Miesięczne archiwum: Grudzień 2013

VI Festiwal Tarota 29.03.2014 Warszawa

VI Festiwal Tarota
„Karta Kochankowie – namiętność, wybór, partnerstwo”
29 marca 2014 Warszawa
10:00-17:00
Warszawa, Al. Jerozolimskie 44, p, III, s. 4

Zapraszamy na szóstą edycję Festiwalu Tarota organizowanego przez kwartalnik „Tarocista”, poświęconą arkanowi Kochankowie i jego znaczeniom: miłości, namiętności, dokonywaniu wyborów i partnerstwie.  Na Festiwalu wystąpią: Piotr Gibaszewski, Jakub Kamiński, Miłosława Krogulska i Izabela Podlaska-Konkel.

Miejsce: sala konferencyjna Warszawa, Al. Jerozolimskie 44, piętro III, sala nr 4 (budynek przy Rotundzie).
Cena: 100 zł do 24.03.2014, 120 zł od 25.03.2014 i w dniu Festiwalu.
Uwaga! Prenumeratorzy kwartalnika „Tarocista” mają zniżkę: płacą 90 zł do 24.03.2014, 100 zł od 25.03.2014 i w dniu Festiwalu. W cenę wliczone są materiały i napoje (woda, sok, kawa, herbata).

Wpłaty prosimy kierować na konto:
Albireo s.c. ul. Pruszkowska 29/259, 02-119 Warszawa
mBank SA
39114020170000410205477296
W opisie przelewu dopisz: FESTIWAL TAROTA

W dniu festiwalu będzie można kupić bilet w kasie przy wejściu w miarę wolnych miejsc. Uwaga! Ograniczona liczba miejsc.

Szczegółowe informacje na temat Festiwalu Tarota uzyskasz od organizatorek:
Izabeli Podlaskiej-Konkel i Miłosławy Krogulskiej pod numerami telefonów: +48 600 218 488, +48 600 218 588 lub mailowo: redakcja (at)tarocista.com

Partnerzy medialni: kwartalnik „Tarocista”, portal Czary.pl, tygodnik „Gwiazdy mówią”, portal Ezoter.pl.

Plan VI Festiwalu Tarota
Sobota 29 marca 2014

10:00-11:15
W miłosnych objęciach Sofii
Jakub Kamiński
Kwestia pochodzenia tarota do dnia dzisiejszego jest nierozwiązana, a wśród miłośników kart pojawiały się najróżniejsze teorie próbujące ją wyjaśnić. Przez długi czas wiązano karty ze starożytnym Egiptem, Cyganami, żydowskimi kabalistami. Dość często źródeł kart tarota szukano w naukach gnostyków. Kim byli gnostycy? Czy ukryli w kartach swą tajną wiedzę? Czy medytując nad kartami tarota można osiągnąć gnozę?

11:30 – 13:00
Wybór w tarocie
Izabela Podlaska-Konkel
Tarota używamy do podejmowania decyzji. Jak karty pomagają nam rozwiać życiowe wątpliwości i jaki wybór nam podpowiadają? Wielkie arkana wskazują poważne decyzje, małe arkana opisują codzienne wybory i dylematy. Omówimy  symbolikę kart i przećwiczymy sprawdzone rozkłady na podejmowanie trudnych decyzji.

13:00 – 14:00 przerwa obiadowa

14:00 – 15:15
Przydatne rozkłady na miłosne sprawy
Miłosława Krogulska
O miłości dobrze jest rozmawiać nad kartami, zwłaszcza gdy szukamy odpowiedzi na konkretne pytania. Dobrze zaplanowana sesja i odpowiednio dobrane rozkłady pomagają znaleźć szczęście, ale też odzyskać równowagę gdy coś w związku poszło nie tak. Podczas wykładu przyjrzymy się najczęściej zadawanym pytaniom i problemom, z jakimi przychodzą do nas klienci. Zastanowimy się, jak pomagać prawdziwej miłości i jak ustrzec się przed pułapkami szalonych emocji. Patronować nam będą Kochankowie, karta emocji i uczuć, a dobrych rad udzielą dwie pary: Kapłanka i Papież, Cesarzowa i Cesarz.

15:30 – 17:00
VI Kochankowie, czyli znajdź swój model związku. Miłość, relacja, seksualność
Piotr Gibaszewski
W ramach warsztatu będziemy pracować z obszarem bliskości w relacji z drugim człowiekiem, nie tylko o charakterze partnersko – uczuciowym, ale też towarzyskim, przyjacielskim i koleżeńskim. Poprzez tarota przyjrzymy się, jaki reprezentujemy schemat wchodzenia w związki, czego potrzebujemy w relacji, co możemy zmienić, poprawić. Skoncentrujemy się na praktycznej pracy tarocisty z klientem, który jest na życiowym zakręcie.

Sylwetki wykładowców
Piotr Gibaszewski - religioznawca, absolwent Instytutu Religioznawstwa Uniwersytetu Jagiellońskiego. Od 1993 roku zajmuje się ezoterycznym doradztwem (astrologia i tarot). Od 1998 roku redaguje swój portal www.solarius.pl a od 2008 roku portal www.ezoter.pl Od piętnastu lat wydaje cykliczną „Prognozę dla Polski i świata”. Prowadzi indywidualne sesje astrologiczne, oraz kursy astrologii i tarota. Jego zainteresowania obejmują również politologię, nową duchowość, psychologię, tantrę, gnozę, współczesną apokaliptykę i millenaryzm.

Jakub Kamiński – etnograf/antropolog kultury z wykształcenia, muzealnik z zawodu. Amatorsko zajmuję się historią i teorią zachodniego okultyzmu. Staram się też w praktyce sprawdzać zapomniane techniki magiczne i sztuki mantyczne – ostatnio badam geomancję, katoptromancję, krystalomancję i hermetyczną Sztukę Pamięci (Ars Memoriae).

Miłosława Krogulska jest astrologiem, dziennikarką oraz nauczycielem astrologii i tarota. Należy do Polskiego Stowarzyszenia Astrologicznego i brytyjskiego The Astrology Association of Great Britain. Razem z Izabelą Podlaską-Konkel prowadzi strony Astroportal.pl oraz Czary.pl, a także jest współwydawcą kwartalników: „Astrologia Profesjonalna” oraz „Tarocista”. Mieszka w Warszawie.

Izabela Podlaska-Konkel jest astrologiem i tarocistką. Specjalizuje się w astrologii partnerskiej, biznesowej i elekcyjnej. Prowadzi z Miłosławą Krogulską Warszawską Szkołę Astrologii oraz strony Astroportal.pl i Czary.pl. Redaktor naczelna kwartalnika „Astrologia Profesjonalna”, wydawca kwartalnika „Tarocista”, przedstawiciel Polskiego Stowarzyszenia Astrologicznego. Należy do: AAGB, ISAR, NCGR. Mieszka w Warszawie. Prowadzi bloga pod adresem www.izabelapodlaska.pl

Serdecznie zapraszamy!

Miłosława Krogulska i Izabela Podlaska-Konkel