Miesięczne archiwum: sierpień 2008

Kto urodził się 31 sierpnia

Wszystkiego najlepszego dla Panien, które mają dziś urodziny!

Sławne osoby urodzone 31.08: cesarz rzymski Kaligula (12), cesarz rzymski Kommodus (161), królowa Holandii Wilhelmina (1880), brytyjski muzyk Van Morrison (1945), amerykański aktor Richard Gere (1949), polski muzyk Robert Gawliński (1963), polska aktorka Kinga Preis (1971), polski gitarzysta Dariusz Krupa (1976).

Kto urodził się 31 sierpnia

Spokojny, szlachetny – zachowuje się prosto i naturalnie.

Jest dobrym obywatelem swego kraju i posłuszny panującym prawom – spełnia swe obowiązki. Jego umysł jest spokojny, kontemplacyjny, nieraz o skłonnościach poetyckich, nastrojony idyllicznie. Lubi muzykę, przyrodę i życie wiejskie. Lubi wycieczki w góry, a w ogóle wchodzenie na miejsca wysokie sprawia mu przyjemność.

Szlachetny, otwarty, prawy – jest to człowiek o charakterze niepodległym, a zachowuje się bardzo prosto i naturalnie. Ostrożny, praktyczny – powodzenie może osiągnąć w związku z podróżami. Wykazuje duże zdolności w kierunku finansowym. Dużo robi dla innych i nieraz przy tym zapomina o sobie i swych własnych interesach. Jest to człowiek publiczny, interesujący się żywo sprawami społecznymi, postępem, ideałami humanitarnymi. Nic ludzkiego nie jest mu obce, a instynkty opiekuńcze i rodzinne ma rozwinięte bardzo silnie.

Wadą jego jest, że mało ma ochoty do uciążliwej pracy – i raczej woli się zagłębiać w rozmyślaniach lub marzeniach.

Choroby jakie ewentualnie mogą mu grozić – to rozstroje nerwowe i niedomagania żołądkowe, które jednak najwięcej dotykają osoby nieostrożne, nie dbające o siebie.

Do czego winien dążyć? Przede wszystkim powinien starać się poznać swe wady. Niechaj w stosunku do siebie samego używa również tego szkła powiększającego, jakie stosuje do rozpatrywania wad innych ludzi. Niechaj zrozumie, że krytyka szorstka, pośpieszna, zawzięta – jaką stosuje wobec innych – może być dla osób wrażliwych więcej przykrą od bólu fizycznego.

Co mu grozi? Że ci ludzie, którym służył z całym oddaniem się – odpłacą mu niewdzięcznością. Na ogół trzeba stwierdzić, że jego życie przeważnie upływa dość spokojnie i w końcu zostaje uwieńczone powodzeniem.

W wieku późniejszym nieraz odosabnia się od ludzi i żyje samotny, oddając się kontemplacji i rozmyślaniom.

Autor: Jan Starża Dzierżbicki

Opis pochodzi z reprintu książki Jana Starży – Dzierżbickiego Pod jaką gwiazdą urodziłeś się – horoskopy na każdy dzień roku, Warszawa 1938 r.

Kto urodził się 30 sierpnia

Wszystkiego najlepszego dla Panien, które mają dziś urodziny!

Sławne osoby urodzone 30.08: angielska pisarka Mary Shelley (1797), francuski pisarz Théophile Gautier (1811), polski logik, filozof Józef Maria Bocheński (1902), polska aktorka Ryszarda Hanin (1919), polski tenisista Wojciech Fibak (1952), polski piosenkarz Rudi Schuberth (1953), prezydent Białorusi Alaksander Łukaszenka (1954), rosyjska dziennikarka Anna Politkowska (1958), rosyjski podpułkownik KGB/FSB Aleksander Litwinienko (1962), polska piosenkarka Katarzyna Nosowska (1971), amerykańska aktorka Cameron Diaz (1972), polski lekkoatleta, miotacz kulą, mistrz olimpijski Tomasz Majewski (1981).
Kto urodził się 30 sierpnia

Łatwo przesadza w analizowaniu i krytykowaniu innych.

Jest to człowiek, który mówi innym przykrości „dla ich własnego dobra”. Skromny, zamknięty w sobie – nie można powiedzieć, aby nie był towarzyski, ale często w towarzystwie, zwłaszcza osób płci odmiennej -zachowuje się niezręcznie.

Jest zwolennikiem piękna, ładnych kostiumów i okazałych wystąpień publicznych – sam jednak niechętnie wysuwa się naprzód – gdyż jest bardzo wrażliwy, ostrożny i delikatny. Intelekt jego jest bardzo aktywny, bystry i obfituje w różnorodne idee.

Ma zdolności naukowe i na tym polu może osiągnąć pewne plusy. Dzięki swej wielkiej wrażliwości zależnym jest w wysokim stopniu od otoczenia. Antypatyczne – silnie działa mu na nerwy. Może osiągnąć powodzenie w zakresie statystyki a także wszelkich produktów ziemi, jak bawełna, len, konstrukcje drzewne, rośliny medyczne lub wszelkie pokarmy.

Usposobienie jego jest uprzejme i szlachetne, uczucia wierne a charakter prawy i czysty. Małżeństwo jednak niezbyt go interesuje i w nim czekają go nieraz przykrości.

Wady. Chętnie miesza się do spraw innych ludzi, jest niechętny, nieporządny, niedbały, co może sprowadzić na niego trudności życiowe. Jego tendencje analityczne są bardzo silne i każdą rzecz potrafi rozłożyć na najmniejsze części składowe i rozdrobnić na kawałeczki. Przez swą krytykę odbiera odwagę czynu zarówno sobie jak i innym zwłaszcza ludziom mniej uzdolnionym w dowodzeniu. Nieraz drażni swymi krytykami otoczenie. Wszędzie widzi wady i ułomności – tylko własnych błędów wcale nie dostrzega. Ale z drugiej strony trzeba przyznać, że on nie chciałby nikomu wyrządzać specjalnie przykrości swym niemiłosiernym krytykowaniem: gani innych – chcąc im przyjść z pomocą.

Choroby jakie mogą mu grozić ewentualnie – to w pierwszej linii niedomagania kiszek. Powinien jak najmniej używać lekarstw, gdyż jego organizm jest bardzo wrażliwy, a wszelkie zbyt silne medykamenty szkodzą mu wyraźnie. W razie zachorowania – sama przyroda jego organizmu najwięcej się przyczyni do wyzdrowienia.

Autor: Jan Starża Dzierżbicki

Opis pochodzi z reprintu książki Jana Starży – Dzierżbickiego Pod jaką gwiazdą urodziłeś się – horoskopy na każdy dzień roku, Warszawa 1938 r.

Kto urodził się 29 sierpnia

Wszystkiego najlepszego dla Panien, które mają dziś urodziny!

Sławne osoby urodzone 29.08: angielski filozof John Locke (1632), polski matematyk, astronom Jan Śniadecki (1756), belgijski pisarz Maurice Maeterlinck (1862), szwedzka aktorka Ingrid Bergman (1915), amerykański muzyk jazzowy Charlie Parker (1920), amerykański polityk i kandydat na prezydenta USA John McCain (1936), polska piosenkarka Zdzisława Sośnicka (1945), polski muzyk Grzegorz Ciechowski (1957), amerykański piosenkarz Michael Jackson (1958).


Kto urodził się 29 sierpnia

Łatwo zarabia pieniądze, ale równie szybko je wydaje.

Dyskretnie potrafi wykorzystać nadarzające się możliwości życiowe. Aktywny, bardzo inteligentny, o zainteresowaniach wszechstronnych, jest niezwykle zdolnym obserwatorem i obiecującym eksperymentalistą. Jego światopogląd jest materialistyczny.

Milczący, zamknięty w sobie, ma zdolności wynalazcze i chętnie zajmuje się studiami naukowymi. Zwłaszcza interesuje go chemia. Jest to człowiek sympatyczny, chętnie służący innym swoją pomocą. Nastrojony pokojowo, wesoły, radosny, jest energiczny, i lubi wszelkiego rodzaju rozrywki i przyjemności.

Pełen ufności, patrzy z nadzieją w przyszłość, i nie zraża się łatwo. Zazwyczaj bywa sumienny, lubi porządek i systematyczność. Chociaż posiada łatwość dostosowywania się do warunków życiowych – nie zawsze czuje się szczęśliwy. Zazwyczaj bywa dość przystojny.

Wiedzie mu się w miłości: w małżeństwie natomiast mniej może być szczęśliwy. Trzeba dodać, że małżeństwo wywiera na niego wpływ całkiem specjalny – gdyż dzięki swej niezwykłej wrażliwości silnie popada pod wpływ żony, która swą zmysłowością lub czystością działa nań niezwykle silnie. Związki najlepsze z osobami urodzonymi w czasie od 22 grudnia do 21 stycznia i od 20 kwietnia do 21 maja.

Pod względem pokarmu jest bardzo wymagający i nieraz wykazuje zamiłowanie do specjalnej diety. Jednakże pokarmy najprostsze są dla niego najlepsze; potrzebuje również pełni świeżego powietrza. Wystrzegać się natomiast powinien przyjmowania do wewnątrz wszelkich lekarstw ostrych, gdyż delikatny jego organizm zbyt silnie na nie reaguje.

Wady. Jego natura wykazuje nieraz zbyt mało stałości. W walkach życiowych brak mu często zarówno wytrwałości, jak i odwagi.

Autor: Jan Starża Dzierżbicki

Opis pochodzi z reprintu książki Jana Starży – Dzierżbickiego Pod jaką gwiazdą urodziłeś się – horoskopy na każdy dzień roku, Warszawa 1938 r.

Kłopoty finansowe Michała Wiśniewskiego

Michał Wiśniewski znany jest z rozrzutnego stylu bycia i dużych wydatków – szczególnie na dzieci, których mu wciąż przybywa. W tym roku nie może on jednak liczyć na lukratywne kontrakty reklamowe czy wielkie sukcesy na estradzie. Na drodze do wzbogacenia się stoi mu planeta Saturn, która przebywa w tym roku w znaku Panny, czyli tam, gdzie w swoim horoskopie Wiśniewski ma Słońce, Marsa i Merkurego.

Horoskop Michała Wiśniewskiego

Michał Wiśniewski urodzony 9 września 1972 r. o godz. 12.20 w Łodzi

Możemy spodziewać się problemów zdrowotnych i zwiększenia ataków na inne gwiazdy. Najgorsze jeszcze przed nim – w październiku 2008 i oraz od marca do lipca 2009 Wiśniewski może spodziewać się większych problemów ze zdrowiem, pieniędzmi i sprawami urzędowymi.

Wisniewski_Michal

Michał Wiśniewski, zdjęcie z zasobów Wikimedia Commons

Czy wytrzyma to jego młoda żona Anna, zodiakalna Baranica o silnej osobowości, której podobno Michał właśnie zmniejszył drastycznie kieszonkowe z kilku tysięcy na kilkaset złotych? Jeśli nie to, wymieni ją na nowy model.

Kto urodził się 28 sierpnia

Wszystkiego najlepszego dla Panien, które obchodzą dziś urodziny!

Sławne osoby urodzone 28.08: cesarz Chin Tàichāng (1582), niemiecki poeta Johann Wolfgang von Goethe (1749), współtwórca Konstytucji 3 Maja Tadeusz Czacki (1765), kanadyjska piosenkarka Shania Twain (1965), polska sztangistka Agata Wróbel (1981).
Kto urodził się 28 sierpnia

Ma silnie rozwinięte poczucie wielkości duchowej. Jest szlachetny.

Jest to człowiek prawy, dojrzały wewnętrznie. Jego przyzwyczajenia są zrównoważone i unormowane, a instynkty szlachetne. Wszelkie obowiązki życiowe spełnia nienagannie, a jego honor jest niepokalany.

Ma on silnie rozwinięte poczucie wielkości duchowej i wzniosłe dążenia. Myśli jego są natchnione i uduchowione, świadomy jest swej potęgi duchowej i wyższości nad innymi ludźmi. Wierny i poświęcający się przyjaciel – doskonale potrafi argumentować i dowodzić: jako oponent jest niezwalczony.

Sam będzie źródłem swej kariery, a powodzenie swe w życiu będzie zawdzięczał własnym zdolnościom wykonawczym, zarówno jak i niezwykle rozwiniętemu intelektowi. Może również osiągnąć powodzenie w zakresie literatury i sztuki.

Życie jego przeważnie upływa równo i spokojnie, a uznanie ogólne jakim się cieszyć będzie, jest zasłużone w całej pełni. Dzięki swym świetnym zdolnościom analitycznym może osiągnąć powodzenie jako krytyk muzyczny i literacki.

Wady. Nie lubi wysilać się zbytnio nad ciężką pracą. Nieraz jest zbyt oziębły, za mało uczuciowy, wykazuje też zbyt mało ambicji oraz instynkty wojownicze.

Jak wychować dziecko dziś urodzone? Jest ono prawdziwym „dzieckiem natury”. Zainteresowania jego są bardzo wszechstronne, uwielbia piękno przyrody, ma silne sympatie i antypatie i odznacza się darem bystrej obserwacji. Łatwo wszystko pojmuje nieraz wykazuje przedwczesną dojrzałość i już w okresie dzieciństwa wykazuje talent do interesów.

Wychowawcy takiego dziecka powinni starać się o to, aby nie kierowało ono swej uwagi na rzeczy ujemne, jak wady towarzyszy lub przywary otoczenia, gdyż inaczej może się w nim rozwinąć zamiłowanie do krytykowania i potępiania innych – co potem może mu zatruć całe życie.

Autor: Jan Starża Dzierżbicki

Opis pochodzi z reprintu książki Jana Starży – Dzierżbickiego Pod jaką gwiazdą urodziłeś się – horoskopy na każdy dzień roku, Warszawa 1938 r.

Kto urodził się 27 sierpnia

Wszystkiego najlepszego dla Panien, które mają dziś urodziny!

Sławne osoby urodzone 27.08: niemiecki filozof Georg Wilhelm Friedrich Hegel (1770), amerykański fotografik Man Ray (1890), prezydent USA Lyndon Johnson (1908), polski malarz, grafik Roman Opałka (1931), piosenkarka folkowa Republiki Zielonego Przylądka Cesária Évora (1941), polski aktor Andrzej Chyra (1964), premier Estonii Juhan Parts (1966).

Kto urodził się 27 sierpnia

Poważny, głęboki – zdolny do wtrwałej pracy.

Umysł jego oparty jest na mocnych podstawach zdrowego rozsądku. Charakter takiego człowieka jest dojrzały, poważny, a jego cele i pragnienia są bardzo racjonalne i słuszne – mogą też liczyć na spełnienie się w życiu. Bardzo interesuje go sztuka i to we wszelkich dziedzinach – i nieraz sam wykazuje zdolności artystyczne.

Jest to człowiek głęboki, o skłonnościach filozoficznych, obdarzony intuicją.

Oddany jest swemu zawodowi i przywiązany do ojca. Metodyczny, chociaż nieco egoistyczny, jest człowiekiem mądrym, zdolnym do pracy usilnej i wytrwałej. Obyczaje jego są dość proste, a w związku z ziemią może osiągnąć powodzenie. Lubi rolnictwo i ma upodobania do życia wiejskiego. Dzięki rolnictwu, ziemi i jej produktom – może osiągnąć doskonałe rezultaty materialne.

Wady. Nieraz jest powierzchowny i zbyt konwencjonalny. Dużo wydaje niepotrzebnie.

Do czego powinien dążyć? Niechaj więcej wierzy swej intuicji i głosowi ducha aniżeli przeciwstawiającemu się im zimnemu rozsądkowi. Taki człowiek podobny jest bowiem do niewierzącego Tomasza – pragnie obejrzeć – zanim uwierzy.

Organizm jego jest dość mocny, ale trzeba dodać, że troski i niepokoje życiowe wywierają na zdrowie jego wpływ ujemny.

Kto urodził się dzisiaj jest niezwykle wrażliwy i bardzo silnie odczuwa emanacje innych ludzi – toteż najbliższe otoczenie zawsze wywiera nań silny wpływ magnetyczny. Główną troską jego, o ile chodzi o zdrowie, powinno być racjonalne odżywianie się i dieta higieniczna, a to z powodu bardzo delikatnych kiszek, które stanowią najsłabszą stronę organizmu.

Życie człowieka urodzonego dzisiaj będzie pożyteczne dla społeczeństwa, z wiekiem zdobywa duże doświadczenie życiowe i żyje najczęściej długo. W końcu powiedzie mu się w życiu – otaczać go będzie dobrobyt tak, że będzie mógł całą pełnią używać życiowych rozkoszy.

Autor: Jan Starża Dzierżbicki

Opis pochodzi z reprintu książki Jana Starży – Dzierżbickiego Pod jaką gwiazdą urodziłeś się – horoskopy na każdy dzień roku, Warszawa 1938 r.

Czy magiczna data sprawi, że będą żyli długo i szczęśliwie?

Reni Jusis i Tomek Makowiecki ulegli magicznej silne ósemek i wykorzystali wyjątkową datę 8.08.2008, aby wziąć w tym dniu cichy ślub. Chińczycy również nieprzypadkowo wybrali ten dzień na otwarcie Olimpiady w Pekinie. Liczba 8 w numerologii jest powiązana z ziemią i materią. Oznacza szczęście, powodzenie materialne i zyski. Szczególną uwagę na liczbę 8 zwracają Azjaci. Na wschodzie uważana jest ona za liczbę błogosławioną, która zapewnia nie tylko finansowy sukces, ale i opiekę przodków. Jest bowiem liczbą połączenia nieba i ziemi czyli nieśmiertelności.

Czy i parze muzyków przyniesie szczęście? Na pewno tak, ponieważ Reni Jusis jest numerologiczną Ósemką, a data ślubu wzmocni jej urodzeniowe wibracje i życiowe powodzenie. Dzięki magii ósemek nie zabraknie im pieniędzy i spokoju ducha. Życzymy młodej parze wszystkiego najlepszego na nowej drodze życia!

Kto urodził się 26 sierpnia

Wszystkiego najlepszego dla Panien, które obchodzą dziś urodziny!

Sławne osoby urodzone 26.08: król Neapolu Ferdynand II Neapolitański (1469), francuski chemik Antoine Lavoisier (1743), francuski poeta Guillaume Apollinaire (1880), misjonarka Matka Teresa z Kalkuty (1910), argentyński pisarz Julio Cortázar (1914), polski gitarzysta i wokalista zespołu Breakout Tadeusz Nalepa (1943), polska aktorka Bożena Dykiel (1948).

Kto urodził się 26 sierpnia

Pracowity, marzycielski, chętnie opiekuje się słabszymi.

Wyróżnia się swą niezwykłą wrażliwością oraz właściwościami mediumicznymi, a jego niezwykła intuicja graniczy z jasnowidzeniem. Jest to człowiek bardzo inteligentny i zręczny; cechuje go odwaga i zimna krew. Chętnie opiekuje się słabszymi i pomaga potrzebującym.

Usposobienie jego jest marzycielskie, a cele życiowe niezwykłe. Chociaż dąży do uduchowienia – jego pogląd na życie jest materialistyczny. Może okazywać zdolności literackie i dziennikarskie. W pracy swej jest bardzo płodny – tworzy obficie. Pracowity, dobrze orientuje się w prawach przyrody, interesuje się nauką, zwłaszcza chemią i lubi wszelkie doświadczenia i eksperymenty.

Umysł jego jest niezwykle czynny i przewidujący, co zapewnia mu obfite żniwo jego wysiłków życiowych. Mądry, przezorny – obejmuje umysłem szerokie horyzonty. Ma specjalne zdolności do rachunków, a także w kierunku handlowym i w tej dziedzinie może liczyć na powodzenie. Chociaż jego usposobienie jest nieraz dość bierne, zamknięte w sobie, jest jednak szczery, otwarty i prawy w swych czynach.

Wady tych urodzin to zbytni egoizm i nadmiernie rozwinięta skłonność do krytykowania innych. Interesując się nadmiernie szczegółami – tak urodzony człowiek nieraz się rozprasza i nie obejmuje w dostatecznym stopniu całości.

Gorliwy i pilny w swych przedsięwzięciach – zawsze jest pełen nadziei i dobrej myśli. A jednak w życiu będzie narażony na ciężkie przejścia. Jednakże w końcu jego zamiary mogą się zrealizować pomyślnie i przynieść pomyślne rezultaty – jako skutki pracy wytrwałej. Jego śmierć może nastąpić za granicą.

Autor: Jan Starża Dzierżbicki

Opis pochodzi z reprintu książki Jana Starży – Dzierżbickiego Pod jaką gwiazdą urodziłeś się – horoskopy na każdy dzień roku, Warszawa 1938 r.