Miesięczne archiwum: grudzień 2011

19.01.2012 Warszawska Szkoła Astrologii: Tranzyty Księżyca – Miłosława Krogulska

Pierwsze zajęcia w Nowym Roku w Warszawskiej Szkole Astrologii odbędą się 19.01.2012 r.

Temat: Tranzyty Księżyca – Miłosława Krogulska

Księżyc jest najszybciej poruszającym się obiektem w naszym horoskopie. Wyznacza rytm naszego dnia, reguluje miesięczne plany i nastroje. O cyklu Księżyca, nowiach, pełniach i kalendarzu księżycowym, a także o wpływie Księżyca na nasz urodzeniowy horoskop opowie Miłosława Krogulska.

czwartek 19.01.2012 godz. 18.00-21.00
Miejsce: Pruszkowska 29 m. 259, 02-119 Warszawa
informacje i zapisy: Mii Krogulska 0600218588, albireo (at) albireo.pl
cena: 40 zł za zajęcia, z powodu warsztatowego charakteru zajęć nie można ich nagrywać.

Serdecznie zapraszamy!

Mii Krogulska i Izabela Podlaska

fot. Monika Pieczyńska

Kwartalnik „Tarocista” nr 2(8)/2011 już w sprzedaży!

Kolejny numer „Tarocisty” przyjechał do nas dzień przed Wigilią, 23 grudnia. Wysłaliśmy już przesyłki do prenumeratorów. Pojedyncze numery można zamawiać przez naszą stronę tarocista.com, przez nasz sklep internetowy:
http://sklepmagiczny.pl/tarocista-28201 … j1dfjjmck1

lub telefonicznie 0-600-218-488/588.

Od redakcji

Są takie okazje, których świętowania nie można przegapić. Ósemka jest liczbą magiczną, choć gdzież jej do wspaniałej, okrągłej dziesiątki! Daleka jeszcze droga! W tarocie ósmy wielki arkan może być Pustelnikiem, ale może być też Siłą. Zależy, jak komu lepiej leży, kto jaką talię tarota bardziej czuje, zna i lubi. Różne mogą być drogi wiodące do mądrości: aktywna wiedzie przez Siłę, a kontemplacyjna przez Pustelnika. Do celu dojdzie ten, kto będzie cierpliwszy, lepiej przygotowany i bardziej konsekwentny. Upór, stabilność, pewność siebie i hart ducha to najważniejsze ezoteryczne znaczenie ósemki. Ma je Pustelnik, ma je też Siła.

Wielkie arkana nie lubią się kłócić, ale kochają to robić Piątki, które pełne są niespożytej energii. Ich działanie łatwo wymyka się spod kontroli. Dlatego w tym numerze dokładnie się im przyglądamy i analizujemy, jak zapanować nad wydarzeniami, jakie Piątki wnoszą w nasze życie. Artykuł „Piątki: życie na zakręcie” polecamy zwłaszcza tym, którzy na widok Piątki Denarów czują nieprzyjemne ukłucie w sercu. Piątki potrafią kryć w sobie wielki potencjał pozytywnych zmian w naszym życiu, ale wskazują też, że musimy sami zawalczyć o naszą wolność i niezależność.Opisujemy też pełną wojenną talię, abyśmy wiedzieli jak w razie potrzeby stawiać na swoim i jak wygrywać w razie poważnego sporu. Nie ma co się jednak kłócić o drobiazgi, bo odwracają naszą uwagę od tego, co jest naprawdę ważne. Czasami trzeba zatrzymać się i pomyśleć, zamiast się kłócić i szarpać z losem. Dokładnie widać to w kartach bramach, których opisywanie kontynuuje w tym numerze Izabela Podlaska. Podpowiadamy też jak przeprowadzić udaną sesję oraz jak poradzić sobie z ciekawskimi przyjaciółmi, którzy od progu proszą nas o karty. Nie przegapcie też IV Festiwalu Tarota, na który serdecznie zapraszamy 4 lutego 2012 roku do Warszawy.

Miłosława Krogulska

SPIS TREŚCI
Numer 2(8)2011, 90 stron. Druk czarno-biały, okładka kolorowa.

Od redakcji

NAUKA TAROTA

3 Karta Rydwan
IZABELA PODLASKA
Karta Rydwan oznacza niezależność, pokaz siły, podróże oraz wprowadzanie planów w czyn. Przeczytaj opis karty, jej symbolikę i znaczenia w interpretacji.

6 Karty po znajomości
MIŁOSŁAWA KROGULSKA
Z wróżeniem dla znajomych więcej bywa kłopotu, niż radości. Warto wypracować sobie taki sposób wróżenia znajomym, aby nie popsuć sobie sympatycznych relacji i nie zostać etatowym wróżbitą na każdej towarzyskiej imprezie.

TAROT W PRAKTYCE

14 Piątki: życie na zakręcie
MIŁOSŁAWA KROGULSKA
Piątki to małe arkana o wielkiej sile. Ich interpretacja jest trudna, bo są to karty wieloznaczne. Energia piątek szuka ujścia i szybko przynosi zmiany. Symbolizują one wybory, których trzeba dokonać, jeśli chcemy osiągnąć nasze cele.

25 Karty Bramy cz. IV: Dwór Mieczy
IZABELA PODLASKA
W Dworze Mieczy dwie karty są bramami: Szóstka i Ósemka. Na obydwu kartach w talii Ridera-Waite’a bohaterkami są kobiety w trudnej życiowej sytuacji. Dwór Mieczy pokazuje świat naszych myśli, to, w jaki sposób komunikujemy się ze światem i jak zdobywamy wiedzę i informacje o otaczającym nas świecie.

Rozkład 1. Zmiana
Rozkład 2. Sytuacja bez wyjścia

42 Sesja tarota
IZABELA PODLASKA
Kiedy rozkładamy karty, musimy wiedzieć, po co i jak to robić. Każdy tarocista ma swój własny styl kładzenia kart. Jednak czy wróżymy sobie, przyjaciołom, rodzinie czy klientom, musimy postępować według schematu, który zapewni nam sukces i udaną przepowiednię. Jakich reguł i rytuałów warto przestrzegać, a co przeszkadza nam w przeprowadzeniu udanej sesji tarota?

ROZKŁADY

48 Konflikt w tarocie
MIŁOSŁAWA KROGULSKA
Każdy rozsądny człowiek przyzna, że lepiej jest w życiu unikać konfliktów i sporów. Czasami jednak nie mamy wyjścia, negocjacje nie pomagają i musimy zacząć walczyć o swoje sprawy. Dobrze jest wtedy zaplanować strategię i poznać słabe punkty przeciwnika. Tarot chętnie nam w tym pomoże, a kilka dobrze znanych rozkładów można zmodyfikować tak, aby doradziły nam jak wygrać w sporze. Przedstawiamy szczegółowy opis każdej karty tarota w trzech kategoriach: jako przeciwnik, jako rada w sporze i jako wynik sprawy.

Rozkład 1. Czy wygram w sporze?
Rozkład 2. Awantura

Zapowiedzi

 

 

Horoskop tygodniowy 26.12.2011-1.01.2012

Autorki: Miłosława Krogulska i Izabela Podlaska

Księżyca na niebie przybywa i dlatego warto wykorzystać koniec roku, aby uporządkować różne stare sprawy. W wolnym czasie bawmy się i przygotowujmy do Sylwestra. Księżyc sprawi, że popatrzymy z optymizmem w przyszłość. Będziemy też bardziej wyrozumiali i serdeczni dla innych, co sprzyja kończeniu konfliktów. Odpoczywaj, nabieraj sił i zbieraj siły na nadejście wspaniałego Nowego Roku!

26 grudnia 2011, poniedziałek
Księżyc w znaku Koziorożca i od godz. 18.15 w znaku Wodnika
Drugi Dzień Świąt nie sprzyja gwarnym spotkaniom. Senna, spokojna aura towarzyszyć nam będzie przez cały dzień. Niektórzy będą kombinować, jak uniknąć dalekich wizyt u rodziny aby w spokoju posiedzieć sobie w domu i popatrzeć na choinkę. Odpoczywaj, nie porywaj się na poświąteczne porządki. Księżyc w znaku Koziorożca nie sprzyja randkom i rozmowom o uczuciach. Dopiero wieczorem zmienią się nastroje, chętnie wybierzemy się na spacer lub zapragniemy dowiedzieć się, co słychać u znajomych.
Co się uda: rozmowy i spotkania z rodzicami i starszymi krewnymi, odpoczynek.
Unikajmy: pośpiechu, dyskusji o pieniądzach i polityce.
Dieta: tradycyjne świąteczne dania okażą się najsmaczniejsze.
Dom: zastanowimy się nad tym, jak mieszkać ładniej i wygodniej.
Zdrowie i ruch: nie będziemy mieli ochoty na wielkie wyczyny i rywalizację z innymi.
Czary i magia: wieszaj na choince serca, aby w domu panowała miłość i zgoda.
Biznes i pieniądze: dzisiaj nie zajmuj się pracą.

Wibracja dnia: Sześć
Szóstka to wibracja równowagi, zgody i współpracy. Zamiast się spieszyć i denerwować, poszukaj ciszy i spokoju. W relacjach z ludźmi warto zaufać sercu i intuicji.

27 grudnia 2011, wtorek
Księżyc w znaku Wodnika
Dzień bardziej sprzyja dbaniu o własne zdrowie i urodę, niż współpracy z innymi ludźmi, bo o godz. 8.34 Księżyc znajdzie się w koniunkcji z Wenus. W pracy bądźmy ostrożni. Szef może się dzisiaj czepiać każdego szczegółu i podsumowywać nie sukcesy, ale klęski. Warto za to podjąć mądre postanowienia i zacząć zdrową dietę, odwiedzić lekarza i zrobić kontrolne badania. Także większe domowe porządki uda się dzisiaj przeprowadzić szybko i sprawnie.
Co się uda: podróże, zakupy, ważne rozmowy.
Unikajmy: ryzykowania, obietnic, dyskusji z szefem lub urzędnikiem.
Dieta: organizm potrzebuje dziś więcej witaminy C, pij też wodę mineralną.
Dom: dobry dzień na porządki i zadbanie o zdrowie domowników.
Zdrowie i ruch: warto wybrać się na kontrolne badania, do kosmetyczki lub dietetyka.
Czary i magia: pal różowe świece w intencji zgody w miłości.
Biznes i pieniądze: zły dzień na negocjacje, ale dobry na planowanie reklam i ogłoszeń.

Wibracja dnia: Siedem
Siódemka sprzyja nauce i kreatywnym pomysłom. Wybierz się dzisiaj do księgarni, poszukaj inspirującej lektury lub znajdź coś ciekawego do poczytania w internecie.

28 grudnia 2011, środa
Księżyc w znaku Wodnika
Czeka nas spokojny i nieco senny dzień, ale nie warto poddawać się lenistwu, bo kto zbierze się do pracy, ten zdąży bardzo dużo dobrego zrobić. Układaj ambitne plany, zastanów się jak  zdobyć dodatkowe pieniądze. Popołudnie sprzyja uprawianiu sportu, poprawie kondycji i odzyskiwaniu dobrego humoru. Wieczorem, o godz. 22.32 Księżyc znajdzie się w koniunkcji z Neptunem, co przyniesie nam niezwykłe, a nawet prorocze sny.
Co się uda: kończenie zaległych spraw, przeganianie konkurencji.
Unikajmy: rozmów o uczuciach, wizyt w urzędach, plotek.
Dieta: dzisiaj jemy w biegu, najlepiej potrawy bardzo gorące i ostre.
Dom: wyrzuć z szary stare rzeczy, pozbądź się rupieci.
Zdrowie i ruch: warto uprawiać sport, zapisać się na fitness.
Czary i magia: zrób porządek w kartach, kamieniach i magicznych książkach.
Biznes i pieniądze: w sklepach większe obroty, ale pracownicy mogą się spóźniać i mylić.

Wibracja dnia: Osiem
Wibracja Ósemki sprzyja wpadaniu na ciekawe pomysły, które dotyczą kariery. Będziemy pomysłowi, warto zapisać marzenia, jakie dzisiaj przyjdą nam do głowy.

29 grudnia 2011, czwartek
Księżyc w znaku Wodnika i od godz. 0.46 w znaku Ryb
Od samego rana wszyscy będą zajmować się ambitnymi sprawami i będą w dobrych humorach. Masz szansę szybko uporać się z większą ilością obowiązków niż zwykle. Udadzą się także podróże. Warto też więcej się ruszać, bo dzisiaj idealny dzień na narty lub zimowy spacer. Na randkach bardzo namiętnie, a samotni łatwiej zawrą dzisiaj nowe znajomości.
Co się uda: praca, a potem spotkania z przyjaciółmi, sport i zakupy.
Unikajmy: rachunków, dzisiaj różne szczegóły mogą nam umykać.
Dieta: jeśli jesteś na diecie, zabierz do pracy jabłka i marchewki.
Dom: porządki łatwiej będzie je zacząć i szybko skończyć.
Zdrowie i ruch: idź na basen czy aerobik, dziś warto trochę się rozruszać przed Sylwestrem.
Czary i magia: wykonuj miłosne czary i rytuały na przyciągnięcie powodzenia.
Biznes i pieniądze: planuj reklamy, zamawiaj wizytówki, a w sklepie zadbaj o wystawę.

Wibracja dnia: Dziewięć
Skup się dzisiaj na własnych zainteresowaniach, bo wibracja Dziewiątki nie sprzyja nowym zadaniom. Gorzej udadzą się towarzyskie spotkania, możemy chcieć odpocząć w samotności.

30 grudnia 2011, piątek
Księżyc w znaku Ryb
Czas minie dzisiaj szybko, bo Księżyc w znaku Ryb sprzyja randkom, odpoczynkowi i zabawie, a nie obowiązkom lub porządkom. Dlatego nie planuj na dziś zbyt wielu prac i zakupów, bo zabraknie ci na nie siły i ochoty. O godz. 14.38 Księżyc znajdzie się w opozycji z Marsem i wtedy unikaj konfliktów, plotek i nieprzyjemnych dyskusji. Po pracy zajmij się sztuką, wyjdź do kina lub teatru, zdobywaj nowych znajomych.
Co się uda:
odpoczynek, regeneracja sił.
Unikajmy:
krytykowania innych, dziś ludzie będą chcieli zapomnieć o kłopotach.
Dieta: pamiętaj o witaminach, organizm potrzebuje wsparcia.
Dom: podlej rośliny, wyrzuć stare rzeczy, unikaj prania i mycia podłóg.
Zdrowie i ruch: najlepszy ruch na dzisiaj to taniec, poćwicz przed Sylwestrem.
Czary i magia: spłać stare długi, koniecznie wyrzuć z portfela stare rachunki.
Biznes i pieniądze: dziś ważny jest prestiż: więcej wydamy na luksus, wygodę, smakołyki.

Wibracja dnia: Jeden
Pozbędziemy się różnych nudnych obowiązków i postanowimy odpocząć od trudnych wyzwań. Wibracja Jedynki sprzyja uprawianiu zimowych sportów i relaksowi na powietrzu.

31 grudnia 2011, sobota, Sylwester
Księżyc w znaku Ryb i od godz. 10.49 w znaku Barana
Ostatni poranek roku minie w sennej atmosferze. Księżyc w znaku Ryb sprzyja celebrowaniu śniadania, romantycznym wyznaniom i sztuce. Rób sylwestrowe dekoracje, wymyślaj niezwykłą kreację na wieczorny bal. Od południa poczujemy przypływ energii, a Księżyc w znaku Barana oraz z koniunkcji z Uranem o godz. 12.39 sprzyja szybkim decyzjom gdzie i z kim się wieczorem bawić. Dobrze udadzą się plenerowe imprezy na rynkach. Uważaj jednak na petardy i wystrzały, bo kanonada w tym roku może trwać wyjątkowo długo, a pokazy sztucznych ogni będą imponujące.
Co się uda: sylwestrowa zabawa, sport, randki, zmienianie złych nawyków.
Unikajmy: siedzenia w domu, wielkich porządków, marudzenia.
Dieta: dzisiaj organizm potrzebuje więcej białka, zjedź więcej przed balem.
Dom: popraw bombki na choince, nie przejmuj się drobnym bałaganem.
Zdrowie i ruch: będziemy niespokojni, dlatego w drodze na bal uważajmy na drodze.
Czary i magia: wizualizuj spełnienie marzeń, pal białe świece w intencji szczęścia i zdrowia.
Biznes i pieniądze: uważaj podczas zakupów, łatwo o pomyłki w rachunkach.

Wibracja dnia: Dwa
Wibracja Dwójki pomaga zawierać sympatyczne znajomości i dobrze się bawić podczas Sylwestra. Wyjdź się bawić, bo Dwójka pomaga odzyskać dobry humor.

1 stycznia 2012, niedziela, Nowy Rok
Księżyc w kwadrze w znaku Barana
Pierwszy dzień Nowego Roku wypada zacząć od dobrego śniadania. O godz. 7.16 Księżyc znajdzie się w kwadrze, a to sprzyja dobrym pomysłom i bardzo aktywnemu spędzaniu czasu. Wybierz się na spacer, odwiedź znajomych, zajmij się sportem. Choć to dobry dzień na porządki, lepiej nie chwytaj za miotłę, bo według przesądu mógłbyś nią wymieść powodzenie z domu. Lepiej ułóż noworoczne plany i zastanów się, co możesz w życiu zmienić na lepsze.
Co się uda: odpoczynek, sport, spacery.
Unikajmy: wielkich porządków, dzisiaj nie wymiataj szczęścia z domu.
Dieta: pij wodę mineralną, zaczynaj zdrową dietę.
Dom: zastanów się, jak chciałbyś go urządzić lub wyremontować w 2012 roku.
Zdrowie i ruch: dobry dzień na maseczkę, peeling, masaż.
Czary i magia: kwadra Księżyca sprzyja czarom finansowym.
Biznes i pieniądze:
jeśli jesteś biznesmenem, zrób dziś coś dobrego dla innych.

Wibracja dnia: Siedem
Wibracja Siódemki pomoże nam odpocząć po sylwestrowych szaleństwach. Pozwól sobie dzisiaj na marzenia, znajdź czas na hobby. Udadzą się spacery i noworoczne randki.

Słońce 3 º 50´ – 10 º 57´ Koziorożca
Sylwestrowa zabawa będzie udana, ale zatroszcz się, żeby nikt nie był sam.

Księżyc 20 º 06´ Koziorożca – 18 º 59´ Barana
Panujmy nad nerwami i nie dajmy się ponieść emocjom, szczególnie 28 i 29.12.

Merkury 12 º 17´ – 21 º 09´ Strzelca
W ostatniej chwili przed sylwestrem możemy wyruszyć w ekscytującą podróż.

Wenus 6 º 26´ – 15 º 01´ Wodnika
Pierwszy dzień Nowego Roku spędź tak, jak chcesz spędzić cały rok.

Mars 18 º 31´ – 20 º 20´ Panny
Zróbmy porządki w papierach i długach, zanim zacznie się nowy rok.

Jowisz 0 º 21´ – 0 º 27´ Byka
Długie spacery i dobre jedzenie poprawią nasze samopoczucie i zdrowie.

Saturn  27 º 53´ – 28 º 21´Wagi
Konkurencja nie śpi, mimo końca roku nie zaniedbujmy spraw zawodowych.

Uran 0 º 44´ – 0 º 51´ Barana
Bądźmy przygotowani na zamiany planów, szczególnie sylwestrowych.

Neptun 28 º 44´ – 28 º 55´ Wodnika
Mamy szansę dostać się tam, gdzie dotąd nigdy nas nie wpuszczali.

Pluton 7 º 06´ – 7 º 21´ Koziorożca
Pluton ustawi się w koniunkcji ze Słońcem, a nasi wrogowie podniosą głowę.

Próżny kurs Księżyca:
26.12 od g. 14:37 do 18:15.
28.12 od g. 22:32 do 29.12 do g. 0:46.
30.12 od g. 14:38 do 31.12 do g. 10:49.

Horoskop tygodniowy 19-25.12.2011

Autorki: Miłosława Krogulska i Izabela Podlaska

Tydzień minie nam szybko, a czas spędzimy przede wszystkim na zakupach i świątecznych przygotowaniach. Warto odwiedzać służbowe śledziki, bo wiele się będzie na nich działo. Księżyc maleje, a to sprzyja zawieraniu zgody i zawieraniu nowych znajomości. Udadzą się zakupy, a aspekty Księżyca pozwolą nam nie denerwować się na dłuższe kolejki i korki na drodze. Wigilia i Boże Narodzenie będą w tym roku senne i rodzinne. Nie przesadzaj z wielkim gotowaniem, bo Księżyc w znaku Koziorożca sprawi, że nie będziemy w tym roku objadać się ponad miarę.

Uroczyste Święta
W Wigilię 24.12 czeka nas nów Księżyca w znaku Koziorożca. Przygotujmy się dobrze do Wigilii, bo przy rodzinnym stole nie będzie czasu na poprawki czy zmianę planów. Nów w Koziorożcu sprzyja poważnym rozmowom, snuciu rodzinnych planów i przemyśleniom, które wpłyną na cały nadchodzący rok. To podczas tego nowiu spisz pomysły i życzenia na Nowy Rok i podsumuj z bliskimi rok 2011, który właśnie się kończy. W Pierwszy Dzień Świąt podziel się z innymi tym, co masz najcenniejszego, a wokół ciebie nie zabraknie życzliwych ludzi przez cały następny rok.

19 grudnia 2011, poniedziałek
Księżyc w znaku Wagi
Dziś wpadniesz na dobre pomysły na rozwiązanie różnych kłopotów. Księżyc w znaku Wagi sprzyja negocjacjom, ważnym ustaleniom i zmianie spojrzenia na sytuację. Wykorzystaj różne znajomości, szukaj korzystnych okazji. Możesz się dzisiaj sprytnie wycofać z ustaleń, które ci się nie opłacają. Uda się coś zaoszczędzić lub korzystnie zainwestować pieniądze.
Co się uda: zakupy, negocjacje, zawieranie sojuszy i godzenie się z ludźmi.
Unikajmy: przechwałek i plotek, złożonych dziś obietnic trzeba będzie dotrzymać.
Dieta: dziś lepiej się przesadnie nie objadać, unikaj ciastek i słodyczy.
Dom: idealny dzień na wielkie zakupy prezentów, możesz znaleźć korzystną ofertę.
Zdrowie i ruch: trudno będzie spokojnie usiedzieć w jednym miejscu.
Magia i czary: noś amulety, chroń się przed złodziejami.
Biznes i pieniądze: składaj podania, zamieszczaj reklamy, umawiaj się na bardzo ważne rozmowy.

Wibracja dnia: Osiem
Ósemka sprzyja rachunkom. Zastanów się, jakim budżetem dysponujesz na święta. Zrezygnuj z niektórych ekstrawaganckich i zupełnie niepotrzebnych wydatków.

20 grudnia 2011, wtorek
Księżyc w znaku Wagi i od godz. 11.34 w znaku Skorpiona
Rano będziemy ambitni weseli, ale jednocześnie nadwrażliwi na krytykę. O godz. 7.20 Księżyc znajdzie się w koniunkcji z Saturnem. Uważaj, możliwe sprzeczki spowodowane zazdrością i plotkami. Przed południem omijaj szefa i złośliwe osoby, nie wtrącaj się w cudze sprawy i sekrety. Od popołudnia poprawa nastrojów, ale Księżyc w znaku Skorpiona i w opozycji do Jowisza nie sprzyja szybkim zakupom ani wielkim porządkom. Zajmij się swoim hobby, sportem, nie dokładaj sobie nowych obowiązków.
Co się uda: szybko zakończyć niechciane sprawy, zrobić rachunki i porządki.
Unikajmy: dalekich podróży, kłótni, wizyt w urzędach i bankach.
Dieta: rano warto zjeść porządne śniadanie, a po południu daj żołądkowi odpocząć.
Dom: unikaj wielkich zakupów, bo jutro będziesz z nich niezadowolony.
Zdrowie i ruch: ostrożnie, dziś bardzo łatwo o stłuczenia i kontuzje.
Magia i czary: podziel się czymś z biednymi, a świat stanie się lepszy.
Biznes i pieniądze: zachowaj spokój, bądź uprzejmy dla klientów.

Wibracja dnia: Dziewięć
Dziewiątka pomaga kończyć stare sprawy. Oglądaj programy edukacyjne, czytaj książki i prasę, wyciągaj wnioski i ucz się od innych.

21 grudnia 2011, środa
Księżyc w znaku Skorpiona
Dzisiaj unikaj konfliktów na temat przedświątecznych przygotowań, bo z byle uwagi zrobi się wielka awantura. Możliwe osłabienie sił i jednoczesny nadmiar obowiązków. Unikaj rozpoczynania nowych przedsięwzięć, zadbaj o swoje zdrowie i kondycję rodziny. Dobry dzień na medytację, oczyszczające rytuały, a także definitywne rozstanie się z cukrem, alkoholem i papierosami.
Co się uda: odpoczynek, medytacja, podsumowania, ważne narady i dyskusje.
Unikajmy: męczących prac fizycznych i wielkich zakupów dziś jesteśmy słabsi.
Dieta: idealny dzień na oczyszczającą dietę lub nawet głodówkę, ale pij dużo wody.
Dom: nie zabieraj się za wielkie porządki czy mycie okien, bo trudno będzie je dokończyć.
Zdrowie i ruch: warto poćwiczyć jogę lub tai-chi, wybierz się na basen.
Magia i czary: pal czerwoną świecę w intencji szczęścia całej rodziny.
Biznes i pieniądze: dobry dzień, aby układać strategię działania na nadchodzące tygodnie.

Wibracja dnia: Jeden
Wibracja Jedynki sprzyja podejmowaniu odważnych decyzji. Dziś warto pomyśleć o swoich potrzebach. Jeśli coś cię irytuje, postaraj się to zmienić. Nowe pomysły wszystkim się dzisiaj spodobają.

22 grudnia 2011, czwartek
Księżyc w znaku Skorpiona i od godz. 13.04 w znaku Strzelca
Od samego rana w buntowniczych nastrojach i chętnie zmienimy coś w pracy lub domowych obowiązkach. Uważaj, bo awantury i problemy mogą wymknąć się spod kontroli. Po południu lepsza aura i przypływ sił. Aura sprzyja wizytom w urzędzie, podróżom, większym świątecznym zakupom, a także nauce.
Co się uda: wizyta u kosmetyczki, zakupy, gotowanie i porządki.
Unikajmy: spraw urzędowych, bo wszyscy mogą być bardzo drobiazgowi.
Dieta: pij wodę mineralną, jedź surówki, bo bardzo korzystnie wpłyną na cerę.
Dom: rób większe przedświąteczne porządki, a szybko je skończysz.
Zdrowie i ruch: zamiast iść na siłownię, porządnie wytrzep wszystkie dywany.
Magia i czary: noś niebieskie kamienie, a przyciągniesz dobre wiadomości.
Biznes i pieniądze: dobry czas na rachunki, porządki, raporty i świąteczne imprezy.

Wibracja dnia: Dwa
Wibracja Dwójki sprzyja współpracy i zgodzie. Dzisiaj uda się zapomnieć o konfliktach i ustalić plan działania tak, aby wszyscy na tym skorzystali. Także zakochani mogą podjąć ważne decyzje, a samotnym łatwiej będzie zawrzeć nowe znajomości.

23 grudnia 2011, piątek
Księżyc w znaku Strzelca
Poczujesz przypływ twórczej energii i chętnie ruszysz się z domu na przedświąteczne kiermasze lub spacer. Poznawaj nowych ludzi, rób zakupy, ciesz się nadchodzącymi Świętami. Łatwo dzisiaj będzie pozbyć się starych schematów, zmienić zdanie na temat osób i spraw, których dotychczas nie lubiliśmy. O godz. 18.31 Księżyc znajdzie się w kwadraturze z Marsem, a więc unikaj wtedy kłótni o drobiazgi. Aura będzie sprzyjać przypadkowym, ale ciekawym spotkaniom.
Co się uda: rano ważne obowiązki, a potem gotowanie i porządki.
Unikajmy: pośpiechu i krytykowania pomysłów, jakie podobają się twoim bliskim.
Dieta: jedz więcej owoców i warzyw, unikaj dziś słodyczy.
Dom: rób świąteczne dekoracje, piecz i gotuj przysmaki.
Zdrowie i ruch: warto wybrać się na spacer, odetchnąć świeżym powietrzem.
Magia i czary: medytuj, ćwicz wizualizację, pisz osobisty list do Świętego Mikołaja.
Biznes i pieniądze: wszystkich ogarnie świąteczny szał zakupów.

Wibracja dnia: Trzy
Wibracja Trójki poprawi wszystkim humor. Warto poszukać sobie nowego hobby, chociaż na chwilę oderwać się od szarej rzeczywistości. Zrób dzisiaj świąteczne ozdoby.

24 grudnia 2011, sobota, Wigilia
Księżyc w znaku Strzelca i od godz. 14.48 w nowiu w znaku Koziorożca
Wigilia minie w spokojnej, sennej atmosferze. Przedpołudnie sprzyja zakupom, gotowaniu i szybkim domowym porządkom. W ostatniej chwili różne rodzinne plany mogą się zmienić, bo Księżyc w znaku Strzelca namawia do podróży i odwiedzin. Im bliżej gwiazdki, tym będziemy bardziej spokojni i nostalgiczni. Nów Księżyca o godz. 19.07 sprzyja medytacji, marzeniom i ważnym miłosnym decyzjom. Możesz jednak mieć mniej siły, czuć się senny i przemęczony świątecznymi przygotowaniami. Unikaj dyskusji na kontrowersyjne tematy i nie obwiniaj się za cudze błędy.
Co się uda: długie dyskusje, wspólne gotowanie, a potem odpoczynek i zabawa.
Unikajmy: egoizmu, starajmy się spokojnie wysłuchać, co inni mają nam do powiedzenia.
Dieta: wszystko będzie nam dziś smakować, ale ostrożnie z używaniem przypraw i soli.
Dom: ustawiaj piękne dekoracje, a wieczorem ogarnie cię wzruszenie.
Zdrowie i ruch: ostrożnie, tam gdzie jest pośpiech, tam łatwo będzie o kontuzje.
Magia i czary: pamiętaj o schowaniu łuski w wigilijnego karpia.
Biznes i pieniądze: podziel się z potrzebującymi, a przez cały rok niczego ci nie zabraknie.

Wibracja dnia: Cztery
Czwórka sprawi, że będziemy spokojniejsi i skoncentrowani na rodzinnych sprawach. Postaraj się być bardziej serdeczny i wyrozumiały dla innych ludzi. Nie warto złościć się w Święta.

25 grudnia 2011, niedziela
Księżyc w znaku Koziorożca
Boże Narodzenie będzie spokojne i ciche. Aura sprzyja poważnym rozmowom i wspólnemu odpoczynkowi. Księżyc w znaku Koziorożca nie sprzyja wielkiemu świątecznemu obżarstwu ani piciu alkoholu. Dzisiaj masz szansę szybko wstać od stołu i namówić resztę rodziny na zimowy spacer. Wieczór sprzyja medytacji, modlitwie i czytaniu ulubionych książek. Masz szansę wpaść na dobre pomysły jak uporządkować i naprawić rodzinne życie.
Co się uda: rodzinne spotkania, spacery, podróże, zabawa.
Unikajmy: nadmiaru obowiązków, niech to będą Święta na luzie.
Dieta: uda się nie przesadzić ze świątecznym obżarstwem.
Dom: ciesz się obecnością bliskich, wybacz krewnym drobne potknięcia i przytyki.
Zdrowie i ruch: chętnie wybierzemy się na zimowy spacer.
Magia i czary: opleć świąteczny stół złotą wstążką, a w rodzinie zapanuje zgoda i miłość.
Biznes i pieniądze: dzisiaj odpocznij od komputera i telefonu.

Wibracja dnia: Pięć
Wibracja Piątki sprzyja rodzinnym spotkaniom. Zastanów się, czego możesz nauczyć się od starszych krewnych.  Dzieci będą dziś bardzo ruchliwe i pomysłowe, zajmij je robieniem ozdób choinkowych.

Słońce 26 º 42´ Strzelca – 3 º 49´ Koziorożca
Święta upłyną w rodzinnej, serdecznej i uroczystej atmosferze.

Księżyc 9 º 21´ Wagi – 20 º 05´ Koziorożca
Nów w Koziorożcu sprawi, że świąteczne rozmowy będą przełomowe.

Merkury 5 º 38´ – 12 º 16´ Strzelca
Kartki świąteczne i życzenia składajmy i wysyłajmy przed Świętami, potem nie będzie na to czasu.

Wenus 27 º 48´ Koziorożca – 6 º 26´ Wodnika
Wenus w kwadraturze z Jowiszem i w sekstylu z Uranem zapewni nam piękne prezenty.

Mars 16 º 19´ – 18 º 31´ Panny
Nie zostawiajmy ważnych spraw na ostatnią chwilę.

Jowisz 0 º 26´ – 0 º 21´ Byka w retrogradacji
Jowisz w trygonie ze Słońcem sprzyja wystawnym Świętom i podróżom.

Saturn 27 º 21´ – 27 º 53´ Wagi
Saturn w sekstylu ze Słońcem pozwoli nam spojrzeć na zawodowe sprawy z dystansu.

Uran 0 º 40´ – 0 º 44´ Barana
Uran w kwadraturze ze Słońcem sprawi, że coś nas mile zaskoczy.

Neptun 28 º 34´ – 28 º 44´ Wodnika
Neptun w sekstylu ze Słońcem pozwoli nam mówić o swoich uczuciach.

Pluton 6 º 51´ – 7 º 06´ Koziorożca
Odłóżmy spory i rodzinne nieporozumienia na bok, nie rozmawiajmy o trudnych sprawach.

Próżny kurs Księżyca:
20.12 od g. 10:50 do g. 11:34.
22.12 od g. 10:50 do g. 13:04.
24.12 od g. 12:37 do g. 14:48.

Miłego tygodnia i spokojnych i rodzinnych Świąt!

 

Mii Krogulska i Izabela Podlaska

4.02.2012 W-wa IV Festiwal Tarota „Wszystko o miłości”

IV Festiwal Tarota
„Wszystko o miłości”
4 lutego 2012 Warszawa
9:00-17:00
CKU Nr 2 ul. Szczęśliwicka 56
02-353 Warszawa


Zapraszamy na czwarte spotkanie miłośników tarota, organizowane przez kwartalnik „Tarocista”. Weź udział w warsztatach i wykładach dla początkujących i zaawansowanych prowadzonych przez naszych specjalistów.

Wykładowcy: Miłosława Krogulska, Izabela Podlaska, Tomasz Piasecki. Szczegółowy program podamy wkrótce.

Dodatkowe atrakcje: kiermasz książek i kart tarota, konkursy, loteria z nagrodami.

Miejsce: Centrum Kształcenia Ustawicznego Nr 2 ul. Szczęśliwicka 56, 02-353 Warszawa, sala wykładowa na IV piętrze.

Cena: 120 zł do 27.01.2012, 140 zł od 28.01.2012 i w dniu Festiwalu.
Uwaga! Prenumeratorzy kwartalnika „Tarocista” mają zniżkę – płacą 100 zł do 27.01.2012, 120 zł od 28.01.2012 i w dniu Festiwalu. W cenę wliczone są materiały, napoje (woda, sok, kawa, herbata) i bufet.

Wpłaty prosimy kierować na konto:
Albireo s.c. ul. Pruszkowska 29/259, 02-119 Warszawa
Multibank BRE Bank SA
9114020170000410205477296
W opisie przelewu dopisz: FESTIWAL TAROTA

W dniu festiwalu będzie można kupić bilet w kasie przy wejściu w miarę wolnych miejsc. Uwaga! Ograniczona liczba miejsc.

Szczegółowe informacje na temat Festiwalu Tarota uzyskasz od organizatorek:
Izabeli Podlaskiej i Miłosławy Krogulskiej pod numerami telefonów: +48 600 218 488, +48 600 218 588 lub mailowo: redakcja (at)tarocista.com

Partnerzy medialni: kwartalnik „Tarocista”, portal Czary.pl, tygodnik „Gwiazdy mówią”.

Serdecznie zapraszamy!

Miłosława Krogulska i Izabela Podlaska