Miesięczne archiwum: wrzesień 2010

30.09.2010 Warszawska Szkoła Astrologii: Samotność w horoskopie – Miłka Krogulska

Zapraszamy na kolejne warsztaty w Warszawskiej Szkole Astrologii

Warsztaty: Samotnosc w horoskopie - Milka KrogulskaWarsztat prowadzi: Miłosława Krogulska
Miejsce: ul. Pruszkowska 29 m. 259, 02-119 Warszawa,
Informacje, zapisy i rezerwacje: tel. +48 600-218-488, +48 600-218-588, e-mail: albireo@albireo.pl

Opis warsztatów: Jakie elementy w horoskopie wskazują na to, czy będziemy iść przez życie samotnie czy w parze? Czy Saturn jest planetą samotności? Które domy wskazują na chęć odizolowania się od świata? Przyjrzymy się wielu ciekawym przykładom.

23.09.2010 Warsztaty: Twoja kariera – Warszawska Szkoła Astrologii

Zapraszamy na zajęcia w Warszawskiej Szkole Astrologii:

23.09.2010, czwartek, Warszawa godz. 18.00-21.00
Temat: Twoja kariera czyli relacje między domem VI i X w horoskopie – Izabela Podlaska
prowadzi: Izabela Podlaska
miejsce: Pruszkowska 29 m. 259, Warszawa Ochota
info i zapisy: telefonicznie u Izy Podlaskiej 600218488 lub e-mail ipodlaska (at) albireo.pl lub Miłki Krogulskiej 600218588
cena: 40 zł

Opis zajęć: W horoskopie urodzeniowym relacje między VI i X domem określają typ kariery i sposób, w jaki pracujemy. Na zajęciach będziemy omawiać, jak odczytać kierunek kariery z horoskopu. Przyjrzymy się wielu ciekawym przykładom.

Polskie Stowarzyszenie Astrologiczne: Astrologia i kabała 22.09.2010 W-wa

Polskie Stowarzyszenie Astrologiczne zaprasza na wykład Romana Fierfasa o powiązaniach między astrologią i kabałą.

Wstęp wolny, spotkanie otwarte dla wszystkich.
miejsce: Wilson Hostel, ul. Felińskiego 37, Warszawa Żoliborz
godz. 18.00-20.30

informacje u organizatorek: Izabela Podlaska 600218488, Mii Krogulska 600218588
http://www.polskaastrologia.pl/

9.09.2010 Warszawska Szkoła Astrologii: Przestrzeń lokalna w praktyce – Miłosława Krogulska

Zapraszamy na zajęcia w czwartek:

9.09.2010, czwartek, Warszawa godz. 18.00-21.00
prowadzi: Miłosława Krogulska
miejsce: Pruszkowska 29 m. 259, Warszawa Ochota
info i zapisy: telefonicznie u Izy Podlaskiej 0-600-218-488,lub e-mail ipodlaska (at) albireo.pl lub Miłki Krogulskiej 0-600-218-588
cena: 40 zł

Opis zajęć: Przestrzeń lokalna to rzutowanie horoskopu urodzeniowego na mapę miasta, dzielnicy, domu czy mieszkania. Odczytując, gdzie mamy linie sprzyjające, a w jakim kierunku biegną linie niesprzyjające, możemy uniknąć błędnych przeprowadzek, a nawet uciążliwości w ustawieniu mebli czy przeznaczeniu pokoi w mieszkaniu. Prosimy o wcześniejsze zapisy na zajęcia – każdy uczestnik dostanie wydrukowany na folii zestaw swoich map przestrzeni lokalnej do pracy na zajęciach i do własnej praktyki.

I Festiwal Tarota 16.10.2010 Warszawa

Serdecznie zapraszamy na wyjątkowe spotkanie miłośników tarota. Weź udział w Festiwalu Tarota, który organizuje kwartalnik „Tarocista”. W programie będą wykłady dla początkujących i zaawansowanych, zajęcia praktyczne, konkursy z cennymi nagrodami, kiermasz książek i kart. Kup miejsce na Festiwalu już dziś!

Program: Otwarcie festiwalu nastąpi o godz. 8:30, a zakończy się o godz. 20:30. Między wykładami i warsztatami będą przerwy na kawę i herbatę oraz duża przerwa obiadowa. Obiad będzie można kupić na miejscu w restauracji (zestawy od 20 do 30 zł). Szczegółowy plan warsztatów i wykładów podamy na początku października.

WARSZTATY:


3 Kielichów

Krzyż celtycki i jego warianty – Miłosława Krogulska
Za każdym razem, kiedy decydujemy się rozłożyć karty, mamy dylemat: który rozkład wybrać? Czy wyciągnąć jedną kartę, czy trzy? Które rozkłady działają, a które nie? Miłosława Krogulska przedstawi jeden z najstarszych i najlepiej sprawdzonych rozkładów: Krzyż celtycki i pokaże, jak go używać i modyfikować do swoich potrzeb.

Matki, żony, kochanki czyli kobiece postaci w tarocie – Izabela Podlaska
Pierwiastek żeński jest podstawą wiedzy magicznej – bez intuicji nie da się przecież wróżyć. Kobiece postaci zaludniają karty tarota, ale nie zawsze wiemy, z którymi z nich się utożsamiać lub jak rozpoznawać ich cechy charakterystyczne i przesłanie. Izabela Podlaska pokaże w praktyce, co nam mówią królowe, jaką mądrość przekazuje nam Kapłanka, Cesarzowa i inne kobiece karty.

Każdy warsztat trwać będzie 2 godziny.

WYKŁADY:


Tarot – narzędzie magiczne czy psychologiczne? – Miłosława Krogulska

Istnieje wiele przesądów na temat kart tarota. Niektórzy uważają, że stawianie kart to niebezpieczna zabawa, inni, że rozkład kart zawsze mówi prawdę. Miłosława Krogulska spróbuje znaleźć odpowiedzi na pytania, czy karty to magiczne narzędzie, którego działania nigdy nie poznamy? Czy  może służy nam do poznania samych siebie?

Archetypy w tarocie – Piotr Gibaszewski
Tarot jest uniwersalnym językiem, którym ludzie zajmujący się duchowością posługują się od wieków. Piotr Gibaszewski przedstawi, jak skutecznie i efektywnie rozpoznawać postaci, tworzyć psychologiczne portrety, analizować problemy i szukać rozwiązań w pracy z klientem.

Koło Fortuny i Śmierć – karty wielkiej przemiany – Sylwester Bandura
Arkana Wielkie niosą w sobie zapowiedź wszystkich ważnych momentów życia, jakie czekają każdego z nas. Dwie z nich wzbudzają wiele emocji, ale i kontrowersji: Koło Fortuny i Śmierć. Jak je interpretować i jaki typ przemiany pokazują, opowie Sylwester Bandura.

Jak nauczyć się tarota i zostać tarocistą – Izabela Podlaska
Co zrobić, aby nauczyć się wróżyć z kart tarota? Czy da się radę samemu, czy lepiej iść na kurs? Jaką talię wybrać do nauki? Izabela Podlaska przedstawi najlepsze sposoby na szybką naukę wróżenia. Opowie też, jak uniknąć błędów i pułapek na początku przygody z tarotem.

Miejsce: Centrum Konferencyjne KOARA EXPO ul. Poligonowa 30, 04-051 Warszawa (dojście od ul. Ostrobramskiej, fragment Poligonowej odchodzący od przystanku autobusowego).

Koszt uczestnictwa 120 zł
cena promocyjna 100 zł do 9.10.2010 (decyduje data wpłaty, nie rezerwacji miejsca).
UWAGA! Ilość miejsc ograniczona, decyduje pierwszeństwo zgłoszeń i wpłat.

Wpłaty prosimy kierować na konto:

Nazwa konta: Albireo s.c. ul. Pruszkowska 29/259, Warszawa 02-119
Bank: Multibank BRE Bank SA
Nr konta do przelewów krajowych: 39114020170000410205477296
Nr konta do przelewów zagranicznych.: PL39114020170000410205477296
W opisie przelewu dopisz: FESTIWAL TAROTA

Szczegółowe informacje na temat Festiwalu Tarota uzyskasz uzyskasz od organizatorek: Izabeli Podlaskiej i Miłosławy Krogulskiej pod numerami telefonów: +48 600 218 488 , +48 600 218 588 lub mailowo: redakcja@tarocista.com

Partnerzy medialni: kwartalnik „Tarocista”, portal Czary.pl

Polski Mars i Wojsko Polskie – Jarosław Gronert

Jarosław GronertOdwieczna zasada głosi: „Skoro nie chcesz utrzymywać własnej armii, to będziesz utrzymywał cudzą”.

Niezwykle mobilizujące, ale wyjątkowo ciężkie i destruktywne aspekty tranzytujących planet pokoleniowych tworzą się do Marsa natalnego i progresywnego w kosmogramie Chrztu Polski z 966 roku. Nastąpi to w latach 2010 – 2014.  Mars natalny znajduje się w znaku Raka w dwadasamsie Wagi, a Mars progresywny wstąpi niebawem do znaku Ryb i pozostanie tam przez 38 lat.

Stanie się tak bez względu na to czy przyjmiemy termin 15 kwietnia, czy 16 kwietnia 966 roku, w chwili górowania Słońca, jako datę Chrztu Polski. Albowiem różnice w położeniu Marsa w ciągu doby sięgają wartości poniżej jednego stopnia zodiakalnych pozycji.

Polskie rycerstwo

Polskie Rycerstwo 1228 – 1333, Jan Matejko, źródło:

Energia Marsa

Od zodiakalnego i domifikacyjnego położenia Marsa oraz jego aspektów zależy rodzaj i zakres ludzkiej aktywności. Energia Marsa opisuje zasoby dynamicznie wyrażanych sił witalnych, pokłady asertywności, waleczności, agresji i gotowości do odparcia ataku. Mitologiczny Ares pozwala na szybką i sprawną mobilizację w sytuacjach wymagających gwałtownych, a bezkompromisowych poczynań, umożliwiających przetrwanie w sytuacji zagrożenia unicestwieniem. „Czerwona planeta” w kosmogramie z 966 roku, świadczy także o kondycji polskiego sportu i możliwych na tym polu sukcesach – zwłaszcza tych medalowych.

Wiemy, że stan sił zbrojnych, ich patriotyzm, duch bojowy, arsenał, mobilność,  wyszkolenie, liczebność, nowoczesność, zwartość szeregów, sprawność dowodzenia i wykonywania rozkazów uzależnione są od jakości rządów, budżetu wojskowego i spoistości społeczeństwa. Zaś z astrologicznego punktu widzenia warunkowane jest to zodiakalnym i domifikacyjnym położeniem Marsa oraz jego powiązaniami tworzonymi z pozostałymi elementami kosmogramu.

W kosmogramie Chrztu Polski z 966 roku położenie Marsa w Raku, w dwadasamsie Wagi, zdecydowanie wskazuje na jego ochronno-obronny charakter, a nie na ekspansywno-agresywny. Tym bardziej, że jedenastodomowym Marsem w Raku włada (przy dacie 15 kwietnia 966 roku) Księżyc, umiejscowiony w sektorze szóstym, już na przedpolu Wodnika, w dwadasamsie Strzelca znaku Koziorożca – (lub także w sektorze szóstym, ale już w dwadasamsie Bliźniąt znaku Wodnika dla daty 16 kwietnia 966 r.). Ponadto dwadasamsową pozycją Boga Wojny rządzi Wenus znajdująca się w znaku Byka. Rak, Wodnik i Byk (gdzie ulokowane jest polskie Słońce będące władcą Ascendentu), słyną ze swojej niechęci do rozwiązań siłowych i stosowania przemocy – a nie z militarnej agresywności.

Mars w Raku – obrona terytorium

Położenie Marsa w Raku szczególnie wyraźnie podkreśla fakt, że polska armia powołana jest przede wszystkim do obrony terytorium własnego kraju. Zodiakalne umiejscowienie Boga Wojny, wskazuje również na głęboki patriotyzm polskiego żołnierza, pozwalający podejmować bój nawet z przeważającymi siłami wroga. Natomiast Księżyc – władca jedenastodomowego Marsa, znajdujący się w sferze oddziaływań Wodnika, któremu tak bliskie są przecież zadania sektora jedenastego, motywuje do walk „o wolność waszą i naszą”. Co jednak powodowało zbyt częste wojny w cudzym, a nie we własnym interesie.

Zrozumiałe jest, że Mars w Raku o wiele bardziej nadaje się do zastosowania w celach obronnych niż imperialnych. Natomiast jego kwadratura do ulokowanej w sektorze trzecim koniunkcji Urana z Neptunem, wywierających poprzez system władań wpływ na sektor siódmy, wielokrotnie stawiała polskie wojska  na drodze przeważających sił sąsiednich imperiów i mocarstw. Często było to wynikiem niedotrzymania umów ze strony koalicjantów, a nawet korupcji i zdrady we własnych szeregach.
Zwracam uwagę, że relacja Marsa i Księżyca, będącego jego władcą, jest  przy dacie 15 kwietnia 966 roku domifikacyjnie kwinkunksowa (a przy dacie 16 kwietnia 966, także i zodiakalnie kwinkunksowa). W obydwu przypadkach oznacza to dokuczliwą niezgodność między prywatnością i lokalnością Raka, a szeroko horyzontalnym uniwersalizmem wynikającym z położenia Księżyca w dwadasamsie Strzelca w znaku Koziorożca, (lub w dwadasamsie Bliźniąt w znaku Wodnika), spór między tradycjonalizmem i niechęcią do postępu a nowatorstwem, konflikt między podległością a samowolą. To wewnętrzna sprzeczność między zainteresowaniem całym światem a skupieniem się wyłącznie na własnej zagrodzie. Powtórzony jest tu dylemat polskiego Słońca, władcy Ascendentu w Lwie, w zainteresowanym głównie „prywatą” Byku, ale w „światowym” sektorze 9 – władanym przez Marsa w Raku, w sektorze 11.

Księżyc buduje bezpieczeństwo

Księżyc na przełomie Koziorożca i Wodnika (lub już w Wodniku), buduje bezpieczeństwo na prawie do odmienności i różnorodności. Mars w Raku wielbi to co znane, a toleruje jedynie to, co podobne jest do już znanego. Dlatego chłonący uraniczne wpływy Księżyc podejmuje mniej lub bardziej udane starania o zwiększenie zakresu tolerancji wobec nieznanego i obcych, wobec których nieufny jest władany przez niego Mars w Raku. Dlatego przez wieki Rzeczypospolita musiała rozwiązywać problem: jak zintegrować obywateli różnej narodowości i wyznania do obrony wspólnych granic. Zaś nasycany energiami Wodnika, szóstodomowy Księżyc nie widzi powodu do konfrontacji zbrojnej, dopóki strach przed utratą wolności i niepodległości nie wzbudzi emocjonalnego niepokoju, mobilizującego podległego mu Marsa w Raku do militarnego zaangażowania się. A Mars w Raku to napędzana patriotyzmem zaciekła walka obronna terytorium uważanego za własne oraz późniejszy atak kontrujący. Dlatego walka w bliskim kontakcie (np. na bagnety), stała się znaną obcym armiom polską specjalnością.

PRZECZYTAJ CAŁY ARTYKUŁ NA ASTROPORTAL.PL

2.09.2010 Warszawska Szkoła Astrologii: Horoskopy rodzinne – Izabela Podlaska

Zapraszamy na kolejne zajęcia w Warszawskiej Szkole Astrologii.

2.09.2010, czwartek, Warszawa godz. 18.00-21.00
prowadzi: Izabela Podlaska
miejsce: Pruszkowska 29 m. 259, Warszawa Ochota
info i zapisy: telefonicznie u Izy Podlaskiej 0-600-218-488 lub e-mail ipodlaska (at) albireo.pl lub Miłki Krogulskiej 0-600-218-588
cena: 40 zł

Opis zajęć: Członkowie rodziny mają często podobne do siebie horoskopy. Jak układa się dziedziczenie planetarne i czy można z horoskopu odczytać, kiedy dziecko się urodzi lub czy rodzice są rodzicami biologicznymi, czy nie? Prześledzimy wiele ciekawych przykładów. Zachęcamy uczestników do przyniesienia horoskopów swojej rodziny.