Miesięczne archiwum: listopad 2007

Jak zorganizować wieczór andrzejkowy?

Jeśli nie wiesz, jak zorganizować jutrzejszy wieczór andrzejkowy, przeczytaj artykuł Mii Krogulskiej na Czary.pl:

Karta XVII Gwiazda z Tarota Klasycznego (The Classic Tarot)Według tradycji wróży się w Wigilię świętego Andrzeja Apostoła, czyli 29 listopada. Dzisiaj wiele osób uważa, że wróżyć można także w Dzień Świętego Andrzeja, czyli 30 listopada.

Dawniej wróżyły sobie panny, ale przecież nie ma żadnych przeszkód, aby o swoje miłosne losy i życiowe powodzenie pytały także mężatki i wdowy. Wróżby Andrzejkowe były wróżbami kobiecymi, panowie w tym czasie zajmowali się swoimi sprawami. I ta tradycja zmieniła się z biegiem lat, bo nawet w świat magii wkroczyło równouprawnienie.

Dzisiaj we wróżbach andrzejkowych chętnie biorą udział wszyscy, niezależnie od płci, wieku i stanu cywilnego.

Nie musisz wynajmować profesjonalnej wróżki, aby dobrze się tego wieczoru bawić. Zanim powitasz swoich gości, zrób listę wróżb do wykonania, a potem przygotuj wszystkie niezbędne magiczne przedmioty, aby uniknąć zamieszania.

Przed wróżbami wybierz się na krótki spacer i zerwij gałąź z drzewa wiśni. Włóż ją do wazonu i cierpliwie czekaj. Jeśli zakwitnie przed Bożym Narodzeniem, szczęście w miłości masz gwarantowane! Czytaj dalej…

Co mówi o nas dzień urodzin? Artykuł Miłki Krogulskiej w nr 47/2007 GM

W najnowszym 47/2007 numerze „Gwiazdy Mówią” ukazał się artykuł Miłki „Przepowiednia z dnia urodzin”. Zamieszczam fragmenty:

„Z poniedziałku dzieci poczciwe, z wtorku urodziwe, ze środy – smutne biedaki, z czwartku – los nie byle jaki, z piątku – miłe i hojne, z soboty będzie życie znojne, a kto się narodził w sabatu godziny, ten uczynny, zręczny i urodziwy”.

Ta popularna w dawnej Polsce wyliczanka przedstawia cechy, jakie mają urodzeni w poszczególne dni tygodnia. Skrywa w sobie sekret planetarnych wpływów, znany astrologom od stuleci.

Tradycja astrologiczna i magiczna przypisuje poszczególne dni tygodnia do planet, które nimi władają. Dzisiaj, podczas interpretacji horoskopu urodzeniowego rzadko korzysta się z tej metody. Jednak wiedza z niej płynąca pozwala dokonać wielu cennych obserwacji. Zachowała się w ludowych wróżbach, które potrafią być zaskakująco trafne.

Karta Słońce - Karty Astrologiczna WyroczniaNIEDZIELA jest bezsprzecznie najlepszą wróżbą na dalsze życie. Tym dniem włada królewskie Słońce. Urodzeni w niedzielę są bystrzy i cieszą się przez całe życie świetnym zdrowiem. Mogą liczyć na pomoc wysoko postawionych osób i mają szansę zajść daleko. Niektórzy jednak twierdzą, że tego dnia rodzą się lenie i osobnicy, którzy mają „dwie lewe ręce”. Cóż, skoro i tak los im sprzyja!
Talizmany: diament, rubin, bursztyn i wszystkie żółte oraz złote kamienie. Odpowiedni metal to złoto. Ich rośliny to rumianek, mięta, słonecznik. Kwiaty: złota lilia i królewska róża. Przyprawą – szafran.
Urodzeni w niedzielę: Szekspir, Kazimierz Marcinkiewicz, książę Karol, Jacqueline Kennedy Onassis, Andrzej Lepper.

(…)

WTOREK poświęcony jest wojowniczemu Marsowi. Urodzeni tego dnia obdarzeni są siłą przebicia, odwagą i wiodą aktywne życie. Ich zaletą jest optymizm. Wadą – wielka niecierpliwość i zamiłowanie do ryzyka oraz brawury. Urodziny we wtorek wskazują też na wielką siłę fizyczną i dobre zdrowie aż do późnych lat życia, a także wojowniczy, niespokojny charakter.
Talizmany dla urodzonych we wtorek: czerwony jaspis, rubin, agat, chryzopraz, krwawnik. Odpowiedni metal to żelazo. Ich rośliny to czosnek, kolendra, gorczyca, piołun. Kwiaty: lilia wodna, lotos i mak. Przyprawą, która dodaje im zdrowia i animuszu jest papryka.
Urodzeni we wtorek: królowa Elżbieta II, Margaret Thatcher, Mel Gibson, Arnold Schwarzenegger.

(…)

Dzieci Świtu i zmierzchu
Według polskiej tradycji, pora urodzenia zwiastowała rodzaj charakteru, jakim obdarzona będzie dana osoba. Urodzeni o wschodzie słońca żyć mieli długo i spokojnie. Kto urodził się w samo południe, tego czekało życie pełne niezwykłych przygód. O zmierzchu rodzili się ludzie o spokojnej naturze, chętni do poważnych studiów i głębokich przemyśleń. Najspokojniejszym życiem cieszyli się urodzeni o samej północy. Mieli oni wiele dzieci i szczęście w małżeństwie.

Ta charakterystyka jest także zgodna z obserwacjami astrologów. Kto bowiem urodził się rankiem, ma Słońce blisko osi ascendentu. Jest pewny siebie i spokojnie realizuje swoje plany. Kto urodził się w południe, ten ma Słońce w koniunkcji z osią medium coeli, a więc szuka sławy i przygód. Kto urodził się o zmierzchu, ma Słońce w koniunkcji z osią descendentu. Taki człowiek zwraca uwagę na potrzeby innych. Kto urodził się o północy, ten ma Słońce w koniunkcji z imum coeli. Bardziej niż na sławie zależy mu na rodzinie, spokoju i miłości!

Karta 10 Kielichów z talii Radiant Rider-Waite TarotLepsza tęcza niż kometa!
Za najszczęśliwsze zjawisko meteorologiczne podczas urodzin do dziś uważane jest pojawienie się na niebie kolorowej tęczy. Padający podczas urodzin deszcz lub śnieg jest zwiastunem bogactwa i pomyślności. Burza lub wichura wróżą życiowe niepokoje. Najbardziej niepożądanym omenem był jednak przelot komety. Komety w dawnej astrologii zwiastowały społeczne niepokoje, wojny i nagłe zmiany na wysokich stanowiskach. Kto urodził się w czasie, gdy na niebie widać było kometę, mógł być tych zajść uczestnikiem lub świadkiem w dorosłym życiu.”

Przebudowa Czary.pl

Czas na wielkie porządki na naszej stronie! Witryna Czary.pl jest w sieci nieprzerwanie od czerwca 1999 r. Przez te wszystkie lata przechodziła wiele zmian, poszerzaliśmy treść, zmienialiśmy wygląd, dodawaliśmy nowe działy i darmowe wróżby.

Dwa lata temu Czary.pl pojawiły się w sieci w nowej wersji graficznej. Teraz pracujemy nad nowym menu, nawigacją i wyglądem Czarów, żebyście łatwiej mogli znajdywać swoje wróżby, horoskopy i nowe artykuły. Dziś pierwszy krok, zmiana na stronie głównej. Będziemy wdzięczni za przesyłanie uwag i informacje o ewentualnych błędach.

Saturn w Pannie – opłata recyclingowa w Polsce

Już możemy wszyscy odczuć działanie surowego Saturna w ekologicznym znaku Panny – Ministerstwo Ochrony Środowiska chce wprowadzić tzw. opłatę recyclingową i zlikwidować darmowe torebki foliowe do pakowania zakupów. Ma to skłonić klientów do używania toreb papierowych lub wielokrotnego użytku. Ja już w kilku dużych sklepach spotkałam się z tą zmianą – m. in. w Ikei. Firma Yves Rocher już teraz sprzedaje po 2 zł ekologiczne torby wielorazowego użytku swoim klientkom.

Jestem za, znów powróci moda na kolekcjonowanie toreb na zakupy, jak za PRL-u! Ja noszę już w torebce siatkę z materiału, kupioną właśnie w Yves Rocher. Mam Saturna w pierwszym domu horoskopu, szybko się przystosowuję do saturnicznych pomysłów.

Słońce wkroczyło do znaku Strzelca 22.11.2007

Nowy astrologiczny miesiąc powitaliśmy w czwartek, 22 listopada. Słońce wkroczyło w znak Strzelca. Rozpocznie się czas sprzyjający nauce, podróżom i układaniu ambitnych planów. Grudniowa, przedświąteczna krzątanina będzie w tym roku czasem nerwowym, ale jeśli tylko nie będziemy nadmiernie ambitni, to może być czasem udanym i radosnym.

Znak Strzelca w zodiaku symbolizuje odkrywanie nowych możliwości. Przedstawia nadzieję i entuzjazm, z jakimi podchodzimy do ciekawych spraw. Strzelec jest znakiem nauki, nadziei, ale też dobrej zabawy i dalekich podróży. Władająca nim planeta Jowisz sprzyja wykorzystywaniu życiowych szans i jest opiekunem osób, które działają dla dobra innych. W tym roku planeta Jowisz przez większą część astrologicznego miesiąca przebywa w swoim władztwie, czyli w znaku Strzelca. Dopiero 18.12 wkroczy w znak Koziorożca.

Horoskop ingresu Słońxa w znak Strzelca 22.11.2007

Pobyt Słońca w znaku Strzelca sprzyja filozoficznym debatom, dociekaniom i kojarzeniu odległych nieraz faktów. Będziemy optymistyczni i energiczni, a przeszkody będą nas motywować, zamiast zniechęcać. Miesiąc sprzyja dalekim podróżom, poznawaniu innych warunków i innych kultur. Będziemy chętniej dzielić się swoimi doświadczeniami z innymi ludźmi. Instytucje, które zajmują się kulturą, wyższą edukacją, a także pomocą innym i religiami mogą liczyć na większe zainteresowanie ze strony zwykłych ludzi.

Opis wpływu planet i aury poszczególnych dni przeczytaj w Horoskopie na Słońce w znaku Strzelca 22.11-21.12.2007 napisany przez Miłkę Krogulską.

8.12.2007 Warsztat astrologii – Jowisz i Pluton w Koziorożcu, prognoza na 2008 r.

Zapraszam na ostatnie w tym roku zajęcia astrologiczne, które odbędą się w sobotę 8.12.2007 g.16-20.00

Warsztat astrologii:
Jowisz i Pluton w Koziorożcu – prognoza na 2008 rok

Jak Pluton zmieni nasz świat? Prognoza astrologiczna na 2008 rok, omówienie dwóch wydarzeń astrologicznych: wejścia Jowisza i Plutona w znak Koziorożca. Omówimy wpływy planetarne na losy świata i horoskopy indywidualne.

Zajęcia odbywają się w Warszawie, na Ochocie (adres podamy przy zapisach), cena 60 zł, zapisy i info u mnie 0-600-218-488 lub u Miłki 0-600-218-588.

Zapraszamy serdecznie!

Mars w retrogradacji 15.11.2007-30.01.2008

W połowie listopada Mars, planeta wojowników, wszedł w ruch wsteczny, tzw. retrogradację czyli z punktu widzenia ziemi cofa się na niebie. Mars znajduje się w znaku Raka, można więc wyobrazić sobie, że porusza się teraz do tyłu jak ten biedny raczek. Mars w Raku od 29 września zwraca naszą uwagę na problemy opieki, rodzinnych relacji, poczucia bezpieczeństwa. Teraz sami potrzebujemy, żeby ktoś się nami zajął lub ktoś z bliskich wymaga szybkiej pomocy. Emocje są bardzo silne, a ludzie podejmują nagłe decyzje właśnie pod ich wpływem. Ludzie są bardziej wrażliwi, a nawet drażliwi, podejmują decyzje lub często wycofują się (Mars w retro) pod wpływem zmiennych nastrojów czy silnych, nagłych napięć.

Odkąd Mars wszedł w ruch wsteczny sprawy rodzinne i domowe zaczynają się komplikować. Stare sprawy czy działania teraz nabierają nowego wymiaru. Mars w Raku w retrogradacji może oznaczać, że z obawy przed zmianą schowamy się w sobie, będziemy odmawiać działania czy ryzyka, a nasz lęk i obawy będą wrastać. Dzieje się to szczególnie w fazie początkowej retrogradacji, kiedy Słońce zbliża się do opozycji z Marsem.

Opozycja Słońca z Marsem przypada w tym roku na bardzo szczególny dzień: Wigilię 24.12.2007 r. Oprócz Słońca w opozycji z Marsem będzie też wtedy pełnia w znaku Raka, czyli dzień będzie wyjątkowo emocjonalny. Wszystkie ukryte napięcia, pragnienia, lęki i obawy mogą w nas nagle eksplodować. Trudno będzie uniknąć konfrontacji, a nawet walki o swoje bezpieczeństwo i uczucia. Trzeba jednak spróbować się opanować, ponieważ walka rozpoczęta na Marsie w retrogradacji jest wojną długotrwałą, wykańczającą, podjazdową i z góry skazaną na przegraną (dla obu stron, niestety). Lepiej więc powstrzymać się od złośliwych komentarzy czy ostrych dyskusji przy świątecznym stole, bo możemy wywołać większą awanturę, niż się spodziewamy. Bardzo łatwo przeciąć bliskie więzy, które potem bardzo trudno będzie ponownie nawiązać.

Pod koniec roku wojownicza aura zmieni swoją jakość: Mars cofnie się do znaku Bliźniąt i nasza aktywność skieruje się na sprawy związane z komunikacją, podróżami, zdobywaniem informacji.

Nasze teksty w dodatku Claudii na 2008 r.

Właśnie ukazał się dodatek Claudii na 2008 r., w którym można przeczytać nasze teksty o tym, co przyniesie 2008 r., a także zagrać w grę przeznaczenia Wicca, którą opracowała Miłka. Zamieszczam fragment opisu roku 2008.

Claudia2008„Nadchodzi Rok Pieniędzy

Przed nami rok, w którym wszyscy będą się bogacić, a więc nie zwlekajmy i zabierzmy się do pracy – zalecają chińscy mistrzowie feng-shui. Warto skorzystać z ich rad, tym bardziej, że Chiny w tym roku będą bardzo modne!

Liczba Osiem w chińskiej numerologii jest liczbą powodzenia i bogactwa. Im więcej ósemek w dacie, tym lepszy dzień do robienia udanych interesów. Przed nami rok 2008, a więc zawierający w sobie cyfrę Osiem. Zabierz się więc za porządkowanie swoich finansów, a powodzenie samo zastuka do twoich drzwi. Nie przypadkowo Olimpiada w Pekinie rozpoczyna się 8.08.2008 o godzinie 8 wieczorem!

Na całym Wschodzie ósemka jest liczbą wyjątkową. Ośmiopłatkowy lotos to kwiat Wisznu, tyle szprych ma buddyjskie Koło Losu. Wymowa liczby osiem brzmi podobnie do wymowy słowa „rozwój, postęp” i kojarzy się ze słowem „bogacić się”. Liczba Dziewięć, wymawia się podobnie jak „długotrwałe” lub „wino”. Liczbę 518 Chińczycy odczytują jako „będzie mi się dobrze wiodło”, a 5189 oznacza „będzie mi się dobrze wiodło przez długi czas”. Liczba Sześć uważana jest za szczęśliwą, bo jej wymowa w języku mandaryńskim, oficjalnym języku Chin, jest podobna do „przepływać” i „wygładzać”. Otoczone w Europie złą sławą 666 w Chinach jest szczęśliwą liczbą, przynoszącą przypływ gotówki bo kombinacja ta oznacza „rzeczy przychodzą łatwo”. A jeśli od chińskiego adoratora otrzymasz sms z wiadomością „521” oznacza to „kocham cię”!”