawnictwa Lo Scarabeo wyjątkową talię: Tarota 78 Drzwi. Od 2005 roku stała się jednym z ulubionych narzędzi pracy profesjonalnych tarocistów. Tarot 78 Drzwi to magiczne karty, które fizycznie i metaforycznie przenoszą nas w inne światy lub miejsca. Narysowany jest pomieszanym, ale spójnym stylem: na jednych kartach nawiązuje do współczesności, na innych do średniowiecza i świata fantasy. Motywem, który łączy wszystkie karty, są oczywiście drzwi: od drzwi w domu, sklepie, po drzwi jako symboliczne przejście między dwoma światami w formie wodospadu.

Arkana Tarota to tajemnice życia, przez które każdy z nas musi przejść. Autorzy tej talii przedstawili każdą kartę jako drzwi – dosłowne lub symboliczne – które trzeba otworzyć lub przejść, aby zrozumieć siebie i otaczający nas świat. W ten sposób chcieli podkreślić, jak ważne są pewne sytuacje życiowe i do czego one nas prowadzą. W alchemii i naukach tajemnych drzwi symbolizują przestrzeń między światem zewnętrznym i wewnętrznym, światem niewiedzy i wyższej nauki. Przejście przez drzwi to symbol zdobycia wiedzy, rozwoju osobistego i poznania tajemnic życia.

Pomysł na Tarota 78 Drzwi jest nowatorski i wyjątkowo inspirujący, dlatego wiele osób, które zajmują się profesjonalnie kartami tak lubią pracować z tym Tarotem. Talia również świetnie nadaje się do nauki Tarota, ma bardzo czytelne obrazki i symbole na kartach. Dodatkowym atutem Tarota 78 Drzwi jest to, że jest oparty na rysunkach talii Rider-Waite, najpopularniejszej współcześnie talii Tarota.

Próg domu i drzwi od wieków są uważane za miejsce wyjątkowe, na którym stykają się różne światy i energie. Drzwi chronią nas przed demonami i złodziejami, kiedyś wierzono, że na progu mieszkają duchy przodków, które chronią nas przed złem. Otwieranie i zamykanie drzwi to symboliczny rytuał, który może nas magicznie przenieść w inne światy – tak jak Alicję w Krainie Czarów, która jest zresztą przedstawiona na karcie 4 Buław. Moje ulubione Drzwi w tej talii to III Cesarzowa, która stoi na progu wrót do Rajskiego Ogrodu, 8 Buław jako wizyta u magicznego klucznika, który ma wiele kluczy do różnych drzwi, które otwierają nowe życiowe możliwości i 10 Kielichów, na której szczęśliwa młoda para wychodzi przez drzwi kościoła, gdzie czeka na nich tłum weselnych gości.

Otwarte drzwi prowokują, aby je otworzyć, dostać się tam, gdzie tylko nieliczni mają dostęp. Otwarcie i przejście przez drzwi oznacza pokonanie przeszkód, przejście do następnego życiowego etapu czy nawet zdobycie nowej wiedzy o świecie. Karty Tarota są tajemniczymi drzwiami, ale i kluczami, które pomagają te drzwi otworzyć.

Sama używam tej talii bardzo często, szczególnie do wróżenia na pytania w ważnych momentach życia czy przy dokonywaniu trudnych życiowych wyborów. Polecam ją również osobom rozpoczynającym swoją przygodę z Tarotem oraz zaawansowanym do pogłębienia interpretacji. Wspaniała talia do uczenia się znaczeń Tarota dla początkujących, oraz do pogłębienia interpretacji dla zaawansowanych.

Do talii dołączona jest ciekawa książeczka z instrukcją, jak interpretować każdą kartę – bramę Tarota. Przykład:

Arkan XV Diabeł: Pokusa jest wielka, aby otworzyć drzwi, które raczej powinny pozostać zamknięte. Gra może być niebezpieczna. Silne erotyczne impulsy, magnetyzm, czasami nawet moralny szantaż.

Tarot 78 Drzwi (Tarot of The 78 Doors),
Wydawnictwo Lo Scarabeo 2005 r., cena 59 zł.

Talię możesz kupić w naszym internetowym Sklepie Magicznym .

 

Recenzja ukazała się najpierw w tygodniku Gwiazdy Mówią w październiku 2007 r.

Tarot Aniołów – nowość Lo Scarabeo

Tarot AniołówNajnowsza talia anielska wydawnictwo Lo Scarabeo, Tarot Aniołów (Tarot of the Angels) jest utrzymana w tonacji niebiesko – białej, jak na niebiańskie istoty przystało. Dumne i nieziemskie istoty dopasowane zostały do symboliki i scen na kartach Tarota. Tarot ukazał się jesienią 2007 r., tuż przed największym sezonem na anioły, duchy i itp. (Halloween i Święta Bożego Narodzenia tuż tuż).

Giordano Berti i Arturo Picca, twórcy talii, mają za sobą już kilka tarotowych dzieł. Arturo Picca jest autorem UFO Tarota (nowość z lutego 2007). Giordano Berti pracował nad Złotym Tarotem Renesansu Estensi, Dante Tarotem, Ramses Tarot of Eternity (wszystkie Taroty pochodzą z wydawnictw Lo Scarabeo). Mają duże doświadczenie w tworzeniu talii. Z jednej strony temat jest bardzo konwencjonalny, ale dzięki nowoczesnej kresce Arturo Picca anioły pokazują nam swoje odmłodzone i bardziej współczesne wcielenie.

Tarot Aniołów - 6 DenarówTarot Aniołów to unikalne połączenie wiedzy o aniołach z symboliką i mądrością Tarota. Dzięki tej talii łatwiej ci będzie podejmować trudne życiowe decyzje i dostrzec nadzieję i rozwiązania trudnych sytuacji życiowych. Nie wiemy, jakie konkretnie anioły przedstawione są na kartach. Mam nadzieję, że dowiemy się z książki, którą na pewno niedługo się ukaże. Nie chodzi w tej talii jednak o tropienie, który konkretnie anioł i za co odpowiada. Od tego są scenki na kartach i symbole Tarota, które nie podpowiadają, jakie funkcje dany anioł spełnia w naszym życiu.

Karty nadają się do każdego rodzaju wróżb, medytacji anielskich i pracy nad sobą.

Tarot Aniołów - VII RydwanTarot Aniołów oparty jest na schemacie Tarota Rider-Waite-Smith, ale w twórczy sposób przedstawione są poszczególne karty. Duże zmiany scenek są widoczne zwłaszcza w Małych Arkanach. Obok widać 6 Denarów, która nieco odbiega od schematu Rider-Waite-Smith. Zamiast dwóch proszących/żebrzących osób jest jedna, zrezygnowana, której nieoczekiwanie anioł przychodzi z pomocą.

Autorzy kierowali się w dobieraniu znaczeń i scen z aniołami do kart Tarota dwoma kompendiami o aniołach i wiedzy biblijnej: Przysłowiami Króla Salomona i Księgą Ben Sira. Te teksty były inspiracją do komentarzy, wyjaśnień i znaczeń, jakie podane są w instrukcji dla każdej karty.

Tarot Aniołów - XVII GwiazdyNiektóre karty od razu bardzo mi się spodobały, niektóre nie. Na pewno z czasem to się zmieni :). Nie pracuję z aniołami, ale ta talia bardzo mi się podoba. Jest inną propozycją na tle wielu kart i wyroczni anielskich. Pokazuje anioły w przełomowych, ważnych sytuacjach, tak jak to w Tarocie jest skonstruowane. Czyżby autorzy Tarota Aniołów chcieli nam swoją pracą powiedzieć, że wszyscy jesteśmy trochę aniołami?

Talię Tarot Aniołów można kupić w Sklepie Magicznym, cena 59 zł.

Forum astrologiczne na Astroportalu

Zapraszamy na nowe forum astrologiczne wszystkich, którzy chcą się czegoś dowiedzieć o astrologii i podyskutować o różnych jej aspektach z innymi – nie tylko astrologami. Forum zostało dodane do Astroportalu, niedługo strona zostanie w całości przeniesiona na nowy serwer i cms, dzięki czemu będzie można m. in. komentować artykuły i używać wyszukiwarki.

Forum podzielone jest na:

1. część dla początkujących – tutaj można pytać o wszystko, od znaków zodiaku po punkty arabskie,

2. część dla zaawansowanych – tutaj dyskutujemy o wszystkim, co się dzieje na świecie z punktu widzenia astrologii oraz o zaawansowanych technikach interpretacji, o historii astrologii, o róznych rodzajach astrologii i oczywiście o praktyce astrologicznej,

3. miejsce na powitanie i prezentację dla nowych członków,

4. miejsce do komentarzy, życzeń, uwag o Astroportalu.

Zapraszamy serdecznie!
Iza i Milka

Darmowy horoskop na jesień 2007

Zapraszam do czytania darmowego horoskopu na jesień 2007 r. na Czarach.

Tej jesieni wiele się będzie działo i na niebie, i w twoim życiu! Surowy Saturn wyszedł ze znaku Lwa i wkroczył do znaku Panny. Majestatyczny Jowisz przemierza ostatnie stopnie znaku Strzelca, a Wenus wychodzi na prostą po długim okresie retrogradacji. Wojowniczy Mars w znaku Raka będzie nas mobilizował do obrony swoich uczuć. Sprawdź, co dobrego przyniosą ci planety tej jesieni!

Baran
Poczujesz przypływ sił i animuszu, ponieważ Mars ustawi się w kwadraturze do twojego znaku zodiaku. Będziesz z uporem zdobywać kolejne cele. Przygotuj się na zmiany zarówno w życiu osobistym, jak i zawodowym. Jowisz w trygonie do twojego znaku będzie cię wspierał i ratował z tarapatów. Więcej…

Byk
Jesień będzie dla ciebie przyjazna i spokojna. Bądź sobą, a inni docenią twoje pomysły i zalety pracy z tobą. Saturn w harmonijnym trygonie do twojego znaku zapewni ci zyski i stabilne relacje z ludźmi. Wenus sprawi, że spotkasz na swojej drodze wielu wyjątkowych ludzi. Więcej…

Bliźnięta
Tej jesieni nie będziesz się nudzić. Planety nie dadzą ci spokoju, ale i dadzą wiele szans do wykazania się. Jowisz w opozycji do twojego znaku postawi na twojej drodze wielu ciekawych ludzi. Saturn w kwadraturze ukonkretni zawodowe i osobiste plany. Więcej…

Rak
Planeta Mars, opiekun prawdziwych wojowników, przez całą jesień przebywać będzie w twoim znaku zodiaku i natchnie cię duchem przekory. Sprawy kariery zaczną cię bardziej obchodzić. Wydarzenia nabiorą tempa, a ty odważnie sięgniesz po sukces. Więcej…

Lew
Saturn we wrześniu opuścił twój znak i teraz na jesieni możesz wreszcie pokazać, na co cię stać. Wreszcie zaczniesz działać z własnej woli, a nie pod przymusem. Dobroczynny Jowisz aż do 18 grudnia sprzyja twoim działaniom. Czas na ryzyko i ambitne plany. Więcej…

Panna
Czas spoważnieć! Twoje nastawienie do życia bardzo się zmieni tej jesieni, a to za sprawą planety Saturn, która od września przebywa w twoim znaku. Jowisz w kwadraturze kusi cię do wydatków i robienia wielu rzeczy na raz. Skup się, a osiągniesz sukces. Więcej…

Waga
Tej jesieni to ty będziesz gwiazdą. Ktoś cię odkryje lub uda ci się dostać tam, gdzie od dawna marzysz, żeby być. Planety Wenus i Merkury na długo zagości w twoim znaku, co ułatwi ci osiągnąć sukces zawodowy i osobisty. Jowisz w sekstylu będzie cię wspierał i zapewniał fundusze na konieczne wydatki i inwestycje. Więcej…

Skorpion
Jeśli czegoś ci brakuje, tej jesieni to dostaniesz lub sam zdobędziesz. Mars ustawi się w korzystnym trygonie do twojego znaku i doda ci sił i otuchy. Wenus i Merkury, które zawitają do twojego znaku, uwydatnią twoje talenty do organizacji i zachęcania innych do wspólnych działań. Więcej…

Strzelec
Wykorzystaj maksymalnie dobroczynny wpływ Jowisza, który jeszcze do 18 grudnia będzie przebywał w twoim znaku zodiaku! Działaj zdecydowanie i nie odkładaj ambitnych zadań na później. Jednocześnie Saturn od września działa dyscyplinującą kwadraturą na twój znak, ogranicz zbędne wydatki! Więcej…

Koziorożec
Zakończ stare sprawy, planety tej jesieni pomagać ci będą w przygotowaniu się na nowy rozdział w życiu. Jowisz i Pluton zmierzają do twojego znaku, przygotuj się na ich przyjęcie! Pod koniec roku czekają na ciebie nowe wyzwania i okazje, teraz uporządkuj swoje życie. Więcej…

Wodnik
Planety zafundują ci spokojną, ale pełen interesujących zajęć jesień. Zawieraj znajomości, ucz się nowych rzeczy, spotykaj ze znajomymi. Teraz właśnie nadrobisz towarzyskie zaległości, zajmiesz się swoim hobby. Saturn we wrześniu przestał działać na twój znak trudną kwadraturą. Wreszcie odetchniesz! Więcej…

Ryby
Wenus znajdzie się w opozycji do twojego znaku, dzięki czemu zaczniesz błyszczeć na salonach i nawiążesz wiele nowych znajomości. Jowisz w kwadraturze do twojego znaku będzie cię skłaniał do większych wydatków i luksusów. Saturn w opozycji do twojego znaku pomoże ci podjąć poważne partnerskie decyzje. Więcej…