Miesięczne archiwum: lipiec 2011

Horoskop tygodniowy 1-7.08.2011

Autorka: Miłosława Krogulska

W tym tygodniu Księżyc zmierza do pełni, a więc poczujemy przypływ pozytywnej energii. Będziemy bardzo szybko i samodzielnie podejmować decyzje, bez oglądania się na maruderów i krytyków. To idealny czas, aby wyjechać na wakacje, zdobywać górskie szczyty i zwiedzać niezwykłe zabytki. Kto zabierze się za uprawianie sportu, temu Księżyc będzie wyjątkowo w tym tygodniu sprzyjał. W poniedziałek 1.08 Wenus w trygonie z Uranem i Słońce w kwadraturze z Jowiszem, co sprawi, że warto zaryzykować w sprawach finansowych i zawodowych. W środę 3.08 Merkury wejdzie w retrogradację, a Mars przejdzie do znaku Raka. Przez najbliższe trzy tygodnie wystrzegajmy się podpisywania ważnych umów, kupowania samochodów i sprzętu elektronicznego. W piątek Neptun wkracza ruchem wstecznym do znaku Wodnika (gdzie pozostanie do lutego 2012 r.) a Wenus ustawi się w kwadraturze z Jowiszem. Przyjaciele i znajomi na pewno nie zapomną o nas, weekendowe wyprzedaże znów będą nas kusić, a imprezy będą bardzo udane.

1 sierpnia 2011, poniedziałek
Księżyc w znaku Lwa i od godz. 10.43 w znaku Panny
Dzisiaj nasze nastroje będą zmienne, możemy stać się bardzo nerwowi. Zastanów się, co naprawdę jest warte uwagi i pracy, a z czego można zrezygnować. Po południu uda się zrobić zakupy i domowe porządki, bo o godz. 12.29 Księżyc znajdzie się w koniunkcji z Merkurym. Warto też zadbać o zdrowie i urodę, odwiedzić lekarza i zacząć zdrowiej żyć. Co się uda: medytacja, domowe porządki, rachunki i podsumowania. Unikajmy: miłosnych kłótni z partnerem, dziś uczucia walczyć będą z logiką! Dieta: poczujemy nieprzepartą ochotę na chińskie dania lub inne egzotyczne smaki. Dom: zabierz się za przemeblowanie lub ciężkie prace. Zdrowie i ruch: warto wybrać się na basen lub zajęcia jogi. Magia i rytuały: dziś zadbaj o domowe zwierzęta, otocz je miłością i opieką. Ogród i rośliny: po południu możesz przesadzać iglaki. Biznes i pieniądze: bądź cierpliwy, dzisiaj klienci będą oglądać, a nie kupować.
Aspekty planet: 6:10 Wenus w trygonie z Uranem, 8:21 Księżyc w sekstylu z Marsem, 10:52 Księżyc w opozycji z Neptunem, 12:29 Księżyc w koniunkcji z Merkurym, 16:43 Słońce w kwadraturze z Jowiszem, 19:36 Księżyc w trygonie z Plutonem.

Wibracja dnia: Cztery
Wibracja Czwórki sprawi, że będziemy punktualni i dobrze zorganizowani. W sklepach Czwórka pomaga wytargować dobrą cenę.

2 sierpnia 2011, wtorek
Księżyc w znaku Panny
Dzisiaj ludzie będą nerwowi i krytyczni. Wszyscy będą chadzali swoimi drogami, trudno będzie nakłonić innych do współpracy, bo każdy będzie chciał być lepszy od innych.  Możesz też zabrać się za ciężkie domowe prace, mycie okien, przesuwanie mebli. Warto też zadbać o zdrowie. Co się uda: pomaganie innym, rodzinne spotkania i wizyty u przyjaciół. Unikajmy: dyskusji o polityce i pieniądzach, szczególnie ze starszymi osobami. Dieta: do każdej potrawy niezbędne są dzisiaj kolorowe sałatki. Dom: dziś zastanawiaj się, jak wygodniej urządzić mieszkanie, zabierz się za cięższe prace. Zdrowie i ruch: wieczorem możemy być zmęczeni, uważaj za kierownica. Magia i rytuały: weź kąpiel w olejkach, dziś powiodą się rytuały dodające atrakcyjności. Ogród i rośliny: możesz przesadzać i nawozić. Biznes i pieniądze: w sklepach klienci będą wyjątkowo marudni i niezdecydowani.
Aspekty planet: 1:39 Księżyc w trygonie z Jowiszem.

Wibracja dnia: Pięć
Wibracja Piątki sprzyja wakacyjnej zabawie. Będziemy dzisiaj twórczy, kreatywni i bardzo pomysłowi.

3 sierpnia 2011, środa
Księżyc w znaku Panny i od godz. 12.05 w znaku Wagi
Licz dzisiaj tylko na siebie, bo rano wszyscy będą się spieszyć i krytykować innych. O godz. 12.07 Księżyc znajdzie się w kwadraturze z Marsem. Lepiej unikać sporów, bo nie doprowadzą do rozstrzygnięcia, a tylko podzielą ludzi. Po południu będzie można znaleźć dobre rozwiązania. Wieczorem udadzą się randki i wyjścia do kina lub teatru. Co się uda: ambitne plany, dyskusje, prezentacje, szkolenia i zakupy. Unikajmy: nudnych zajęć, rachunków i spraw wymagających skupienia i samotności. Dieta: daniom z ostrymi przyprawami bardzo trudno będzie się oprzeć. Dom: zapal aromatyczne świece i kadzidło, przesyć dom pięknym zapachem. Zdrowie i ruch: dzisiaj ruszaj się, tańcz, spaceruj, odkrywaj nowe dziedziny sportu. Magia i rytuały: pal czerwone świece, wizualizuj miłość i radość. Ogród i rośliny: obetnij uschnięte kwiaty. Biznes i pieniądze: dzisiaj planuj reklamy swoich usług lub produktów.
Aspekty planet: 5:51 Merkury wchodzi w retrogradację, 11:23 Mars wkracza do znaku Raka, 12:07 Księżyc w kwadraturze z Marsem, 12:55 Mars w trygonie z Neptunem, 19:13 Księżyc w opozycji z Uranem, 20:54 Księżyc w kwadraturze z Plutonem.

Wibracja dnia: Sześć
Szóstka sprzyja rodzinnym sprawom. Będziemy mieli więcej cierpliwości do krewnych, dzieci, a nawet sąsiadów, dlatego nie myśl tylko o sobie.

4 sierpnia 2011, czwartek
Księżyc w znaku Wagi
Dziś warto współpracować z innymi. Rano możemy być senni, bo o godz. 8.54 Księżyc znajdzie się w koniunkcji z Saturnem. Wszyscy będą sobie życzliwi, chętnie podzielą się swoimi sposobami na radzenie sobie z trudnościami. Po południu rozmawiaj z szefem lub krewnymi na poważniejsze tematy. Łatwo zdobędziemy potrzebne informacje lub uzgodnimy wspólne stanowisko i podzielimy się obowiązkami. Co się uda: załatwianie spraw urzędowych, korzystanie z pośrednictwa i porad. Unikajmy: pośpiechu, rozmów o polityce i plotek. Dieta: przypomnimy sobie smaki z dzieciństwa, zapragniemy słodyczy. Dom: możesz robić wielkie pranie, a także mycie samochodu. Zdrowie i ruch: nie będziemy mieli ochoty na wysiłek i rywalizację. Magia i rytuały: zaczaruj samochód w intencji bezpiecznej jazdy. Ogród i rośliny: przycinaj żywopłot, koś trawnik. Biznes i pieniądze: wymyślaj nowe usługi, najlepiej skierowane do kobiet i dzieci.
Aspekty planet: 00:58 Księżyc w sekstylu z Wenus, 7:06 Księżyc w sekstylu ze Słońcem, 8:54 Księżyc w koniunkcji z Saturnem.

Wibracja dnia: Siedem
Siódemka sprzyja refleksji. Dziś możesz sięgnąć po ważne książki, a także porozmawiać z kimś, kto jest dla ciebie autorytetem.

5 sierpnia 2011, piątek
Księżyc w znaku Wagi i od godz. 13.58 w znaku Skorpiona
Zapowiada się nerwowy dzień, bo ludzie będą walczyć o swoje zyski i korzyści. Postaraj się nie spóźniać i panuj nad nerwami, a wszystko się uda. Lepiej unikać dzisiaj wizyt w urzędach lub dalekich podróży. Popołudnie sprzyja domowym sprawom, dbaniu o urodę, zajmowaniu się sprawami związanymi ze zdrowiem. O godz. 16.28 Księżyc znajdzie się w trygonie z Marsem i doda nam optymizmu w układaniu weekendowych planów. Co się uda: odpoczynek, pisanie listów i ważnych pism. Unikajmy: rano kłótliwych osób, a wieczorem plotek i rozmów o skandalach. Dieta: dziś łatwiej zrezygnujesz z cukru. Dom: dzisiaj możesz robić większe porządki, ale unikaj mycia podłóg, bo zostaną smugi. Zdrowie i ruch: dbaj dzisiaj o skórę i włosy, wybierz się do kosmetyczki. Nawilżaj, depiluj, zaczynaj zdrowszą dietę. Magia i rytuały: rozpal świece w intencji powodzenia twoich życiowych planów. Ogród i rośliny: po południu porządnie podlej wszystkie rośliny. Biznes i pieniądze: zrób rachunki i porządki w komputerze i telefonie.
Aspekty planet: 1:20 Merkury w sekstylu z Marsem, 5:12 Neptun wkracza ruchem wstecznym do znaku Wodnika, 6:35 Wenus w kwadraturze z Jowiszem, 12:48 Słońce w sekstylu z Saturnem, 13:57 Księżyc w trygonie z Neptunem, 15:34 Księżyc w sekstylu z Merkurym, 16:28 Księżyc w trygonie z Marsem, 22:56 Księżyc w sekstylu z Plutonem.

Wibracja dnia: Osiem
Wibracja Ósemki sprawi, że będziemy liczyć pieniądze i szukać okazji do zarobku. Dobry dzień dla czarów i rytuałów, które mają na zapewnić powodzenie finansowe.

6 sierpnia 2011, sobota
Księżyc w kwadrze w znaku Skorpiona
Dziś ludzie będą chronić swoją prywatność i zwracać większą uwagę na szczegóły i drobiazgi. Lepiej unikać dzisiaj trudnych rozmów, bo wszyscy będą myśleć przede wszystkim o sobie. Konflikty mogą mieć przykre skutki, nie angażuj się w to, co cię bezpośrednio nie dotyczy. Co się uda: rodzinne spotkania, randki, sen i odpoczynek. Unikajmy: kłótni o pieniądze i stare błędy, dziś słowa mogą się nam wymknąć spod kontroli. Dieta: pierogi i naleśniki cieszyć się będą wielkim powodzeniem. Dom: kuchenne prace uda się zrobić bardzo szybko, ale unikaj prania. Zdrowie i ruch: ostrożnie, dzisiaj łatwo o kontuzje i większe siniaki! Magia i rytuały: dzisiaj pal świece w intencji zgody i bezpieczeństwa wszystkich domowników. Ogród i rośliny: możesz nawozić i rozsadzać. Biznes i pieniądze: unikaj nagłych i ryzykownych decyzji, chciwość to zguba!
Aspekty planet: 5:53 Księżyc w opozycji z Jowiszem, 7:58 Księżyc w kwadraturze z Wenus, 13:09 Księżyc w kwadraturze ze Słońcem.

Wibracja dnia: Dziewięć
Wibracja Dziewiątki pomaga zakończyć sprawy i znajomości, które przestały cię interesować. Nie żałuj tego, co minęło. Popatrz w optymizmem w przyszłość.

7 sierpnia 2011, niedziela
Księżyc w znaku Skorpiona i od godz. 17.22 w znaku Strzelca
Dzień sprzyja prywatnym sprawom i zajęciom, które wymagają precyzji i skupienia. Będziemy bardziej niż zwykle ciekawi informacji, którymi mogą się z nami podzielić znajomi, a nawet sąsiedzi, bo o godz. 17.15 Księżyc znajdzie się w kwadraturze z Marsem. Uważaj na słowa i trzymaj się z daleka od plotkarzy, bo dzisiaj wszyscy chcą się czegoś o innych dowiedzieć. Co się uda: układanie ambitnych planów, wprowadzanie w życie nowych pomysłów. Unikajmy: pośpiechu i rywalizacji, dziś łatwo będzie o ostre i przykre słowa. Dieta: chętnie sięgniemy po mięso i ostre przyprawy. Dom: nie staraj się być idealny, szkoda całej niedzieli na zakupy lub porządki. Zdrowie i ruch: to nie dobry dzień na wyścigi lub sporty zespołowe, możliwe kontuzje. Magia i rytuały: uporządkuj portfel, abyś miał miejsce na nowe pieniądze. Ogród i rośliny: rano podlewaj, wieczorem możesz kosić trawę. Biznes i pieniądze: układaj plany na następny miesiąc.
Aspekty planet: 17:15 Księżyc w kwadraturze z Neptunem, 17:55 Księżyc w kwadraturze z Merkurym.

Wibracja dnia: Jeden
Wibracja Jedynki sprawi, że będziemy dziś myśleć o nowych możliwościach. Łatwo  zapomnisz o kompleksach, bo Jedynka to wibracja odwagi w zaczynaniu nowych spraw.

Miłego tygodnia!

Warszawska Szkoła Astrologii: Zamachy w Norwegii, Amy Winehouse i Klub 27 – Izabela Podlaska

28.07.2011 godz. 18.00-21.00

Temat: Zamachy w Norwegii, Amy Winehouse i Klub 27

Uwaga, uwaga! Zmieniamy temat czwartkowych warsztatów z powodu bieżących wydarzeń. Zamiast o negocjacjach, będziemy rozmawiać o zamachach w Norwegii i Klubie 27, do którego dołączyła po swojej śmierci Amy Winehouse czyli o horoskopach zamachów, o sile zaćmień i ich wpływie na wydarzenia na świecie oraz używkach w horoskopie. Termin warsztatów o negocjacjach podamy wkrótce.

czwartek godz. 18.00-21.00
Miejsce: Pruszkowska 29 m. 259, 02-119 Warszawa
informacje i zapisy: Izabela Podlaska 0600218488, Mii Krogulska 0600218588, albireo (at) albireo.pl
cena: 40 zł, zajęć nie można nagrywać

 

Warszawska Szkoła Astrologii – 28.07.2011 zmiana tematu zajęć

Uwaga, uwaga! Zmieniamy temat czwartkowych warsztatów Warszawskiej Szkoły Astrologii z powodu bieżących wydarzeń. Zamiast o negocjacjach, będziemy rozmawiać o zamachach w Norwegii i Klubie 27, do którego dołączyła po swojej śmierci Amy Winehouse czyli o horoskopach zamachów, o sile zaćmień i ich wpływie na wydarzenia na świecie oraz używkach w horoskopie. Warsztaty o negocjacjach .

Horoskop miesięczny na Słońce w Lwie 23.07 – 23.08.2011

Nowy astrologiczny miesiąc powitaliśmy 23 lipca.

Słońce w znaku Lwa przebywa w swoim własnym znaku i z tej przyczyny jego wpływ jest szczególnie silny. Słońce w znaku Lwa uwypukli w ludziach cechy, które związane są z przywództwem, rywalizacją i pragnieniem dominacji nad innymi. Przed nami miesiąc szumnych obietnic, wielkich gestów i jeszcze większych wydatków. To doskonały czas dla ludzi pozbawionych kompleksów i mocno przekonanych do słuszności swoich racji. Przywódcy złożą nowe deklaracje, aktorzy zagrają lepiej, hazardziści postawią wszystko na jedną kartę. Szczególnie istotne staną się kwestie związane z finansowaniem partii, ugrupowań i ruchów politycznych.

Słońce w znaku Lwa bardzo sprzyja osobom, które pokazują się publicznie. Branże związane ze środkami masowego przekazu (raczej rozrywką niż programami informacyjnymi), fonografią, reklamą, sztuką staną się przedmiotem dyskusji. Kto liczy na udany debiut, ten wcale nie powinien się zrażać „sezonem ogórkowym”. PRZECZYTAJ PROGNOZĘ DLA TWOJEGO ZNAKU ZODIAKU.

Horoskop tygodniowy 25-31.07.2011

Autorka: Miłosława Krogulska

Przed nami spokojny, sprzyjający wakacyjnemu relaksowi tydzień. Księżyca na niebie ubywa, bo zmierza do nowiu w znaku Lwa. Dlatego w tym tygodniu nie będziemy mieli ochoty na ryzykowne decyzje i męczące zajęcia. Chętnie zaplanujemy rodzinne spotkania, porozmawiamy o łączących nas uczuciach i wspomnieniach. Dobry czas na ezoterykę, oczyszczanie przestrzeni, miłosne czary. Merkury wkroczy do znaku Panny, a Wenus do znaku Lwa. Nabierzemy pewności siebie i w sprawach zawodowych, i partnerskich.

25 lipca 2011, poniedziałek
Księżyc w znaku Byka i od godz. 18.35 w znaku Bliźniąt
Dzień sprzyja wytrwałej pracy, rodzinnym sprawom i rozwiązywaniu problemów finansowych. Po pracy zajmij się tym, co ci sprawia radość i daje przyjemność. Chociaż aura nie sprzyja męczącym domowym porządkom, to gotowanie, grillowanie i pieczenie uda się dzisiaj wspaniale. Co się uda: odpoczynek, medytacja, podsumowania, ważne narady i dyskusje. Unikajmy: męczących prac fizycznych, dziś jesteśmy słabsi. Dieta: idealny dzień na skosztowanie nowych przysmaków, ale pij dużo wody. Dom: nie zabieraj się za wielkie porządki, bo trudno będzie je dokończyć. Zdrowie i ruch: warto poćwiczyć jogę lub tai-chi. Magia i czary: zrób porządki w magicznych książkach, a znajdziesz w nich ważną wiadomość. Ogród i rośliny: dzisiaj możesz nawozić rośliny, zadbaj o róże, pikuj rozsady. Biznes i pieniądze: dobry dzień, aby układać strategię działania na nadchodzące tygodnie.
Aspekty planet: 10:45 Księżyc w sekstylu z Wenus, 15:13 Księżyc w kwadraturze z Merkurym, 19:05 Księżyc w kwadraturze z Neptunem, 23:38 Księżyc w sekstylu ze Słońcem.

Wibracja dnia: Dziewięć
Wibracja Dziewiątki pomaga w porządkach i pozbywaniu się schematów myślowych. Czytaj książki i prasę, wyciągaj wnioski, bo dzisiaj możesz zmienić swoje spojrzenie na trudne sprawy.

26 lipca 2011, wtorek
Księżyc w znaku Bliźniąt
Dziś będziemy wyrozumiali i serdeczni dla innych, ale lepiej unikać ryzyka i składania obietnic na wyrost. Bardzo dobry dzień dla nauki, podróży, odkrywania ciekawych zainteresowań. Zrób coś dzisiaj dla ducha: wybierz się na jogę, spaceruj, dyskutuj i zastanawiaj się nad ważnymi sprawami. Co się uda: zakupy, podróże, zawieranie nowych znajomości i godzenie się z ludźmi. Unikajmy: przechwałek i wyolbrzymiania naszych możliwości, plotek. Dieta: dziś organizm potrzebuje białka, ale lepiej się przesadnie nie objadać. Dom: idealny dzień na wielkie zakupy lub ich planowanie, możesz znaleźć korzystną ofertę. Zdrowie i ruch: trudno będzie spokojnie usiedzieć w jednym miejscu. Magia i czary: ćwicz telepatię, przesyłaj ukochanym osobom pozytywną energię. Ogród i rośliny: wycinaj stare liście, spal chore rośliny, zbieraj i susz zioła. Biznes i pieniądze: doskonały dzień! Negocjuj ceny, wymyślaj reklamy, zdobywaj nowych klientów.
Aspekty planet: 3:14 Księżyc w sekstylu z Uranem, 17:37 Księżyc w trygonie z Saturnem.

Wibracja dnia: Jeden
Wibracja Jedynki doda nam optymizmu. Będziemy szukać nowych pomysłów, chętnie spotkamy się z ludźmi, którzy mają inspirujące pomysły.

27 lipca 2011, środa
Księżyc w znaku Bliźniąt
Zamiast brać na siebie nowe obowiązki, przypomnij sobie o przyjemnościach i marzeniach. Dziś ludzie będą rozmowni i towarzyscy. Warto zająć się sztuką, tańcem i rozrywką. Warto zadzwonić do starych znajomych lub krewnych, których od dawna nie widziałeś i odnowić z nimi kontakty. O godz. 18.56 uważaj na drodze, bo Księżyc znajdzie się w koniunkcji z nerwowym Marsem. Co się uda: szybkie decyzje, podróże, zakupy, odpoczynek i zabawa. Unikajmy: egoizmu, starajmy się spokojnie wysłuchać, co inni mają nam do powiedzenia. Dieta: im dziwniejsze potrawy i smaki, tym bardziej będą nam smakować. Dom: jeśli zaczniesz dziś przemeblowanie, wieczorem nie poznasz własnego domu. Zdrowie i ruch: ostrożnie, po południu łatwo będzie o kontuzje. Magia i czary: zawiąż czerwoną wstążkę przy walizkach, a nic nie zginie podczas podróży. Ogród i rośliny: piel rabatki, zbieraj zioła, przesadzaj iglaki. Biznes i pieniądze: szukaj zupełnie nowych pomysłów; myśl o tym, czego nikt jeszcze nie zrobił w twojej okolicy; zakładaj stronę internetową.
Aspekty planet: 18:56 Księżyc w koniunkcji z Marsem, 21:44 Słońce w trygonie z Uranem.

Wibracja dnia: Dwa
Wibracja Dwójki sprzyja współpracy z innymi. Dzisiaj uda się ustalić plan działania tak, aby wszyscy na tym skorzystali. Także zakochani mogą podjąć ważne decyzje, a samotnym łatwiej będzie zawrzeć nowe znajomości.

28 lipca 2011, czwartek
Księżyc w znaku Bliźniąt i od godz. 3.13 w znaku Raka
Ludzie będą otwarci na uczucia i dobrze nastawieni do innych. Jeśli masz kłopoty, to dzisiaj uda się je wyjaśnić i zaprowadzić zgodę. W domu zapal kadzidło, aby wygonić stare energie i oczyścić aurę. Warto medytować i odpoczywać, a także zadbać o wygodę i zdrowie. Co się uda: wizyta u kosmetyczki, dbanie o zdrowie i wygląd. Unikajmy: spraw urzędowych, bo wszyscy mogą być bardzo drobiazgowi. Dieta: pij wodę mineralną, jedź surówki, bo bardzo korzystnie wpłyną na cerę. Dom: możesz robić przetwory, ale unikaj wielkiego prania i mycia podłóg. Zdrowie i ruch: nie będziemy mieli ochoty na zbyt duży wysiłek. Magia i czary: proś anioły i przewodników duchowych o opiekę nad dziećmi. Ogród i rośliny: pamiętaj o podlewaniu, unikaj agresywnego nawożenia. Biznes i pieniądze: klienci będą raczej oglądać i dyskutować, niż kupować. Dobry czas na rachunki, porządki, raporty.
Aspekty planet: 2:36 Księżyc w sekstylu z Merkurym, 3:35 Księżyc w trygonie z Neptunem, 11:16 Księżyc w kwadraturze z Uranem, 13:09 Księżyc w opozycji z Plutonem, 17:00 Wenus wkracza do znaku Lwa, 18:51 Księżyc w sekstylu z Jowiszem, 20:00 Merkury wkracza do znaku Panny.

Wibracja dnia: Trzy
Wibracja Trójki przyniesie nam nowe pomysły. Warto poszukać sobie nowego hobby, wybrać się do kina lub teatru, chociaż na chwilę oderwać się od szarej rzeczywistości.

29 lipca 2011, piątek
Księżyc w znaku Raka
Dzisiaj będziemy romantyczni i niezdecydowani. Księżyc w znaku Raka nie sprzyja rozpoczynaniu nowych spraw lub dalekim podróżom. Zadbaj o zdrowie, medytuj, znajdź czas dla bliskich ci osób. Unikaj prania i mycia okien, a także wielkiego wysiłku fizycznego. Co się uda: rano ważne spotkania, a potem odpoczynek. Unikajmy: tłumu, bałaganu, zakupów w wielkich centrach handlowych. Dieta: oczyszczaj organizm, a szybko zobaczysz efekty. Dom: wyrzuć z szafek niepotrzebne rzeczy. Zdrowie i ruch: nie będziemy mieli ochoty na bicie rekordów. Magia i czary: oczyść z kurzu kamienie, które są twoimi talizmanami. Ogród i rośliny: obficie podlej trawnik, zadbaj o oczko wodne. Biznes i pieniądze: jeśli masz dzisiaj mniej klientów, nie martw się – to cisza przed kolejnym szałem zakupów.
Aspekty planet: 1:04 Księżyc w kwadraturze z Saturnem, 6:03 Merkury w opozycji z Neptunem.

Wibracja dnia: Cztery
Dziś warto uporządkować sprawy finansowe i zastanowić się, jakim budżetem dysponujemy na drugi miesiąc wakacji. Zrezygnujemy z niektórych ekstrawaganckich i zupełnie niepotrzebnych wydatków.

30 lipca 2011, sobota
Księżyc w znaku Raka i od godz. 8.17 w nowiu znaku Lwa
Rano poczujemy przypływ sił, ale z powodu nowiu Księżyca trudno się będzie skupić na rachunkach czy nużących obowiązkach. O godz. 12.04 Księżyc znajdzie się w koniunkcji z Wenus, co sprzyja dobrej zabawie. Zapragniemy odmiany, ogarnie nas buntowniczy nastrój, możemy zmienić poranne plany. Uwaga, dzień może przynieść wybuch sporów i kłótni, bo ludzie będą ze sobą rywalizować. Co się uda: towarzyskie spotkania, imprezy kulturalne, spacery, podróże, zabawa. Unikajmy: nadmiaru domowych obowiązków, chętnie od nich uciekniemy. Dieta: zapragniemy egzotycznych smaków, spróbuj zrobić sushi lub nową sałatkę. Dom: warto zapalić kadzidło i świece dla oczyszczenia aury. Zdrowie i ruch: chętnie wybierzemy się na spacer, siłownię, pogramy w różne gry. Magia i czary: załóż coś złotego, a będziesz miał powodzenie. Ogród i rośliny: dzisiaj ciesz się ich pięknem, układaj nowe kompozycje, wycinaj stare kwiaty i liście. Biznes i pieniądze: w handlu i rozrywkach ożywienie.
Aspekty planet: 12:04 Księżyc w koniunkcji z Wenus, 15:48 Księżyc w trygonie z Uranem, 20:41 Księżyc w koniunkcji ze Słońcem, 23:23 Księżyc w kwadraturze z Jowiszem.

Wibracja dnia: Pięć
Wibracja Piątki sprzyja zdobywaniu ciekawych wiadomości. Dzieci będą dziś bardzo ruchliwe i pomysłowe, zajmij je ciekawym hobby lub sportem.

31 lipca 2011, niedziela
Księżyc w znaku Lwa
Przed nami sympatyczna niedziela, a Księżyc w znaku Lwa sprzyja odpoczynkowi i dobrej zabawie. Nie oszczędzaj dzisiaj na tym, co sprawia ci przyjemność. Udadzą się imprezy, grillowanie, a także zajęcia związane ze sztuką i modą. Warto ruszyć się z domu i pobyć wśród przyjaciół. Co się uda: szybko zakończ niechciane sprawy, baw się i spotykaj z ludźmi, będzie wesoło. Unikajmy: kłótni o styl życia i polityczne przepychanki, rywalizacji z silniejszymi. Dieta: rano warto zjeść porządne śniadanie, a po południu dać żołądkowi odpocząć. Dom: chętnie zaprosimy gości i będziemy się chwalić tym, co mamy. Możesz wymyślać nowe dekoracje i aranżacje. Zdrowie i ruch: ostrożnie, dziś bardzo łatwo o stłuczenia i kontuzje. Magia i czary: zamieć podłogę i wyobraź sobie, jak wyganiasz z domu biedę i kłopoty. Ogród i rośliny: podlewaj, wymyślaj nowe aranżacje i klomby. Biznes i pieniądze: zachowaj spokój, bądź uprzejmy dla klientów, dziś każdy chce być bardzo ważny. W handlu większe obroty.
Aspekty planet: 5:10 Księżyc w sekstylu z Saturnem.

Wibracja dnia: Sześć
Szóstka to wibracja troski i miłości, jaką otaczamy innych. Przyniesie szczęście zakochanym i tym, którzy wybierają się dzisiaj na pierwszą randkę.

Miłego tygodnia!

Duszno, parno i nudno

„Dlaczego lipiec jest taki dziwny w tym roku, czy to jakaś planetarna zmowa?”- zapytała się mnie jedna z czytelniczek Czary.pl. Rzeczywiście, cudownie nie jest, bo co chwilę przelatuje nawałnica, ciśnienie spada i wszyscy snują się między jedną kawą, a drugą. Na FB kolega zamieścił takie oto podsumowanie instalacji tegorocznego lata:

INSTALLING SUMMER…..
██████████████████████░░░░░░░░​░░░░ 33% DONE.
Installation failed.
404 error: Season not found. The season you are looking for might have been removed or is temporarily unavailable. (C)
via Intergalactic Research Institute

Słońce mamy dzisiaj w ostatnich stopniach znaku Raka, który według klasycznej astrologii zbytnio przyjazny Słońcu nie jest. Słońce w astrologii uważane jest za symbol gorąca, a więc w znaku żywiołu wody nie czuje się najlepiej. Podgrzewa nasze uczucia i emocje, wznieca obrazy i fochy, a woda skutecznie gasi ochotę na szaloną zabawę. Z byle drobiazgu robi się wielka sprawa, a na na prawdę poważne zobowiązania czy rozmowy nie mamy ochoty. Najmocniejszą planetą na niebie jest Saturn w znaku Wagi, który rozrywkowy wcale nie jest.
Dlatego tegoroczny lipiec to czas sprzyjający rodzinnym, grzecznym wakacjom. Ostatnie stopnie znaku Raka dodatkowo władane są przez planety Mars i Saturn, a więc mamy już ochotę na zmianę aury, ale nic się jeszcze nie dzieje. Trzeba zaczekać do piątku, bo 23 lipca o godz. 6.13 Słońce wkroczy do znaku Lwa i od razu poczujemy zmianę aury na weselszą. Słońce włada znakiem Lwa i czuje się w nim wspaniale, odżyje duch wakacji i będą nowe przygody.
A dzisiaj? Sennie i spokojnie, bo Księżyc do godz. 18.26 znajduje się w znaku Ryb, gdzie jest mu całkiem przyjemnie. Będzie duszno, mokro, lepiej nie dyskutować o uczuciach, bo wywołamy fontanny łez. Wieczorem nerwowo, bo Księżyc w znaku Barana przypomni nam o zaległościach. Jutro lepiej zabrać się za porządki, a nowe sprawy i podróże z optymizmem zaczynać w piątek.