Miesięczne archiwum: kwiecień 2008

Slayer’s Tarot – już w sierpniu

Tarot BuffyIBardzo ucieszyła mnie wiadomość o nowym projekcie tarota, jaki szykuje się za Oceanem. Wkrótce pojawi się tarotowa gratka dla fanów wampirów i bohaterki serialu i komiksu Byffy Summers z Sunnydale Hellmouth. Jestem wielką fanką tego serialu, nie mogę się już odczekać, jak wyglądać będzie cała talia. Na razie obejrzeć można dwie karty, które zamieszczam obok: Maga (a raczej Maginię) i Śmierć.

Talia będzie dodatkiem do zestawu „Buffy the Vampire Slayer ‚Conversations With Dead People’ Board”, gry planszowej, która zostanie wydana w sierpniu 2008 r. przez Dark Horse Comics. Autorem koncepcji kart jest Rachel Pollack, która jest jednym z najbardziej znanych na świecie współczesnych interpretatorów tarota i jest też fanką serii opowieści o Buffy. Nad stroną graficzną pracuje rysownik komiksów Paul Lee, który już wcześniej pracował przy serii komiksów o Buffy.

Tarot BuffyXIII

Koncepcja talii zasadza się na tym, że nie jest to tylko fanowska talia ze scenkami z filmu i komiksów, ale ma to być talia, której używają pogromcy wampirów. Oczywiście karta VI Kochankowie ma przedstawiać Buffy i Angela. Karty mają być w stylu klasycznym, stonowane i mało komiksowe, ponieważ niektóre karty będą odwoływać się do bardzo odległych czasów lub magicznych światów, skąd pochodzą niektóre demony, potwory czy bohaterowie serii. W talii pojawią się elementy z siedmiu telewizyjnych serii Buffy, a także z ósmej części, która jest teraz wydawana tylko jako komiks. Talia będzie miała 78 kart.

Seria o Buffy stanowi bogate źródło magicznych historii i postaci, które na pewno inspirująco zapełnią poszczególne karty tarota. Mam nadzieję, że będzie to bardzo mocna talia, przydatna do pracy w trudnych i kryzysowych sytuacjach życiowych. Oprócz tego jako fanka serii nie mogę się doczekać momentu, kiedy będę mogła każdą kartę wpasować w kontekst historii o pogromczyni wampirów. Takie projekty dużo wnoszą do wiedzy o samym tarocie, a Rachel Pollack jest tu gwarancją, że od strony koncepcyjnej będzie to talia na bardzo wysokim magicznym poziomie.

Informację podaję za Comic Book Resources.

Czar Przywoływanie Miłości

Ten romantyczny Czar idealnie współgra w wiosenną aurą, kiedy przyroda budzi się do życia i wszyscy myślą o miłości. Jeśli wciąż szukasz swojego ukochanego i chcesz choć trochę pomóc swojemu przyszłemu szczęściu, skorzystaj z Czaru Przywoływanie Miłości.

Potrzebujesz:
różowa świeczka,
wykałaczka,
pasek papieru,
wstążeczki: czerwona, biała i zielona,
gałązka trzmieliny, jabłoni lub wierzby.

Czas:
Idealną porą na miłosne czary jest piątkowy wieczór. Planetarną opiekunką piątku jest planeta Wenus, patronka zakochanych.

Wykonanie:
Usiądź wygodnie, zamknij oczy i wyobraź sobie wygląd oraz cechy wymarzonego partnera. Obdarz go magicznym imieniem i napisz je na świecy wykałaczką. (Jeśli żadne imię nie przychodzi ci do głowy, napisz „Mój ukochany”). Na pasku papieru napisz swoje imię. Spleć kolorowe wstążki w warkoczyk, cały czas myśląc o zbliżającej się miłości, a potem owiń papier splecionymi wstążkami.

Unieś warkoczyk ze wstążek, świecę i gałązkę ku górze, prosząc Wenus o pomoc w znalezieniu miłości. Następnie zapal świecę. Skup się na jej płomieniu i wyobraź sobie siebie u boku tego wspaniałego mężczyzny. Owiń warkoczyk ze wstążek wokół gałązki zgodnie z ruchem wskazówek zegara, jednocześnie patrząc jak na palącej się świecy znika wypisane imię. Kiedy imię zniknie, zgaś świecę mokrymi palcami lub specjalnym kapturkiem. Miękkim woskiem przymocuj oba końce warkoczyka do gałązki. Trzymaj gałązkę tak, abyś ją widziała ze swojego łóżka. Następnego dnia rozpleć wstążki, aby zaklęcie mogło zadziałać i sprowadzić twoją upragnioną miłość.

Czar Koło Fortuny

Każdy z nas ma od czasu do czasu gorsze finansowo lata, kiedy jeden wydatek goni kolejny, a upragniona podwyżka nie nadchodzi. Za pomocą tego prostego, ale bardzo szybko działającego czaru pozbędziesz się finansowego pecha i znajdziesz nowe źródła gotówki. Koło Fortuny pomoże ci zdobyć pieniądze na konkretny cel, a także odzyskać straty, jakie poniosłeś w przeszłości. I do ciebie los się uśmiechnie!

Potrzebujesz:
3-5 listków świeżej mięty,
szklankę gorącej, zagotowanej wody,
4 błyszczące monety (dwu lub pięciozłotówki),
czerwony woreczek lub portmonetka na monety,
łyżeczka do mieszania wody.

Czas:
Najlepszą porą na czary dotyczące pieniędzy jest czwartek, dzień Jowisza. Wybierz też tę część miesiąca, kiedy Księżyc zmierza od nowiu do pełni.

Wykonanie:
Porwij listki mięty na mniejsze kawałki i wrzuć do szklanki z gorącą wodą. Potem wrzuć do szklanki jedna po drugiej monety. Poczekaj pięć minut, aż woda przesiąknie zapachem i kolorem mięty. Myśl w tym czasie o tym, ile konkretnie pieniędzy potrzebujesz. Możesz zwizualizować sobie pieniądze leżące w twoim domu w określonym miejscu lub konkretne cyfry na twoim koncie bankowym. Bądź jednak realistą, myśl o sumie, jakiej naprawdę potrzebujesz, a nie jakiej w ogóle chcesz. Inaczej czar nie spełni się zbyt szybko. Potem zacznij mieszać wodę w szklance za pomocą łyżeczki w kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek zegara, wciąż wyobrażając sobie tę konkretną sumę pieniędzy. Potem wypij miętową herbatę, jaką w ten sposób przyrządziłeś. Uważaj, aby nie połknąć listków czy monet. Wyjmij monety, osusz je i włóż do portmonetki lub woreczka. Schowaj portmonetkę w miejscu, które jednoznacznie związane jest z pieniędzmi w twoim domu, np. w szufladzie z kartami kredytowymi i czekami czy papierami dotyczącymi pracy i konta bankowego lub w pudełku, gdzie zbierasz drobne. Do portmonetki możesz też włożyć wysuszone liście mięty.

Magiczna rada:
Jeśli potrzebujesz naprawdę dużej sumy pieniędzy, uszlachetnij swój czar i użyj wyjątkowych i ekskluzywnych składników: srebrnych monet, srebrnej łyżeczki do mieszania, firmowej portmonetki. Kiedy tylko zdobędziesz sumę, o której myślałeś w trakcie wykonywania czaru, wyjmij monety i liście mięty z portfela. Liście spal, a monety włóż na szczęście do portfela, którego używasz na co dzień.

UWAGA! Termin warsztatu przełożony z 19.04.2008 na 10.05.2008!!!

W najbliższą sobotę miały się odbyć warsztaty Astrologia elekcyjna – wstęp i podstawowe reguły. Niestety, musimy przełożyć zajęcia na 10.05.2008, ponieważ obie z Milką się rozchorowałyśmy (ja grypa, Miłka zapalenie oskrzeli). Mam nadzieję, że ta informacja dotrze do wszystkich, którzy chcieli się pojawić na zajęciach. Jeśli znacie kogoś, szczególnie spoza Warszawy, kto miał przyjść, przekażcie dalej tę wiadomość. Będziemy wam bardzo wdzięczne.

Do zobaczenia na kolejnych warsztatach!

Agresywna Naomi Campbell

Na początku kwietnia 2008 r. Naomi Campbell, jedna z najbardziej znanych top modelek na świecie, została tymczasowo aresztowana po incydencie na lotnisku Heathrow, kiedy opluła i próbowała pobić policjantów i obsługę lotniska. Za ten incydent ma dożywotni zakaz latania liniami British Airways. Nie był to jej pierwszy raz, słynna modelka ma na swoim koncie, oprócz sukcesów na wybiegu, przypadki pobicia swoich pracowników i koleżanek po fachu, a także demolowanie jachtów i innych pomieszczeń.

Czy w swoim horoskopie Naomi ma aspekty wskazujące na takie brutalne zachowania i jakie planety działają teraz na jej horoskop, że jej „złe zachowanie” się nasila?

Jako silne Bliźnięta Naomi często spotyka się z różnymi ludźmi, podróżuje i podejmuje nowe zawodowe wyzwania (pisze książki, firmuje swoim nazwiskiem perfumy, gra w filmach, reklamach i teledyskach, wciąż jest obecna w mediach). Teraz próbuje rozwinąć swoją karierę dziennikarską (jak na Bliźnięta przystało), latając po świecie i robiąc wywiady ze znanymi politykami i przywódcami państw. Aż trzy planety osobiste w znaku Bliźniąt sprawiają, że nie czuje ona potrzeby stabilizacji w życiu osobistym, a koniunkcja Wenus z Marsem przynosi jej coraz to nowe romanse i związki. Modelka urodziła się podczas pełni Księżyca w znaku Strzelca (tam znajduje się jej Księżyc), co sprawia, że jest osobą wyróżniającą się z tłumu, a także działającą z rozmachem, nie oglądającą się na innych. Zobacz wykres horoskopu Naomi Campbell i czytaj dalej artykuł.

Czar Awans Zawodowy

Wielu z nas przydarzyła się ta sama historia: pracowałeś jak mrówka, szef wykorzystywał twoje pomysły, a kiedy pojawiła się szansa na awans, zaproponowano ją komuś innemu.

Czar przydaje się, kiedy czujesz, że zasługujesz na awans lub lepsze stanowisko, a z różnych względów nie jesteś doceniany w pracy.

Potrzebujesz:
długi zielony sznurek,
czerwona świeca,
mały kawałek kory dębu,
liść laurowy,
żółta róża.

Czas:
Najlepszym dniem na wykonanie tego czaru jest czwartek. Planetarnym władcą czwartku jest planeta Jowisz, która sprzyja zaszczytom, powodzeniu i dobrym relacjom z ludźmi, którzy postawieni są wyżej od nas. Jowisz jest także opiekunem dębu, którego moc zawarta jest w dębowej korze.

Wykonanie:
Weź korę dębu i zawiąż wokół niej węzełek z jednego końca zielonego sznurka, jednocześnie wyobrażając sobie nowe, lepsze stanowisko. Z drugiego końca sznurka zawiąż węzły z liściem laurowym i różą. Tak przygotowany sznurek (z korą dębu, liściem laurowym i różą) zawiń wokół świecy. Tak przygotowaną świecę zapalamy codziennie wieczorem na kilkanaście minut (nie więcej niż 15 min). Nie zostawiaj świecy bez nadzoru i uważaj, aby węzły z korą, liściem i różą nie zapaliły się od płomienia. Kiedy świeczka się wypali, zdejmij z niej węzły z korą, liściem i zasuszoną różą i ukryj je w pracy w takim miejscu, gdzie nikt nie zajrzy. Kiedy uzyskasz to, czego chcesz, spal sznurki, a popiół zalej wodą i wyrzuć.

Nasza uwaga:
Czar Awans Zawodowy pomoże przyspieszyć bieg spraw, ale wszystkiego za ciebie nie załatwi. Dlatego podczas jego wykonywania warto przemyśleć swoją sytuację i zastanowić się, jak najlepiej przedstawić szefowi twoją prośbę.

Tekst został najpierw opublikowany w tygodniku “Gwiazdy Mówią” .