Miesięczne archiwum: sierpień 2009

27.08.2009 Warszawska Szkoła Astrologii – Węzły księżycowe

27.08.2009, czwartek, Warszawa godz. 18.00-21.00
prowadzi: Miłosława Krogulska
miejsce: Pruszkowska 29 m. 259, Warszawa Ochota
info i zapisy: telefonicznie u Miłki Krogulskiej 0-600-218-588
cena: 30 zł

Opis zajęć:
Węzły księżycowe w horoskopie urodzeniowym – omawiamy ich aspekty z planetami i osiami, szukamy prawdziwego znaczenia, praktycznego zastosowania i przy okazji obalamy niektóre mity.

Karta dnia – nowy artykuł na stronie kwartalnika Tarocista

Zapraszam do przeczytania nowego artykułu o tarocie Ani Woźniak, który ukazał się dzisiaj na stronie kwartalnika Tarocista.

nefretari_kochankowieNefertari’s Tarot, Silvana Alasia, wyd. Lo Scarabeo – karta Kochankowie

„Kartę dnia ciągną wszyscy miłośnicy tarota: i początkujący, i zaawansowani. Niektórzy robią to regularnie, inni sporadycznie, ale nie znam tarocisty, który by tego nigdy nie zrobił choć raz. Losowanie jednej karty codzienne jest najlepszym sposobem na nauczenie się znaczenia kart. Karta dnia jest kluczem do nawiązania tajemnej nici porozumienia między tarocistą a talią. Jest to również jeden z najlepszych sposobów na zapoznanie się z nową talią.” CZYTAJ DALEJ

Więcej informacji o tarotowych kartach dnia znajdzie się w drugim numerze kwartalnika „Tarocista”, który ukaże się już w październiku 2009 r.

20.08.2009 Warszawska Szkoła Astrologii: Sygnifikatory luksusu w horoskopie

Warszawska Szkoła Astrologii: Sygnifikatory luksusu w horoskopie – prowadzi Miłosława Krogulska

20.08.2009, czwartek, Warszawa godz. 18.00-21.00
prowadzi: Miłosława Krogulska
miejsce: Pruszkowska 29 m. 259, Warszawa Ochota
info i zapisy: telefonicznie u Izy Podlaskiej 0-600-218-488 lub e-mail ipodlaska (at) albireo.pl lub Miłki Krogulskiej 0-600-218-588
cena: 30 zł

Opis zajęć:
Warsztat będzie poświęcony sygnifikatorom luksusu w horoskopie urodzeniowym, czyli Wenus, Jowiszowi, a także temu, jak z horoskopu wyczytać, komu jest pisane życie w dobrobycie.

Miłosława Krogulska

Miłosława Krogulska – astrolog, dziennikarka. Razem z Izabelą Podlaską prowadzi Warszawską Szkołę Astrologii. Należy do Brytyjskiego Stowarzyszenia Astrologicznego. Autorka książek Kalendarz Księżycowy, 2005 r., Przesądy, 2009 r. (obie napisane z Izabelą Podlaską). Pracuje w redakcji tygodnika Gwiazdy Mówią. Aktywnie działa w Polskim Stowarzyszeniu Astrologicznym. Mieszka i prowadzi praktykę astrologiczną w Warszawie. Strony: www.czary.pl, astroportal.pl, www.albireo.pl

Lamb – anielska owieczka w Warszawie

W weekend byłam na dwóch skrajnie różnych koncertach. W piątek była wyrafinowana uczta muzyczna w Palladium w wykonaniu kultowej angielskiej grupy Lamb, która reaktywowała się po pięciu latach. Nieziemskie dźwięki i transowa muzyka, trudno to opisać, lepiej samemu posłuchać zdolnego duetu. Niestety nie znalazłam ich dat urodzenia. Wokalistka Lou Rhodes jest absolutnie neptuniasta, a Andy Barlow baraniasty.

lamb

Lamb, Gabriel wersja koncertowa, Lowlands 2003

Lamb, Gorecki wersja koncertowa

Oficjalna strona Lamba na You Tube

Oficjalna strona Lamba na Myspace

Tu można obejrzeć zdjęcia z koncertu w Warszawie 14.08.2009 Rafała Nowakowskiego

Drugi koncert jaki widziałam w ten weekend to oczywiście show Madonny. O nim napiszę niebawem, bo było na nim kilka astrologicznych niespodzianek.

Warszawska Szkoła Astrologii: Cykl Urana

13.08.2009, czwartek, Warszawa godz. 18.00-21.00
prowadzi: Izabela Podlaska
miejsce: Pruszkowska 29 m. 259, Warszawa Ochota
info i zapisy: telefonicznie u Izy Podlaskiej 0-600-218-488 lub e-mail ipodlaska (at) albireo.pl lub Miłki Krogulskiej 0-600-218-588
cena: 30 zł

Opis zajęć:
Uran jako jedyna z planet pokoleniowych obiega zodiak w czasie, który odpowiada średnio długości życia ludzkiego (84 lata). Kolejne etapy cyklu Urana wyznaczają życiowe zmiany i kroki do realizacji marzeń. Na zajęciach będziemy omawiać wszystkie fazy cyklu Urana i patrzeć na przykłady ich realizacji w horoskopach konkretnych osób

Tarocista 1/2009 – nowe pismo o tarocie

Z wielką radością prezentujemy Ci kwartalnik „Tarocista” – pierwsze na polskim rynku pismo tylko o tarocie. Ma aż 90 stron! Okładka jest kolorowa, a środek wraz z ilustracjami czarno-biały.  Tarocistę można od dzisiaj kupić w naszym Sklepie Magicznym. ZAMÓW

tarocista-1_2009

Cieszymy się, że tarot w Polsce zdobywa coraz większą popularność, są wydawane podręczniki tarota, popularne kolekcje, kursy i talie. Dlatego postanowiliśmy stworzyć pismo, w którym publikować będziemy zarówno artykuły dla początkujących tarocistów, aby dzięki naszym radom szybciej zaprzyjaźnili się z tarotem i zaczęli sami interpretować karty, jak i artykuły dla zaawansowanych, w których pokażemy głębsze oblicze tarota i jego powiązania z magią, psychoanalizą i sztuką. Zapraszamy też na stronę naszego pisma www.tarocista.com – tam znajdziesz artykuły nie publikowane w piśmie.

W pierwszym numerze przeczytasz, jak zbudowany jest tarot, od czego zacząć naukę oraz zapoznasz się z symboliką karty Głupiec, która jest pierwszą kartą w talii. W numerze poświęcamy dużo miejsca Tarotowi Rider-Waite’a, ponieważ w tym roku na całym świecie obchodzimy stulecie jego powstania. Miłka Krogulska w artykule „Sekrety Kapłanki” tropi, kim tak naprawdę jest kobieta przedstawiona w II Wielkim Arkanie tarota. Prezentujemy też nowe, nigdzie wcześniej nie publikowane rozkłady kart na miłość i podróż wraz interpretacjami. Specjalnie do tego numeru Anna Woźniak opracowała rozkład Wakacyjny romans, dzięki któremu możesz sprawdzić, czy spotkasz miłość na letnim wyjeździe i jak rozwinie się wakacyjna miłość.

W artykułach z działu „Tarot w praktyce” nauczysz się rozpoznawać karty, które zapowiadają ślub oraz przeczytasz całą prawdę o czterech najtrudniejszych kart w talii tarota: Wieży, Diable, 9 i 10 Mieczy. Czy rzeczywiście są takie straszne i co zrobić, jeśli pojawią się w naszej wróżbie? O tym jest artykuł „Czarne karty”. Na koniec prezentujemy popularne przesądy na temat wróżenia z kart i przechowywania tarota.

Mamy nadzieję, że polubisz nasz nowy magazyn o tarocie.

Redakcja Tarocisty
Anna Maria Woźniak
Miłosława Krogulska
Izabela Podlaska

SPIS TREŚCI

Od redakcji str 1

Nowości wydawnicze str 3

NAUKA TAROTA

Abc tarota str 6
Wstęp do nauki wróżenia z kart. Podstawowe informacje o tarocie, dla tych, którzy jeszcze niewiele wiedzą o tej talii.

Karta Głupiec str 8
Symbolika karty Głupiec, znaczenia karty w interpretacji – kompendium wiedzy dla początkujących.

Zanim pierwszy raz rozłożysz karty str 10
Praktyczne porady dla osób, które chcą zostać tarocistami. Jak szukać kart, gdzie znaleźć nauczyciela, jak rozpoznać dobry podręcznik.

TAROT W PRAKTYCE
Karty, które wróżą ślub str 14
Umiesz wywróżyć ślub? Po lekturze tego artykułu z pewnością będzie to proste. W artykule prezentujemy też autorski i nigdzie wcześniej nie publikowany rozkład kart Ślub, który pomoże precyzyjnie odpowiedzieć na tak często zadawane pytanie: Czy się pobierzemy?

Czarne karty str 20
Cała prawda o czterech najtrudniejszych kart w talii tarota: Wieży, Diable, 9 i 10 Mieczy. Czy rzeczywiście są takie straszne i co zrobić, jeśli pojawią się w naszej wróżbie?

HISTORIA
Sekrety Kapłanki str 28
Kim tak naprawdę jest kobieta przedstawiona w II Wielkim Arkanie tarota? Opisujemy pochodzenie tej niejednoznacznej karty, jej znaczenia w interpretacji i symbolikę, jaką obrosła od Renesansu po czasy współczesne. Prezentujemy też nową wersję znanego rozkładu Sekret Kapłanki.

100 lat talii Waite’a str 39
W tym roku minęło 100 lat od wydania najpopularniejszej talii tarota. Opowiadamy o tym, jak doszło do powstania talii, kim naprawdę byli jej autorzy i jaka była historia tego niezwykłego kompletu kart.

Małe Arkana, wielka rewolucja str 42
Nie w każdej talii Małe Arkana przedstawiają scenki. Kiedy się pojawiły i skąd wziął się pomysł na nie – opowiadamy w artykule poświęconym tej części talii tarota.

SYLWETKI
Wspomnienie o Hajo Banzhafie str 46
W tym roku pożegnaliśmy wybitnego niemieckiego tarocistę, astrologa i autora wielu książek ezoterycznych.

Pamela Colman Smith str 48
Przybliżamy postać autorki obrazków talii Ridera-Waite’a.

TALIE
Tarot Mityczny str 50
Recenzja słynnej talii autorstwa Juliet Sharman-Burke i Liz Greene.

ROZKŁADY
Nowe rozkłady specjalnie dla czytelników naszego magazynu. Przy każdym rozkładzie prezentujemy przykład interpretacji.

Wakacyjny romans str 53
Jak wywróżyć, czy letnia miłość przetrwa? Czy skończy się wraz z wakacjami, czy zapoczątkuje nowy rozdział w życiu? Nasz rozkład na wakacyjny romans pokaże wszystkie wady i zalety związku.

Miłość i partnerstwo str 58
Pięć rozkładów dla zakochanych, samotnych oraz tych, którzy próbują ratować istniejące związki: 1 rozkład: Czy znajdę miłość?; 2 rozkład: Czy będziemy parą?; 3 rozkład: Czy się pogodzimy?; 4 rozkład: Czy nasz związek przetrwa?; 5 rozkład: Czy on/ona do mnie wróci?

Czy warto uczyć się tarota na kursie? str 73
Krótki poradnik, jakie są plusy i minusy uczenia się tarota na kursie. Czy warto w grupie, czy samemu?

Podróż str 74
Pięć rozkładów przydatnych przy organizowanych wyjazdów wakacyjnych i służbowych: 1 rozkład: Runa Tir; 2 rozkład: Jak się udadzą wakacje?; 3 rozkład: Wyjazd zarobkowy; 4 rozkład: Czym dojechać?; 5 rozkład: Wyprawa marzeń.

WOKÓŁ TAROTA
Klient nasz pan str 84
Felieton Izabeli Podlaskiej o pewnych typach klientów, jacy przychodzą na tarota.

Uwiódł mnie Casanova str 86
Magiczne opowiadanie o tym, jak zostaje się tarocistką.

Przesądy str 88
Popularne przesądy na temat wróżenia z kart i przechowywania tarota.

Zapowiedzi str 90

Info o piśmie

 • Wydawca: Wydawnictwo Albireo
 • Cena: 19,99 zł
 • Liczba stron: 90
 • Format: A5
 • częstotliwość ukazywania się: kwartalnik
 • Do kupienia: sklepmagiczny.pl, tarocista.com
 • Redakcja:
  Anna Maria Woźniak,
  Miłosława Krogulska,
  Izabela Podlaska
 • Redakcja graficzna: Mateusz Konkel
 • Strona internetowa: www.tarocista.com

6.08.2009 Warszawska Szkoła Astrologii: Cykle progresywnego Księżyca

Zapraszamy na zajęcia o Księżycu progresywnym

6.08.2009, czwartek, Warszawa godz. 18.00-21.00
prowadzi: Izabela Podlaska
miejsce: Pruszkowska 29 m. 259, Warszawa Ochota
info i zapisy: telefonicznie u Izy Podlaskiej 0-600-218-488 lub e-mail ipodlaska (at) albireo.pl lub Miłki Krogulskiej 0-600-218-588
cena: 30 zł

Opis zajęć:
Progresywny Księżyc pokazuje, jak na przestrzeni lat zmienia się nasze życie emocjonalne, nasze potrzeby i gusta. Kolejne fazy progresywnego Księżyca są przełomowymi momentami w życiu każdego z nas.

Fotorelacja ze spotkania Mandala Koziorożca PSA

29 lipca 2009 roku odbyło się drugie spotkanie Polskiego Stowarzyszenia Astrologicznego z cyklu Mandale znaków zodiaku. Omawialiśmy charakterystykę znaku Koziorożca. Mimo upałów i sezonu wakacyjnego było nas w porywach do 25 osób. Ania Woźniak prowadziła wykład i moderowała dyskusję. Jak zwykle gościła nas urocza kawiarnia Tea Lady. Kolejne spotkanie pod koniec sierpnia. Zapraszamy na Mandalę Raka 26 sierpnia 2009 godz. 17.00 Tea Lady ul. Radna 13 w Warszawie!

Zdjęcia Izabela Podlaska © 2009 Polskie Stowarzyszenie Astrologiczne