Miesięczne archiwum: październik 2009

Warszawska Szkoła Astrologii: Sława w horoskopie 22.10.2009

Zapraszamy na ostatnie w październiku zajęcia w WSA:

Warszawska Szkoła Astrologii:  Sława w horoskopie – prowadzi Izabela Podlaska
22.10.2009, czwartek, Warszawa godz. 18.00-21.00
prowadzi: Miłosława Krogulska
miejsce: Pruszkowska 29 m. 259, Warszawa Ochota
info i zapisy: telefonicznie u Izy Podlaskiej 0-600-218-488 lub e-mail ipodlaska (at) albireo.pl lub Miłki Krogulskiej 0-600-218-588
cena: 30 zł

Opis zajęć:
Jaki jest przepis na stanie się sławnym? Czy sława jest każdemu pisana w horoskopie? Będziemy analizować horoskopy sławnych ludzi i zastanawiać się, czy każdy może być sławny i jakie planety za to odpowiadają.

Ukazał się jesienny numer „Trygonu” 3(4)/2009

Jesienny numer „Trygonu” 3 (4)/2009 (wydawany przez Polskie Stowarzyszenie Astrologiczne) ukazał się 13.10.2009. Znów powiększyliśmy nakład – tym razem do 250 egzemplarzy.

Spis treści numeru 3(4)/2009:
Od redakcji - Izabela Podlaska
Informacja o II Konferencji Polskiego Stowarzyszenia Astrologicznego
Co na niebie jesienią 2009 – Izabela Podlaska
Wspomnienie o Justynie Reiner – Anna Maria Woźniak
Co astrologowie zobaczyli na Ziemi Świętej – Leon Zawadzki i Maria Pieniążek
Słońce, Księżyc i Saturn jako planety inicjacji – Włodzimierz H. Zylbertal
Seks w horoskopie – Izabela Podlaska
Astrologiczna grypa – Piotr Gibaszewski
Kupić, czy nie kupić? – Beata Kibil
Na nieświadomym poziomie – małe aspekty w astrologii – Maria Raczyńska
Kierunki przemian zodiakalnych – dzienna wędrówka Słońca – Krzysztof Porzeżyński
A jednak się kręci! – Paweł Zawadzki

Trygon 3(4)/2009

Trygon 3(4)/2009

Warszawska Szkoła Astrologii: Aspekty Merkurego z Plutonem 15.10.2009

Zapraszam na kolejne zajęcia w Warszawskiej Szkole Astrologii

15.10.2009, czwartek, Warszawa godz. 18.00-21.00
prowadzi: Miłosława Krogulska
miejsce: Pruszkowska 29 m. 259, Warszawa Ochota
info i zapisy: telefonicznie u Izy Podlaskiej 0-600-218-488 lub e-mail ipodlaska (at) albireo.pl lub Miłki Krogulskiej 0-600-218-588
cena: 30 zł

Opis zajęć:
Merkury to planeta poznania, komunikacji i uczenia się, a Pluton to planeta dogłębnych poszukiwań. Ich wzajemne aspekty dają wybuchową mieszankę w horoskopie urodzeniowym.

Roman Polański i pechowy horoskop na Szwajcarię

Autorka: Izabela Podlaska

Skandalista, pracoholik, seksoholik i geniusz kina w jednej osobie nie uciekł przed swoim życiowym fatum. Po 31 latach złapano go w mieszczańskiej i statecznej Szwajcarii, słynnej dotychczas z dyskrecji i przychylności dla wszelkiej maści uciekinierów. Dlaczego nawet w takim kraju Polańskiemu los nie sprzyja?

Urodzony na zaćmieniu Słońca

Jako solarny Lew Polański od dziecka był bardzo niezależny. Mimo okropieństw wojny udało mu się przeżyć dzięki sprytowi i odwadze. Lwy mają jednak i wady. Są zarozumiałe, egocentryczne i nie liczą się z nikim. Taki jest też Polański. Od dziecka nie uznawał żadnych autorytetów i robił zawsze to, co chciał. Reżyser urodził się w mało fortunnym dniu w roku, tuż przed zaćmieniem Słońca.

Horoskop Romana Polańskiego ur 18 sierpnia 1933, godz. 10.30, Paryż, Francja Źródło informacji: Astrodatabank, godzina z aktu urodzenia

Dzieci urodzone podczas dni zaćmienia mają do wypełnienia poważną życiową misję, ale również muszą się borykać z dużymi trudnościami i przeciwnościami losu, czują się zawsze inne i wyobcowane. Dlatego życiem Polańskiego od dziecka kierowało swoiste fatum – jego żydowska rodzina przeprowadziła się z Paryża do Krakowa w 1937 roku, dwa lata przed wybuchem II wojny światowej. Kolejne nieszczęścia to tragiczna śmierci matki w obozie koncentracyjnym (z jego nienarodzonym bratem w brzuchu), zamordowanie przez sektę Mansona jego żony Sharon Tate (która była w ciąży), a potem kontrowersyjny proces o gwałt na 13-latce i wieloletnie ukrywanie się przed amerykańskim sądem.

Wenusowe przyjemności

Polański, jak każdy rasowy zodiakalny Lew, lubi używać życia. W jego horoskopie Wenus, planeta sztuki i harmonii, ale też rozrywek i erotyki, jest w koniunkcji z Jowiszem. Obie te planety zwane są przez astrologów małym i dużym szczęściem, ale w horoskopie Polańskiego co za dużo, to niezdrowo. Wenus jest w znaku swojego upadku – w Pannie, nie działa więc tak dobroczynnie, jak w innych znakach. Reżyser potrafił zdobywać pieniądze na kolejne filmy, ale prawie za każdym razem przekraczał budżet i czas realizacji zdjęć. Jego produkcje stawały się coraz droższe i coraz mniej opłacalne. Opinia filmowego geniusza ratowała go z finansowych tarapatów, ale Polański konsekwentnie swoje szczęście do pieniędzy marnował na rozrywki i kobiety.

Ciemna strona Księżyca

W horoskopie urodzeniowym Księżyc odpowiada za dzieciństwo, poczucie bezpieczeństwa i intymne relacje. Polański ma bardzo silny Księżyc, bo w znajduje się on znaku Raka, którym włada. Dlatego Polański jest bardzo wrażliwym i zdolnym artystą, mistrzem psychologicznego dramatu i twórcą wielu przejmujących thrillerów. Każdy Księżyc ma i ciemną stronę. Polański lubi grać na emocjach innych, zgłębiać najbardziej prymitywne instynkty i przekraczać granice prawa i moralności. Na Księżyc w jego horoskopie silny wpływ wywiera Pluton, planeta przemocy i skrajnych emocji. Dlatego w swoich filmach zajmował się okultyzmem i ciemną stroną ludzkiej psychiki, a w życiu nie wystarczały mu erotyczne kontakty z kobietami w swoim wieku, bo wolał w łóżku zakazany owoc czyli nastolatki. Do tego dochodzi półkrzyż, jaki tworzy Księżc i Pluton z opozycją Marsa i Urana. To sprawia, że erotyczne eksperymenty, niekownencjonalne związki, lekceważenie różnicy wieku w związkach seksualnych i partnerskich oraz nienasycenie jest wciąż obecne w jego życiu.

Pechowa trzynastka

Polańskiemu przez wiele lat udawało się bezkarnie wieść hulaszcze życie. Nawet jego dwie pierwsze żony, Barbara Kwiatkowska (Bliźnięta) i Sharon Tate (Wodnik), przymykały oko na jego seksualne wybryki i nocne eskapady po klubach w towarzystwie młodocianych nimfetek. Tajemnicą poliszynela było bowiem, że reżyser lubi towarzystwo bardzo młodych kobiet. Aż w marcu 1977 roku spotkał swoją pechową trzynastkę, czyli trzynastoletnią Samanthę Geimer. Po spędzeniu z nią intymnego wieczoru został oskarżony przez jej matkę o gwałt. W czasie procesu przestraszył się kary więzienia i korzystając z okazji uciekł do Europy. Po 31 latach od tamtej afery (gra liczb czy kolejny znak fatum – przestawiona trzynastka!) na mocy umów międzynarodowych został złapany na lotnisku w Szwajcarii i odstawiony do aresztu, gdzie czeka na ekstradycję do USA.

Atak planet

Polańskiemu przez trzy dekady udawało się uciekać amerykańskiemu wymiarowi sprawiedliwości. Dlaczego właśnie teraz został pojmany? Złożyło się na to kilka czynników.

Po pierwsze, rok 2009 jest dla niego czasem nagród i rozliczeń za to wszystko, czego dokonał przez ostatnie trzydzieści lat. W jego horoskopie utworzyła się bowiem pełnia progresywna w znakach stałych: Skorpion (Słońce) – Byk (Księżyc), która ustawiła się w kwadraturze do jego progresywnego Saturna.

W środku horoskop urodzeniowy Polańskiego, na zewnątrz horoskop progresywny na 26.09.2009 r.

Do Szwajcarii przyjechał, aby odebrać kolejną nagrodę za całokształt twórczości. Żaden Lew nie przepuściłby takiej okazji. Polański od lat starał się o umorzenie sprawy  o gwałt, ale w maju tego roku sąd w Los Angeles po raz kolejny odrzucił jego wniosek, bo reżyser nie chciał stawić się osobiście na procesie. A za stare błędy trzeba płacić, o czym przekonał się 26.09.2009 na lotnisku w Zurychu. Na jego Słońce działa teraz Neptun, planeta iluzji i samooszukiwania się, przez co reżyser poczuł się bezkarny i zapomniał o zagrożeniu. Na jego Wenus, planetę umów i relacji z ludźmi, silnie działają teraz dwie planety: Saturn, planeta ograniczeń i restrykcji, tradycyjnie związana z więzieniem i płaceniem za błędy oraz Uran, planeta nagłych zmian. Tak silne wpływy planetarne oznaczają jedno: Polańskiemu trudno się będzie tym razem wywinąć i tak czy inaczej będzie musiał zakończyć sprawę, która ciągnie się za nim przez pół życia. Dodatkowo w dniu zatrzymania tranzytujący Mars był dokładnie na MC reżysera, co oznacza nagłą zmianę statusu i niekorzystne wydarzenia ze służbami mundurowymi (w przypadku Polańskiego – z policją) oraz negatywny rozgłos.

Tranzyty planet (na zewnątrz) na horoskop Romana Polańskiego (w środku) na dzień 26.09.2009

Dlaczego Szwajcaria?

Po drugie, Szwajcaria to jedno z najgorszych dla Polańskiego miejsc w Europie. Jego horoskop zmienia się tam tak bardzo, że reżyserowi grozi w tym miejscu ciągłe niebezpieczeństwo. Pluton, planeta przymusu, przemocy i nieuniknionych zmian, znajduje się w jego szwajcarskim horoskopie na osi kariery i rodziny (MC), co oznacza, że jego reputacja i poczucie bezpieczeństwa są tam silnie zagrożone. Dodatkowo trudna opozycja Mars – Uran zbilża się w tej relokacji do osi asc – dsc.

Horoskop relokacyjny Polańskiego na Zurich, Szwajcaria

Dni spędzone w szwajcarskim areszcie będą dla Polańskiego koszmarem, a niepewność jutra stanie się codzienną udręką. I nie ma co liczyć na  ulgowe traktowanie. Dopóki jest w Szwajcarii, nie uda mu się wynegocjować lepszych warunków w procesie, który po 31 latach wreszcie ma szansę się zakończyć. W jego interesie jest więc jak najszybsze opuszczenie Szwajcarii, bo w Kalifornii, gdzie przed laty toczył się proces, ma o wiele lepszy horoskop (Jowisz z Wenus przesuwają się tam na IC) i dużą szansę na łagodny wyrok.

Warszawa, 28 września 2009
Pierwsza publikacja tekstu w tygodniku „Gwiazdy mówią” nr 41/2009

Warszawska Szkoła Astrologii: XI dom – życie idealne 8.10.2009

Zapraszam na kolejne astrologiczne spotkanie w Warszawskiej Szkole Astrologii

8.10.2009, czwartek, Warszawa godz. 18.00-21.00
prowadzi: Miłosława Krogulska
miejsce: Pruszkowska 29 m. 259, Warszawa Ochota
info i zapisy: u Miłki Krogulskiej 0-600-218-588, mkrogulska (at) albireo.pl
cena: 30 zł

Opis zajęć:
XI dom to dom marzeń i naszych wyobrażeń o życiu idealnym.