Miesięczne archiwum: czerwiec 2008

Kto urodził się 30 czerwca

Wszystkiego najlepszego dla Raczków, które mają dziś urodziny!

Znane osoby urodzone 30.06: król Francji Karol VIII Walezjusz (1470), polski poeta i laureat Nagrody Nobla Czesław Miłosz (1911), polski pisarz Miron Białoszewski (1922), polski reżyser filmowy Jan Łomnicki (1929), amerykański bokser Mike Tyson (1966), polski aktor Robert Więckiewicz (1967), niemiecki kierowca wyścigowy Ralf Schumacher (1975).

Specjalnie dla nich opis ich charakteru według znanego przedwojennego astrologa Jana Starży – Dzierżbickiego:

Kto urodził się dnia 30 czerwca

Może mu się powieść w dziennikarstwie lub polityce.

Praktyczny, sprytny, umie wykorzystać okazje życiowe i zdobywać majątek. Dzięki swym wystąpieniom publicznym łatwo jedna sobie zwolenników i zyskuje sympatię. Zwłaszcza potrafi sobie umiejętnie pozyskać zwolenników w sferach robotniczych.

W sprawach publicznych potrafi umiejętnie dawać sobie radę — zarówno jak i w zawodach, które polegają na wielu zmianach i szybkim obrocie pieniędzy.

Może być dobrym dziennikarzem, gdyż lubi wszystkim opowiadać o tym, co wie od innych. Prawdę powiedziawszy — dzięki tej swej nadmiernej gadatliwości — może nawet wielu osobom zaszkodzić.

Ponieważ jest zwolennikiem posłuszeństwa i karności wojskowej, może w armii liczyć również na powodzenie.

Co mu grozi? Pobłaża sobie i nie krępuje się w dążeniu do zadowolenia swych zmysłów. Łatwo też przychodzi osobom płci odmiennej go usidlić — przez co jego szczęście rodzinne może być narażone na szwank.

W życiu zazwyczaj czekają go jakieś skryte miłostki i przygody niezwykłe.

W małżeństwie czekają człowieka tak urodzonego nieporozumienia. Niechaj się stara opanować swą zmysłowość, aby uniknąć przykrości domowych.

Najlepsze małżeństwo — z osobami, jakie urodziły się od dnia 22 października do dnia 21 listopada i od dnia 19 lutego do dnia 20 marca.

Wady. Myśli swe potrafi ukrywać bardzo umiejętnie. Jest nieszczery i nie można mu wierzyć.

Kobieta tak urodzona niechaj się strzeże niebezpiecznej przygody miłosnej.

Wenus w znaku Raka

Na niebie Wenus przemierza znak domowego i rodzinnego Raka, opuści go 12 lipca 2008. Poniżej fragment mojego artykułu o Wenus w Raku, jaki umieściłam na Astroportalu:

Karta XVIII Księżyc z Tarota Klasycznego Lo Scarabeo„Osoby z Wenus w znaku Raka mają duże uzdolnienia artystyczne, szczególnie muzyczne. Lubią duże i małe przyjemności. Uwielbiają zabawę i towarzystwo. Na co dzień potrzebują czułości i przywiązania. Cenią sobie bezpieczeństwo, najlepiej czują się w atmosferze rodzinnej, bardzo lubią dzieci. Umieją wyrażać kobiecą stronę swojej osobowości.

W kontaktach z ludźmi na początku są zdystansowani. Potrzebują czasu na to, aby poczuć się bezpiecznie, żeby się otworzyć przed innymi. W grupie przyjaciół czy rodziny są świetnymi animatorami, organizują częste spotkania, aby zacieśnić relacje między bliskimi osobami.

Nie lubią flirtów i romansów, nie rozumieją towarzyskich gier. Są wrażliwi i łatwo je zranić. W związku są oddanym partnerami. Zbyt uzależniają się od wpływów zewnętrznych. Może to doprowadzić do zbytniej uległości. Dopiero odpowiedni partner i prawdziwe uczucie pomoże im poczuć się bezpiecznie i swobodnie. ” CZYTAJ DALEJ

Kto urodził się 29 czerwca

Wszystkiego najlepszego dla Raczków, które mają dziś urodziny!

Znane osoby urodzone 29.06: król Aragonii i Nawarry Jan II Aragoński (1397), cesarz Japonii Go-Mizunoo (1596), włoski poeta Giacomo Leopardi (1798),  francuski polityk i premier Francji Robert Schuman (1886), francuski pisarz i pilot Antoine de Saint-Exupéry (1900), włoska dziennikarka i pisarka Oriana Fallaci (1929), polski pisarz, satyryk, grafik Sławomir Mrożek (1930), polski reżyser teatralny Jerzy Grzegorzewski (1939).

Specjalnie dla nich opis ich charakteru według znanego przedwojennego astrologa Jana Starży – Dzierżbickiego:

Kto urodził się dnia 29 czerwca

Zacięty, władczy, energiczny – może się wznieść wysoko.

Jego zdolności umysłowe są silnie rozwinięte: jest to intelektualista, człowiek wynalazczy, bardzo doświadczony życiowo.

Dba on bardzo o swój honor, o opinię i potrafi osiągnąć uznanie ogólne. Ma wybitnie rozwinięte zdolności organizacyjne, a w pracy swej, odznacza się metodami jasnymi i logicznymi.

Jest to indywidualność wybitna, lecz o usposobieniu nieco tyrańskim. Nieraz też człowiek dziś urodzony staje się czcicielem ślepej siły, nie liczącym się z uczuciami innych ludzi i agresywnym. Dąży wówczas naprzód nie zwracając uwagi na zasługi innych ludzi.

Jest władczy i energiczny, a potrafi w życiu być również niesprawiedliwym i dokuczliwym. Gdy mu się zwłaszcza przeciwstawiać — potrafi być bardzo zawziętym i egoistycznym. Interesów swej rodziny, a zwłaszcza dzieci — broni z niezwykłą zaciętością.

Okazuje sympatię dla osób starszych, interesują go dawne obyczaje, starożytności, rzeczy niezwykłe. Lubi też zbierać pamiątki i wszystko co może mu przypominać przeszłość.

Trzeba dodać, że urodziny te dają dwa typy: jeden bardziej bierny i leniwy – drugi zaś ambitny
i niezmordowany
. Ten ostatni – chociaż może się wydawać na zewnątrz nieco powolnym – jest bardzo zacięty i wytrzymały i pod tym względem może przetrzymać osoby najbardziej energicznie występujące na zewnątrz.

Wady. Nie potrafi opanować swych odruchów i pożądań; jest egoistą.

W życiu dochodzi stopniowo do stanowiska, które daje mu wpływy i pełną władzę, co potrafi wykorzystać umiejętnie.

Kto urodził się w tym dniu, nawet gdy pochodzi ze sfer niskich — może się wznieść w życiu wysoko, na stanowisko, na jakim nie będzie potrzebował obawiać się rywali.

Koniunkcja Marsa z Saturnem 10 lipca 2008

W najbliższym czasie czeka nas ważna koniunkcja planet: Mars utworzy koniunkcję z Saturnem w znaku Panny. Wydarzy się to 10 lipca 2008 o godz. 20:11 (czasu polskiego). Te dwie planety spotykają się na niebie mniej więcej co dwa lata i dwadzieścia dni.

Tradycyjnie te dwie planety oznaczają same najgorsze rzeczy, jako że starożytni astrologowie uważali je za dwa malefiki, czyli planety złoczynne i niekorzystnie oddziałujące na siebie. Mars jest planetą energii, walki, wysiłku fizycznego, podążania do przodu. Saturn natomiast oznacza budowanie struktur, czekanie, testowanie, wycofywanie się, trwanie. Kiedy te dwie planety spotykają się, działają jak przysłowiowy gaz i hamulec – lecą iskry, ale nie widać efektu. Bardzo często oznacza to testowanie sił i wytrzymałości człowieka – co nas może spotkać 9-11 lipca, kiedy utworzy się zerowy aspekt.

Koniunkcja Marsa z Saturnem może nas jednak czegoś nauczyć: koncentracji woli i sił, opanowania, a także wytrwałości w ćwiczeniu tego, co nam nie wychodzi. Aspekty między tymi planetami można zaobserwować u osób, które zajmują się biznesem i są menadżerami, u sportowców i osób, które uprawiają medytację i jogę, a także u… polityków! Na polskiej scenie politycznej właścicieli takich aspektów jest sporo: Donald Tusk, Andrzej Lepper, Hanna Gronkiewicz-Waltz, Lech i Jarosław Kaczyńscy.

Kto urodził się 28 czerwca

Wszystkiego najlepszego dla Raczków, które mają dziś urodziny!

Znane osoby urodzone 28.06: cesarz Japonii Go-Fukakusa (1243), papież Paweł IV (1476), król Anglii Henryk VIII (1491), flamandzki malarz Peter Paul Rubens (1577), polska królowa i żona króla Jana Sobieskiego Maria Kazimiera – Marysieńka (1641), francuski pisarz i filozof Jan Jakub Rousseau (1712), włoski pisarz i laureat Nagrody Nobla Luigi Pirandello (1867), polski filozof i pisarz Stanisław Brzozowski (1878), polski pisarz i publicysta Leon Kruczkowski (1900), amerykański reżyser filmowy, aktor i producent Mel Brooks (1926), amerykańska aktorka Kathy Bates (1948), polska aktorka Maria Ciunelis (1961), polski polityk Marek Jurek (1960), amerykański aktor John Cusack (1966).

Specjalnie dla nich opis ich charakteru według znanego przedwojennego astrologa Jana Starży – Dzierżbickiego:

Kto urodził się dnia 28 czerwca

Czuły, kochliwy — jest trochę lekkomyślnym i lubi pozować.

Lubi występować okazale i okazywać się w świetle jak najlepszym. Jest zwolennikiem sztuk plastycznych, pięknych dekoracyj, eleganckiego ubrania i ładnego otoczenia.

Jest dość próżny, na czym szybko poznaje się otoczenie. Jest ekscentryczny i lubi pozować.

Trzeba jednak zaznaczyć, że jest to człowiek sympatyczny, chociaż dzięki swej niezwykłej wrażliwości nieraz jest skłonny do niecierpliwości.

Szlachetny, nastrojony przyjacielsko względem innych, jest przywiązany do swego ogniska domowego, lubi wygody i harmonijne otoczenie.

Czuły, kochliwy, dobroduszny odznacza się dobrą pamięcią. Jest trochę niezaradny, ale gdy przezwycięży swą bierność, może rozwinąć wielką potęgę i aktywność. Z uporem wówczas trzyma się swych celów i zadań, jakie sobie raz nakreślił — i nie odstępuje od nich łatwo.

Chociaż ma dobre serce jest lekkomyślny i ekstrawagancki — a przez to sam sobie szkodzi.

Zna się na ludziach i posiada dużą umiejętność życia, a mimo to ma również i różne szkodliwe nałogi
i przyzwyczajenia, popada w krańcowość i popełnia wybryki.

Ma usposobienie dość ryzykowne i lubi przygody. Co sobie postanowi to potrafi osiągnąć w życiu. Jego spekulacje przeważnie zostają uwieńczone powodzeniem.

Wiedzie mu się w zdobywaniu majątku, ale najczęściej nie umie go odpowiednio używać.

Dzięki swym podróżom, jakie odbywa zarówno na lądzie, jak i na morzu, może się rozwinąć i osiągnąć wysoki poziom kulturalny.

Organizm jego nie odznacza się wytrzymałością i jest bardzo wrażliwy.

Mars w znaku Lwa

Na niebie Mars powoli zbliża się do końca swojej wędrówki przez znak Lwa – opuści go 1 lipca 2008. Przez ostatnie dwa miesiące w kampanii prezydenckiej w USA mieliśmy pokaz działania Marsa w tym znaku: Hillary Clinton ma w swoim horoskopie Marsa w upartym i dumnym znaku Lwa, przez co walczyła do końca o prezydenturę, mimo coraz mniejszych szans i coraz większych kosztów.

Karta XI Siła z Durer Tarota Lo ScarabeoOsoba z Marsem w znaku Lwa pracuje energicznie, nie oszczędza siebie i współpracowników – lubi natychmiast widzieć efekty swoich działań. Praca wymagająca codziennego wysiłku nudzi go i irytuje. Marzy o stanowisku kierowniczym, z wdziękiem przekonuje innych, aby wykonali pracę za niego. Przeważnie zależy mu na luksusie i dąży do posiadania wielkiego domu i bardzo drogiego samochodu. Lubi chwalić się efektami swojej pracy, jest przy tym bardzo gościnny i hojny. Chce być doceniany i chwalony, to główna przyczyna, dla której podejmuje jakiekolwiek działania.


Wyróżnia go silna ambicja, lubi hazard i zakłady, bywa wtedy bardzo lekkomyślny. Aby postawić na swoim gotów jest ponieść duże ofiary. Lubi rywalizować w każdej dziedzinie życia, duży nacisk kładzie na to, że jest w czymś lepszy lub bardziej oryginalny niż inni. CZYTAJ DALEJ.

Kto urodził się 27 czerwca

Wszystkiego najlepszego dla Raczków, które mają dziś urodziny!

Znane osoby urodzone 27.06 to: król Węgier i święty Władysław I (1040), cesarz bizantyjski Manuel II Paleolog (1350), książę Orleanu i król Francji Ludwik XII Walezjusz (1462), król Francji Karol IX Walezjusz (1550), francuski poeta, filozof i historyk nauki Gaston Bachelard (1884), polski reżyser filmowy Krzysztof Kieślowski (1941), amerykańska projektantka mody Vera Wang (1949), polski aktor Bogusław Linda (1952), francuska aktorka Isabelle Adjani (1955), amerykański operator i reżyser filmowy pochodzenia polskiego  Janusz Kamiński (1959), polski dziennikarz, satyryk, podróżnik Wojciech Cejrowski (1964), amerykański aktor Tobey Maguire (1975), polska aktorka Urszula Grabowska (1976).

Specjalnie dla nich opis ich charakteru według znanego przedwojennego astrologa Jana Starży – Dzierżbickiego:

Kto urodził się dnia 27 czerwca

Lubi życie domowe, ale jego charakter jest dość kapryśny.

Jest niezwykle wrażliwy, ma wybitnie rozwinięte poczucie sprawiedliwości i bardzo intensywnie odczuwa wszystko, co dzieje się dookoła.

Do jego szczęścia potrzebne mu jest koniecznie otoczenie harmonijne. Łagodny, nastrojony pokojowo pragnie unikać wszelkich nieporozumień i sporów.

Dużo przeżywa psychicznie, posiada silną intuicję, wykazuje skłonność do rozwoju duchowego i chęć przyjścia z pomocą ludzkości.

Przyjemny, harmonijny, lubi życie domowe — nie nadaje się jednak do ciężkiej pracy.

Wyobraźnia jego jest bardzo rozwinięta, a charakter kapryśny. Jest to człowiek uczuciowy, lecz nieostrożny. Odnosi się z ufnością do swego otoczenia i wierzy ludziom niegodnym zaufania — na czym nieraz źle wychodzi.

Mało zna się na przywarach ludzkich, a jego usposobienie jest ufne, kochające, zdolne do uczuć głębokich.

Charakter ma jednak dość niestały, a lubi zbytek i użycie. Podlega też zbyt silnemu wpływowi płci odmiennej — co nie będzie mieć dla niego dobrych skutków.

W miłości najczęściej czekają go zmartwienia, chociaż swoje życie zmysłowe może rozpocząć dość wcześnie.

Wybuchy namiętności silnie wpływają na całe jego życie i powodują ujemne kryzysy.

Organizm niezbyt ma mocny. Urodzenie dzisiejsze przynosi ewentualność cierpień żołądkowych lub też wielką wrażliwość żołądka, potęgującą się z wiekiem.

Powodzenie osiąga zazwyczaj dopiero w drugiej połowie życia. Pierwszą wypełniają przeważnie wysiłki bezpłodne.

„Orzeł kontra rekin” – koniecznie zobaczcie

Wczoraj odbył się przedpremierowy pokaz filmu nowozelandzkiego reżysera Taiki Waititi „Orzeł kontra rekin”, na widowni było sporo czytelników Czary.pl – jesteśmy patronem medialnym filmu. Firma Vivarto po raz kolejny udowodniła, że sprowadza do polskich kin filmy wyjątkowe, niebanalne i dalekie od hollywoodzkiego kiczu. Orzeł… nie jest filmem przyrodniczym, opowiada o ludziach zagubionych w swoim świecie, którym udaje się znaleźć się w tłumie przeciętniaków i normalniaków. Świetna komedia, nieprawdopodobne postaci i ich codzienne problemy, do których podchodzą bardzo niekonwencjonalnie. Jutro czyli 27.06.2008 premiera kinowa. Bardzo polecam! Kolejny patronat obejmujemy w drugiej połowie lipca, szykujcie się na kolejny dobry film!