Miesięczne archiwum: grudzień 2008

Rytuał powodzenia na Nowy Rok

Nowy_Rok_sydney
Nowy Rok w Sydney 2006 r., zdjęcie z zasobów Wikimedia Commons

Pożegnaj Stary Rok i sprawy, które nie rozwijały się dla ciebie pomyślne. Przywołaj dobre energie i za pomocą noworocznego czaru zapewnij sobie powodzenie i przyciągnij bogactwo w Nowym Roku.

Potrzebujesz: czarną świecę, głęboką metalową miskę lub popielniczkę, mały zeszłoroczny kalendarzyk (najlepiej jednostronicowy z tektury), kilka długich kawałków czerwonej wełny lub wstążki, białą świecę, coś, co wydaje odgłosy, np. ręczny dzwonek, bębenek, kołatkę, metalowe kulki zamknięte w blaszanym pudełku, zapałki lub zapalniczkę.

Czas: pięć minut przed północą każdego dnia stycznia, choć najlepsza jest do tego noc z 31.12 na 1.01.

Wykonanie: Zapal świece w misce lub popielniczce. Obwiąż kalendarz czerwoną wełną i zrób na nim dziewięć supełków. Potem podpal kalendarzyk trzymając go ostrożnie za brzeg palcami lub szczypcami. Jednocześnie wypowiedz słowa:

„Odejdź Stary Roku, a wraz tobą niech odejdzie raz na zawsze z mojego życia pech i niepowodzenia”.

Potem zapal białą świecę od czarnej i poczekaj, aż na zegarze wybije północ. Równo o północy zgaś czarną świecę i wypowiedz słowa:

„Bogactwo i szczęście, przywołuję was w moje progi w Nowym Roku!”

Na koniec użyj dzwonka lub innych przedmiotów, które wydają dźwięki, aby zwabić nowe szczęście do swojego domu.

Kto urodził się 31 grudnia

Wszystkiego najlepszego dla Koziorożców, które obchodzą dziś urodziny!

Sławne osoby urodzone 31.12: papież Kalikst III (1378), francuski podróżnik i odkrywca Jacques Cartier (1491), cesarz Japonii Go-Yozei (1572), polski malarz Wojciech Kossak (1856), polski malarz i pisarz Włodzimierz Tetmajer (1861), francuski malarz Henri Matisse (1869), amerykański generał i polityk George Marshall (1880), polska aktorka Pola Negri (1894), polski pisarz Tadeusz Breza (1905), brytyjski aktor Anthony Hopkins (1937), brytyjski gitarzysta zespołu The Police Andy Summers (1942), angielski aktor Ben Kingsley (1943), amerykańska piosenkarka Donna Summer (1948), amerykański aktor Val Kilmer (1959), polski reżyser filmowy Konrad Niewolski (1972), polska aktorka Agnieszka Grochowska (1979).

Autor: Jan Starża Dzierżbicki

Opis pochodzi z reprintu książki Jana Starży – Dzierżbickiego Pod jaką gwiazdą urodziłeś się – horoskopy na każdy dzień roku, Warszawa 1938 r.

Kto urodził się dnia 31 grudnia

Staranny, wytrwały – dzięki poparciu osób wyżej postawionych może osiągnąć wyniesienie.

Ukazuje wielką wrażliwość a jego nerwy są silnie napięte. Ma pełną świadomość swej odpowiedzialności na każdym stanowisku jakie zajmuje.

Gdy jednak życie postawi go w pozycji podrzędnej, nie może iść za swymi ambitnymi popędami i nie jest w stanie wywalczyć sobie niezależności i wolności – staje się wówczas milczący, kapryśny, pesymistyczny. Należy zastrzec, że są to jednak dość rzadkie wyjątki, bowiem ludzie urodzeni dzisiaj zazwyczaj osiągają stanowisko wybitne.

Czego się strzec winien? Przede wszystkim – zarozumiałości, gdyż może ona zostać ukarana i spowodować jego upadek. Trzeba dodać. że osobie urodzonej dzisiaj grozi w ogóle upadek z wysokiego miejsca w znaczeniu czysto fizycznym.

Dążenia takiego człowieka są ambitne: pragnąłby poznać i przeniknąć wszelkie doświadczenia życiowe – lecz los przeciwny nie oszczędzi mu również rozczarowań, a przedsiębiorstwa, w jakie się zaangażuje, mogą mu przynieść straty, a nawet zaszkodzić jego reputacji.

Tam, gdzie w życiu powinien zapukać lekko i czekać cierpliwie – w takich właśnie okazjach pragnie wejść gwałtem przy pomocy siły. Ale gdy kładzie klucz w zamek i siłą próbuje drzwi roztworzyć – klucz łamie mu się w ręku…

Do czego powinien dążyć? Gdy powściągnie swa zuchwałość i impetyczność, nauczy się spokoju i skromności, jego losy życiowe ulegną znacznej poprawie. Te właśnie zalety jego charakteru będą podstawą do zdobycia majątku. Nierzadko okazuje zdolności literackie lub artystyczne.

Zawód dlań najlepszy związany z ziemią, rolnictwem, kopalniami, nieruchomościami a także wszelkie zajęcia związane z ubraniem, pożywieniem zarówno jak i sztuką. Tam gdzie inni tracą – on zyskuje. Wytrzymałość jego organizmu jest niezwykłą a pośród tak urodzonych ludzi wielu dożywa bardzo późnego wieku.

Mroczny drań

Naukowcy ze Stanowego Uniwersytetu New Mexico wzięli pod lupę te męskie cechy, które przyciągają uwagę kobiet. Wnioski są przerażające! Największe szanse na udane podboje mają panowie o tak nieprzyjemnych cechach charakteru, że zaskoczeni badacze nazwali je „Mroczną Triadą”. Dla swojego dobra uciekaj, kiedy spotykasz mężczyznę który jest: umiejętnym kłamcą, całkowitym samolubem i zachowuje się impulsywnie. To prawdziwy drań: choć na początku znajomości wydaje się sympatyczny i zainteresowany tylko tobą, ale kiedy cię zdobędzie, natychmiast porzuci, zapomni o wszystkich płomiennych obietnicach, a ty będziesz go błagać, aby został przy tobie. Naukowcy ostrzegają: umawianie się z draniem prowadzi do uzależnienia i złamanego serca. Nie igraj z ciemną stroną mocy!

Kto urodził się 30 grudnia

Wszystkiego najlepszego dla Koziorożców, które obchodzą dziś urodziny!

Sławne osoby urodzone 30.12: cesarz rzymski Tytus (39), angielski astrolog Simon Forman (1552), włoski poeta Vicenzo da Filicaja (1642), sułtan Turcji Ahmed III (1673), angielski pisarz Rudyard Kipling (1865), amerykańska wokalistka Patti Smith (1946), polski lekkoatleta Jacek Wszoła (1956), włoska aktorka i polityk Alessandra Mussolini (1962), amerykański golfista Tiger Woods (1975).

Autor: Jan Starża Dzierżbicki

Opis pochodzi z reprintu książki Jana Starży – Dzierżbickiego Pod jaką gwiazdą urodziłeś się – horoskopy na każdy dzień roku, Warszawa 1938 r.

Kto urodził się dnia 30 grudnia

Zręczny, przenikliwy – potrafi wyprowadzić innych w pole.

Jest to człowiek poważny, obdarzony dużymi możliwościami rozwoju. Spokojny, skoncentrowany, cierpliwy – nie jest wolny od zaciętości i dogmatyzmu.Ma on bardzo charakterystyczne zamiłowanie do imponującego otoczenia: nic nie jest dlań dostatecznie wielkim ani wspaniałym.

Jego natura jest dość mizantropijna, chętnie izolująca się od ludzi ale dzięki swemu nieprzeciętnemu umysłowi potrafi oderwać się od spraw powszednich i wznieść na wyżyny filozoficzne. Wobec życia dość obojętny – jest ze siebie zadowolony. Mimo to jednak jego poczucie szczęścia i radości życia nie jest zbyt wielkie.

Ciekawe są jego niezwykłe zdolności jako detektywa: przed jego krytycznym i przenikliwym umysłem nic się nie ukryje. Trzeba dodać, że ludzie nierozwinięci tego typu potrafią bardzo zręcznie wyprowadzać innych w pole. Chciałby osiągnąć uznanie ogólne i pragnie być podziwianym, chociaż nieraz nie zdaje sobie z tego sprawy.

Niepotrzebnie przesiaduje po nocach, co go osłabia i szkodzi jego organizmowi. Natomiast samotne medytacje, do których okazuje zamiłowanie – wpływają nań dodatnio i przyczyniają się do poprawienia jego samopoczucia.

Gdy rozwinie się w pełni – okazuje niezwykły takt, zdolności dyplomatyczne, wytrwałość i głębię umysłową. A mimo to potrafi oddawać się dziwacznym fantazjom nad sprawami najbardziej codziennymi i przyziemnymi – rozmyśla długotrwale.

Kobieta urodzona dnia tego jest dobrą panią domu, praktyczną i oszczędną. Zna się na interesach a w towarzystwie doskonale sobie daje radę. Jest bardzo rozsądną.

Ludzie urodzeni w tym dniu nierzadko wstępują w związki małżeńskie z osobami starszymi od siebie lub już uprzednio zamężnymi. Dążą do osiągnięcia jakiegoś wyższego celu, a w dążeniu tym wykazują wielką praktyczność.

Pracujemy w rytmie planet!

Kto uważa, że nazwy dni tygodnia, które pochodzą od nazw planet, nie działają na naszą psychikę, ten się bardzo myli. Według sondażu przeprowadzonego w tym roku wśród 5,5 tysięcy polskich i europejskich pracowników biurowych z 18 krajów na zlecenie firmy Canon, przeciętny Kowalski najlepiej pracuje we wtorek (tym dniem opiekuje się planeta energii i działania Mars). Nie różni się tym wcale od pracowników w innych krajach Europy.

Planety, które patronują poszczególnym dniom tygodnia, zabarwiają dany dzień swoją energią. Jak czytamy w sondażu, w poniedziałek, kiedy Kowalski wraca po weekendzie do pracy, cały dzień schodzi mu na przystosowanie się z weekendowego na roboczy rytm dnia. Jest senny i dochodzi do siebie, trudno mu się skoncentrować na jednej sprawie. Taki zmienny i rozbiegany jest również Księżyc, który patronuje pierwszemu dniowi tygodnia. We wtorek w dzień Marsa Kowalski zbiera wszystkie siły i pracuje na pełnych obrotach. Dzięki wojowniczej marsowej energii wtorków aż 40% naszych rodaków daje z siebie wszystko, choć nie rezygnuje z przerwy na lunch czy kawę i herbatę. W środę, którą opiekuje się planeta podróży, handlu i komunikacji Merkury, przeciętny Polak przestaje już sumiennie pracować, rozpraszają go rozmowy z kolegami lub ze znajomymi przez telefon, surfuje po Internecie i zaczyna planować weekendowe rozrywki. Najbardziej jego wydajność spada w czwartek (którym włada planeta szczęścia i dobrobytu Jowisz), a w piątek, którym opiekuje się planeta rozrywki i związków z ludźmi Wenus, przeciętny Kowalski tylko patrzy na zegarek i próbuje znaleźć wymówkę, żeby jak najwcześniej wyjść z pracy.

Nasze zgranie się z energiami planet zadziwia, ale i może być dla nas wskazówką, jak lepiej wykorzystać dni pracy. W jowiszowe czwartki powinniśmy i załatwiać sprawy finansowe czy prosić o podwyżkę. Piątki pod patronatem Wenus sprzyjają podpisywaniu ważnych umów i nawiązywaniu nowych kontaktów biznesowych, jak również umawianiu się na rozmowy o pracę.

Kto urodził się 29 grudnia

Wszystkiego najlepszego dla Koziorożców, które obchodzą dziś urodziny!

Sławne osoby urodzone 29.12: caryca Rosji Elżbieta Romanowa (1709), faworyta króla Francji Ludwika XV Madame Pompadour (1721), prezydent USA Andrew Johnson (1808), polski lekarz i taternik Tytus Chałubiński (1820), polski kompozytor Henryk Wars (1902), polski pisarz i satyryk Ludwik Jerzy Kern (1920), amerykański aktor Jon Voight (1938), brytyjska wokalistka Marianne Faithfull (1946), amerykański reżyser filmowy Andy Wachowski (1967), brytyjski aktor Jude Law (1972), polski malarz Wilhelm Sasnal (1972), polski aktor Michał Koterski (1979), japońska księżniczka, wnuczka cesarza Akihito Kako Akishino (1994).

Autor: Jan Starża Dzierżbicki

Opis pochodzi z reprintu książki Jana Starży – Dzierżbickiego Pod jaką gwiazdą urodziłeś się – horoskopy na każdy dzień roku, Warszawa 1938 r.

Kto urodził się dnia 29 grudnia

Zdecydowany, wynalazczy – ma silny charakter; chętnie zagłębia się w rozmyślaniach.

Jest to natura potężna i władcza o wielkiej sile ekspansji. Dąży wytrwale do zajęcia najwyższego dlań możliwego stanowiska i przejawia dużo autokratyzmu – co zwłaszcza zaznacza się w jego życiu rodzinnym.

Odczuwa naturalne przyciąganie do osób starszych i chętnie z nimi współdziała. Nie obawia się ponoszenia odpowiedzialności za swe czyny a lubi działać zawsze w skali jak najszerszej. Jego ambicja jest nienasycona. Jego charakter jest bardzo zdecydowany i nie można pomawiać go o słabość.

Zdolnym jest do silnych przywiązań – ale we wszystkim co czyni przejawia pewien egoizm. Wskutek tego nieraz jest narażonym na przykrości – ogarnia go uczucie rozczarowania i pragnienie zemsty względem osób, które zawiodły jego zaufanie. Trzeba dodać, że jest to człowiek dość zagadkowy, podlegający dziwnym kaprysom i fantazjom – ale mimo wszystko zdolny i wynalazczy.

Jego zalety – to cierpliwość, wytrwałość, ostrożność, oszczędność, wiara w siebie, wierność, uczciwość, sprawiedliwość, które w jednostkach rozwiniętych moralnie występują wyraźnie.

Jego wady. Gdy jednak pozostaje na niskim stopniu rozwoju – wówczas ma w sobie zbyt wiele egoizmu, co przeszkadza mu w rozwoju i czynieniu w życiu postępów. Zazwyczaj w takim wypadku oprócz egoizmu przejawia jeszcze pogardę dla innych, zazdrość, urojenia, sceptycyzm, skąpstwo i nienawiść.

Co mu grozi? Dzięki ujemnym właściwościom charakteru łatwo wywołuje w życiu rywalizacje, wrogości i w końcu nawet może pozostać w życiu samotnym, – tak że wówczas będzie się troszczyć już tylko wyłącznie o siebie samego.

Zawód dlań najlepszy związany z handlem, przemysłem, sprawami czysto materialnymi. W sferze interesów czuje się doskonale i okazuje zadziwiającą przenikliwość.

Horoskop zamiast zdjęcia

Ostatnio wpadł do mnie z wizytą znajomy astrolog, z którym dawno się nie widziałam. Jest teraz w nowym związku, oglądaliśmy więc horoskop jego nowej dziewczyny. Zdjęcie pokazał dopiero po chwili. Sytuacja dla kogoś patrzącego z boku wydałaby się komiczna: kartka papieru z wydrukowanymi astrologicznym symbolami jest dla astrologa ciekawsza niż zdjęcie :)

Kto urodził się 28 grudnia

Wszystkiego najlepszego dla Koziorożców, które obchodzą dziś urodziny!

Sławne osoby urodzone 28.12: cesarz Japonii Rokujō (1164), prezydent USA Woodrow Wilson (1856), niemiecki reżyser filmowy Friedrich Wilhelm Murnau (1888), polski aktor Eugeniusz Bodo (1899), król Nepalu Birendra Bir Bikram Shah Dev (1945), amerykański aktor Denzel Washington (1954), fiński informatyk i twórca systemu Linux Linus Torvalds (1969), polska reżyserka filmowa Katarzyna Adamik (1972), angielska aktorka Sienna Miller (1981).

Autor: Jan Starża Dzierżbicki

Opis pochodzi z reprintu książki Jana Starży – Dzierżbickiego Pod jaką gwiazdą urodziłeś się – horoskopy na każdy dzień roku, Warszawa 1938 r.

Kto urodził się dnia 28 grudnia

Układa szerokie projekty i zręcznie je realizuje.

Dowcipny, subtelny, utalentowany – potrafi też być gniewnym, drażliwym, trywialnym i podejrzliwym. Jest bardzo czynny i aktywny a czasami spełnia nawet dobre uczynki – lecz czyni to dość rzadko. Taktowny, sympatyczny – łatwo potrafi wyrazić swe myśli – czy to w mowie czy w piśmie.

Nie jest wolnym od przeceniania samego siebie i egoizmu. Jednakże uczucie może zaprowadzić go dość daleko. Nieco chytry i nieco bojaźliwy – całkowicie ufa tej osobie, której odda swe serce.

Chętnie służy ludzkości na planie materialnym, układa szerokie projekty i okazuje zadziwiającą wytrwałość w realizacji wszelkich przedsięwzięć, które obiecują bezpośrednie korzyści. Gdy natomiast perspektywy materialne nie zapowiadają się korzystnie – łatwo się zniechęca.

Każdy człowiek urodzony dnia tego powinien być kształcony w kierunku handlowym, nawet w wypadku gdy dziedziczy znaczny majątek, a to ze względu na wielkie zdolności wrodzone do handlu.

Troszczy się bardzo o swój wygląd zewnętrzny i dba o dobrą opinię, a przede wszystkim stara się zachować jak najlepsze stosunki z wyższymi sferami towarzyskimi, co może go nawet narazić na znaczne wydatki i wpędzić w długi.

Czego powinien się wystrzegać? Aby nie ulegał swemu zamiłowaniu do sporów i sprzeczek i nie wywoływał niepotrzebnych nieporozumień. Chociaż jest bardzo pracowitym — lubi jednak przebywać w złym towarzystwie. Grozi mu też niebezpieczeństwo z powodu nadużyć zmysłowych lub ekscesów.

Kobieta tak urodzona dość żywa i płocha — z wiekiem rozwinie swój charakter i stanie się wierną, odważną i pewną siebie. Chociaż stara się to ukrywać wszelkimi sposobami -jest w gruncie rzeczy bardzo zazdrosną.

Dzięki gorliwości, wytrwałości i umiejętności koncentrowania się na swej pracy osoba tak urodzona może liczyć na powodzenie. Uda jej się to, co może innemu by się nie powiodło.