Miesięczne archiwum: czerwiec 2011

Pluton oddaje dziś skarby

Dzisiaj rano na niebie Słońce znalazło się w opozycji do Plutona, co według doświadczeń astrologów wróży nerwowy dzień.
Pluton w znaku Koziorożca symbolizuje zasady, reguły i to, co trzeba zrobić. Słońce w znaku Raka symbolizuje naszą chęć ucieczki od jakichkolwiek zawodowych i służbowych zobowiązań. Dlatego mamy dzisiaj pełne prawo westchnąć, że „gdyby tylko tak nam się chciało, jak nam się nie chce” ;)

Pomimo marazmu i pozorów spokoju, konflikty czają się dzisiaj za każdym rogiem i mogą nagle wybuchnąć z powodu byle drobiazgu. Dlatego unikajmy komentowania cudzych wad, trzymajmy się z daleka od nieuprzejmych ludzi i podstępnych współpracowników – chyba, że chcemy nowej wojny! Nie radzę też zakładać konta w banku, kupować sprzętu agd czy podpisywać ważnych umów w pracy, bo będą wielkim wyzwaniem dla naszej cierpliwości.

Co warto zrobić? Porządki, bo w szufladach czy garderobie możemy znaleźć różne zgubione rzeczy i inne zapomniane skarby, których władcą jest właśnie Pluton. Dzisiaj Pluton może nam oddać coś, co kiedyś nam zabrał. Zastanówmy się, czego szukamy na różnych poziomach naszego życia, bo uda się wpaść na dobry trop. Powodzenia!

Magiczne rytuały. Na czy to polega?

Autorka: Miłosława Krogulska

Czy rytuały są skuteczne i czy warto je kupować? – zapytała się mnie pewna sympatyczna internautka. Odpowiedź nie jest prosta, bo rytuał rytuałowi nie jest równy. Wśród wielu ofert przeważają niestety produkty magiopodobne.
Rytuał to czynność magiczna, której celem jest doprowadzenie do zaistnienia określonej sytuacji. Niektórzy rytuały błędnie nazywają rytami, ale to nie jest to samo. Zwykle rytuały opierają się na tzw. podobieństwach. Na przykład zakładam, że kolor czerwony i ogień są symbolami miłości, a więc aby rozniecić żądzę w przystojnym koledze z redakcji, palimy czerwone świece o zachodzie Słońca. Dlaczego akurat wtedy? Bo zachód Słońca to pora związana z czarami miłosnymi. Dobrze też mieć jakieś zaklęcie, nawet przez siebie wymyślone, bo jego wypowiedzenie ma nakierować naszą wolę na upragniony cel i tak „zakląć” rzeczywistość, aby kolega zaprosił nas na randkę.
Oczywiście ten opis jest bardzo pobieżny i uproszczony, bo niektóre rytuały trzeba powtarzać kilkakrotnie, a nawet użyć dość drogich składników. Sto złotych świec może kosztować kilkadziesiąt złotych, podobnie jak drogie kadzidła i czy olejki.
Każdy, kto choć raz zabrał się za jakikolwiek magiczny rytuał wie, że nie jest to wcale takie łatwe. Trzeba mieć dużo pewności siebie i silnej woli, że tego akurat chcemy. Trzeba zaczekać na określoną porę, zgromadzić potrzebne składniki, a potem zadbać aby nikt nam nie przeszkodził. Mina sąsiada, który wpadł w nasze magiczne progi akurat gdy ustawiamy kielichy, kwiaty i biegamy wokół z kadzidelnicą, może być z gatunku tych bezcennych.
Dlatego niektórzy wolą magiczny rytuał kupić, tak jak kupuje się każdy inny towar w sklepie i uważają sprawę za załatwioną. Tak, można to zrobić w internecie. Na przykład pewna czarownica oferuje magiczny rytuał za 800 zł, ale oczywiście są też tańsze wersje płatne sms-em. Teoretycznie wygląda to tak, że czarownica lub czarownik zrobi to wszystko za nas, ale oczywiście w naszej intencji. Gwarancji brak, a jak wiadomo każdy pracownik nie pilnowany prędzej czy później wykazuje skłonność do lenistwa. Na forach panie prześcigają się w opisach, komu się sprawdziło, a komu nie.

(Gdy kielich miłości próżny, to i wróżbita Maciej zeń nie poleje).

 

Czy to ma sens? Śmiem wątpić. Aby rytuał zadziałał, rzucający czas musi dysponować dużą energią, znać dobry rytuał i zrobić go w odpowiednim czasie. To też wcale nie gwarantuje spodziewanego efektu, bo mamy do czynienia z magią, czyli czynnikiem X. Poza tym do czarów, jak do tanga, również trzeba dwojga, a sytuacja osób zamawiających urok jest tak skomplikowana, że spełnienie ich marzeń po prostu nie jest możliwe nawet gdybyśmy strzelali z magicznej armaty.
Często osoba, na którą ktoś chce rzucić czary, jest szczęśliwa w innym związku lub nie chce mieć więcej do czynienia z opętaną miłością amatorką (czy amatorem) uroków. Gdybyśmy poznali większość miłosnych historii, które prowadzą co pomysłu kupienia rytuału, to też byśmy uciekli z krzykiem. Dlatego nie polecam kupowania uroków nikomu i uważam, że szkoda na to pieniędzy.

Nikt za nas nie przeżyje naszego życia i nie podejmie trudnych decyzji. Magia to działanie na własną odpowiedzialność. Oczekiwanie, że za kilkadziesiąt lub kilkaset złotych nasz los się odmieni, a dobra wróżka wszystko miotłą pozamiata, jest mentalnym lenistwem. Jeśli więc musisz czarować, to czaruj sam. Czas potrzebny na dokonanie rytuału pozwoli ci zastanowić się nad sytuacją i znaleźć dobrą drogę do spełnienia marzeń. Pozytywny efekt przekona cię, że prawdziwa magia istnieje (ale nie ukrywa się pod kryptonimem 0-700).
Jeśli macie pytania, piszcie!

Horoskop tygodniowy 27.06-3.07.2011

Autorka: Miłosława Krogulska

Przed nami poważne sprawy do załatwienia – mimo początku wakacji Słońce w relacji z Plutonem (opozycja 28.06) i Saturnem (kwadratura 3.07) nie pozwoli nam jeszcze na odpoczynek. Oszczędzajmy jednak siły i nie róbmy tego, do czego zmuszają nas inni. Księżyc zmierza do nowiu w znaku Raka (1.07), a to sprzyja towarzyskim atrakcjom. Spotkania przy grillu lub odwiedziny u znajomych będą teraz dobrym pretekstem do odnowienia różnych ważnych i korzystnych znajomości, szczególnie od soboty 2.07, kiedy Merkury wkroczy do znaku Lwa.

27 czerwca 2011, poniedziałek
Księżyc w znaku Byka
Będziemy dzisiaj życzliwi i pracowici, dlatego szybko nadrobimy różne zaległości. Lepiej jednak nie prosić innych o pożyczkę lub pomoc. Dzień sprzyja rachunkom, a przede wszystkim zabiegom pielęgnacyjnym, wizytom u kosmetyczki. Pij wodę mineralną, dbaj dzisiaj i skórę, a szybko zobaczysz pozytywne efekty. Co się uda: rodzinne spotkania i wizyty u przyjaciół, gotowanie, robienie przetworów. Unikajmy: pomagania osobom, które na to nie zasługują, pożyczania pieniędzy. Dieta: organizm potrzebuje witamin i składników mineralnych, zadbaj o nie w diecie. Dom: szkoda czasu na porządki, ale jeśli musisz, to zabierz się za prasowanie. Zdrowie i ruch: doskonały dzień na ćwiczenia i ruch na powietrzu. Magia i czary: przytul się do drzewa, a poczujesz energię przyrody. Ogród i rośliny: ciesz się ich pięknem, dosadzaj nowe rośliny. Biznes i pieniądze: klienci mogą się targować, nie daj się sprowokować do dyskusji.
Aspekty planet: 12:27 Mars w sekstylu z Uranem, 18:25 Księżyc w sekstylu z Merkurym.

Wibracja dnia: Jeden
Jedynka to wibracja, która pomaga zaczynać nowe sprawy. Pod jej wpływem uda się zrobić w życiu trochę porządków i zrezygnować z niezdrowych przyzwyczajeń.

28 czerwca 2011, wtorek
Księżyc w znaku Byka i od godz. 9.57 w znaku Bliźniąt
Dziś będziemy w dobrych humorach, ale skupimy się raczej na ciekawych wiadomościach  niż zawodowych obowiązkach. Aura sprzyja szkoleniom i wyjazdom. Popołudnie to dobra pora na nawiązywanie nowych znajomości i rozpoczynanie wakacyjnych wyjazdów. Łatwo będzie nawiązać nowe znajomości. O godz. 20.23 Księżyc znajdzie się w koniunkcji z Marsem, a więc uważajmy na słowa, bo łatwo będzie kogoś urazić zbyt pośpiesznym osądem. Co się uda: dyskusje i narady, wyjścia do kina lub teatru, rodzinne imprezy. Unikajmy: dyskusji o finansach, bo emocje mogą zaćmić rozsądek. Dieta: zamiast gotować tradycyjny obiad, przygotuj mnóstwo sałatek. Dom: wietrz pokoje i pal kadzidła. Zdrowie i ruch: idealny dzień na rower, rolki lub dłuższy spacer. Magia i czary: dzisiaj aktywny jest żywioł powietrza, zapal niebieską świecę aby odkryć sekrety. Ogród i rośliny: wymieniaj się wiedzą i doświadczeniem z  innymi ogrodnikami. Biznes i pieniądze: zastanawiaj się nad strategią i lepszym podziałem pracy.
Aspekty planet: 7:18 Słońce w opozycji z Plutonem, 11:25 Księżyc w kwadraturze z Neptunem, 18:36 Księżyc w sekstylu z Uranem, 20:23 Księżyc w koniunkcji z Marsem.

Wibracja dnia: Dwa
Wibracja Dwójki sprzyja zawieraniu zgody i powodzeniu w miłości. Będziemy wyrozumiali i ciekawi, co dzieje się u innych ludzi.

29 czerwca 2011, środa
Księżyc w znaku Bliźniąt
Dziś będziemy optymistyczni, ale skupimy się raczej na towarzyskich sprawach, niż ciężkiej pracy i nudnych obowiązkach. Jednak aura dnia nie sprzyja cierpliwości i dokładności, dlatego w pracy unikaj podejmowania się nowych zadań. Dzień sprzyja wyjazdom i zakupom. Udadzą się randki i zajęcia związane ze sztuką. Co się uda: porządki, poufne narady, załatwianie spraw na mieście, podróże, zakupy. Unikajmy: rachunków, wtrącania się w cudze sprawy, dyskusji o polityce. Dieta: uważaj, dzisiaj łatwo się uczulić, lepiej nie kosztuj nieznanych potraw. Dom: wyrzuć stare rachunki, zrób porządek w telefonie i torebce. Zdrowie i ruch: idealny dzień na oczyszczającą dietę lub nawet głodówkę. Magia i czary: zapal różową świecę w intencji zgody i miłości. Ogród i rośliny: przesadzaj, urządzaj, kupuj meble i ozdoby ogrodowe. Biznes i pieniądze: podpatruj konkurencję, szukaj możliwości do oszczędzania.
Aspekty planet: 6:17 Księżyc w trygonie z Saturnem.

Wibracja dnia: Trzy
Trójka to wibracja radości życia. Wybierz się na randkę lub spotkanie z przyjaciółmi, dzisiaj możliwe są niezwykłe przygody.

30 czerwca 2011, czwartek
Księżyc w znaku Bliźniąt i od godz. 18.14 w znaku Raka
Dzisiaj łatwo będzie zdobywać nowe informacje, ale będą wśród nich także plotki i niesprawdzone informacje. Nasza wyobraźnia może zaprowadzić nas na manowce, lepiej unikać ryzykownych decyzji. O godz. 9.34 Księżyc znajdzie się w koniunkcji z Wenus. Warto wtedy odzywać się do znajomych i odnawiać stare kontakty. Wieczorem Księżyc znajdzie się w znaku Raka,  warto wtedy iść na randkę. Co się uda: nauka, poznawanie nowych miejsc i ludzi, zakupy, randki. Unikajmy: kłótni, dziś wszyscy chcą mieć ostatnie słowo. Dieta: zapragniemy ostrych przypraw, zatęsknimy za grillowaniem. Dom: możesz dziś zabrać się za przemeblowanie. Zdrowie i ruch: pij wodę mineralną, jedź surówki, bo bardzo korzystnie wpłyną na cerę. Magia i czary: słuchaj intuicji, a znajdziesz odpowiedź na ważne pytania. Ogród i rośliny: zadbaj o budę dla psa, zrób porządek z doniczkami. Biznes i pieniądze: unikaj ryzykownych decyzji, szukaj pomysłów na reklamy.
Aspekty planet: 9:34 Księżyc w koniunkcji z Wenus, 19:34 Księżyc w trygonie z Neptunem.

Wibracja dnia: Cztery
Wibracja Czwórki sprzyja poważnym decyzjom, co dziś postanowisz, tego będziesz musiał się trzymać.

1 lipca 2011, piątek
Księżyc w nowiu w znaku Raka
Dzisiaj będziemy senni i niespokojni, a także nadwrażliwi na krytykę. O godz. 10.55 Księżyc znajdzie się w nowiu, a potem o godz. 13.39 znajdzie się w kwadraturze z Saturnem. Uważaj, możliwe sprzeczki spowodowane zazdrością i emocjami. Omijaj szefa i złośliwe osoby, nie wtrącaj się w cudze sekrety. Zajmij się swoim hobby, sportem, nie dokładaj sobie nowych obowiązków. Co się uda: twórczość artystyczna, randki, sport, nauka. Unikajmy: trudnych rozmów z ważnymi osobami, odzyskiwania pieniędzy. Dieta: dziś organizm nadrabia zaległości w przyswajaniu białka. Dom: wyrzuć z szafy to, w czym od dawna nie chodzisz. Zdrowie i ruch: wybierz się na rower, spaceruj po parku. Magia i czary: dzisiaj stawiaj karty, odwiedzaj wróżki. Ogród i rośliny: unikaj inwazyjnych prac i nawożenia. Biznes i pieniądze: dzień nie sprzyja ryzykownym decyzjom.
Aspekty planet: 2:29 Księżyc w kwadraturze z Uranem, 3:12 Księżyc w sekstylu z Jowiszem, 5:22 Księżyc w opozycji z Plutonem, 13:39 Księżyc w kwadraturze z Saturnem.

Wibracja dnia: Trzy
Wibracja Trójki sprawi, że będziemy dzisiaj bardziej skoncentrowani na prywatnych sprawach. Zainwestuj w swoje umiejętności, skoncentruj się na swoim hobby.

2 lipca 2011, sobota
Księżyc w znaku Raka i od godz. 23.44 w znaku Lwa
Ważne spotkania i rodzinne obowiązki zaplanuj na sam początek dnia, bo potem możesz mieć mnóstwo rewolucyjnych pomysłów. Wszyscy będą otwarci na nowe znajomości i łatwo się nauczymy czegoś nowego. Warto grillować, organizować ciekawe spotkania, zwiedzać nowe miejsca. Co się uda: odpoczynek, ważne przemyślenia, sztuka, podróże, nowe znajomości. Unikajmy: zabierania się za bardzo męczące prace fizyczne. Dieta: chętnie skosztujemy tradycyjnych potraw, bardzo kuszą słodycze! Dom: zadbaj o piękno, dekoruj, planuj remonty i przemeblowania. Zdrowie i ruch: wybierz się na jogę lub basen. Magia i czary: dzisiaj medytuj i rób czary związane z finansami. Ogród i rośliny: podlewaj trawnik, zadbaj o oczko wodne. Biznes i pieniądze: uważaj, dzisiaj klienci są zmienni i niezdecydowani.
Aspekty planet: 7:39 Merkury wkracza do znaku Lwa.

Wibracja dnia: Cztery
Wibracja Czwórki przypomni ci ważnych rodzinnych sprawach. Zrób to, co najważniejsze i nie zadręczaj się, że dom nie jest idealny.

3 lipca 2011, niedziela
Księżyc w znaku Lwa
Będziemy w dobrych humorach, otwarci i energiczni. Unikaj tylko rozkazywania innym, co mają robić, bo dzisiaj ludzie są wrażliwi na punkcie swoich stanowisk i tytułów. O godz. 8.56 Księżyc znajdzie się w kwadraturze z Jowiszem, co może popychać nas do składania obietnic  na wyrost. Dzień sprzyja podróżom, sztuce, randkom. Jeśli zajmujesz się sztuką, odczujesz wielki przypływ natchnienia. Co się uda: podróże, spotkania z krewnymi, niedzielne spacery i rozrywki. Unikajmy: żartów ze starszych krewnych, dziś trzeba się dobrze sprawować. Dieta: dzisiaj docenimy uroki tradycyjnej kuchni, dania powinny być pięknie podane. Dom: zapal kadzidło, a oczyścisz aurę. Zdrowie i ruch: warto wybrać się na spacer. Magia i czary: ćwicz telepatię, przesyłaj ludziom pozytywną energię. Ogród i rośliny: ciesz się ich pięknem, układaj bukiety, sadź kwiaty. Biznes i pieniądze: dzisiaj odpoczywaj, a nie myśl o pieniądzach.
Aspekty planet: 1:56 Księżyc w koniunkcji z Merkurym, 2:18 Słońce w kwadraturze z Saturnem, 7:38 Księżyc w trygonie z Uranem, 8:56 Księżyc w kwadraturze z Jowiszem, 15:02 Księżyc w sekstylu z Marsem, 18:27 Księżyc w sekstylu z Saturnem.

Wibracja dnia: Pięć
Wibracja Piątki sprzyja kreatywnym pomysłom. Dlatego pozwól sobie na odrobinę fantazji, znajdź czas na sztukę i rozrywkę.

Miłego tygodnia!

Rozwiązanie zagadki – pytanie horarne: Gdzie są klucze?

Odpowiedź: klucze Jerry’ego znalazły się w worku na śmieci (Saturn, Księżyc w Skorpionie), pod papierami (Merkury w Bliźniętach)na samym dnie (Jowisz w Byku) który stał w pokoju Franka. W najbliższych dniach opiszę szczegółowo ten horoskop. Najbliżej była Karolina. Gratuluję wygranej!

30.06.2011 Warszawska Szkoła Astrologii: Jowisz w Byku – jak go wykorzystać? – Izabela Podlaska

30.06.2011, czwartek, godz. 18.00-21.00
Miejsce: Pruszkowska 29 m. 259, 02-119 Warszawa
informacje i zapisy: Izabela Podlaska 0600218488, Mii Krogulska 0600218588, albireo (at) albireo.pl
cena: 40 zł za zajęcia, zajęć nie można nagrywać

Jowisz w Byku – jak go wykorzystać? – Izabela Podlaska

Opis warsztatu: Jak będzie na nas działać Jowisz w znaku Byka? Od czerwca 2011 do czerwca 2012 możemy korzystać z dobrodziejstw pobytu wielkiego benefika w ziemskim znaku Byka. Co przyniesie każdemu z nas, jak wpłynie na ekonomię, sztukę, modę i kulturę? Będziemy też omawiać znaczenie Jowisza w Byku w horoskopach urodzeniowych.

Warszawska Szkoła Astrologii – program warsztatów VII-XII 2011

Warszawska Szkoła Astrologii
Terminy warsztatów VII-XII 2011

czwartki godz. 18.00-21.00
Miejsce: Pruszkowska 29 m. 259, 02-119 Warszawa
informacje i zapisy: Izabela Podlaska 0600218488, Mii Krogulska 0600218588, albireo (at) albireo.pl
cena: 40 zł za zajęcia, zajęć nie można nagrywać

7.07.2011 godz. 18.00-21.00
Dom i bezpieczne miejsca czyli IV dom – Miłosława Krogulska

Jak wygląda nasz dom i gdzie czujemy się jak u siebie? Będziemy analizować horoskopy urodzeniowe pod tym kątem, ze szczególnym uwzględnieniem IV domu i Księżyca.

14.07.2011 godz. 18.00-21.00
Tranzyty węzłów księżycowych – Miłosława Krogulska

21.07.2011 godz. 18.00-21.00
Uczciwość w horoskopie – Izabela Podlaska

Jak poznać czyjeś dobre lub złe intencje w horoskopie? Pozycja Jowisza i Saturna wskaże nam, czy ktoś jest uczciwy, czy będzie w życiu chodził okrężnymi drogami. Co jeszcze decyduje o naszych wyborach względem prawa i moralności? Będziemy analizować horoskopy słynnych filantropów i oszustów.

28.07.2011 godz. 18.00-21.00
Umowy, konflikty i negocjacje w naszym horoskopie – Izabela Podlaska

4.08.2011 godz. 18.00-21.00
Czego pragną mężczyźni? – Miłosława Krogulska

Czy dzięki analizie horoskopu urodzeniowego możemy poznać, czego pragną mężczyźni? Przekonamy się poprzez analizę Marsa w horoskopie mężczyzn. Pozycja Marsa w horoskopie powie nam, jakie są męskie pragnienia, możliwości i siła przebicia. Będziemy odkrywać wszystko to, co kobiety chciałyby wiedzieć o mężczyznach, ale nie mogą lub nie wiedzą jak zapytać.

25.08.2011 godz. 18.00-21.00
Pluton w znaku Koziorożca – co nam ciekawego jeszcze przyniesie? – Miłosława Krogulska

8.09.2011 godz. 18.00-21.00
Dopasowanie seksualne partnerów według astrologii – Izabela Podlaska

22.09.2011 godz. 18.00-21.00
Aspekty Wenus z Neptunem – Izabela Podlaska

6.10.2011 godz. 18.00-21.00
Jak opanować Saturna w swoim horoskopie? – Miłosława Krogulska

13.10.2011 godz. 18.00-21.00
Opozycja – jak rozgryźć ten aspekt? – Izabela Podlaska

20.10.2011 godz. 18.00-21.00
Władca horoskopu – jak go odnaleźć? – Izabela Podlaska

27.10.2011 godz. 18.00-21.00
Uran w Baranie – jak pokierować zmianami w swoim życiu? – Izabela Podlaska

24.11.2011 godz. 18.00-21.00
Jak interpretować horoskopy dzieci? – Miłosława Krogulska

1.12.2011 godz. 18.00-21.00
Tranzyty Marsa w horoskopie – groźne czy nie? – Miłosława Krogulska

8.12.2011 godz. 18.00-21.00
Prognoza na 2012 rok – Izabela Podlaska

Serdecznie zapraszamy!

Izabela Podlaska i Miłosława Krogulska