Miesięczne archiwum: styczeń 2008

Pluton w znaku Koziorożca 2008-2024

Dziś spadł śnieg, białe płatki bardzo długo wirowały, aż przykryły drzewa i szarą ulicę za oknem. Ta nagła zmiana pogody skojarzyła mi się z ważnym wydarzeniem astrologicznym, które miało miejsce wczoraj, 26 stycznia 2008: planeta Pluton wkroczyła do znaku Koziorożca, po kilkunastu latach pobytu w znaku Strzelca (od 1995 r.). Nadchodzą głębokie, długoletnie zmiany, które dotkną najbardziej podstawowych dziedzin naszego życia: organizacji życia codziennego, funkcjonowania w państwie, korzystania z zasobów naturalnych oraz zarządzania pracą i czasem.

Pluton od niedawna (2006 r.) jest uznawany za planetę karłowatą, czyli w nazewnictwie astronomicznym po prostu przestał być pełnoprawną planetą. Wśród astrologów na różnych konferencjach krążyła astrologiczna anegdotka, że degradacja Plutona jest wynikiem zakulisowych intryg biznesmenów, władców państw i polityków, którzy tak się bali wejścia Plutona do znaku Koziorożca, że postanowili doprowadzić do jego zniknięcia z listy planet. Muszę przyznać, że ten zabawny komentarz astrologów do sytuacji Plutona ma w sobie dużo prawdy. Bo najbardziej obawiać się powinni Plutona w znaku Koziorożca ci właśnie, którzy zarządzają korporacjami, wielkimi transferami finansowymi, administracją państw itp. Znak Koziorożca (i związana z nim symbolika władzy, zarządzania, czasu, budowania stałych struktur) to znak ziemski, mimo swojej kardynalności nie lubi zmian.

Pierwszy stopień znaku kardynalnego (jakim jest Koziorożec, razem z innymi znakami, które rozpoczynają pory roku: Baranem, Rakiem i Wagą), to zawsze moment kryzysu, radykalnej zmiany energii, kosmicznego (w dosłownym sensie) zamieszania. Jeśli w ten punkt wkracza planeta tak wolno idąca jak Pluton (od 248 lat obieg wokół zodiaku), to zamieszanie, jakie wprowadzi, będzie trwało bardzo długo, od stycznia 2008 do października 2009.

Horoskop ingresu Plutona w znak Koziorożca 26.01. 2008 r, g.03:38 Greenwich, UK, (UT + 00)

Wejście Plutona w znak Koziorożca poskutkuje przede wszystkim zmianą kierunku – zarówno w życiu każdego z nas, jak i w polityce i gospodarce światowej. Horoskop ingresu ma bardzo silny znak Koziorożca – oprócz Plutona w Koziorożcu znajduje się Wenus i Jowisz. Stellium tych trzech planet wskazuje na wagę spraw finansowych i zarządzania zasobami. Stellium jest w trygonie do Saturna, władcy znaku Koziorożca. Kierunek transformacji nie od razu będzie rewolucyjny, ponieważ Saturn opóźnia działanie planet, z którymi jest połączony aspektem. Największe napięcie w tym horoskopie wprowadza półkrzyż, który tworzą w znakach zmiennych Księżyc (Wodnik), Mars (Bliźnięta) i Uran (Ryby). Księżyc w astrologii mundalnej to zwykli ludzie, obywatele, a Uran z Marsem to dwie planety walki – o uraniczną niezależność i wolność. Znaczące jest, że ten półkrzyż nie jest powiązany żadnymi klasycznymi aspektami ani z Saturnem, ani z Plutonem, ani z Jowiszem – planetami zmian, które zapowiada ingres. To zapowiada duży rozdźwięk między tymi na dole (pracownicy, obywatele, klienci), a tymi na górze (pracodawcy, politycy, właściciele przedsiębiorstw) w trakcie plutonicznych transformacji Plutona w Koziorożcu.

Znak Wodnika jest równie silny, co znak Koziorożca. Czyli w ingresie Plutona do Koziorożca najsilniejsze są dwa znaki, którymi włada Saturn, co wróży głębokie zmiany związane z ustanawianiem granic, rządzeniem i organizacją społeczeństw i narodów. Więcej o Plutonie w Koziorożcu i konsekwencjach zmian, jakie pod jego wpływem nas czekają – już wkrótce.

Joga Kundalini na Ursynowie W-wa od lutego

 

Wklejam zaproszenie Tomka Wińskiego dla wszystkich tych, którzy chcą poćwiczyć kundalini jogę:

 

Serdecznie zapraszamy na regularne zajęcia

 

Joga Kundalini

na Ursynowie

 

Młodość i witalność w każdym wieku“

od 5 lutego 2008 r. w każdy wtorek godz. 20.15

Joga Kundalini jest starożytną technologią oddechu, ruchu, medytacji i mantry.

Joga Kundalini jest formą świadomego ćwiczenia dla ludzi w każdym wieku oraz o różnych możliwościach psychofizycznych.

Praktyka jogi kundalini utrzymuje ciało w optymalnym zdrowiu fizycznym, zwiększa pojemność płuc, pobudza krążenie, leczy system nerwowy i hormonalny, stymuluje umysł, co zwiększa odporność na stres oraz skuteczność działań.

Powyższe korzyści są już odczuwalne na początku praktyki.

Każde zajęcia zawierają:

  • pracę z oddechem (pranajamę)

  • aktywny zestaw ćwiczeń dla określonego efektu

  • głęboką relaksację

  • medytację (często z mantrą)

Miejsce zajęć:

Dom Kultury STOKŁOSY

ul. Lachmana 5

02-786 Warszawa

Jak dojechać?

Metrem – stacja „Stokłosy”, samochodem wjazd na osiedle od ul. Ciszewskiego.

Kontakt do instruktorów Jogi Kundalini

e-mail: jogakundalini@wp.pl

telefony:

Basia 0-694 456 033; Tomek 0-791 017 055

Oplata: 25 PLN za pojedyncze zajęcia,

20 PLN w karnecie miesięcznym (płatność przed zajęciami)

 

 

 

Nowość! Strategia kosmosu – książka o relokacji i astrokartografii

Jarosław Gronert wydał pod koniec 2007 roku książkę o astrokartografii, jest to pierwsza tego typu publikacja w języku polskim. Strategia kosmosu zawiera część teoretyczną o relokacji, astrokartografii i przestrzeni lokalnej oraz obszerną część praktyczną – analizy horoskopów relokacyjnych i map astrokartograficznych.

Książka pojawiła się w sklepach dopiero w styczniu 2008, do nas do sklepu dotarła wczoraj, nie czytałam jej jeszcze w całości. Fragmenty, które przed drukiem podsyłał mi Jarek do przeczytania podobały mi się, były to bardzo rzetelne i dokładne analizy relokacyjne. Jak przeczytam, to napiszę recenzję. Książkę można kupić na naszych zajęciach i w sklepie internetowym.

Na Astroportalu można już przeczytać obszerne fragmenty książki: Strategia kosmosu, Jak działa relokacja?, Astrokartografia i relokacja w kulturze oraz geopolityce.

Napisałam również recenzję tej książki: Ahoj przygodo czyli strategia kosmosu.

Zajęcia I-VII 2008 w Warszawskiej Szkole Astrologii

Zapraszamy na zajęcia z astrologii i Tarota w nowym roku w Warszawie, na razie rozkład od stycznia do lipca 2008, kurs astrologii dla początkujących będzie w październiku, szczegóły już wkrótce.

Info i zapisy u mnie i Miłki – czyli u prowadzących zajęcia, tel + 48 600 218 488, +48 600 218 588. Zapraszamy!

Styczeń
31.01.2008 czwartek 18.00-21.00
Planety na Descendencie
Descendent jest silnym punktem w każdym horoskopie, który mówi o naszych relacjach z innymi ludźmi w szerokim kontekście. Kiedy mamy w tym miejscu planetę, wzmacnia ona nasze więzy i kontakty z ludźmi. Jako ilustrację tematu będziemy analizować horoskopy uczestników i znanych osób z planetami na Descendencie. Prosimy o przyniesienie własnych przykładów – horoskopy swoje, rodziny, znajomych.

Luty
7.02.2008 czwartek 18.00-21.00
Planety nieaspektowane w horoskopie
Jeśli planeta, szczególnie osobista, nie odbiera żadnych głównych aspektów, nie współpracuje z resztą horoskopu i wyraża się inaczej niż inne planety. Poznamy różne sposoby, w jakich planeta nieaspektowana może wyrażać się w naszym horoskopie i jak ją zaktywować. Będziemy analizować horoskopy znanych ludzi i uczestników zajęć.

23.02.2008 sobota 16.00-20.00
Horoskop firmy czyli wstęp do astrologii biznesowej
Horoskop założenia firmy jest ważnym momentem nie tylko przy rozpoczynaniu biznesu, ale również później, w trakcie rozwijania działalności. Towarzyszy on nam przez cały czas, dlatego musimy dobrze poznać jego mocne i słabe strony, aby umieć wykorzystać okazje i radzić sobie z kryzysami, jakie przynoszą tranzytujące planety. Na warsztatach będziemy analizować horoskopy firm z różnych branż i poznamy zasady działania tranzytów na horoskopy firm. Prosimy o przyniesienie własnych przykładów do analizy na zajęciach.

Marzec
6.03.2008 czwartek 18.00-21.00
Tajemnica i strach w horoskopie: VIII i XII dom
Domy VIII i XIII są w astrologii domami tabu. Tam kryją się nasze pragnienia, żądze, strachy i tajemnice. Poznamy mechanizmy, jakie rządzą tymi obszarami w horoskopie. Jaką cenę musimy zapłacić, żeby tam zajrzeć i przekonać się, czy rzeczywiście jest się czego bać? Będziemy analizować horoskopy znanych ludzi i uczestników.

15.03.2008 sobota 16.00-20.00
Miłosne pułapki w horoskopie czyli jak znaleźć idealnego partnera
Czy możliwe jest, aby znaleźć miłość swojego życia dzięki analizie horoskopu? Przyciąganie płci przeciwnej odbywa się w naszych horoskopach na różnych poziomach: szukamy ideału, reagujemy na seksualne bodźce i próbujemy budować związki w codziennym życiu. Jak pogodzić te elementy? Na warsztatach będziemy analizować horoskopy uczestników pod kątem tych trzech wymiarów. Będziemy szukać podobieństw w horoskopach partnerów, jakich przyciągamy. Na zajęcia prosimy przynieść horoskopy swoje i partnerów życiowych (najlepiej kilku) do analizy horoskopów porównawczych i kontaktowych. Będzie możliwość wydrukowania horoskopów na miejscu przed zajęciami.

Kwiecień
3.04.2008 czwartek 18.00-21.00
Aspekty Marsa z Saturnem czyli gaz i hamulec w horoskopie
Mars i Saturn mają przeciwstawną energię w horoskopie: Mars nas pobudza i napędza do działania, Saturn opóźnia nasze działania i buduje struktury, w których możemy się poruszać wedle ściśle określonych reguł. Kiedy w horoskopie urodzeniowym te dwie planety są połączone aspektem, zaczyna się między nimi walka. Jak ją można okiełznać i wykorzystać, przekonamy się analizując horoskopy znanych osób i uczestników zajęć.

19.04.2008 sobota 16.00-20.00
Astrologia elekcyjna – wstęp i podstawowe reguły
Są lepsze i gorsze dni na rozpoczynanie pewnych spraw. Dzięki znajomości astrologii możemy dobrać dzień i godzinę wydarzenia tak, żeby nie tylko samo wydarzenie było szczęśliwe i miało dobry przebieg, ale żeby w przyszłości przynosiło nam jak najmniej kłopotów i jak najwięcej zysków. Na warsztacie poznamy najważniejsze zasady astrologii elekcyjnej, która właśnie zajmuje się wyznaczaniem dat dla konkretnych wydarzeń. Będziemy analizować dobre i złe horoskopy elekcyjne z różnych dziedzin życia: horoskop randki, ślubu, horoskop założenia firmy, horoskop uruchomienia strony internetowej, horoskop rozpoczęcia podróży, horoskop podpisania ważnej umowy itp. Prosimy o przyniesienie własnych przykładów do analizy podczas zajęć.

Maj
15.05.2008 czwartek 18.00-21.00
Mistyka i magia w horoskopie – horoskopy słynnych magów i okultystów
Wiele ludzi zadaje sobie pytanie, czy ma zdolności do zajmowania się magią, astrologią, mistyką. W horoskopie urodzeniowym można wskazać elementy, które ułatwiają pójście taką ścieżką. Będziemy śledzić podobieństwa w horoskopach słynnych magów, astrologów i okultystów.

Czerwiec
7.06.2008 sobota 16.00-20.00
Udane podróże i przeprowadzki czyli astrokartografia w praktyce
Nadchodzą wakacje, a wraz z nimi dylemat, gdzie najlepiej wypocząć. Kto chce odkryć, czemu śni o podróży do Peru, nauczył się japońskiego, nawet w Koziej Wólce spotyka Francuzów lub wciąż pracuje z Norwegami, temu polecamy astrokartografię. Na zajęciach będziemy analizować horoskopy urodzeniowe i progresywne uczestników na mapach astrokartograficznych.

12.06.2008 czwartek 18.00-21.00
Twoje progresywne Słońce w horoskopie
Znak zodiaku naszego Słońca w horoskopie zmienia się w czasie, a nasza osobowość poszerza się o nowe cechy charakteru, nowe cele życiowe, nową energię do działania. Bardzo silny wpływ ma na to Słońce progresywne, które w ciągu naszego życia może zmienić znak zodiaku aż dwa razy, a jeśli urodziliśmy się pod sam koniec znaku to nawet trzy razy. Będziemy analizować przykłady zwrotów w życiu słynnych ludzi i uczestników zajęć na podstawie ich horoskopów.

Lipiec
1.07.2008 Rozpoczęcie Kursu Tarota dla początkujących 1-10.07.2008
g.18.00-21.00

Astrologia horarna

Tomasz Wiński na Astroportalu prezentuje swój artykuł o astrologii horarnej.  Poniżej fragment:

Astrologia horarna jest sztuką udzielania precyzyjnych, konkretnych odpowiedzi na precyzyjnie i konkretnie zadane pytania. Niezależnie od tego, czy chodzi o miłość, karierę, zdrowie, czy prognozę pogody na weekend – udziela w szybki, prosty i dokładny sposób odpowiedzi na pytania, które są treścią naszego życia. (…)

Na kontynencie europejskim, ostatnim, najbardziej znanym w historii astrologiem, zajmującym się astrologią horarną, był astrolog angielski William Lilly (1602-1681). Fundamentalnym dziełem jego życia była Christian Astrology, która do dzisiaj jest wznawiana w druku i powszechnie używana przez współcześnie praktykujących astrologów horarnych.” CZYTAJ WIĘCEJ