Miesięczne archiwum: marzec 2011

31.03.2011 Warszawska Szkoła Astrologii: Aspekty Słońca z Plutonem – Miłosława Krogulska

31.03.2011, czwartek, godz. 18.00-21.00
Miejsce: Pruszkowska 29 m. 259, 02-119 Warszawa
informacje i zapisy: Izabela Podlaska 0600218488, Mii Krogulska 0600218588, albireo (at) albireo.pl
cena: 40 zł za zajęcia, zajęć nie można nagrywać

Aspekty Słońca z Plutonem – Miłosława Krogulska

Opis warsztatów: Aspekty Słońca z Plutonem w horoskopie urodzeniowym należą do najchętniej omawianych na kursach dla początkujących i forach internetowych. Temat jest szeroki i wdzięczny, bo astrologowie lubią się czasami wzajemnie postraszyć wizją życia na krawędzi. Posiadacze takich aspektów nastawieni są na realizację długofalowych życiowych planów. Mimo pozorów wesołości i towarzyskości, są to osoby raczej skryte, niż otwarte na innych ludzi. Działają instynktownie (Pluton) i starają się swój instynkt kontrolować rozumem (Słońce), co nie zawsze się udaje. Wielkie wewnętrzne napięcie, jakie mają w sobie, udziela się ich otoczeniu. Coś w ich psychice jest jak napięta do granic możliwości struna, która wcześniej czy później pęknie – oczywiście w najmniej spodziewanym dla wszystkich momencie. O jasnych i ciemnych stronach aspektów Słońca z Plutonem.

Horoskop tygodniowy 28.03-3.04.2011

Autorka: Miłosława Krogulska

W tym tygodniu postanowimy oderwać się od obowiązków i trudnych myśli. Od ryzykownych decyzji i ponurego szefa lepiej trzymać się z daleka, bo początek wiosny nie sprzyja ciężkiej pracy. Zapragniemy rozrywki, odpoczynku i zabawy. Jeśli zajmujesz się sztuką, poczujesz przypływ natchnienia. Idealny czas, aby pomyśleć o zdrowiu i wyglądzie, bo ubywający Księżyc sprzyja ćwiczeniom, łagodnym dietom i pozytywnym zmianom. W poniedziałek uważajmy, bo Słońce w relacjach z Plutonem może nas skłonić do podejmowania trudnych, ale koniecznych decyzji. Nie uciekajmy przed odpowiedzialnością. W środę Merkury zacznie się poruszać na niebie ruchem wstecznym, co znaczy, że przez najbliższe kilkanaście dni nasze plany mogą się zmienić. Nie jest to dobry czas na kupowanie sprzętu elektronicznego czy samochodu.

28 marca 2011, poniedziałek
Księżyc w znaku Koziorożca i od godz. 13.01 w znaku Wodnika

Od samego rana poczujemy przypływ sił, ale trudno się będzie skupić na gotowaniu czy domowych obowiązkach. Rodzina może mieć nam za złe, że o czymś zapomnieliśmy, ale nie dajmy sobą manipulować. Dziś mała awantura może się skończyć wielkim buntem i dyskusją do późnego wieczora. Zapragniemy wolności, niezależności i dobrej zabawy. Szybko uporamy się z pracą, a potem warto wybrać się na spacer lub w odwiedziny do znajomych.

29 marca 2011, wtorek
Księżyc w znaku Wodnika

Dzień sprzyja ważnym ustaleniom, a po pracy odpoczynkowi w towarzystwie, czyli spotkaniom z bliskimi znajomymi lub przyjaciółmi. Za domowe obowiązki nadal trudno się będzie zabrać, dlatego nie zaczynaj dzisiaj remontu lub przemeblowania. Aura sprzyja nauce, a także odkrywaniu ciekawych zainteresowań. O godz. 17.41 Księżyc znajdzie się w sekstylu z Jowiszem, to sprzyja randkom i sztuce.

30 marca 2011, środa
Księżyc w znaku Wodnika

Dzisiaj wszyscy będą doradzać, pomagać i komentować wydarzenia z poprzednich dni. Łatwo będzie zdobywać nowe informacje, zawierać znajomości. Udadzą się podróże, zakupy, załatwiamy sprawy w urzędach. Warto się reklamować, pisać listy, odzywać się do znajomych i odnawiać różne kontakty. Późnym wieczorem słuchajmy intuicji, bo Księżyc zbliżający się do koniunkcji z Neptunem może obudzić w nas talenty do jasnowidzenia lub przepowiadania przyszłości.

31 marca 2011, czwartek
Księżyc w znaku Wodnika i od godz. 0.39 w znaku Ryb

Dzisiaj zwolnimy tempa i zastanowimy się nad kierunkiem, w jakim zmierzają nasze sprawy. O godz. 10.30 Księżyc znajdzie się w koniunkcji z Jowiszem. Wtedy proś innych o pośrednictwo i pomoc, a będziesz zadowolony. Przez resztę dnia zamiast się spieszyć i denerwować błahostkami, poszukaj inspiracji, mądrości i cierpliwości. Wieczór sprzyja medytacji, afirmacjom, nabieraniu dystansu do przelotnych kłopotów. Sny mogą być prorocze.

1 kwietnia 2011, piątek
Księżyc w znaku Ryb

Dzień będzie senny i spokojny, ale uważaj! Księżyc w znaku Ryb sprawi,  że na primaaprilisowe żarty bardzo łatwo się będzie nabrać. Zamiast rozpoczynać nowe zawodowe sprawy, będziemy czekać na weekendowe atrakcje. Dziś słuchaj intuicji i zasięgaj porady u osób z autorytetem. Udadzą się randki, staniemy się wrażliwi i romantyczni.

2 kwietnia 2011, sobota
Księżyc w znaku Ryb i od godz. 13.17 w znaku Barana

Dziś staniemy się ciekawscy i bardzo ruchliwi. O godz. 13.44 Księżyc znajdzie się w koniunkcji z Marsem, co doda nam sił na cały dzień. Rano zabierz się za ważne domowe sprawy. Zakładaj pocztę w internecie, pisz listy i telefonuj do swoich znajomych. Po południu staniemy się bardziej skryci i ostrożni. Warto zrobić rachunki, zaplanować wydatki na kwiecień, zrobić listę naszych dłużników.

3 kwietnia 2011, niedziela
Księżyc w nowiu znaku Barana

Od rana poczujemy chęć do rywalizacji z innymi, bo o godz. 8.52 Księżyc znajdzie się w nowiu w znaku Barana. Dziś można podjąć decyzje, które wymagają mnóstwa siły i zdecydowania. Jeśli sprzątasz, wyrzucaj stare meble, zmieniaj wystrój. Warto uprawiać sport, dbać o zdrowie i urodę. W miłości ostrożnie, coś można dziś powiedzieć za szybko.

Horoskop tygodniowy dla 12 znaków zodiaku:

Wraz z nastaniem astronomicznej wiosny wszystkie znaki ogniste: Barany, Lwy i Strzelce będą w wyśmienitych humorach. Szczególnie Barany będą miały wiele ważnych spraw do załatwienia w tym tygodniu, nie dadzą się wyprzedzić konkurencji i zaczną wprowadzać w życie poważne plany. Lwy będą romansować na całego, a Strzelce wyruszą w daleką podróż, choćby nawet palcem po mapie.

Znaki ziemskie: Byki, Panny i Koziorożce będą w tym tygodniu zajęte porządkami wiosennymi i sprawami zawodowymi. Byki zaczną porządkować balkon lub ogródek i zasadzać pierwsze rośliny. Panny rozpoczną wiosenną dietę i oczyszczanie, a Koziorożce będą bardzo ambitne zdobędą nowe stanowisko lub rozpoczną poważny projekt, który przyniesie im w dłuższej perspektywie prestiż i uznanie.

Znaki powietrzne, czyli Bliźnięta, Wagi i Wodniki, cieszyć się będą nową porą roku i z chęcią nawiążą nowe znajomości. Te znaki najłagodniej zniosą w tym tygodniu wpływy trudnych planet: Saturna i Jowisza. Bliźnięta poznają nowych sąsiadów, Wagi zrobią dobry uczynek i pomogą komuś, kto jest w trudnej sytuacji. Wodniki natomiast będą jak zwykle zbuntowane i trudno im będzie się podporządkować. Uważajcie Wodniki – uczniowie i studenci. W tym tygodniu lepiej robić to, co do was należy, bo konsekwencje nieobecności w szkole czy braku nauki będą bolesne!

Znaki wodne: Raki, Skorpiony i Ryby, będą układać finansowe plany. Mają szansę na poprawę swojej sytuacji finansowej lub na dobre inwestycje. Raki ubiją korzystny interes, Ryby za sprawą Wenus mogą więcej wydać niż zarobią, a Skorpiony znów znajdą się w odpowiednim miejscu i odpowiednim czasie, aby zrealizować swoje marzenia – no, chociaż jedno.

Miłego tygodnia!

Zapraszamy na II Festiwal Tarota 26.03.2011 W-wa

Miejsce: Centrum Konferencyjne KOARA EXPO ul. Poligonowa 30, 04-051 Warszawa (dojście od ul. Ostrobramskiej, fragment Poligonowej odchodzący od przystanku autobusowego).

Czas: Otwarcie festiwalu nastąpi o godz. 8:30, a zakończy się o godz. 20:30. Między wykładami i warsztatami będą przerwy na kawę i herbatę oraz duża przerwa obiadowa. Obiad będzie można kupić na miejscu w restauracji (zestawy od 20 do 30 zł).

Koszt uczestnictwa: 120 zł
Można będzie zapłacić za uczestnictwo w Festiwalu w dniu imprezy, na miejscu w recepecji.

Wpłaty można też kierować na konto:
Nazwa konta: Albireo s.c. ul. Pruszkowska 29/259, Warszawa 02-119
Bank: Multibank BRE Bank SA
Nr konta do przelewów krajowych: 39114020170000410205477296
Nr konta do przelewów zagranicznych.: PL39114020170000410205477296
W opisie przelewu dopisz: FESTIWAL TAROTA
PROGRAM II FESTIWALU TAROTA

8:30 – 9:00 rejestracja w recepcji, wydanie identyfikatorów

9:00 – 11:00 warsztat: Co radzi Ci tarot? – Miłosława Krogulska
Czy tarot jest wskazówką, radą czy wizją? Jak go traktować i czy się go bać? Jak radzić sobie z trudnymi pytaniami i nie bać się mówić tego, co widzimy w kartach? Warsztat będzie poświęcony trudnej sztuce interpretacji kart i rozkładów.

11:00 – 11:30 przerwa

11:30 – 13:30 warsztat: Dworska etykieta – Izabela Podlaska
Karty dworskie, mimo że przedstawiają konkretne ludzkie postaci nawet w tarotach z tradycji marsylskiej, nie są łatwe w interpretacji. Podczas warsztatu zajmiemy się odczytywaniem różnych poziomów znaczeń, jakie niosą ze sobą giermkowie, rycerze, królowe i króle.

13:30 – 14:30 przerwa obiadowa

14:30 – 16:30 wykład: Klucz do pracy z klientem – Piotr Gibaszewski
Sesja z klientem wymaga specjalnych umiejętności i wiele wysiłku nawet od najbardziej doświadczonych tarocistów. O tym, jak przeprowadzać sesję tarota, jak radzić sobie z pułapkami pracy z klientem i jakie są sekrety udanej sesji tarota opowie i pokaże na przykładach Piotr Gibaszewski

16:30 – 16:50 przerwa

16:50 – 17:50 wykład: Oszukać przeznaczenie – Izabela Podlaska
Kiedy rozkładamy karty, traktujemy je jak nieraz jak wyrok. Niektórzy manipulują wróżbą, inni na lata odkładają karty, bo obawiają się, że zobaczą w nich swoje przeznaczenie. Jak uniknąć pułapek samooszukiwania się – to trudne zadanie zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych tarocistów.

17:50 – 19:20 pokaz autorskiej talii tarota Agnieszki Dawidowicz

19:30 – 20:30 wykład: Głupiec – początek czy koniec – Miłosława Krogulska
Miejsce karty Głupiec w tarocie jest niejasne. Raz jest na początku, raz na końcu i nie wiadomo, do jakiego świata należy. Jest to postać niejednoznaczna, której warto się przyjrzeć i dobrze ją poznać, zanim zaczniemy z nią fascynującą wędrówkę po arkanach tarota.

20:30 zakończenie Festiwalu

Dodatkowe atrakcje: kiermasz książek i kart tarota, konkurs i loteria z nagrodami.

Szczegółowe informacje na temat Festiwalu Tarota uzyskasz od organizatorek: Izabeli Podlaskiej i Miłosławy Krogulskiej pod numerami telefonów: +48 600 218 488, +48 600 218 588 lub mailowo: redakcja (at) tarocista.com
lub na stronie www.tarocista.com

Partnerzy medialni: kwartalnik „Tarocista”, portal Czary.pl, tygodnik „Gwiazdy mówią”, portal Ezoter.pl.

Serdecznie zapraszamy!

24.03.2011 Warszawska Szkoła Astrologii: W poszukiwaniu miłości – relokacja a szukanie partnera – Izabela Podlaska

24.03.2011, czwartek, godz. 18.00-21.00
Miejsce: Pruszkowska 29 m. 259, 02-119 Warszawa
informacje i zapisy: Izabela Podlaska 0600218488, Mii Krogulska 0600218588, albireo (at) albireo.pl
cena: 40 zł za zajęcia, zajęć nie można nagrywać

Temat:
W poszukiwaniu miłości – relokacja a szukanie partnera

Prowadzi: Izabela Podlaska

Opis warsztatów: Według astrologii trzeba nieraz czekać na odpowiedni moment, aby znaleźć partnera lub romantycznie się zakochać. Jednak astrokartografia daje nadzieję tym, którzy nie mogą lub nie potrafią czekać. Technika relokacji i mapy astrokartograficzne mogą posłużyć nam do sprawdzenia, w jakim miejscu na świecie spotkamy miłość i gdzie najlepiej będzie nam się powodzić w związkach. Będziemy pracować na horoskopach uczestników zajęć.

Horoskop tygodniowy 21-27.03.2011

Autorka: Miłosława Krogulska

Wreszcie wiosna, pozytywna aura i nowe siły. W nocy z niedzieli na poniedziałek Słońce wkroczy do znaku Barana i zacznie się kalendarzowa wiosna. W tym tygodniu będziemy pogodni, energiczni i weseli. Księżyca ubywa, a więc nabierzemy chęci na zabawę i spotkania ze znajomymi. Postaraj się znaleźć czas dla zdrowia i urody. Uprawiaj sport, bo tydzień bardzo sprzyja odchudzaniu i poprawie kondycji. Dieta, jaką teraz rozpoczniesz, przyniesie ci szybkie i trwałe efekty. W poniedziałek na niebie spotkają się Słońce i Uran, co oznacza niespodzianki i nagłe, nieoczekiwane zmiany. Od wtorku do piątku załatwiajmy ważne sprawy. W weekend za sprawą Księżyca w znaku Koziorożca zapragniemy odpocząć w domu, niechętnie wybierzemy się na huczne imprezy.

21 marca 2011, poniedziałek
Księżyc w znaku Wagi i od godz. 20.18 w znaku Skorpiona

Od samego rana staniemy się towarzyscy i rozmowni. Łatwo będzie się rozproszyć, będziemy często zmieniać zdanie i pytać innych o opinię. Unikaj dzisiaj ryzykownych decyzji, bo coś przegapisz lub o czymś zapomnisz. Trudno się będzie skupić na jednej sprawie. Dobry dzień, aby zacząć dietę, rzucić palenie, zmienić życie na zdrowsze i lepsze.

22 marca 2011, wtorek
Księżyc w znaku Skorpiona

Unikaj dzisiaj niemiłych osób i plotek, bo emocjonalne urazy mogą dzisiaj wyjść na jaw. W relacjach z ludźmi bądźmy ostrożni i nie krytykujmy innych. Słuchaj intuicji, zwracaj uwagę na sny i przeczucia, bo mogą być prorocze. Unikaj wielkich porządków i dalekich podróży, bo trudno się będzie skoncentrować.

23 marca 2011, środa
Księżyc w znaku Skorpiona i od godz. 21.46 w znaku Strzelca

Dziś postanowimy trzymać się z daleka od męczących spraw. Chętnie za to zajmiemy się domem i coś dobrego ugotujemy,  dlatego kontroluj dzisiaj dietę. Słodycze, pizze i ciężkie sosy będą nas kusić na każdym kroku. Po południu odwiedź bank, zrób rachunki, uporządkuj torebkę i portfel.

24 marca 2011, czwartek
Księżyc w znaku Strzelca

Zabierzmy się dzisiaj za ambitne zadania lub za uprawianie sportu, bo od rana będziemy pełni energii i chęci do rywalizacji z innymi. Dziś warto zabrać się za prace, które wymagają mnóstwo siły i zdecydowania. Jeśli sprzątasz, wyrzucaj stare meble, zmieniaj wystrój. W miłości ostrożnie, nie bagatelizuj problemów partnera.

25 marca 2011, piątek
Księżyc w znaku Strzelca

Dziś staniemy się ciekawscy i bardzo ruchliwi. Trudno jednak będzie skupić się na pracy. Zakładaj pocztę w internecie, pisz listy i telefonuj do swoich znajomych. Uważajmy dzisiaj na słowa, bo plotkarze i aferzyści mają dzisiaj swoje pięć minut. O godz. 16.09 Księżyc znajdzie się w kwadraturze z Marsem, uważaj na drodze i postaraj się nie spieszyć. Po południu warto wybierać się na zakupy lub do kina, a samotnym łatwiej będzie zawrzeć nowe znajomości.

26 marca 2011, sobota
Księżyc w kwadrze w znaku Strzelca i od godz. 2.58 w znaku Koziorożca

Ważne sprawy załatwiaj jak najwcześniej rano. Księżyc w znaku Koziorożca sprzyja  wiosennym porządkom i drobnym domowym naprawom. Popołudnie sprzyja odpoczynkowi, kameralnym spotkaniom z przyjaciółmi i znajomymi. Gorzej udadzą się zakupy, podróże. Trudniej będzie flirtować i zawierać nowe znajomości.

27 marca 2011, niedziela
Księżyc w znaku Koziorożca

Dzień nie sprzyja rodzinnym dyskusjom, randkom i rozmowom o uczuciach. Różne konflikty mogą dziś nagle wyjść na jaw, a wszyscy będą czuli na swoim punkcie i niezwykle obrażalscy. Lepiej odpocznij i dla własnego dobra zajmij się medytacją, jogą, sztuką. Dzień sprzyja za to zabiegom kosmetycznym, dbaniu o zdrowie i urodę.

Horoskop tygodniowy dla 12 znaków zodiaku:

Znaki ogniste
Barany, Lwy i Strzelce będą w dobrych humorach, ale w pierwszej połowie
tygodnia ich plany mogą się trochę zmienić. Samo popisywanie się i
obiecywanie innym, że już za chwilę coś zrobicie, może nie wystarczyć.
Ułóżcie dobry plan aby o niczym nie zapomnieć. Od środy przypływ
optymizmu i radości, czeka was miła wiadomość lub pozytywna niespodzianka.

Znaki ziemskie
Byki, Panny i Koziorożce w pierwszej połowie tygodnia będą uczyć się,
pracować i cierpliwie znosić cudze zachcianki. Od czwartku podniosą
dumnie głowy i zabiorą się za własne sprawy i przyjemności. Sprzyja wam
powodzenie w miłości, a dzięki urokowi osobistemu coś się uda pozytywnie
załatwić.

Znaki powietrzne
Bliźnięta, Wagi i Wodniki poczują się trochę zagubione w morzu spraw i
obowiązków, ale intuicja pomoże im ominąć rafy. Trzymajcie się z daleka
od ludzi, których nie lubicie i plotek, które mogłyby was zdenerwować.
Wyjście do kina lub teatru bardzo poprawi wam humor i oderwie od
codziennych stresów.

Znaki wodne
Raki, Skorpiony i Ryby znajdą się w nowej sytuacji towarzyskiej, ktoś
coś zmieni lub postanowi i będzie trzeba się do tego odnieść. Dopiero pod koniec tygodnia wyjaśnią się cudze motywy i tajemnice. Weekend sprzyja wyjazdom, zakupom i towarzyskim spotkaniom.

17.03 Kamień św. Patryka spełni trzy marzenia

Autorka: Miłosława Krogulska

Dokładnie 17 marca obracaj w palcach zielony kamień na szczęście.

Co zrobić, aby w Dniu Świętego Patryka pozytywnie się zaczarować? Rano weź ze sobą do pracy lub szkoły zielony kamyk – może to być malachit, agat, amazonit lub inny o zielonym zabarwieniu. W wolnych chwilach obracaj go w ręku i myśl o trzech najważniejszych marzeniach, jakie chciałbyś spełnić tej wiosny. Kamień aktywowany w Dzień Świętego Patryka przyniesie ci szczęście w grach losowych i podczas rozmów o podwyżkę.
Wieczorem zapisz marzenia zielonym długopisem, w każdym rogu karteczki narysuj kilka trójlistnych i czterolistnych koniczynek, złóż ją trzy razy i schowaj. A potem wznieś toast szklaneczką whisky lub piwa, aby irlandzkiej tradycji stało się zadość. W Irlandii tego dnia piwo zabarwia się na zielono. Jeśli tego dnia bawisz się w pubie, to warto wiedzieć, że święty Patryk jest postrachem nieuczciwych barmanów. Gdy nie nalewają pełnej szklanki trunku, zsyła na lokal potwory!

Święty Patryk chrystianizował Irlandię, leczył chorych i przegonił z Zielonej Wyspy straszliwą plagę węży. Jest patronem kilkunastu zawodów, a także upadłych na duchu oraz zwierząt domowych. Dlatego jego święto zawsze jest wesołe, wiosenne, pełne pozytywnej energii. Oficjalnym kolorem tego dnia jest zielony, barwa Irlandii, przyrody i wiosny, a symbolem jest zielona koniczyna.