Miesięczne archiwum: maj 2008

7.06.2008 W-wa warsztaty Astrokartografia w praktyce

Zapraszamy na warsztaty astrologii:
Udane podróże i przeprowadzki czyli astrokartografia w praktyce

7.06.2008, sobota Warszawa, g. 16.00 – 20.00
prowadzą: Miłosława Krogulska, Izabela Podlaska
info i zapisy: +48 600 218 488, +48 600 218 588, Warszawska Szkoła Astrologii
cena: 60 zł


Opis zajęć:
Nadchodzą wakacje, a wraz z nimi dylemat, gdzie najlepiej wypocząć. Kto chce odkryć, czemu śni o podróży do Peru, nauczył się japońskiego, nawet w Koziej Wólce spotyka Francuzów lub wciąż pracuje z Norwegami, temu polecamy astrokartografię. Na zajęciach będziemy analizować horoskopy urodzeniowe i progresywne ucztestników na mapach astrokartograficznych.

Horoskop Harrisona Forda

W maju 2008 r. Harrison Ford powrócił w wielkim triumfem na ekrany kin w kolejnym filmie z serii przygód o Indianie Jonesie „Indiana Jones i Królestwo Kryształowej Czaszki”. 66 letni aktor trzyma się świetnie i po raz kolejny udowodnił, że ma wielki talent i charyzmę. Jego horoskop wskazuje, że jeszcze nie raz będziemy mogli oglądać jego sukcesy na szklanym ekranie.

Rak awanturnik

Harrison urodził się, kiedy Słońce przebywało w znaku Raka. Z natury jest więc skromny, małomówny i broni swojej prywatności przed wścibskimi dziennikarzami i fotoreporterami. W znaku Raka Harrison ma wiele innych planet: Księżyc, Merkurego i Jowisza oraz oś MC – ważny punkt kariery i prestiżu. Tradycja i rodzina są w życiu Harrisona najważniejsze. Stellium planet w znaku Raka wskazuje na jego bogatą rodzinną historię i jej wpływ na jego osobowość. Jego korzenie sięgają Europy: matka pochodzi z rodziny rosyjskich Żydów, a ojciec z rodziny irlandzkich katolików i niemieckich protestantów. Oboje rodzice Forda byli aktorami, ale nie uprawiali tego zawodu przez całe życie. (…)

Horoskop Harrisona Forda

Harrison Ford urodzony 13 lipca 1942 r., godz. 11:41, Chicago, USA

Skazany na sukces

Jowisz, planeta szczęścia i powodzenia, jest w horoskopie Forda w bardzo dobrej i silnej pozycji: w wywyższeniu w znaku Raka, w koniunkcji z MC, punktem sławy i kariery oraz w koniunkcji z Merkurym, planetą komunikacji i uczenia się. Dzięki temu Ford osiągnie sukces w każdej dziedzinie, którą się na poważnie zajmie. Zanim zyskał sławę jako aktor, był sławny i poszukiwany w całym Los Angeles z powodu swojej pracy cieśli, podobno jak nikt umiał upiększać wnętrza domów drewnianymi meblami i fasadami, a specjalizował się w odnawianiu i stylizowaniu łazienek. Wpływ Jowisza dał też aktorowi szczęście do pieniędzy. Kto zatrudnił Harrisona, mógł liczyć na duże zyski, o czym przekonał się George Lucas tworząc cykl „Gwiezdne Wojny” i filmy o Indiana Jones. Filmy, w których grał Ford , zarobiły łącznie 6 bilionów dolarów na całym świecie, co daje mu trzecie miejsce w rankingu najbardziej kasowych gwiazd, zaraz po Eddie Murphym i Tomie Hanksie.

Czytaj całą analizę horoskopu Harrisona Forda. 

Wenus w znaku Bliźniąt

Dzisiaj Wenus wkroczyła do znaku Bliźniąt i pozstanie w  nim aż do 18 czerwca 2008 r. Jacy są ludzie, którszy mają Wenus w znaku Bliźniąt w swoim horoskopie urodzeniowym?

Planeta Wenus dobrze czuje się w powietrznym znaku Bliźniąt. Realizuje tu swoją towarzyską stronę, związaną ze swoim władztwem w znaku Wagi.

Osoby, które w swoim horoskopie urodzeniowym mają Wenus w znaku Bliźniąt, są bardzo rozgadane, towarzyskie i wciąż gonią w poszukiwaniu nowych słuchaczy i partnerów do rozmów. Są uprzejme, życzliwe i łaskawe dla innych. Wysoko cenią różnorodność, wyrafinowane gusta i kontakt umysłowy z innymi ludźmi. Są spontaniczne i szybko przystosowują się do nowych okoliczności.

Są towarzyskimi kameleonami. Wystarczy im kilka minut, aby zaprzyjaźnić z każdym lub dołączyć do nowej grupy. Zawsze znajdą temat do rozmowy, który zaintryguje nowo poznane osoby. Mają bardzo dużo znajomych, należą do różnych kręgów towarzyskich i społecznych.

Szukają partnerów inteligentnych i dowcipnych. Dążenie do przyjemności idzie u nich w parze ze zmienną ciekawością, rozmownością i koleżeńskim nastawieniem. Swoje uczucia wyrażają w pięknych słowach, inteligentnie i zawadiacko. Aby odczuwać bliskość z drugą osobą, muszą na bieżąco opowiadać jej o swoich myślach i wrażeniach.  PRZECZYTAJ WIĘCEJ.

Darmowy Sennik na Czary.pl

Wczoraj tuż przed utworzeniem się kwadratury Słońca do Neptuna, planety snów, marzeń i wizji, został uruchomiony darmowy Sennik na Czary.pl zawierający 900 haseł, które pomogą zinterpretować sny, jakie codziennie goszczą w naszych głowach. W naszym darmowym senniku znajdziesz opisy postaci, przedmiotów, zdarzeń i zjawisk, jakie najczęściej występują w snach. Zapraszamy do korzystania z naszego sennika!

Horoskop Izraela

Wczoraj, 14 maja 2008 r. minęła 60 rocznica powstania współczesnego Izraela. Jest wiele kontrowersji dotyczących godziny, na jaką postawić horoskop powstania tego państwa. Istnieje kilka wersji godziny dla horoskopu powstania Izraela, niektórzy astrologowie używają godziny 16:00 jako początku spotkania Zgromadzenia Narodowego, inni 16:37 jako moment wygłoszenia przez Ben Guriona zdania: „Powstało państwo Izrael”. Formalnie i prawnie Izrael uzyskał niezależność od Wielkiej Brytanii 15 maja 1948 r. g. 00.00. Nicholas Campion w The Book of World Horoscopes podaje, że wielu astrologów izraelskich używa godziny 16:32.
Horoskop Izraela

Podpisanie proklamacji niepodległości Izraela 14 maja 1948 r.
godz. 16:32, Tel Awiw, Izrael

Wykład „Starożytna astrologia. Pierwsze wtajemniczenie”

Centrum Astronomiczne im. M. Kopernika organizuje w poniedziałek 19 maja 2008 r. o godz. 17.00 w Warszawie wykład Jarosława Włodarczyka o astrologii starożytnej. Wykład odbędzie się w sali seminaryjnej CAMK, ul. Bartycka 18, Warszawa. Pan Jarosław jest bardzo znanym badaczem historii astronomii, mam nadzieję, że się trochę na astrologii zna :).

Merkury wkroczył w fazę cienia

Przedwczoraj, 12 maja 2008 r. Merkury wkroczył w przedretrogradacyjną fazę cienia. Ustawił się w 13 stopniu  znaku Bliźniąt, czyli w punkcie, do którego cofnie się w fazie retrogradacji (w którą wkroczy 26 maja 2008) i zacznie poruszać się w ruchu prostym, co stanie się 19 czerwca 2008 r. Jaki ma to znaczenie dla bieżących wydarzeń? Duże, ponieważ to, co się teraz będzie działo w fazie cienia – czyli od 12 do 26 maja, potem powróci do nas i w pewnym sensie powtórzy się, skumuluje czy rozstrzygnie pod koniec cyklu retrogradacji Merkurego w lipcu. Przedretrogradacyjna faza cienia trwa około dwóch tygodni.

Merkury w Bliźniętach skupia naszą uwagę na szybkiej i efektywnej komunikacji, a także relacjach z najbliższym otoczeniem. Podczas fazy cienia przed wejściem w retro wiele spraw związanych z dokumentami, umowami, podróżami czy wymianą informacji ma ukryte motywy i mechanizmy, które teraz trudno nam dostrzec. Kiedy Merkury wejdzie w retro 26 maja zaczniemy powoli układać elementy łamigłówki.

Merkury w Bliźniętach

Na niebie króluje Merkury w jednym ze swoich władztw – w Bliźniętach. Jacy są ludzie urodzeni z tak położonym Merkurym?

Osoba z Merkurym w znaku Bliźniąt poszukuje ciągłej inspiracji dla swoich pomysłów i rozważań. Bardzo szybko myśli i mówi, ma encyklopedyczną wiedzę i umie rozmawiać na każdy, nawet najbardziej egzotyczny temat. Wiele energii życiowej przeznacza na poszukiwania ludzi, z którymi może porozmawiać, wymienić najnowsze informacje i plotki. Rozmowa może stać się dla niej synonimem bliskości. Aby czuła się szczęśliwa, życiowy partner musi doceniać jej osiągnięcia intelektualne i dbać aby nigdy się przy nim nie nudziła. Wspólna pasja lub hobby zawsze dostarczy tematów do interesującej rozmowy. Wyjątkowo ceni sobie porozumienie intelektualne, a swobodna wymiana poglądów ma dla niej wielką wartość.

Jej zainteresowania są bardzo szerokie, choć – z racji ich ilości – mogą być powierzchowne. Lubi się uczuć i cały czas zdobywa nowe umiejętności. Silne zainteresowanie najbliższym otoczeniem może zostać odebrane jako wścibstwo i skłonność do plotek, tym bardziej, że chce być zawsze osobą najlepiej poinformowaną. Osoba z Merkurym w znaku Bliźniąt powinna pamiętać o złożonych obietnicach, a przed podjęciem zobowiązań zawodowych upewnić się, że znajdzie na nie czas. CZYTAJ WIECEJ NA ASTROPORTALU.