Miesięczne archiwum: czerwiec 2009

Wakacyjne powtórki w Warszawskiej Szkole Astrologii

W te wakacje powtarzamy wiele „starych”, ale popularnych tematów, z nowymi przykładami. Zapraszamy serdecznie w wakacyjne czwartki o godz. 18.00 do 21.00, cena 30 zł (płatne na miejscu), adres: Warszawska Szkoła Astrologii ul. Pruszkowska 29 m. 259, 02-119 Warszawa.

Zapisy i informacje o zajęciach: Iza Podlaska 0-600-218-488, Miłka Krogulska 0-600-218-588
lub ipodlaska (at) albireo.pl

Program wakacyjnych powtórek:

 • 2.07.2009 r. Solariusze – prowadzi Izabela Podlaska
 • 9.07.2009 r. Progresje sekundarne – prowadzi Miłosława Krogulska
 • 16.07.2009 r. Cykle kariery – prowadzi Miłosława Krogulska
 • 23.07.2009 r. VII dom i planety na descendencie – prowadzi Miłosława Krogulska
 • 30.07.2009 r. Dom IV i planety na IC – prowadzi Izabela Podlaska
 • 6.08.2009 r. Progresywny Księżyc a rozwój osobowości – prowadzi Izabela Podlaska
 • 13.08.2009 r. Cykl Urana w horoskopie czyli realizacja życiowych marzeń - prowadzi Izabela Podlaska
 • 20.08.2009 r. Sygnifikatory luksusu w horoskopie – prowadzi Miłosława Krogulska
 • 27.08.2009 r. Węzły księżycowe w praktyce – prowadzi Miłosława Krogulska
 • 3.09.2009 r. Figury planetarne w horoskopie – prowadzi Miłosława Krogulska

Plan zajęć na jesień 2009 r. – nowe tematy:

 • 10.09.2009 Aspekty Słońca z Saturnem – prowadzi Miłosława Krogulska
 • 26.09.2009 r. (sobota) od godz. 10.00: Seminarium prof. Leszka Weresa
 • 1.10.2009 r. Saturn w znaku Wagi – prowadzi Izabela Podlaska
 • 8.10.2009 r. Dom XI w horoskopie - spełnij swoje marzenia - prowadzi Miłosława Krogulska
 • 15.10.2009 r. Aspekty Merkurego z Plutonem – prowadzi Miłosława Krogulska
 • 22.10.2009 r. Sława w horoskopie – prowadzi Izabela Podlaska
 • 19.11.2009 r. Aspekty Marsa z Uranem – prowadzi Miłosława Krogulska
 • 26.11.2009 r. Aspekty Słońca z Merkurym – prowadzi Izabela Podlaska
 • 3.12.2009 r. Prognoza na 2010 r. – prowadzi Izabela Podlaska

Król popu Michael Jackson nie żyje

Dzisiaj w nocy umarł najsłynniejszy piosenkarz muzyki pop Michael Jackson. Piosenkarz odszedł tuż przed swoimi 51. urodzinami i dwa tygodnie przed kilkumiesięczną trasą koncertową, która miała być jego wielkim powrotem do show-biznesu.

michael_jackson_19842 Michael Jackson w 1984 r., zdjęcie z zasobów Wikimedia Commons

Jako solarna Panna Jackson od dwóch lat jest pod wpływem tranzytu Saturna do urodzeniowego Słońca. Podjął się zbyt wielkiego wysiłku, a jego organizm wycieńczony przez lata ekstrawaganckimi dietami, kuracjami i operacjami plastycznymi, nie był w stanie znieść wysiłku, jaki wiązał się z przygotowaniami do trasy.  Michael znany ze swojego perfekcjonizmu postawił sobie wysoką poprzeczkę, że od dwóch miesięcy intensywnie ćwiczył i przygotowywał się do powrotu na scenę. Niestety, organizm nie wytrzymał, piosenkarz umarł w śpiączce po rozległym ataku serca.

Horoskop Michaela Jacksona

Horoskop Michaela Jacksona

Na dzień śmierci na jego horoskop silnie działał tranzytujący Mars, który właśnie wracał na pozycję urodzeniową w horoskopie Jacksona, robiąc 2 st aplikacyjną koniunkcję z urodzeniowym Marsem (wysiłek fizyczny), 4 st kwadraturę aplikacyjną z osią MC – IC (nadwyrężenie zdrowia, osłabienie, zagrożenie) i koniunkcję z Punktem Fortuny oraz był po kwadraturze z Uranem i Wenus piosenkarza. Jak widać jeśli organizm człowieka jest poważnie osłabiony przez ciężkie tranzyty, nawet tranzyt Marsa może być groźny dla życia.

Horoskop Michaela Jacksona z tranzytami na 26.06.2009

Horoskop Michaela Jacksona z tranzytami na 26.06.2009

Do tego tranzytująca Wenus jest na jego Marsie (łagodna śmierć – w śpiączce). Tranzytujący Księżyc jest na Wenus i MC piosenkarza, stąd rozgłos i natychmiastowa reakcja fanów na całym świecie.

Relacja ze spotkania astrologów Polskiego Stowarzyszenia Astrologicznego na temat Mandali Bliźniąt

Dzisiaj odbyło się w Warszawie spotkanie Polskiego Stowarzyszenia Astrologicznego poświęcone Mandali znaku Bliźniąt. Od godz. 17.00 integrowaliśmy się w uroczej kawiarence Tea Lady na Powiślu przy ul. Radnej 13, pijąc pyszną herbatę, schładzając się zimnymi napojami i jedząc desery lodowe i boskie tiramisu. O 18.00 Ania Woźniak zaczęła prowadzić wykład na temat mandali Bliźniąt, który szybko przerodził się w twórczą dyskusję na wiele głosów.  Było nas czterdzieści osób, przyszły również osoby spoza Stowarzyszenia, co nas bardzo ucieszyło. Spotkanie okazało się wielkim sukcesem i wszyscy zgodnie uznali, że warto się spotykać, poznawać i dyskutować częściej – przynajmniej raz w miesiącu. Terminy kolejnych spotkań i wykładów podamy w przyszłym tygodniu.

mandblizn01mandblizn02mandblizn03mandblizn04mandblizn05mandblizn06mandblizn07mandblizn08mandblizn09mandblizn10mandblizn11mandblizn12mandblizn13

Mandala Bliźniąt – 25.06.2009 W-wa spotkanie otwarte PSA

Polskie Stowarzyszenie Astrologiczne zaprasza członków oraz sympatyków astrologii na spotkanie w Warszawie poświęcone mandalom. Tym samym zaczynamy cykl warszawskich spotkań astrologicznych poświęconych robieniu mandali poszczególnych znaków zodiaku.

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych 25 czerwca (czwartek) 2009 roku na MANDALA ZNAKU BLIŹNIĄT. Spotkanie integracyjne już od 17.00, o 18.00 zaczynamy robić mandalę. Spotkanie poprowadzi Anna Maria Woźniak.

Gości nas urocza herbaciarnia Tea Lady na warszawskim Powiślu, ul. Radna 13
Dojazd środkami komunikacji miejskiej: autobusy 118, 150 i 506, należy wysiąść na ul. Dobrej

Wstęp wolny dla wszystkich: zarówno członków PSA jak i osób niezrzeszonych. Na miejscu można zamówić pyszną herbatę w cenie do 10 złotych.

Dodatkowe informacje można uzyskać bezpośrednio u prowadzącej spotkanie pod nr. telefonu: +48 668 012 976 w godzinach 10.00-21.00 lub drogą elektroniczną: anahella(at)gazeta.pl

Członkowie Stowarzyszenia będą mogli odebrać swój egzemplarz czerwcowego kwartalnika „Trygon” – prosimy wcześniej o informację.

Serdecznie zapraszamy!

Anna Woźniak

w imieniu grupy inicjatywnej PSA
Polskie Stowarzyszenie Astrologiczne

23.06.2009 W-wa KWIAT PAPROCI – NOC WARSA I SAWY

We wtorek 23 czerwca 2009 roku, w godzinach 20.00–02.00, w warszawskim Parku Szczęśliwickim po raz pierwszy odbędzie się wyjątkowa, otwarta, nocna impreza plenerowa pod hasłem KWIAT PAPROCI – NOC WARSA I SAWY. W programie między innymi:

Zagrają: Kapela Ze Wsi Warszawa, Enej, Triodeon, Mantra, Wrzos

Biuro Pisania Listów Miłosnych – pomocą służą literaci: Krystyna Gucewicz-Przybora, Juliusz Erazm Bolek, Miłosz Kamil Manasterski

Warsztaty twórcze: kaligrafii, pisania tuszem i patykiem, lakowanie listów pieczęcią Kwiatu Paproci, dawnych rzemiosł

Wróżby, sztafeta dla zakochanych

Finał konkursów: „Wyznanie Miłosne”, oraz „Matura Ochocka”

Pierwszy zlot entuzjastów Nordic Walking

Warszawskie tańce na dechach

Finałowy spektakl tańca z ogniem: Fire Show

Kolacja w parku w najkrótszą noc w roku

Organizatorzy gwarantują dobrą zabawę poprzez nawiązanie – w sposób lekki i przystępny – do symboliki słowiańskiego święta za pomocą dostępnych nowoczesnych środków, które połączą trzy pokolenia dorosłych warszawiaków. Tego wieczora warto zaplanować kolację w parku pod gołym niebem, zachęcamy do rezerwacji miejsc na stronie internetowej Kwiatu Paproci. Organizatorzy zadbali o biodegradowalne naczynia.

Stare i nowe – tradycja, kultura, sztuka

Celem imprezy jest subtelna synergia, przenikanie, łączenie: słowiańszczyzny i współczesności, tradycyjnych i nowoczesnych sztuk wizualnych, kultury i biznesu. Założeniem organizatorów jest skupienie warszawiaków na nietuzinkowych, nierzadko niszowych propozycjach programowych, w tym z zakresu sztuk pięknych oraz miejskiej rekreacji ruchowej. Organizatorzy zakładają połączenie ze współczesnością tego, co najlepsze w tradycji: na scenie zagrają swoje koncerty: Kapela ze Wsi Warszawa (najbardziej utytułowany i uznany w świecie polski zespół etno-folkowy. W ich repertuarze znajdują się wariacje i impresje na tematy ludowych melodii tanecznych, ballad i wiejskich pieśni), Enej (grają szeroko rozumianego rocka z elementami ska, folk i reagee), Triodeon (fascynacje latami międzywojennymi, tamtejszą kulturą, muzyką, strojem – przywołana magia epoki), Mantra (dynamiczny koktajl etno-folku z powiewem muzyki elektronicznej) i Wrzos (typowy folklor warszawski – w ich repertuarze dominują piosenki i szlagiery starej Warszawy, pieśni warszawskiej ulicy oraz ballady podwórkowe). Informacja o artystach poniżej.

Część tradycyjna to wróżby, pokazy obrzędów, warsztaty twórcze odsłaniające tajemnice starodawnych rzemiosł. Zapłoną ognie sobótkowe, a imprezę zakończy wyjątkowy spektakl – widowiskowy taniec z ogniem.

Miłość przede wszystkim

Specjalną atrakcją będzie Biuro Pisania Listów Miłosnych, czyli pomoc znanych literatów – oferowana bezpłatnie wszystkim zakochanym – w pisaniu listów miłosnych. Bardziej nieśmiali uczestnicy mogli przez trzy tygodnie poprzedzające imprezę publikować anonimowo wyznania miłosne na portalu warszawa.gazeta.pl biorąc tym samym udział w konkursie na wyznanie miłosne. Wręczenie atrakcyjnych nagród dla par nastąpi późną nocą podczas imprezy.

Organizatorzy pomyśleli także o singlach. Symboliczna połówka kwiatu paproci – wisior specjalnie zaprojektowany tylko na tę jedną noc, będzie dostępny przy wejściu do parku dla wszystkich poszukujących swojej drugiej połówki. Single z połówkami wisiorka na szyjach będą mogli szukać dopasowanej do swojego wisiorka jego drugiej idealnie pasującej części na… szyjach innych przybyłych singli.

Festiwal Atrakcji

Niewątpliwie z dużym zainteresowaniem spotkają się „nocne opowieści grozy” czyli mity i legendy Kwiatu Jednej Nocy. Mieszkańcy Warszawy i okolic, którzy przyjdą na KWIAT PAPROCI – NOC WARSA I SAWY znajdą również osobne sekcje rekreacyjne. Szczególnym wydarzeniem będzie I Zlot Entuzjastów NORDIC WALKING. Będzie można skorzystać z bezpłatnej lekcji „ABC” i wziąć udział we wspólnym przemarszu z kijami przez park (kiije można rezerwować przez Internet). Impreza przypomni Warszawie starą tradycję „tańców na dechach” pod gołym niebem, które z pewnością pamiętają najstarsi mieszkańcy stolicy. W czasie KWIATU PAPROCI odbędą się ponadto bezpłatne lekcje i pokazy tanga argentyńskiego, capoeiry i breakdance.

Zapraszamy też osoby obcojęzyczne!

Przy organizacji Festiwalu nie zapomniano również o osobach nie mówiących w języku polskim. Firma ATET przygotowała obcojęzyczny punkt obsługi gości zagranicznych.

Ramowy scenariusz wydarzeń na scenie:

ok. 20.15 – Ogłoszenie wyników konkursu – Ochocka Matura

ok. 20.40 – 21.05 – Występ zespołu „Wrzos”

ok. 21.10 – 22.00 – Zespół TRIODEON

ok. 22.15 – 23.00 – Zespół MANTRA

ok. 23.15 – 00.15 – Zespół ENEJ

ok. 00.15 – 00.30 – Finał konkursu na „Miłosne wyznanie”

ok. 00.30 – 01.30 – Kapela ze Wsi Warszawa

ok. 01.45 – 02.15 przed sceną fascynujący spektakl fire show w wykonaniu grupy Lumen Noctis.

NOC WARSA I SAWY, czyli KWIAT PAPROCI w liczbach

6 zespołów

6 godzin muzyki

41 wyjątkowych atrakcji dla uczestników

2500 m trasy nordic walking

31 dań w menu kolacji Kwiatu Paproci

900 miejsc siedzących

34 653 znaki wyznań miłosnych (wysłane na konkurs Wyznanie Miłosne)

300 osób zaangażowanych w imprezę

niezliczona ilość zadowolonych warszawiaków

KWIAT PAPROCI – NOC WARSA I SAWY organizują Ośrodek Kultury Ochoty – OKO, Centrum Artystyczne „Radomska 13” – filia Ośrodka Kultury Ochoty oraz LATAWIEC PARTNER EVENT & TRAINING.

Dodatkowych informacji udziela:

Anna Dydo

AM Art-Media Agencja Public Relations Sp. z o.o.

Tel. 22 522 20 44, Kom. 508 717 577

e-mail: adydo@art-media.com.pl

Magiczne klimaty na Dniach Mazowsza

Dzisiaj rano po wygłoszeniu o 9.37 horoskopu dla warszawiaków w przemiłej telewizji TVN Warszawa, wybrałyśmy się z Miłką na spacer do Łazienek, bo to niedaleko od studia, a pogoda dopisywała. W królewskim parku odbywały się Dni Mazowsza, pewnie z okazji powitania lata (nareszcie nastało!).

mazowsze01
W Łazienkach jest wiele rzeźb z antycznymi bogami i postaciami z mitologii rzymskiej. Nie mam pewności, czy ten z puszką pandory to Zeus, ale na pewno lubią go zwierzęta – opiera się na kamiennym byku, a na jego głowie właśnie przysiadł ciekawski gołąb, który jak widać uwielbia pozować do zdjęć.

mazowsze022
Ta pani ma atrybuty związane z boginią Ceres – czyli kłosy zboża. Nie mam jednak pewności, czy wiosło to odpowiedni dla boskiej damy atrybut :) – przecież bogowie nie pracują i się nie męczą.

mazowsze03

Wiele lamp w parku podtrzymywanych jest przez posągi boga Pana – tutaj próbuję wypatrzeć, co on tam w oddali widzi:

mazowsze05

Miłka jako posiadaczka pięciu planet w Bliźniętach w VII domu horoskopu nieustannie gada przez telefon, nie zważając na festyn i królewski, dostojny klimat Łazienek.

mazowsze06

Paw jako zwierzę o dużych cechach zodiakalnego królewskiego lwa wtargnęło na scenę amfiteatru tuż przed przedstawieniem i paradował przed zgromadzoną publicznością.

mazowsze07

Drugi paw postanowił obserwować przedstawienie z gałęzi – rzadki widok!
mazowsze08

Aniołki na kiermaszu – do wyboru, do koloru:

mazowsze09

Ja jako pyza na polskich dróżkach.

mazowsze10
Pięknie ręcznie szyte woreczki i torebki – nadawałyby się do przechowywania kart.

mazowsze12

Kto urodził się 20 czerwca

Wszystkiego najlepszego dla Bliźniąt, które obchodzą dziś urodziny!

Autor: Jan Starża Dzierżbicki

Opis pochodzi z reprintu książki Jana Starży – Dzierżbickiego Pod jaką gwiazdą urodziłeś się – horoskopy na każdy dzień roku, Warszawa 1938 r.

Kto urodził się 20 czerwca

Zdecydowany, zręczny, aktywny — lubi jednak marzyć i bujać po obłokach.

Jest to natura podwójna niespokojna i nerwowa — ale człowiek dziś urodzony zawsze jest  uzdolnionym, pragnie rozwijać się umysłowo, zbierać wiedzę i dążyć do wysubtelnienia.

Chociaż jego charakter jest dość niestały — umysł jest jednakże nadzwyczaj aktywny, zajęty bez przerwy pracą myślową, projektami, układaniem planów etc.

Zmienia często przedmiot swych zainteresowań — a w związku z tym jego zawód również ulega wahaniom. Obrotny, zmienny — szuka szczęścia po świecie — ale nie zawsze je znajduje… Nieraz okazuje się że w gruncie rzeczy jest to marzyciel, który potrafi swemi myślami bujać po obłokach…

Dość impulsywny — potrafi być również zdecydowanym i władczym. Jest obdarzony rozmaitymi zdolnościami a nawet i talentami, a chociaż jego usposobienie okazuje nieraz skłonności pozytywne, dążące do autorytetu i dominowania nad innymi — władzę swą potrafi sprawować w sposób uprzejmy, nie obrażający podwładnych.

Wady. Jest niezdecydowany i chętnie idzie za cudzymi projektami i myślami, na skutek czego podpada pod wpływ otoczenia. Jego usposobienie nerwowe, niespokojne, nieraz skręca na bezdroża pesymizmu. To też zdarza się, że z powodu braku wytrwałości i wiary w siebie — porzuca różne swe zamiary i projekty niespełnione.

Mimo wszystko trzeba jednak skonstatować, że odznacza się pewną siłą woli oraz poczuciem godności własnej — ewentualnie dumy rodowej.

Jest pracowitym z natury i dąży do tego, aby zająć stanowisko odpowiedzialne — ale na nim nie zawsze umie utrzymać się na stałe.