Miesięczne archiwum: Maj 2016

Nowy numer kwartalnika „Tarocista” nr 20!

„Tarocista” nr 20, format A4, 48 stron, okładka kolorowa, środki czarno-białe, wydany 14.05.2016 r.

W 20. numerze „Tarocisty” zapoznasz się z symboliką dziewiątek, nauczysz się odczytywać alchemiczne znaczenie karty Hierofant oraz wróżebne interpretacje karty Słońce. Prezentujemy również historię Tarota Marsylskiego, najbardziej znanej talii w historii tarota. Proponujemy też rozkłady dla samotnych: Czas na miłość, Sobie przeznaczeni i Druga szansa.

Numer można zamówić telefonicznie 0-600-28-488, 0-600-218-588 lub w sklepie internetowym: http://sklepmagiczny.pl

Tarocista_nr_20_www_400px

Od redakcji

Nauka tarota
3 Karta Słońce

IZABELA PODLASKA-KONKEL
Karta oznacza sukces i szybkie osiągnięcie celu. Zapowiada sprzyjające okoliczności, które umożliwią nam realizację planów. Wyraża męską energię i oznacza walkę, zwycięstwo, samorealizację, świadomość i radość. Kiedy losujemy tę kartę to znak, że przed nami dobre chwile a to, co wydawało się niemożliwe, jest właśnie w naszym zasięgu.

5 Alchemiczna symbolika Hierofanta
KRZYSZTOF AZAREWICZ
Zadanie Hierofanta polega na przekazywaniu duchowych prawd poprzez transmisję inicjacyjnego strumienia. Ta idea pochodzi ze starożytnej tradycji misteryjnej, w której postulowano osiągnięcie gnozy (poznania) dzięki procesowi inicjacji rozumianej, jako wtajemniczenie w misteria życia i śmierci.

11 Dziewiątki czyli droga na szczyt
MIŁOSŁAWA KROGULSKA
Dziewiątki to przedostatnie karty małych arkanów. Prawie kończą talię i zapowiadają sukces, ale jednocześnie zmuszają nas do największego wysiłku i czujności, aby nikt nie odebrał nam tego, na co sobie zapracowaliśmy. Każda Dziewiątka wskazuje na potrzebę podjęcia działania. Żywioł, do jakiego należy karta, wskazuje na dziedzinę życia, której dotyczą nasze pomysły i plany.

Historia
23 Tajemnice Tarota Marsylskiego

IZABELA PODLASKA-KONKEL
Tarot Marsylski zapożyczył wiele wyobrażeń kart z tarotów włoskich, jednak niektóre karty znacząco się różnią lub mają swoją specyficzną strukturę, która powtarza się we wszystkich wersjach. Stał się kanonem tarota i wiele ezoterycznych talii odwoływało się do jego symboliki. Warto więc przyjrzeć się tej talii pod kątem tego, co zostało na jej kartach z talii włoskich, z których się wyłoniła, a co jest charakterystyczne tylko dla niej.


Rozkłady
33 Rozkłady dla samotnych

IZABELA PODLASKA-KONKEL
Podczas sesji tarota bardzo często padają pytania dotyczące znalezienia partnera czy szczęścia partnerskiego. Tarot pomoże ci sprawdzić, kiedy spotkasz miłość i kto będzie twoim partnerem, czy jesteście sobie przeznaczeni i czy warto dawać dawnemu związkowi jeszcze jedną szansę.
Rozkład 1 – Czas na miłość
Rozkład 2 – Sobie przeznaczeni
Rozkład 3 – Druga szansa

45 Rozkłady na trudne sytuacje
IZABELA PODLASKA-KONKEL
W naszym kwartalniku prezentujemy ciekawe rozkłady, jakie znaleźliśmy w instrukcjach i książkach dołączonych do talii tarota wydawanych przez różne wydawnictwa. W tym numerze polecamy dwa rozkłady z publikacji wydawnictwa Lo Scarabeo.
Rozkład 1 – Metamorfoza
Rozkład 2 – Do czego to prowadzi

 

Kwartalnik „Trygon” 24-25 – nowy numer!

19 kwietnia 2016 roku ukazał się „Trygon” nr 3-4(24-25)/2014, format A5, 82 strony, wydawany przez Polskie Stowarzyszenie Astrologiczne. W numerze znalazły się: artykuł o horoskopie Agatht Christie autorstwa Joanny Malak, obszerna druga część wykładu „Koniunkcja Wenus z Plutonem. Miłość i cierpienie w życiu i twórczości Fridy Kahlo” Ewy Krajewskiej, tekst „Znaczenie Wenus w horoskopie” Elżbiety Kłobus, astrologiczna analiza Ewy Seydlitz almanachów Nostradamusa, artykuł „Astrologia elekcyjna” Izabeli Podlaskiej-Konkel, materiały Miłosławy Krogulskiej o Uranie, Neptunie i Plutonie z darmowego kursu astrologii dla początkujących, i recenzja książki Elżbiety Kłobus „Wenus planeta partnerstwa”.

Jak otrzymać numer?
Jeśli chcesz otrzymywać nasz kwartalnik, wystarczy zapisać się do Polskiego Stowarzyszenia Astrologicznego (formularz wysyłamy mailem, wyślij prośbę na: info@polskaastrologia.pl) i wpłacić roczną składkę członkowską 60 zł na konto Stowarzyszenia:

Polskie Stowarzyszenie Astrologiczne
02-123 Warszawa, ul. Korotyńskiego 26/61
Bank Zachodni WBK S.A.
20 1090 1870 0000 0001 1067 8306

Możliwe jest też otrzymanie pojedynczego, bieżącego numeru za 20 zł (wliczone koszty wysyłki), prosimy o kontakt na maila: info (at) polskaastrologia.pl

trygon_3-4(24-25)2014_okladkawww450

SPIS TREŚCI

2 Od Redakcji

3 Plan wykładów i spotkań IX-XII 2015

5 Sprawozdanie z działalności Polskiego Stowarzyszenia Astrologicznego za rok 2014
Organizacja corocznej konferencji jest obok wydawania „Trygonu” naszym drugim największym przedsięwzięciem. VI Konferencja odbyła się 22-26.05.2014 roku w Warszawie. Temat przewodni konferencji brzmiał „W stronę Słońca – astrologia i osobowość”. Po raz pierwszy można było w uczestniczyć w wykładach i warsztatach przez Internet. Wzięło w niej udział 140 osób wraz z wykładowcami, dziennikarzami i zaproszonymi gośćmi. Podczas Konferencji wysłuchaliśmy 13 wykładowców, mieliśmy okazję uczestniczyć w porannych zajęciach jogi kundalini prowadzonych przez Tomasza Wińskiego oraz wziąć udział w trzech warsztatach: Martina Davisa, Franka Clifforda i Alexandra v. Schlieffena.

12 Koniunkcja Wenus z Plutonem. Miłość i cierpienie w życiu i twórczości Fridy Kahlo cz. II
EWA KRAJEWSKA
Po powrocie do kraju Diego i Frida wprowadzili się do domu w dzielnicy San Angel. Były to dwa domy połączone pomostem. Większy dom, koloru różowego, zajął Diego, a mniejszy, niebieski, Frida. Dzięki temu każde z małżonków miało więcej swobody. Frida zajęła się urządzaniem obu domów. Takie rozwiązanie z pewnością satysfakcjonowało obie strony. W horoskopie wektorowym tej pary Księżyc znajduje się w koniunkcji z Saturnem i w opozycji do Urana, co świadczy o dużej potrzebie niezależności i prywatności każdego z małżonków.

35 Horoskop Agathy Christie
JOANNA MALAK
Agatha Christie zawsze była osobą raczej skrytą, co znakomicie widać w jej horoskopie. Większość planet znajduje się pod horyzontem. Tylko Pluton i Neptun w koniunkcji zajmują dziesiąty dom. Co prawda nie są w koniunkcji z mc, ale ich posadowienie na szczycie horoskopu stanowi silne wskazanie na karierę i wielki sukces. Słońce mocno wspiera tę koniunkcję trygonem. Z kolei mc odbiera trygon od Księżyca, który tworzy wielki trygon z Jowiszem i Plutonem w koniunkcji z Neptunem, będący niezwykle korzystną konfiguracją, niosącą szczęście, spełnienie marzeń i ochronę na całe życie.

46 Znaczenie Wenus w horoskopie
ELŻBIETA KŁOBUS
Planeta Wenus należy do grona planet indywidualnych, które są najbardziej znaczące w określaniu osobowości człowieka. Do jej cech pozytywnych zaliczamy: uprzejmość, towarzyskość, umiejętność współpracy, zdolności dyplomatyczne, takt i dążenie do harmonii, wytworność, dobry gust, zamiłowanie do estetyki i piękna, wrażliwość na sztukę, urok osobisty, wdzięk i grację, zalotność, kochliwość i dążenie do partnerstwa, zdolność do zachowania równowagi, rozwagę w działaniu oraz umiejętność różnicowania.

51 Czym są i mogą być almanachy astrologiczne Nostradamusa
EWA SEYDLITZ
Przedstawiam państwu niewielki wycinek przepowiedni prozą Michela de Nostredame, pochodzący z Nowej Prognozy za 1555 rok. Należy ona do kilkudziesięciu almanachów rocznych i pokrewnych pism astrologicznych, wydanych w latach 1550-1567 przez Maga z Salon. Wszystkie one są kompletnie nieznane w Polsce, a na świecie (poza Francją) ignorowane, uważa się bowiem, że zawierają wróżby już spełnione, niezrozumiałe lub nietrafione. Jednak prawda jest taka, że wszystkie te prozatorskie teksty mogą głęboko zainteresować miłośników rymowanych Proroctw, popularnie zwanych centuriami. Oraz poszukiwaczy czasowego klucza do nich.

61 Astrologia elekcyjna
IZABELA PODLASKA-KONKEL
Elekcja to nic innego jak WYBÓR dnia, godziny i miejsca, którego dokonujemy za pomocą astrologii. Elekcja może nam pomóc, aby w dobrym momencie rozpocząć działanie, aby przyniosło nam większą korzyść. Astrologia elekcyjna więc, podobnie jak prognostyczna, ułatwia nam maksymalizowanie zysków i minimalizowanie strat. Musimy jednak pamiętać, że elekcja może pomóc, ale nie sprawi cudów. Jeśli para jest całkowicie niedobrana, dobry horoskop ślubu może tylko zapewnić udaną ceremonię, ale nie zagwarantuje parze udanego pożycia.

72 Kurs astrologii dla początkujących: Uran, Neptun i Pluton
MIŁOSŁAWA KROGULSKA
Neptun został odkryty w 1846 roku przez Urbaina Le Verriera na drodze wyliczeń matematycznych, a zaobserwowany przez Johanna Galle. Włada znakiem Ryb razem z Jowiszem. Nie przypisuje mu się wywyższeń. Ma naturę maleficzną (ropa naftowa), dobrze się czuje w znakach wody i ziemi. Generalne znaczenie: przemiana, tęsknota, zagadka, ucieczka, odrealnienie, wyobcowanie. Znaczenie w horoskopie indywidualnym: sfera duchowa, mistyczna, idea lub opętanie ideą.


79 Nowa książka o Wenus
IZABELA PODLASKA-KONKEL
W marcu 2015 roku ukazała się nakładem wydawnictwa Studio Astropsychologii książka Elżbiety Kłobus Wenus planeta partnerstwa, którą mogę z czystym sumieniem każdemu polecić bez względu na stopień zaawansowania. Zarówno początkujący, jak zaawansowani adepci astrologi znajdą w niej coś dla siebie. Wenus pokazana jest w niej głównie w ujęciu partnerskim i miłosnym, a wiadomo, że to temat, który nigdy się nie nudzi.