Miesięczne archiwum: październik 2011

Horoskop tygodniowy 31.10-6.11.2011

Autorki: Miłosława Krogulska i Izabela Podlaska

Planety dadzą nam w tym tygodniu spokojnie odpocząć i zająć się swoimi sprawami. Listopadowy długi weekend zawsze wiąże się z wyjazdami i rodzinnymi spotkaniami. Wykorzystajmy ten czas, aby wreszcie trochę więcej czasu spędzić z bliskimi. Merkury i Wenus opuszczą znak Skorpiona i przejdą do znaku Strzelca, co oznacza przypływ pomysłów, więcej gotówki na hobby i inwestycje oraz możliwość poznania nowych ludzi. Weekend przeznaczymy na odpoczynek i rozrywkę.

Tydzień zacznie się sennie, leniwie, ale dla niektórych wzruszająco. Wenus i Merkury ustawią się w poniedziałek i wtorek w kwadraturze z Neptunem, co sprzyja kameralnym spotkaniom, randkom i delektowaniu się sztuką i towarzystwem bliskich osób. W poniedziałek Skorpiony i Byki będą liczyć na czyjąś pomoc i na pewno ją dostaną. We wtorek Merkury, który ustawi się w kwadraturze z Neptunem, będzie nam psuł szyki, opóźniał ważne sprawy i skłaniał do pomyłek. Panny i Bliźnięta powinny uważać przy podpisywaniu dokumentów i płatnościach.

W środę Wenus i Merkury wkroczą do znaku Strzelca, co przyspieszy wiele spraw i skłoni nas do większego ryzyka. Strzelce i Ryby mogą wygrać na loterii lub w konkursie.

W czwartek Merkury i Wenus w trygonie z Uranem sprawią, że zajmiemy się sprzętem elektronicznym, rowerami, samochodami i naprawą różnych urządzeń. Koziorożce i Raki znajdą pomocników do zrealizowania trudnych i czasochłonnych planów.

W piątek Księżyc w znaku Ryb sprawi, że będziemy niechętnie zajmować się obowiązkami i jak najwcześniej zaczniemy weekend. Wizyta w kinie, teatrze lub koncert poprawi humor Rybom i Lwom.

W sobotę wszystkie wcześnie ustalone plany mogą się zmienić w mgnieniu oka. Żyjmy chwilą i nie przejmujmy się, że jakieś spotkanie się przesunie lub nie dojdzie do skutku. Najbardziej towarzyskie będą Bliźnięta i Byki.

Niedzielę spędzimy odpoczywając i porządkując stare sprawy i papiery. Dopiero pod koniec dnia, kiedy wieczorem Księżyc wejdzie do w znaku Barana, zapragniemy wyjść na spacer, spotkać się ze znajomymi i aktywnie wykorzystać ostatnie chwile weekendu. Najbardziej pomysłowe w wymyślaniu atrakcji dla siebie, znajomych i rodziny będą Wagi i Wodniki.

31 października 2011, poniedziałek
Księżyc w znaku Koziorożca
Dzisiaj uda się nam nabrać więcej dystansu do irytujących spraw. Najlepiej zajmij się pracą, rachunkami, zaplanuj spotkania z ważnymi osobami, aby na początku tygodnia załatwić coś ważnego. Możesz robić podsumowania i porządki. Dobry dzień na oczyszczającą dietę lub nawet głodówkę, ale pij dużo wody. Co się uda: odpoczynek, pisanie listów i ważnych pism, planowanie podróży. Unikajmy: rano kłótliwych osób, a wieczorem plotek i rozmów o skandalach. Dieta: dziś łatwiej zrezygnujesz z cukru, zaczynaj oczyszczanie organizmu. Dom: dzisiaj możesz robić większe porządki. Zdrowie i ruch: nawilżaj, depiluj, zaczynaj zdrowszą dietę. Biznes i pieniądze: zrób rachunki i porządki w komputerze i telefonie. Ogród i rośliny: grab, porządkuj, przycinaj byliny. Magia i rytuały: uporządkuj swoje książki, karty lub kamienie.

Wibracja dnia: Dziewięć
Wibracja Dziewiątki sprawi, że będziemy szukać oszczędności i postanowimy odzyskać stare długi. Nie zaglądaj jednak innym do portfela, bo wywołasz awanturę.

1 listopada 2011, wtorek
Księżyc w znaku Koziorożca i od godz. 23.09 w znaku Wodnika
Możemy być dzisiaj nerwowi i za bardzo się spieszyć. Trudno się będzie skupić na jednej sprawie. To dobry dzień, aby zacząć dietę, rzucić palenie, zmienić życie na zdrowsze i lepsze. O godz. 9.16 Księżyc znajdzie się w kwadraturze z Saturnem. Uważaj, aby nie urazić osób wrażliwych, nie denerwuj się podczas stania w korku lub czekania na autobus. Co się uda: pomaganie innym, rodzinne spotkania i wizyty u przyjaciół. Unikajmy: dyskusji o polityce i pieniądzach, szczególnie ze starszymi osobami. Dieta: do każdej potrawy niezbędne są dzisiaj kolorowe sałatki. Dom: dziś zastanawiaj się, jak wygodniej urządzić mieszkanie. Zdrowie i ruch: możemy być senni i nieostrożni, uważaj w podróży. Biznes i pieniądze: klienci będą wyjątkowo marudni i niezdecydowani. Ogród i rośliny: grab, porządkuj, ochraniaj rośliny przed mrozem. Magia i rytuały: zapal świece w intencji zgody w rodzinie i opieki nad domownikami.

Wibracja dnia: Siedem
Wibracja Siódemki sprzyja rodzinnym sprawom. Będziemy jednak mieli trochę mniej cierpliwości do krewnych i dzieci. Mimo tego okazana dzisiaj pomoc bardzo się komuś przyda.

2 listopada  2011, środa
Księżyc w kwadrze w znaku Wodnika
Machnij ręką na kłopoty i po prostu zacznij wszystko od nowa. Dzień może przynieść rozstrzygnięcie wielu trudnych spraw i wyjaśnienie męczących nas problemów, bo o godz. 17.39 Księżyc znajdzie się w kwadrze.  Potem aura będzie spokojniejsza, warto poćwiczyć lub wybrać się na dłuższy jesienny spacer. Co się uda: ważne rozmowy, nauka, podróże i zakupy. Unikajmy: nudnych zajęć, ale też ryzykowania i krytykowania innych. Dieta: daniom z ostrymi przyprawami bardzo trudno będzie się oprzeć. Dom: zapal aromatyczne świece i kadzidło, przesyć dom pięknym zapachem. Zdrowie i ruch: dzisiaj ruszaj się, spaceruj i zażywaj więcej mikroelementów. Biznes i pieniądze: planuj reklamy swoich usług lub produktów. Ogród i rośliny: możesz kopać, porządkować, palić liście. Magia i rytuały: pal czerwone świece, myśl o tych, którzy odeszli, a mimo tego wciąż są przy tobie.

Wibracja dnia: Osiem
Ósemka sprzyja finansom i nauce. Pod jej wpływem możesz sięgnąć po ważne książki, a także porozmawiać z kimś, kto pomoże ci zrealizować ambitne pomysły.

3 listopada 2011, czwartek
Księżyc w znaku Wodnika
Będziemy dzisiaj bardziej pracowici. Szybko nadrobimy różne zaległości zawodowe, wpadniemy na odkrywcze pomysły. Lepiej jednak nie prosić innych o pomoc, bo wszyscy będą skupieni na swoich sprawach. Zadbaj o zdrowie, zainteresuj się naturalną medycyną. Pij wodę mineralną, dbaj o skórę, a szybko zobaczysz pozytywne efekty. Co się uda: załatwianie sprawy urzędowych, korzystanie z pośrednictwa i porad. Unikajmy: pośpiechu, pierwszych randek, a w domu rozmów o pieniądzach. Dieta: przypomnimy sobie smaki z dzieciństwa, sięgniemy po ulubione słodycze. Dom: dzisiaj możesz wykonywać cięższe prace, sprzątać i prasować. Zdrowie i ruch: nie będziemy mieli ochoty na rywalizację, dobry dzień na kosmetyczkę. Biznes i pieniądze: wymyślaj nowe usługi, szukaj informacji w Internecie. Ogród i rośliny: ochraniaj je przed mrozem, uporządkuj doniczki. Magia i rytuały: umyj samochód w intencji bezpiecznej jazdy.

Wibracja dnia: Dziewięć
Wibracja Dziewiątki pomaga szybko zakończyć sprawy, które przestały być zyskowne. Nie żałuj tego, co minęło, bo nie uda się tego zatrzymać. Popatrz w optymizmem w przyszłość.

4 listopada 2011, piątek
Księżyc w znaku Wodnika i od godz. 8.19 w znaku Ryb
Rano załatwiaj ważne sprawy, a potem zajmij się rachunkami i porządkami. O godz. 13.03 Księżyc znajdzie się w kwadraturze z Merkurym, a to kusi do narzekania i marudzenia. Nie daj się dzisiaj wykorzystać ludziom, którzy udają nieporadnych. Dzień sprzyja medytacji, rozwojowi duchowemu, dobrej lekturze i nauce. Nie zaczynaj dzisiaj spraw, które wymagają ryzyka lub są męczące. Co się uda: medytacja, domowe porządki, drobne rachunki i porządki. Unikajmy: decydujących rozmów, bo dziś uczucia walczyć będą z logiką! Dieta: Licz kalorie! Poczujemy nieprzepartą ochotę na chińskie dania lub inne egzotyczne smaki. Dom: Zabierz się za przemeblowanie lub ciężkie prace, ale unikaj prania i pastowania. Zdrowie i ruch: warto wybrać się na basen lub zajęcia jogi. Biznes i pieniądze: bądź cierpliwy, dzisiaj klienci będą wszystko bardzo długo oglądać. Ogród i rośliny: podlewaj iglaki, jeśli nie ma mrozu. W domu nawilżaj rośliny doniczkowe. Magia i rytuały: dziś zadbaj o domowe zwierzęta, otocz je miłością i opieką.

Wibracja dnia: Jeden
Wibracja Jedynki najpierw pomoże w samodzielnej pracy, a potem przypomni nam o odpoczynku i rozrywce. Będziemy dzisiaj twórczy, kreatywni i bardzo pomysłowi.

5 listopada 2011, sobota
Księżyc w znaku Ryb
Rano warto szybko uporać się z podstawowymi domowymi i rodzinnymi obowiązkami, bo na wielkie porządki nie znajdziemy dzisiaj siły. Od południa nabierzemy ochoty na towarzyskie spotkania, randki, dłuższe wizyty i spacery. Zajmij się odpoczynkiem i szukaj piękna. Dobry dzień na randki i spotkania z przyjaciółmi. Co się uda: rodzinne spotkania, randki, poważne rozmowy. Unikajmy: kłótni o pieniądze i stare błędy, pewnych słów nie da się łatwo cofnąć. Dieta: pierogi i naleśniki cieszyć się będą wielkim powodzeniem. Dom: kuchenne prace i porządki uda się zrobić bardzo szybko, ale unikaj wielkiego prania. Zdrowie i ruch: ostrożnie, dzisiaj łatwo o kontuzje i większe siniaki! Biznes i pieniądze: unikaj nagłych i ryzykownych decyzji, chciwość to zguba! Ogród i rośliny: podlej rośliny doniczkowe, zawijaj chochoły, grab liście. Magia i rytuały: dzisiaj pal świece w intencji zgody i bezpieczeństwa wszystkich domowników.

Wibracja dnia: Dwa
Wibracja Dwójki sprawi, że będziemy wyrozumiali i w dobrych humorach. Warto współpracować z innymi, pytać ludzi o zdanie. W sklepach Dwójka pomaga wynegocjować dobrą cenę.

6 listopada 2011, niedziela
Księżyc w znaku Ryb i od godz. 20.03 w znaku Barana
Najlepiej spędzić niedzielę w domowych pieleszach, wyspać się i odpocząć. Aura sprzyja rodzinnym sprawom, ale porządki mogą być męczące i stresujące. Będziemy nieufni i niezdecydowani. Odpocznij, obejrzyj ulubione filmy i nie daj się ogarnąć atakowi jesiennej chandry. O godz. 22.16 Księżyc znajdzie się w koniunkcji z Uranem, nie oglądaj denerwujących programów, bo trudno ci będzie zasnąć. Co się uda: układanie ambitnych planów, odpoczynek, spotkania z ciekawymi znajomymi. Unikajmy: pośpiechu i rywalizacji, dziś więcej osiągniesz uśmiechem. Dieta: chętnie sięgniemy po mięso i ostre przyprawy. Dom: nie staraj się być idealny, szkoda całej niedzieli na zakupy lub porządki. Zdrowie i ruch: to nie dobry dzień na wyścigi lub sporty zespołowe, możliwe kontuzje. Biznes i pieniądze: układaj plany na następny tydzień. Ogród i rośliny: jeśli nie ma mrozu, podlewaj i porządkuj. Magia i rytuały: uporządkuj portfel, abyś miał miejsce na nowe pieniądze.

Wibracja dnia: Trzy
Wibracja Trójki sprawi, że będziemy dziś myśleć tylko zabawie i odpoczynku. Łatwo  zapomnisz o kompleksach, bo Trójka to wibracja odwagi i optymizmu w miłości.

Pozycje planet i Świateł:

Słońce  7 º 12´ – 14 º 12´ -Skorpiona
Rodzinne spotkania wyciszą nas i pomogą podjąć słuszne decyzje. Skorpiony będą duszą towarzystwa.

Księżyc 4 º 14´ Koziorożca – 2 º 26´ Barana
Bez dobrego planu nasza praca pójdzie na marne. Koziorożce będą sobie najlepiej dawać radę w pracy.

Merkury 26 º 16´ Skorpiona – 5 º 39´ Strzelca
Nabierzemy ochoty na wyjazdy, wycieczki i spacery. Strzelce poprawią swoją kondycję i zaczną uprawiać nowy sport.

Wenus 27 º 03´ Skorpiona – 5 º 44´ Strzelca
Poprawi się stan naszych finansów. Przedsiębiorcze Barany spłacą długi i załatwią nowe dodatkowe zlecenia.

Mars 24 º 11´ – 27 º 52´ Lwa
Wytrwałość zaprowadzi nas w końcu do upragnionego celu. Szczególnie uparte w realizacji swoich celów będą Wodniki.

Jowisz 5 º 01´ – 4 º 05´ Byka w retrogradacji
Rodzinne święto sprzyja wyjaśnianiu nieporozumień między krewnymi. Wszystkich ostatecznie pogodzą Wagi.

Saturn 22 º 15´ – 23 º 05´ Wagi
Kontrolujmy wydatki, nie rzucajmy się na przeceny i okazje w sklepach. Rozsądne w wydawaniu będą Raki.

Uran 1 º 17´ – 1 º 05´ Barana w retrogradacji
Nie buntujmy się bez powodu i dostosujmy się do reguł i regulaminów. Byki będą pilnować porządku i poszanowania tradycji.

Neptun 28 º 09´ – 28 º 08´ Wodnika w retrogradacji
Będziemy chętnie pomagać potrzebującym i dawać pieniądze ubogim. Bardzo hojne i wrażliwe będą Ryby.

Pluton 5 º 23´ – 5 º 33´ Koziorożca
Oszczędzanie najlepszym sposobem do bogacenia się. Będą o tym pamiętać Panny, które budują swoją fortunę zbierając grosz do grosza.

Próżny kurs Księżyca:
1.11 od g. 22:01 do g. 23:09.
4.11 od g. 4:42 do g. 8:19.
5.11 od g. 9:06 do
6.11 do g. 20:03.

Miłego tygodnia!

27.10.2011 Warszawska Szkoła Astrologii: Uran w Baranie – jak pokierować zmianami w swoim życiu? – Miłosława Krogulska

Zapraszamy na czwartkowe zajęcia w Warszawskiej Szkole Astrologii

27.10.2011 godz. 18.00-21.00
Uran w Baranie – jak pokierować zmianami w swoim życiu? – Miłosława Krogulska
Uran na dobre wkroczył do znaku Barana w 2011 roku. Jak przygotować się na jego pochód przez znak Byka? Będziemy analizować znaczenie Urana w Baranie oraz siłę jego oddziaływania na indywidualne horoskopy. Jak wykorzystać go do przeprowadzenia ważnych życiowych planów i jak sprawić, aby nie pokrzyżował nam naszych szyków, opowie i pokaże na przykładach Miłosława Krogulska.

Miejsce: Pruszkowska 29 m. 259, 02-119 Warszawa
informacje i zapisy: Izabela Podlaska 0600218488, Mii Krogulska 0600218588, albireo (at) albireo.pl
cena: 40 zł za zajęcia, zajęć nie można nagrywać

zdjęcie z wikipedia.org

Horoskop tygodniowy 24-30.10.2011

Autorki: Miłosława Krogulska, Izabela Podlaska

Planety nie dadzą nam spocząć na laurach. Mars, który będzie najbardziej aktywną planetą w tym tygodniu, będzie nas poganiał i popychał do zadań, za które wcześniej nie chciało nam się zabrać. Nów Księżyca w znaku Skorpiona sprawi, że będziemy chcieli zakończyć stare sprawy, ale niechętnie zabierzemy się za nowe. Na niebie tworzy się harmonijny trygon Jowisza z Plutonem, który zwróci nasza uwagę na sprawy pieniędzy, inwestycji i korzystnego zarządzania tym, co mamy. W weekend czeka nas dobra zabawa, ale i dużo wydatków za sprawą opozycji Słońca z Jowiszem.

W poniedziałek z ochotą zabierzemy się za pracę i obowiązki, bo Księżyc przebywać będzie w znaku Panny. Byki, Panny i Koziorożce będą najlepsze we wszystkim, co robią. We wtorek będziemy mieli mniej siły na trudne sprawy. Księżyc w znaku Wagi skupi naszą uwagę na sprawach partnerskich i na umowach, jakie ostatnio zawarliśmy lub podpisaliśmy. Najbardziej aktywne i pomocne innym będą Wagi i Wodniki. Wenus w kwadraturze z Marsem sprawi, że środa będzie dniem towarzyskiego zamieszania, ale i namiętnych randek. Mars w sekstylu z Saturnem zapewni nam w pracy wsparcie osób z dużym doświadczeniem. Najwięcej zawodowo skorzystają Barany i Strzelce. Wieczorem nów Księżyca w znaku Skorpiona sprawi, że niechętnie będziemy przebywać w dużym towarzystwie. Wybierzemy kameralne spotkania lub domowy odpoczynek. W czwartek Księżyc wychodzi z nowiu, co ożywi Skorpiony, Raki i Ryby. Dziś uda się szybko załatwić sprawy w banku czy na poczcie. W piątek na słowa powinny uważać Lwy i Byki, bo na niebie Merkury ustawi się w kwadraturze z Marsem, co powoduje niestety kłótnie, sprzeczki i pomyłki. Jowisz w trygonie z Plutonem będzie jednak w piątek łaskawy dla tych, którzy ubiegają się o kredyt konsolidacyjny lub pożyczkę. W sobotę Skorpiony, Bliźnięta i Byki powinny kontrolować swoje wydatki, bo Słońce w opozycji z Jowiszem i w sekstylu z Plutonem sprzyja wielkim zakupom, niekoniecznie niezbędnym. To dobry dzień na zabawę, imprezy i randki. W niedzielę Księżyc w Strzelcu będzie nas motywował do aktywności sportowej lub spacerów. Po południu Księżyc przechodzi do Koziorożca, co uaktywni Panny i Koziorożce, które chętnie zaplanują rodzinne spotkania i zadania na kolejny tydzień.

24 października 2011, poniedziałek
Księżyc w znaku Panny i od godz. 17.50 w znaku Wagi
Będziemy dzisiaj zdyscyplinowani i pracowici. Chętnie nadrobimy różne zaległości zawodowe, odwiedzimy urzędy i uporamy się z drobnymi zaległościami. Dzień sprzyja odnajdywaniu błędów, a także mądrym decyzjom zawodowym, które wyjdą nam na dobre w następnych miesiącach. Po południu aura sprzyja zakupom i spotkaniom z przyjaciółmi. Co się uda: sprawy zawodowe, spotkania z przyjaciółmi, negocjacje. Unikajmy: tłumu, ulegania prośbom i pokusie nadmiernych wydatków. Dieta: wrzuć do garnka kolorowe warzywa, dziś jemy lekko i z ziołowymi przyprawami. Dom: wyrzuć z szafy rzeczy, których od dawna nie nosiłeś. Zdrowie i ruch: pij wodę mineralną, dbaj dzisiaj i skórę, a szybko zobaczysz pozytywne efekty. Ogród: ostatnie dni na sadzenie roślin cebulowych. Biznes i pieniądze: nie ufaj cudownym okazjom, sprawdzaj trzy razy każdą umowę i propozycję.

Wibracja dnia: Dwa
Wibracja Dwójki sprzyja ciekawym spotkaniom, lepszemu dogadywaniu się z ludźmi, a także udanym negocjacjom. Łatwiej przekonać ludzi, że trzeba się liczyć także z tym, co ty masz do powiedzenia. Na randkach namiętnie i gorąco!

25 października 2011, wtorek
Księżyc w znaku Wagi
Będziemy towarzyscy i weseli, ale na nudnych obowiązkach lub nauce nowych zagadnień trudno się będzie skupić. Dzień nie sprzyja ryzykowaniu i nagłemu zaczynaniu nowych spraw. Łatwo będzie zapalić się do pomysłów, które mogą nie wyjść nam na dobre lub poddać złemu wpływowi innych ludzi. Unikaj kłótni, nie daj się wplątać w zawodowe intrygi. Bardzo dobry dzień na randki i towarzyskie spotkania. Co się uda: twórczość, medytacja, randki i miłosne czary. Unikajmy: podróży, trudnych rozmów z szefem lub wypominania innym błędów. Dieta: dziś warto pościć, ograniczyć tłuszcz i jedzenie z konserwantami. Dom: aura sprzyja drobnym kuchennym porządkom, zwłaszcza w spiżarni. Zdrowie i ruch: zadbaj o cerę, kup dobry krem. Ogród: wydaj wojnę chwastom, grab opadłe liście. Biznes i pieniądze: dzień nie sprzyja ryzykownym decyzjom, w sklepach mniejsze obroty.

Wibracja dnia: Trzy
Wibracja Trójki sprzyja sztuce, kreatywnym pomysłom i urządzaniu wnętrz. Będziemy chcieli szybko spełnić każdą swoją zachciankę. Dlatego od ryzykownych decyzji, hazardu i nierozsądnych ludzi lepiej trzymać się z daleka.

26 października 2011, środa
Księżyc w nowiu w znaku Wagi i od godz. 17.09 w nowiu w znaku Skorpiona
Dzisiaj nasze nastroje będą zmienne, a wobec natłoku obowiązków możemy stać się bardzo nerwowi. Lepiej liczyć tylko na siebie, bo ludzie mogą nam wiele obiecać, ale nie rzeczywiście pomóc. Zastanów się, co naprawdę jest warte pracy, a z czego można zrezygnować. O godz. 21.57 czeka nas nów Księżyca w znaku Skorpiona, co sprzyja duchowej pracy i magicznym rytuałom. Randki będą gorące, o ile tylko uda się znaleźć na nie wolny czas. Co się uda: randki, rytuały oczyszczające i czary, medytacja, wizualizacja. Unikajmy: spraw urzędowych, pożyczek i wielkich wydatków. Dieta: dziś warto oczyszczać organizm, unikaj alkoholu i nadmiaru soli. Dom: zamiast sprzątać i gotować, odpoczywaj. Zdrowie i ruch: rusz się jesienny na spacer, a najlepiej poprawisz sobie nastrój! Ogród i rośliny: podlewaj rośliny w doniczkach, dziś bardziej chcą pić. Magia i rytuały: dzisiaj nów Księżyca, zastanów się jak przyciągnąć powodzenie. Biznes i pieniądze: nowych pomysłów szukaj dziś w Internecie.

Wibracja dnia: Cztery
Wibracja Czwórki sprzyja ważnym przemyśleniom. Zajmij się dzisiaj swoimi sprawami, porządkami i ważnymi rachunkami. Szybko okaże się, że jest wyjście z kłopotów i możliwości zaoszczędzenia pieniędzy.

27 października 2011, czwartek
Księżyc w znaku Skorpiona
Dzisiaj będziemy niezdecydowani, senni, a nawet zapominalscy. Zadbaj o zdrowie, medytuj, znajdź czas dla bliskich ci osób. Powoli nabierać będziemy sił i optymizmu i im bliżej wieczora, w tym lepszych będziemy nastrojach. Zaczniemy myśleć o swoich korzyściach, co skłania do porzucania nudnych projektów i do zmiany niewygodnych przyzwyczajeń. Co się uda: odpoczynek, gotowanie, drobne prace domowe. Unikajmy: dyskusji o polityce i pieniądzach, szczególnie w pracy. Dieta: ostrożnie, dziś wszystko tuczy, a pierogom i plackom trudno się będzie oprzeć. Dom: nie rób prania, nie myj samochodu – wszystko dłużej schnie i zostają smugi. Ogród: zadbaj o rośliny w doniczkach, owiń w chochoły te, które zostały na balkonie. Zdrowie i ruch: możemy być senni i nieostrożni, uważaj w podróży. Biznes i pieniądze: w sklepach klienci będą wyjątkowo marudni i niezdecydowani.

Wibracja dnia: Pięć
Wibracja Piątki pomaga znaleźć szczęście w miłości. Będziemy dziś odważni, pewniejsi swoich zalet. Pisz listy miłosne, rób magiczne rytuały, uśmiechaj się częściej i przyciągaj do siebie ludzi.

28 października 2011, piątek
Księżyc w znaku Skorpiona i od godz. 16.46 w znaku Strzelca
Dzień będzie niespokojny, a nawet pełen kłótni i niepotrzebnych dyskusji. O godz. 4.57 Księżyc znajdzie się w kwadraturze z Marsem i źle to wpłynie na całą aurę dnia. Niektórzy będą zrzucać męczące zajęcia na innych i ze wszystkich sił walczyć o swoje pieniądze. Dbaj o siebie i szanuj swoje nerwy. Po południu łatwiej będzie za to uporać się z fizycznymi pracami, remontami, nabierzemy też ochoty na sport. Co się uda: praca intelektualna, pisanie listów i ważnych pism. Unikajmy: kłótliwych osób, a także plotek i rozmów o skandalach. Dieta: rano pij więcej wody z mikroelementami, po południu jedz owoce. Dom: nadal unikaj mycia okien i podłóg, bo będą smugi. Zdrowie i ruch: basen lub joga to najlepszy sport na dziś. Ogród: jeśli nie ma mrozu, podlej iglaki. Biznes i pieniądze: odwiedź bank, zrób rachunki, podpisuj ważne umowy.

Wibracja dnia: Sześć
Wibracja Szóstki sprzyja trosce o zdrowie i swoje własne sprawy. Zajmij się rodziną, poświęć czas ludziom, którzy ci ufają. Ryzyko i kłótnie nie wyjdą nam dzisiaj na dobre, nie daj się do nich sprowokować.

29 października 2011, sobota
Księżyc w znaku Strzelca
Dzień sprzyja ciekawym wydarzeniom towarzyskim i rodzinnym. Będziemy w dobrych humorach. Warto się ruszyć z domu z wizytą lub do kina. Możesz dzisiaj znaleźć sobie niezwykłe zainteresowania lub zacząć planować zagraniczne podróże. Bardzo dobry dzień na randki, zakupy, uprawianie sportu. Co się uda: randki, podróże, wyjścia do kina lub teatru. Unikajmy: pożyczania książek lub pieniędzy, bo szybko do nas nie wrócą. Dieta: dziś jemy na ciepło, organizm potrzebuje białka. Dom: wietrz, wieszaj pranie, pal w domu kadzidła. Zdrowie i ruch: graj w tenisa lub squasha, unikaj nudnej siłowni. Ogród: dziś rób większe porządki, grab i pal zeschłe liście. Biznes i pieniądze: po południu w sklepach będzie o wiele więcej klientów.

Wibracja dnia: Siedem
Wibracja Siódemki pomaga w nauce, dlatego znajdź dzisiaj trochę czasu na mądrą lekturę lub szukanie ciekawych wiadomości w Internecie. Będziemy dociekliwi, wyznaczymy sobie nowe cele i chętnie o nich podyskutujemy.

30 października 2011, niedziela
Księżyc w znaku Strzelca i od godz. 18.40 w znaku Koziorożca
Dzisiaj będziemy myśleć o odpoczynku i świętym spokoju. Chętnie zagłębimy się w lekturze, odetchniemy od codziennych obowiązków. Uważaj w podróży, bo możliwe są zguby i pomyłki. Sny i przeczucia mogą być prorocze, znajdź czas na medytację i sprawy związane z rozwojem duchowym. Po godz. 18.40 nie słuchaj marudzenia, bo Księżyc wkroczy w znak Koziorożca i niektóre starsze osoby mogą wygarnąć wszystkim długo skrywane żale. Co się uda: nabierzemy sił, wpadniemy na mądre pomysły, pozbędziemy się starych schematów. Unikajmy: kłótni, pośpiechu, ignorowania cudzych próśb i emocji. Dieta: egzotyczne smaki będą nas bardzo kusić, ale uważaj, bo łatwo przytyć. Dom: ostrożnie, nie przesuwaj mebli, nie noś ciężkich rzeczy. Zdrowie i ruch: wieczorem rób peeling, kładź maseczkę i nawilżaj skórę. Ogród: chroń rośliny przed mrozem, podsypuj torfem i zabezpieczaj. Biznes i pieniądze: wycofuj się z błędnych decyzji, nie pozwól się wykorzystywać.

Wibracja dnia: Osiem
Ósemka to wibracja sprzyjająca pieniądzom, rachunkom i ważnym decyzjom. Dzisiaj licz, planuj, tnij koszta i szukaj okazji do zyskownych inwestycji.

Słońce 0 º 14´ – 7 º 11´ Skorpiona
Skupmy się na rodzinie i odpoczynku.

Księżyc 20 º 09´ Panny – 4 º 13´ Koziorożca
Porządki i kończenie spraw to nasz główny cel.

Merkury 16 º 10´ – 26 º 15´ Skorpiona
Nie tropmy afer i kłamstw tam, gdzie ich nie ma.

Wenus 18 º 20´ – 27 º 02´ Skorpiona
Walka za wszelką cenę może się skończyć bankructwem.

Mars 20 º 23´ – 24 º 11´ Lwa
Warto poprawić swoją kondycję fizyczną.

Jowisz 5 º58´ – 5 º 01´ Byka w retrogradacji

Nie wydajmy za dużo na halloweenowe atrakcje.

Saturn 21 º 25´ – 22 º 15´ Wagi
Ktoś przypomni nam o złożonych kiedyś obietnicach.

Uran 1 º 30´ – 1 º 17´ Barana w retrogradacji
Mimo jesieni będziemy chętnie wychodzić na spacery.

Neptun 28 º 13´ – 28 º 09´ Wodnika w retrogradacji
Wieczorny relaks i medytacja pozwolą nam zachować równowagę.

Pluton 5 º 14´ – 5 º 23´ Koziorożca
Zanim się na coś zdecydujesz, pomyśl dwa razy o kosztach.

Próżny kurs Księżyca:
23.10 od g. 22:48 do 24.10 do g. 17:50.
26.10 od g. 14:19 do 17:09.
28.10 od g.13:50 do g. 16:46.
30.10 od g. 14:31 do g. 17:40.

Miłego tygodnia!

20.10.2011 Warszawska Szkoła Astrologii: Władca horoskopu – jak go odnaleźć? – Izabela Podlaska

20.10.2011 godz. 18.00-21.00
Władca horoskopu – jak go odnaleźć? – Izabela Podlaska
Która planeta włada horoskopem? Są różne teorie i obliczenia, które trzeba wykonać, aby go znaleźć. Przyjrzyjmy się wielu z nim i zobaczymy na przykładzie własnych horoskopów, która planeta rzeczywiście dominuje w horoskopie i czy jest to zawsze tylko jedna planeta.

czwartek 20.10.2011 godz. 18.00-21.00
Miejsce: Pruszkowska 29 m. 259, 02-119 Warszawa
informacje i zapisy: Izabela Podlaska 0600218488, Mii Krogulska 0600218588, albireo (at) albireo.pl
cena: 40 zł za zajęcia, z powodu warsztatowego charakteru zajęć nie można ich nagrywać.

fot. Izabela Podlaska

Horoskop tygodniowy 17-23.10.2011 Izabela Podlaska, Miłosława Krogulska

Autorki: Miłosława Krogulska i Izabela Podlaska

Będziemy marzyć na jawie i spełniać swoje pragnienia. Słońce ustawi się w trygonie do Neptuna, co sprzyja marzycielom i tym, którzy mierzą siły na zamiary. W tym tygodniu opozycja Merkurego z Jowiszem sprawi, że okazje do szybkiego załatwienia trudnych spraw będą co chwila pojawiać się na naszej drodze. Udadzą się podróże, nawiążemy dużo nowych znajomości, a wiedza sama będzie wchodzić nam do głowy.

W poniedziałek dynamiczny Jowisz i ciekawski Merkury wyznaczą rytm początku tygodnia. W ten dzień szczególnie aktywne będą Skorpiony i Byki. To one najwięcej zyskają w sprawach finansowych i zawodowych. Łatwo nam będzie uzyskać potrzebne informacje. We wtorek Księżyc w znaku Raka skłoni nas do zajęcia się sprawami domu, rodziny i bliskich nam osób. Raki i Ryby mogą być zaniepokojone tym, ile problemów będą musiały rozwiązać. Wszystko się uda dzięki zdecydowaniu i konsekwencji. W środę na niebie tworzyć się będzie kwadra Księżyca w znaku Raka, co zapowiada problemy z pogodzeniem spraw domowych i zawodowych, szczególnie dla Koziorożców i Baranów. W czwartek Bliźnięta i Lwy odniosą duży sukces w sprawach zawodowych. To dobry dzień na prezentowanie swojej pracy i osiągnięć szerszej publiczności lub nowym klientom. W piątek czeka nas wiele towarzyskich atrakcji i romantycznych uniesień. Księżyc w znaku Lwa ustawi się w kwadraturze z Wenus i w koniunkcji z Marsem. Udadzą się randki w ciemno, a ci, którzy  mają ochotę na erotyczne eksperymenty, na pewno znajdą towarzyszy do seksualnej zabawy. Najwięcej w piątek skorzystają z życia Panny i Strzelce. Weekend upłynie nam pod znakiem realizacji marzeń i kontaktu ze sztuką. W sobotę Słońce ustawi się w trygonie z Neptunem, co zapewni Wagom i Wodnikom świetny humor i przełomowe wydarzenia w życiu uczuciowym. W niedzielę nastąpi zmiana planetarnych energii. Słońce wkroczy do znaku Skorpiona, a co za tym idzie, staniemy się bardziej pewni siebie, stanowczy i niezależni od innych. Koziorożce zrealizują sekretny plan i zapewnią wszystkim weekendowe atrakcje.

17 października 2011, poniedziałek
Księżyc w znaku Bliźniąt
Będziemy w dobrych humorach, ale trudno się będzie skupić na rachunkach czy nużących obowiązkach. Zapragniemy odmiany i niespodzianek, zaczniemy wyglądać wiadomości od znajomych. Unikajmy chwalenia się, popisywania, składania obietnic i omijajmy szerokim łukiem plotkarzy. Co się uda: odpoczynek, relaks, medytacja, porządki. Unikajmy: zaczynania wielkich rachunków i porządków, zatłoczonych marketów. Dieta: dziś powodzeniem cieszyć się będą lekkie sałatki. Dom: unikaj prania i mycia podłóg, bo wszystko dziś powoli wysycha. Zdrowie i ruch: warto wybrać się na basen lub poćwiczyć jogę. Unikaj alkoholu, testowania nowych kosmetyków, dzisiaj alergie mogą dać o sobie znać. Ogród i rośliny: pamiętaj o podlewaniu roślin w doniczkach. Magia i rytuały: dodaj soli do kąpieli, a oczyścisz skórę i wzmocnisz aurę. Biznes i pieniądze: idealny dzień na podsumowania, planowanie strategii na kolejny miesiąc.

Wibracja dnia: Cztery
Czwórka czyni zdecydowanymi i oszczędnymi. Dzisiaj wszyscy będą patrzeć na swoje zyski i interesy, więc lepiej w pracy nie obiecywać szefowi zbyt wiele.

18 października 2011, wtorek
Księżyc w znaku Bliźniąt i od godz. 3.39 w znaku Raka
Dziś ludzie będą bardziej otwarci i wyrozumiali. Jeśli zajmujesz się sztuką, odczujesz wielki przypływ natchnienia. Za męczące obowiązki lub rachunki trudno się będzie zabrać, nie obiecuj sobie, że uporządkujesz wszystkie zaległości. Lepiej odpocząć i znaleźć czas dla dzieci. Co się uda: cięższa praca, porządki, szybkie decyzje, rywalizacja. Unikajmy: dyskusji o polityce, pieniądzach i cudzych wadach, bo możliwe są kłótnie. Dieta: dziś łatwo zdecydujesz się na zdrowsza dietę, warto oczyszczać organizm. Dom: możesz zabrać się za większe porządki i cięższe prace. Zdrowie i ruch: chętnie wybierzemy się na basen, ale do ciężkich ćwiczeń trudno się będzie zmusić. Ogród i rośliny: pal stare liście, oczyszczaj drzewka z zaschniętych owoców, unikaj nawożenia. Magia i rytuały: dobry dzień na magię finansową, a także zrywanie złych związków. Biznes i pieniądze: możesz zdobyć ciekawe wiadomości dotyczące konkurencji.

Wibracja dnia: Pięć
Wibracja Piątki sprzyja zakochanym, ale dziś trudno im będzie znieść rozłąkę, a nawet mogą być o kogoś zazdrośni. Kto się nudzi, temu łatwo będzie dzisiaj znaleźć wesołe towarzystwo lub nowe hobby.

19 października 2011, środa
Księżyc w znaku Raka
Będziemy uprzejmi i serdeczni, a także bardzo hojni dla innych. Różne wiadomości i wydarzenia przypomną nam o przyjaciołach i znajomych sprzed lat. Odezwij się do krewnych, którzy są daleko, bo dzień sprzyja odnawianiu kontaktów. Co się uda: zakupy, spotkania, ciekawe wydarzenia kulturalne, randki. Unikajmy: pośpiechu, dziś łatwo o kontuzje, pomyłki, niepotrzebne nerwy. Dieta: dziś kusić nas będą kluski i pierogi, uważajmy na dietę. Dom: dobry czas, aby wynieść stare ubrania z garderoby, kupić nowe dodatki. Zdrowie i ruch: wybierz się na spacer, a podczas ćwiczeń uważaj na kontuzje. Ogród i rośliny: unikaj nawożenia i sadzenia krzewów. Magia i rytuały: dzisiaj wykonuj rytuały na powodzenie i przypływ pieniędzy. Biznes i pieniądze: dziś bacznie obserwuj, co robi twoja konkurencja, bo możesz odkryć cudzą strategię!

Wibracja dnia: Sześć
Wibracja Szóstki sprzyja wprowadzaniu w życie lepszych nawyków, a także pomaga zabiegom kosmetycznym i pozytywnym zmianom w wyglądzie. Dbajmy dzisiaj o swoją wygodę i zdrowie.

20 października 2011, czwartek
Księżyc w kwadrze w znaku Raka i od godz. 12.07 w znaku Lwa
Od rana będziemy pełni energii i chęci do rywalizacji z innymi. Rano przedstawiaj swoje pomysły, spotykaj się z ważnymi osobami. Dziś można zabrać się za prace, które wymagają siły i zdecydowania. Jeśli sprzątasz, wyrzucaj stare meble, zmieniaj wystrój. Co się uda: spotkania ze starymi znajomymi, rozrywki, zwiedzanie, wyjścia do kina lub na koncert. Unikajmy: wielkich zakupów, porządków, dalekich podróży. Dieta: kusić nas będą słodycze i potrawy mączne, dzisiaj trzeba pilnować diety! Dom: unikaj cięższych prac, możesz za to dekorować i dbać o piękno domu. Zdrowie i ruch: odpocznij, dziś organizm jest bardzo wrażliwy i delikatny. Ogród i rośliny: możesz sadzić krzewy i drzewka. Magia i rytuały: dobry dzień, aby stawiać karty lub wróżyć z run. Biznes i pieniądze: nie myśl o kłopotach, bo możesz być zbyt pesymistyczny.

Wibracja dnia: Siedem
Siódemka to wibracja, która sprzyja rozwojowi duchowemu. Dzisiaj skoncentruj się na trudnych sprawach: możesz odkryć różne tajemnice, wyjaśnić czyjeś dwuznaczne zachowanie.

21 października 2011, piątek
Księżyc w znaku Lwa
Czas płynąć będzie bardzo szybko, a weekendowe plany będą najważniejszym tematem do rozmów. Ludzie będą sobie życzliwi, chętnie podzielą się swoimi sposobami na radzenie sobie z trudnościami. Po południu warto zająć się sztuką, odpoczynkiem, odpocząć od stresujących obowiązków. Co się uda: krótkie podróże, odpoczynek, oglądanie filmów, randki Unikajmy: plotek, pośpiechu, niepotrzebnych dyskusji ze starszymi osobami. Dieta: organizm domaga się więcej białka. Dom: dziś nie planuj cięższych prac, bo nikt ci w nich nie pomoże. Zdrowie i ruch: ostrożnie, dzisiaj łatwo o stłuczenia i kontuzje. Ogród i rośliny: możesz sadzić drzewa i krzewy. Magia i rytuały: myśl o miłości, dla powodzenia noś różowe kwarce i pal świece. Biznes i pieniądze: negocjuj ceny, gorszy dzień dla handlowców.

Wibracja dnia: Osiem
Dzisiaj warto poświęcić chwilę na rachunki lub plany ważnych wydatków. Zastanów się nad swoim budżetem, a jeśli prowadzisz biznes, to poszukaj informacji o dotacjach i pożyczkach.

22 października 2011, sobota
Księżyc w znaku Lwa i od godz. 16.42 w znaku Panny
Dzień sprzyja aktywnemu odpoczynkowi, podróżom i zakupom. Za obowiązki trudno się będzie zabrać, dopiero po południu staniemy się uporządkowani i punktualni. W sprawach rodzinnych bądź ostrożny, dzisiaj starsze osoby nie dadzą się łatwo przekonać do nowych pomysłów. Co się uda: zwiedzanie nowych miejsc, wprowadzanie w życie nowych pomysłów. Unikajmy: pośpiechu, dziś możemy być roztargnieni i zapominalscy. Dieta: chętnie sięgniemy po mięso i ostre przyprawy. Dom: nie staraj się być idealny, szkoda niedzieli na zakupy lub porządki. Zdrowie i ruch: to nie dobry dzień na wyścigi lub sporty zespołowe, możliwe kontuzje. Ogród i rośliny: kupuj nowe rośliny doniczkowe, dziś łatwo zaaklimatyzują się w nowym miejscu. Magia i rytuały: noś magiczne kamienie, dziś ich moc jest podwójna. Biznes i pieniądze: układaj plany na drugą połowę miesiąca.

Wibracja dnia: Dziewięć
Dziewiątka sprzyja dobrym pomysłom na odzyskanie spokoju i równowagi. Bądź skrupulatny, a naprawisz jakiś błąd lub znajdziesz rozwiązanie trudnego problemu.

23 października 2011, niedziela
Księżyc w znaku Panny
Dzisiaj nie angażuj się w trudne rodzinne dyskusje, bo logika może dominować nad uczuciami i współczuciem. Dbaj dziś o swoje zdrowie, pij wodę mineralną, a oczyścisz organizm. Dzień sprzyja rozwojowi duchowemu, medytacji. Warto zadbać o skórę i urodę. Co się uda: randki, spotkania towarzyskie, sztuka, podróże, zakupy. Unikajmy: kłótni i rozkazywania innym, wszyscy będą wrażliwi na punkcie swoich dokonań i umiejętności. Dieta: trudno będzie oprzeć się ciastkom, ale czasami warto wyznaczyć sobie nagrodę za trudy. Dom: zapal kadzidło aby oczyścić domową aurę. Zdrowie i ruch: chętnie wybierzemy się na spacer lub wycieczkę rowerową. Ogród i rośliny: możesz pobierać sadzonki winorośli, a także sadzić krzewy. Magia i rytuały: ćwicz telepatię, przesyłaj w myślach pozytywną energię. Biznes i pieniądze: szukaj ciekawych informacji z prasie lub w Internecie.

Wibracja dnia: Jeden
Wibracja Jedynki sprawi, że poczujemy przypływ optymizmu i natchnienia. Będziemy chętnie żartować i odważnie flirtować. Popołudnie to idealny dzień na towarzyskie spotkania.

Pozycje Świateł i planet na tydzień:

Słońce 23 º 16´ Wagi – 0 º 13´ Skorpiona
Pilnujmy spraw finansowych. Skorpiony i Byki mogą spodziewać się dobrych wiadomości w tej dziedzinie.

Księżyc 16 º 54´ Bliźniąt – 20 º 08´ Panny
Będziemy ciekawi świata, ludzi i nowych wiadomości. Bliźnięta i Panny nawiążą wiele nowych znajomości.

Merkury 5 º 34´ – 16 º 09´ Skorpiona
Nie pożyczajmy pieniędzy na prawo i lewo. Koziorożce i Barany powinny wprowadzić w swoje życie więcej oszczędności.

Wenus 9 º 36´ – 18 º 19´ Skorpiona
Pogódźmy się z bliskimi, nie chowajmy długo urazy. Lwy będą w tym tygodniu wyrozumiałe dla bliźnich.

Mars 16 º 27´ – 20 º 23´ Lwa
Będziemy walczyć o swoje do ostatniego tchu. Wodniki przekonają się, co to znaczy siła woli i dadzą radę przeciwnościom.

Jowisz 6 º 53´ – 5 º 58´ Byka w retrogradacji
Medytacja i relaks pomogą nam odnowić siły. Raki i Ryby mogą w tym tygodniu potrzebować więcej odpoczynku.

Saturn 20 º 32´ – 21 º 25´ Wagi
Sprawy urzędowe będą szybko załatwiane. Panny uzyskają w tym tygodniu to, czego w urzędach nie udało się wcześniej załatwić.

Uran 1 º 45´ – 1 º 30´ Barana w retrogradacji
Nie chowajmy do szuflady nowych pomysłów. Wagi wybiją się i zostaną dostrzeżone dzięki swojej inteligencji i refleksowi.

Neptun 28 º 17´ – 28 º 13´ Wodnika w retrogradacji
Kulturalne rozrywki dostarczą nam wiele radości. Strzelce nie usiedzą w domu i chętnie wybiorą się na koncert lub do kina.

Pluton 5 º 07´ – 5 º 14´ Koziorożca
Nie walcz z silniejszymi od siebie. Koziorożce i Bliźnięta powinny schować dumę do kieszeni i posłusznie wykonywać polecenia szefa.

Próżny kurs Księżyca:
18.10 od g. 00:19 do g. 3:39.
20.10 od g. 5:31 do g. 12:07.
22.10 od g. 14:36 do g. 16:42.
23.10 od g. 22:48 do 24.10 do g. 17:50.

Miłego tygodnia!

12.10.2011 Polskie Stowarzyszenie Astrologiczne: Sekrety astrologii finansowej – Sylwester Bandura

Zapraszam na pierwszy po wakacjach wykład organizowany przez Polskie Stowarzyszenie Astrologiczne. Spotykamy się w nowym miejscu, w sali wykładowej na Ochocie.

12.10.2011 r. g. 17:30 – 19:30 wykład Sylwestra Bandury „Sekrety astrologii finansowej”

Zapraszamy na wykład „Tajniki astrologii finansowej”. Sylwester Bandura przedstawi swoje najnowsze odkrycia w analizie astrologicznej finansów i przewidywania giełdowych oraz ekonomicznych trendów.
Od 17:30 do 18:00 to czas na sprawy organizacyjne, ogłoszenia, bieżące sprawy PSA. Wykład zaczyna się o godz. 18:00

Miejsce: Centrum Kształcenia Ustawicznego Nr 2 przy ul. Szczęśliwickiej 56, 02-353 w Warszawie, sala wykładowa na IV piętrze
Koszt: 5 zł dla członków PSA, 15 zł dla osób niezrzeszonych.

Organizator: Polskie Stowarzyszenie Astrologiczne, info: Izabela Podlaska tel. kom. 0-600-218-488, Miłosława Krogulska 0-600-218-588, www.polskaastrologia.pl

13.10.2011 Warszawska Szkoła Astrologii: Horoskopy dzieci – Miłosława Krogulska

13.10.2011 godz. 18.00-21.00
Jak interpretować horoskopy dzieci? – Miłosława Krogulska
Horoskopy dzieci interpretujemy inaczej niż horoskopy ludzi dorosłych. Na co zwracać uwagę przy analizowaniu horoskopów maluchów i nastolatków oraz co się da wyczytać, a czego nie z horoskopu dziecka, opowie i pokaże na przykładach Miłosława Krogulska.

czwartek 13.10.2011 godz. 18.00-21.00
Miejsce: Pruszkowska 29 m. 259, 02-119 Warszawa
informacje i zapisy: Izabela Podlaska 0600218488, Mii Krogulska 0600218588, albireo (at) albireo.pl
cena: 40 zł za zajęcia, z powodu warsztatowego charakteru zajęć nie można ich nagrywać.

Zdjęcie: Apdk