Miesięczne archiwum: luty 2010

II Konferencja Polskiego Stowarzyszenia Astrologicznego „Astrologia: między tradycją i współczesnością” 27-28.02.2010 Warszawa

Już w ten weekend odbędzie się II Konferencja Polskiego Stowarzyszenia Astrologicznego. Szczegółowy plan znajdziecie na naszej stronie.

Ci, którzy planują być od soboty rano, niech przyjdą trochę wcześniej – szturm recepcji od 8.00 do 8.30 to pewnik. Wygląda na to, że zapełnimy salę w całości – jej pojemność to 350 miejsc siedzących.

Od rana będzie można zapłacić w restauracji za obiad, żeby potem nie stać w kolejce w czasie przerwy obiadowej. Koszt zestawu 25 zł – będą dwa zestawy: wegetariański i mięsny.

Jeśli macie ulotki, plakaty i informacje o waszej astrologicznej działalności, zgłoście się do recepcji. Będzie tam tablica ogłoszeniowa, gdzie będzie można powiesić informacje i stolik na wyłożenie ulotek.

KIERMASZ ASTROLOGICZNY na konferencji 27-28.02 – jeśli macie książki, które chcecie sprzedać lub wymienić z innymi członkami PSA, przynieście je ze sobą. W czasie przerwy obiadowej w sobotę i w niedzielę między 13.30 i 15.30 będzie można to zrobić w sali konferencyjnej. Uwaga! Każdy sprzedaje i wymienia na własną rękę. Stowarzyszenie w tym nie uczestniczy i nie pobiera za to żadnych opłat.

DOJAZD na konferencję zebrała Miłka Krogulska na forum Anahelli.

Dzisiaj odbieramy wiosenny numer Trygonu, który wychodzi z dużym wyprzedzeniem specjalnie z okazji Konferencji. Ci, którzy nie odbiorą go osobiście na Konferencji, dostaną nasz kwartalnik pocztą.

Do zobaczenia!

Iza Podlaska i Mii Krogulska

tel. 0-600-28-488, 0-600-218-588

Lady Gaga i Pluton w Koziorożcu

Autorka:  Miłosława Krogulska

Tam, gdzie wieje nudą i trzeba zrobić trochę rewolucji, najlepiej posłać zodiakalnego Barana. A jeszcze lepiej Baranicę, w dodatku ze skandalem mocno wpisanym w horoskop.

Lady Gaga na koncercie 21.07.2009 r., Zurych, Szwajcaria
zdjęcie z zasobów Wikimedia Commons


Gdy Lady GaGa pojawia się na czerwonym dywanie, fotoreporterzy szaleją z zachwytu. To cała ona: przedziwne kreacje, szokujące kształtem okulary, kapelusze z kosmosu. Wszystko to lekko podarte, niepasujące i podlane seksapilem tak, jakby artystka właśnie wracała z balu pijanych przebierańców, którzy na chybił trafił pozamieniali się strojami. Mars w jej horoskopie znajduje się w koniunkcji z Neptunem, a więc dla astrologów jest jasne, że ta kobieta doskonale wie, co robi, nawet jeśli nie sprawia wrażenia osoby w pełni władz umysłowych.

Lady Gaga ur 28.03.1986 r., Yonkers, USA, godzina nieznana

W tym szaleństwie jest metoda?

Jej sceniczne występy zaczęły się w klubach na Manhattanie, gdzie powoli zdobywała fanów lubujących się w przestawieniach rodem z XIX-wiecznych burlesek i wodewili, a także w przebierankach drug queen i scenicznych kostiumach, jakie w latach 70-tych nosili David Bowie i Freddie Mercury. Krytycy i dziennikarze tylko się śmiali i nie wróżyli temu żadnej kariery. Dziś ci, którzy nie podpisali z nią kontraktów, przegapili szansę na milionowe zyski. Gaga jest niska (155 cm wzrostu), a jej urodzie daleko do ideału (podobnie było z Madonną!). Skąd więc to zamieszanie, cztery wielkie przeboje i osiem milionów sprzedanych płyt, skoro nawet muzyka na tle dyskotekowych przebojów szczególnie się nie wyróżnia?

Brzydkie, czyli atrakcyjne

Gdy planety zwane pokoleniowymi (Uran, Neptun, Pluton) zmieniają znak zodiaku, nagle zupełnie nowe trendy stają się modne, a to, co było uznawane za piękne, przestaje być interesujące. W 2008 roku Pluton wkroczył w znak Koziorożca, co wpływa na zmiany w pop kulturze. Czasy anorektycznych idolek, które wszystkie wyglądają tak samo i śpiewają to samo, powoli się kończą. Podczas gdy chirurgia plastyczna może z każdego zrobić miss, zaczynamy zastanawiać się nad tym, czy rzeczywiście możemy zatrzymać czas. Zamiast kłaść się pod skalpel chirurga, lepiej postawić na dystans, śmiech z siebie samego, szalony kostium i ironię. „Silikony, sole, zastrzyki, a jej chłopak dalej niezadowolony!” - tak GaGa buntuje amerykańskie dziewczęta i nawołuje, aby przestały dopasowywać się do ideału, który i tak nie jest możliwy do osiągnięcia.

W czasach gdy Pluton gości w znaku Koziorożca, najważniejszy jest styl – unikalnie własny, dopracowany w każdym szczególe i konsekwentnie promowany. Im coś starsze, tym będzie lepsze, dlatego czasy młodocianych idoli także powoli będą się kończyć. Wraca styl glam, a teledyski znów mają opowiadać jakąś historię, a nie pokazywać skaczący balet.

Lady Gaga podczas występu w restauracji we wczesnym etapie swojej kariery, 30.10.2008 Atlanta, USA
zdjęcie z zasobów Wikimedia Commons

Bo w niej jest seks

Lady Gaga, czyli Stefani Germanotta, doskonale to wie, bo ma intuicję godną prawdziwego stratega sławy: w jej horoskopie Słońce znajduje się w kwadraturze do Neptuna i Marsa, a Księżyc w koniunkcji z Plutonem. To intuicja, niecierpliwość, odwaga w podążaniu własną drogą, ale też robienie przedstawiania z własnej seksualności. Przyznaje też, że jest biseksualna i chętnie opowiada dziennikarzom niestworzone historie na temat swojego prywatnego życia. Czy są one prawdą, czy tylko wytworem fantazji, tego nie sposób się dowiedzieć, gdy ktoś ma Marsa w koniunkcji z Neptunem i Wenus z ognistym Baranie.

PRZECZYTAJ CAŁY ARTYKUŁ NA ASTROPORTALU

Wykład Ryszarda Borowieckiego o Wodniku – Polskie Stowarzyszenie Astrologiczne

W środę odbył się wykład Ryszarda Borowieckiego o znaku Wodnika w ramach spotkań otwartych Polskiego Stowarzyszenia Astrologicznego. Wykłady odbywają się teraz w nowym miejscu – Klubokawiarni Grawitacja ul. Browarna 6, Warszawa – Powiśle. Środowy wykład zebrał tłum słuchaczy i wzbudził wiele gorących dyskusji. Dziękujemy jeszcze raz Ryszardowi za wykład, a Klubokawiarni Grawitacja za udostępnienie sali i przemiłą obsługę.

17.02.2010 wykład Polskiego Stowarzyszenia Astrologicznego „Znak i faza Wodnika”

Zapraszamy na wykład organizowany przez Polskie Stowarzyszenie Astrologiczne na temat znaku Wodnika. Wykład prowadzi Ryszard Borowiecki. Zapraszamy wszystkich, którzy interesują się astrologią. Wykład jest otwarty i bezpłatny dla wszystkich chętnych :)

Data: 17 lutego 2010, godz. 18:00 – 21:00
Miejsce: Klubokawiarnia Grawitacja, ul. Browarna 6 Warszawa – Powiśle

Więcej informacji na www.polskaastrologia.pl