Miesięczne archiwum: Październik 2017

Horoskop tygodniowy 30.10-5.11.2017

Autorki: Izabela Podlaska-Konkel, Miłosława Krogulska

Pierwsza połowa tygodnia upłynie nam spokojnie i refleksyjnie. Im bliżej końca tygodnia, tym więcej będzie ciekawych i ekscytujących wydarzeń. Pełnia Księżyca w znaku Byka w piątek i sobotę zapewni nam rozrywki, udane spotkania i pomysły na pomnożenie pieniędzy.

W piątek 3.11 trygon Słońca z Neptunem zapewni nam ciekawe sny, duży wybór atrakcji kulturalnych i optymizm w relacjach z bliskimi. Warto dzwonić i odzywać się do starych znajomych.

W piątek i sobotę 3-4.11 Wenus w sekstylu z Saturnem i opozycji z Uranem skierują naszą uwagę na sprawy uczuć, rodziny i silnych emocji. Warto wybaczać, odpuszczać trudne sprawy i nie rozdrapywać ran.

W sobotę 4.11 pełnia Księżyca w znaku Byka sprzyja towarzyskim spotkaniom, zakupom, zapewnianiu sobie i bliskim odrobimy komfortu. Warto dobrze rozłożyć wydatki na ten dzień, bo w sklepie będziemy działać pod wpływem emocji.

W niedzielę 5.11 Merkury wkracza do znaku Strzelca  składnia nas do refleksji na temat relacji z innymi. Dzień sprzyja poważnym deklaracjom, oświadczynom, negocjowaniu warunków umowy.

Horoskop tygodniowy

30.10.2017, poniedziałek
Księżyc w znakach Wodnika i Ryb (od 00.46)
Bądź realistą, nie bujaj w obłokach, bo pewnych spraw zawodowych i urzędowych musisz osobiście dopilnować. Twoja pozycja może się zachwiać, jeśli nie będziesz postępował zgodnie z obowiązującymi regułami i prawem. Bądź ostrożny w kontaktach z urzędnikami, pilnuj terminów i nie dyskutuj z kimś, kto ma więcej władzy i kompetencji od ciebie.
Aspekty planet: 8.54 Księżyc w trygonie z Jowiszem, 14.34 Księżyc w trygonie ze Słońcem, 22.31 Księżyc w koniunkcji z Neptunem.

Wibracja numer: 5
Wibracja Piątki przyniesie dobre pomysły, ale pod warunkiem, że nie będziemy myśleć tylko o sobie samych. Otwórzmy się na innych, posłuchajmy, co mają do powiedzenia. Dobre rady okazać się mogą bardzo cenne, także w sprawach związanych z biznesem.

Karta dnia: VIII Siła
Bądź w formie, postaraj się utrzymać swoją wakacyjną kondycję i figurę. Dobrze się odżywiaj i chodź na spacery, a jesienna chandra i przeziębienia nie będą ci straszne.

31.10.2017, wtorek
Księżyc w znaku Ryb
Twoje zdrowie wisi na włosku. Nie przemęczaj się więc i dbaj o kondycję, a popołudnie będziesz mógł spędzić aktywnie. Księżyc w Rybach ostrzega cię przed pracą ponad siły i biciem sportowych rekordów na wyrost. Pamiętaj o okresowych badaniach kontrolnych i regularnych posiłkach. Organizm potrzebuje więcej węglowodanów i płynów w postaci zup i herbat ziołowych.
Aspekty planet: 8.38 Księżyc w sekstylu z Plutonem, 18.21 Księżyc w trygonie z Merkurym, 22.07 Księżyc w kwadraturze z Saturnem.

Wibracja numer: 4
Wibracja Czwórki sprawi, że będziemy zapracowani i skupieni na swoich sprawach. Wieczorem warto zwolnić tempa i odpocząć. To dobry dzień na szukanie inspiracji w książkach i filmach, medytację i oczyszczenie myśli.

Karta dnia: XVI Wieża
Pilnuj praw mieszkaniowych, zrób mały remont, napraw wszystkie usterki, bo jeśli będziesz zwlekał, możesz ponieść większe szkody.

1.11.2017, środa
Księżyc w znakach Ryb i Barana (od 7.42)
Ten refleksyjny dzień spędź z bliskimi i daj sobie czas na medytację, odpoczynek i wspólne zjedzenie rodzinnego posiłku. Śpiesz się powoli, nie podejmuj pochopnych zawodowych decyzji, a unikniesz niechcianych zmian. Oferuj swoją pomoc, ale stawiaj granice tym, którzy chcą wykorzystać twoje dobre serce. Wybierz się z wizytą do znajomych lub sąsiadów czy nawet wyjedź na krótki urlop.
Aspekty planet: 18.42 Księżyc w opozycji z Marsem.

Wibracja numer: 4
Wibracja Czwórki pomoże nam znaleźć oparcie w innych. Pomagajmy, dzielmy się doświadczeniem, dbajmy o ludzi, których kochamy. Uda się zawrzeć zgodę lub wreszcie coś ważnego wspólnie postanowić.

Karta dnia: IX Pustelnik
Masz szansę się czegoś ważnego nauczyć, przeczytać zaległe czasopisma i książki, obejrzeć mądry film. Nie pozwól, aby w relacjach z ludźmi emocje i żal przysłoniły ci zdrowy rozsądek!

2.11.2017, czwartek
Księżyc w znaku Barana
Postaw na naturalną medycynę, a grypa i katar nie będą się ciebie imać. Na siłowni lub aerobiku ćwicz ostrożnie. Nie daj się namówić na zbyt ryzykowne sporty. Nie oszczędzaj na zdrowiu i urodzie. Warto iść do fryzjera, kosmetyczki, ale także do protetyka lub dentysty. Organizm potrzebuje więcej białka, nie rezygnuj z ciepłego posiłku w ciągu dnia.
Aspekty planet: 13.18 Księżyc w kwadraturze z Plutonem.

Wibracja numer: 5
Przed nami spokojny dzień. Podsumujemy sukcesy, zastanowimy się co trzeba w życiu lub pracy poprawić. Warto rozmawiać o ważnych sprawach. Możemy coś odkryć, znaleźć, doprowadzić do szczęśliwego zakończenia.

Karta dnia: XIV Umiarkowanie
Odkryjesz w sobie nowy talent, który warto będzie rozwijać, Zapisz się na kurs, kup podręcznik, obejrzyj film instruktażowy i od razu zabierz się do pracy. Unikaj konfliktów i sporów.

3.11.2017, piątek
Księżyc w znakach Barana i Byka (od 10.46)
Uważaj na siebie, nie rozkręcaj klimatyzacji na całego, bo możesz być podatny na przeziębienia. Twoje gardło wymaga teraz specjalnego traktowania. Trygon Słońca z Neptunem może sprawić, że zaczniesz mieć większy apetyty i przestaniesz trzymać się diety. Nie wystawiaj się więc na pokusy w ciastkarni i zadbaj o regularne zdrowe posiłki. Sekstyl Wenus z Saturnem pomoże ci podjąć dojrzałą partnerską decyzję.
Aspekty planet: 1.30 Księżyc w opozycji z Wenus, 2.08 Księżyc w trygonie z Saturnem, 4.02 Księżyc w koniunkcji z Uranem, 9.31 Wenus w sekstylu z Saturnem, 19.25 Księżyc w opozycji z Jowiszem, 20.22 Słońce w trygonie z Neptunem.

Wibracja numer: 6
Wibracja Szóstki sprawi, że będziemy rozglądać się za życzliwymi osobami w naszym otoczeniu. Sprzyja zakładaniu rodzinnych firm i biznesów, pomaga troszczyć się o rodzinne dobra i mądrze lokować wspólne pieniądze.

Karta dnia: XI Sprawiedliwość
Zrób porządki w papierach i dokumentach, zapłać rachunki i podatki w terminie, bo ktoś może się czepiać lub nawet wlepić ci karę. Przestrzegaj przepisów, bo inaczej możesz mieć problemy.

4.11.2017, sobota
Księżyc w znaku Byka
Zaplanuj trening na siłowni lub w fitnessie. Nawet jeśli nie schudniesz zgodnie z zakładanym planem, to zyskasz sympatycznych znajomych. Opozycja Wenus z Uranem sprzyja nieoczekiwanym spotkaniom. Wieczorem zadbaj o swoją urodę. W zamieszaniu związanym z jesiennymi porządkami i zakupami pamiętaj o kosmetyczce i fryzjerze! O godz. 6.22 pełnia Księżyca w znaku Byka sprawi, że możemy liczyć na prezent od losu.
Aspekty planet: 5.41 Księżyc w sekstylu z Neptunem, 6.02 Wenus w opozycji z Uranem, 6.22 Księżyc w opozycji ze Słońcem, 14.48 Księżyc w trygonie z Plutonem.

Wibracja numer: 7
Zainteresujemy się nowymi wiadomościami i informacjami z dalekiego świata. Odpowiedz dzisiaj na zaległe listy, zadzwoń do starych znajomych. W miłości dobry dzień na poważną rozmowę o wspólnych planach.

Karta dnia: XII Wisielec
Zwolnij i nie rób wszystkiego na ostatnią chwilę. Organizm może być słabszy i bardziej podatny na przeziębienie i grypę. W weekend zregeneruj siły, czytaj, oglądaj filmy.

5.11.2017, niedziela
Księżyc w znakach Byka i Bliźniąt (od 11.25)
Więcej ćwicz i spaceruj. Słońce motywuje cię do większej porcji codziennego ruchu. Twoją kondycję i urodę doskonale wspomogą pierwiastki i sole mineralne. Merkury wkracza do znaku Strzelca sprzyja spacerom i zorganizowaniu rodzinnej wycieczki. Jeśli masz wrażliwy żołądek, nie jedz ciężko strawnych potraw.
Aspekty planet: 10.28 Księżyc w opozycji z Merkurym, 20.18 Merkury wkracza do znaku Strzelca.

Wibracja numer: 8
Wibracja Ósemki przypomni nam o pieniądzach. Nie można zawsze być bezinteresownym! Poproś dziś o zwrot starych długów, pożyczonych kiedyś książek i płyt. Niech twoje rzeczy wrócą na swoje miejsce.

Karta dnia: XVIII Księżyc
Sprawdź korespondencję, odpisuj na listy i oddzwaniaj, bo ktoś przekaże ci ważne i cenne informacje. Warto zadzwonić do przyjaciela sprzed lat!

Pozycje planet:
Słońce 6 o 45´ – 13 o 45´ Skorpiona
Księżyc 00 o 07´ Ryb – 8 o 27´ Bliźniąt
Merkury 19 o 54′ Skorpiona – 0 o 17′ Strzelca
Wenus 19 o 23′ – 26 o 08´ Wagi
Mars 4 o 34´ – 8 o 59´ Wagi
Jowisz 4 o 14´ – 5 o 45′ Skorpiona
Saturn 24 o 25´ – 25 o 05´ Strzelca
Uran 26 o 06´ – 25 o 50´ Barana w retrogradacji
Neptun 11 o 37′ – 11 o 33´ Ryb w retrogradacji
Pluton 17 o 06′ – 17o 13´ Koziorożca

Próżny kurs Księżyca:
Od 30.10 od g. 22.07 do 1.11 do g. 7.42.
3.11 od g. 4.02 do g. 10.46.
5.11 od g. 10.28 do g. 11.25.

Udanego tygodnia!

Horoskop tygodniowy 23-29.10.2017

Autorki: Izabela Podlaska-Konkel, Miłosława Krogulska

Przed nami ważne i szczęśliwe dni. Słońce wejdzie do znaku Skorpiona i zrobi koniunkcję z Jowiszem.  Tydzień sprzyja podróżom, spacerom i spotkaniom w rodzinnym gronie, omawianiu planów na długi listopadowy weekend, znajdowaniu okazji w biurach podróży, dogadywaniu się co do rodzinnego budżetu.

W poniedziałek 23.10 Słońce wkracza do znaku Skorpiona. To dobry dzień na planowanie domowych finansów i kupowanie ubezpieczenia. Pewna sytuacja skłoni nas do refleksji o bezpieczeństwie domu i rodziny.

We wtorek 24.10 Merkury w trygonie z Neptunem  pomoże nam zyskać przychylność i pomoc ludzi. Jeśli zastanawiasz się, kiedy jest najlepszy moment na założenie konta na portalu randkowym, to jest właśnie idealny dzień, żeby to zrobić.

W czwartek 26.10 koniunkcja Słońca z Jowiszem  może zaskoczyć nas nieoczekiwanymi wizytami lub telefonami od ludzi, których dawno nie słyszeliśmy. Warto wyjść z domu, zaplanować aktywne spędzenie wolnego czasu lub zrelaksować się na basenie lub jodze.

W sobotę 28.10 sekstyl Merkurego z Plutonem  zapewni nam udany weekend i miłe rodzinne i towarzyskie wydarzenia. Warto wrócić do starych pomysłów czy spraw. Teraz możemy je skończyć lub liczyć na sukces w ich realizacji. Kwadratura Wenus z Plutonem zapewni nam dobry humor i wyostrzy nasze zmysły. Jeśli poczujemy, że coś lub ktoś nam zagraża, należy szybko reagować. Osoby nam nieżyczliwe dzisiaj pokażą swoją prawdziwą twarz.

Horoskop tygodniowy 23-29.10.2017

23.10.2017, poniedziałek
Księżyc w znaku Strzelca
Nic ci nie grozi, możesz spać spokojnie. Pamiętaj tylko o ruchu na świeżym powietrzu i zdrowej diecie. Zadbaj o siebie i nie przekładaj w nieskończoność zrobienia badań kontrolnych. Znajdź czas, aby pójść na siłownię, do spa lub fryzjera. Pamiętaj, że w zdrowym ciele zdrowy duch! O godz. 7.26 Słońce przechodzi do znaku Skorpiona i skieruje naszą uwagę na sprawy uczuć i związków.
Aspekty: 7.26 Słońce wkracza do znaku Skorpiona, 12.14 Księżyc w sekstylu z Wenus, 13.16 Księżyc w kwadraturze z Neptunem.

Wibracja numer: 7
Wibracja Siódemki sprzyja cierpliwej pracy, ale jest niekorzystna dla rozpoczynania nowych przedsięwzięć. Lepiej zająć się nadrabianiem zaległości, porządkami i reperowaniem różnych rzeczy.

Karta dnia: X Koło Fortuny
Twój los się odmieni na lepsze, jeśli wykorzystasz okazję, która nagle pojawi się na horyzoncie. Zagraj w totka, masz szansę wygrać.

24.10.2017, wtorek
Księżyc w znaku Strzelca
Plotki i niedomówienia mogą pogorszyć twoje relacje z pewną ważną dla ciebie kobietą, dlatego uważaj na słowa. Zbyt długie wahanie i opóźnienia mogą spowodować uczuciowe straty. Weź się w garść, sam pokieruj zmianami, a nawet z trudnej sytuacji uda się wyjść bez szwanku. Merkury w trygonie z Neptunem pomoże ci zdobyć potrzebne informacje.
Aspekty: 13.54 Księżyc w koniunkcji z Saturnem, 17.55 Merkury w trygonie z Neptunem, 18.44 Księżyc w trygonie z Uranem.

Wibracja numer: 8
Wibracja Ósemki przynosi dobre pomysły na pomnożenie gotówki. Jednak uważajmy i nie inwestujmy pod wpływem emocji, bo nawet rewolucyjne plany wymagają dokładnego przemyślenia.

Karta dnia: 0 Głupiec
Ktoś cię zaskoczy, coś nowego się wydarzy w twoim otoczeniu, co zainspiruje cię do zmian, a nawet popchnie cię na nową drogę życia.

25.10.2017, środa
Księżyc w znakach Strzelca i Koziorożca (od 2.12)
Pamiętaj, że twoje zdrowie jest najważniejsze. Tak ułóż plan zadań, żeby nie być zmęczonym wieczorem, kiedy potrzebują cię bliscy. Nie przejadaj się i dbaj o linię, a  będziesz w świetnej formie. Unikaj jedzenia byle czego na mieście, ugotuj coś w domu, a rodzina będzie ci wdzięczna. Zadbaj o sprawy dalszych krewnych, twoja pomoc może okazać się zbawienna.
Aspekty: 5.14 Księżyc w kwadraturze z Marsem, 6.08 Księżyc w sekstylu ze Słońcem, 8.41 Księżyc w sekstylu z Jowiszem.

Wibracja numer: 9.
Wibracja Dziewiątki pomaga pozbyć się zaległości. Odpowiedz dzisiaj na zaległe listy, a po pracy zadzwoń do starych znajomych. Dobry dzień na większe domowe porządki.

Karta dnia: VIII Siła
Czas zacząć dbać o zdrowie i kondycję. Uda się skutecznie przeprowadzić dietę cud i wzmocnić organizm ćwiczeniami.

26.10.2017, czwartek
Księżyc w znaku Koziorożca
Pilnuj terminów, nie wchodź w konflikt z przełożonymi. Szans na poprawienie swojej sytuacji materialnej będzie wiele. Nie ryzykuj tylko zbyt dużej gotówki w grach losowych, bo możesz niestety wszystko stracić. Koniunkcja Słońca z Jowiszem sprzyja szczęśliwym wydarzeniom, zaczynaniu nowych spraw i wyciąganiu ręki na zgodę.
Aspekty: 1.55 Księżyc w sekstylu z Neptunem, 6.48 Księżyc w sekstylu z Merkurym, 8.05 Księżyc w kwadraturze z Wenus, 12.49 Księżyc w koniunkcji z Plutonem, 20.09 Słońce w koniunkcji z Jowiszem.

Wibracja numer: 1
Będzie wiele ambitnych planów, ale lepiej odpocząć. Poczujemy się znudzeni codziennymi obowiązkami i chętnie od nich uciekniemy. Jedynka sprzyja zawieraniu nowych znajomości.

Karta dnia: XV Diabeł
Dopadnie cię lenistwo, trudno ci będzie zabrać się za obowiązki i trudne nudne sprawy. Możliwy flirt, a nawet romans.

27.10.2017, piątek
Księżyc w znakach Koziorożca i Wodnika (od 14.58)
Nie jedz w biegu, zabierz drugie śniadanie do pracy i unikaj słodyczy, a będziesz w świetnej formie. Możesz mieć kłopot ze snem, a nawet bóle głowy z nadmiaru informacji, jakimi jesteś nieustannie bombardowany. Dzień bez komórki czy Internetu pomoże ci wyciszyć umysł. Posłuchaj rady doświadczonej kobiety, ona pomoże ci wyjść z kłopotów i pokonać nieśmiałość.
Aspekty: 7.22 Księżyc w kwadraturze z Uranem, 21.20 Księżyc w trygonie z Marsem, 22.30 Księżyc w kwadraturze z Jowiszem.

Wibracja numer: 2
Wibracja Dwójki nastroi nas pozytywnie do współpracy z innymi ludźmi, pomoże zakończyć różne spory i niepotrzebne dyskusje. To dobry dzień, aby porozmawiać z bliskimi o naszych planach lub iść na randkę.

Karta dnia: XVI Wieża
Nie zawahaj się podjąć ryzykownej decyzji, teraz znajdziesz siłę, aby pokonać strach. Walcz o siebie, teraz masz na to najwięcej determinacji i okazji.

28.10.2017, sobota
Księżyc w znaku Wodnika
Odzyskasz formę i chętnie poddasz się alternatywnej terapii, która zbawiennie wpłynie na twoje samopoczucie. Uważaj na gardło, nie pij zimnych napojów i wieczorami zakładaj szal. Wieczorem możesz czuć rozleniwienie. Ambitne rodzinne i towarzyskie plany lepiej więc przełożyć na inny dzień. Kwadratura Wenus z Plutonem ostrzega przed trudnymi rozmowami z partnerem. Merkury w sekstylu z Plutonem umili każdą podróż.
Aspekty: 00.22 Księżyc w kwadraturze ze Słońcem, 5.20 Wenus w kwadraturze z Plutonem, 5.24 Merkury w sekstylu z Plutonem.

Wibracja numer: 3
Wibracja Trójki sprzyja dobrej zabawie. Dziś warto zawierać nowe znajomości, bo ludzie będą wobec siebie życzliwi i przyjaźni. Idealny dzień na randkę lub większą imprezę.

Karta dnia: XVIII Księżyc
Odpoczywaj, wyśpij się  dobrze odżywiaj. Dziś potrzebujesz więcej opieki i spokoju. Intuicja podpowie ci, co robić.

29.10.2017, niedziela
Księżyc w znaku Wodnika
Warto zacząć rozsądnie dbać o kondycję i porzucić niezdrową dietę. Planety sprzyjają szczególnie osobom, które planują odchudzające i upiększające kuracje. Wieczorem możesz być podatny na kontuzje i stłuczenia, bo będziesz chciał wygrać za wszelką cenę. Nie daj więc ponieść się nerwom, a zakończysz dzień zadowolony z siebie.
Aspekty: 2.01 Księżyc w trygonie z Wenus, 2.34 Księżyc w kwadraturze z Merkurym, 14.01 Księżyc w sekstylu z Saturnem, 17.21 Księżyc w sekstylu z Uranem.

Wibracja numer: 4
Wibracja Czwórki sprawi, że będziemy chcieli załatwić mnóstwo rodzinnych spraw. Jednak krewni mogą być uparci lub nie mieć dla nas czasu! Lepiej zachować spokój i dystans, a najlepiej zająć się swoim hobby.

Karta dnia: VI Kochankowie
Czas na miłość i zabawę. Odnajdziesz spokój u boku ukochanej osoby, dogadasz się z kimś, kto ma trudny charakter.

Pozycje planet i świateł:
Słońce 29 º 46´ Wagi – 6 º 45´ Skorpiona
Księżyc 6 º 04´ Strzelca – 00 º 07´ Ryb
Merkury 9 º 05′ – 19 º 54′ Skorpiona
Wenus 10 º 40´ – 19 º 23′ Wagi
Mars 00 º 09´ – 4 º 34´ Wagi
Jowisz 2 º 42′ – 4 º 14´ Skorpiona
Saturn 23 º 48´ – 24 º 25´ Strzelca
Uran 26 º 23´ – 26 º 06´ Barana w retrogradacji
Neptun 11 º 43´ – 11 º 37′ Ryb w retrogradacji
Pluton 17º 00´ – 17 º 06′ Koziorożca

Próżny kurs Księżyca:
24.10 od g. 18.44 do 25.10 do g. 2.12.
27.10 od g. 7.22 do g. 14.58.
29.10 od g. 17.21 do 30.10 do g. 00.46.

Udanego tygodnia!

Horoskop tygodniowy 16-22.10.2017

Autorki: Izabela Podlaska-Konkel, Miłosława Krogulska

Przed nami ważne decyzje i duże atrakcje towarzyskie. Nów w znaku Wagi zapowiada ciekawe wizyty i nowych ludzi w naszym życiu. Koniunkcja Merkurego z Jowiszem sprzyja sprawom finansowym i biznesowym, a także podróżom.

W poniedziałek 16.10 Słońce w sekstylu z Saturnem zapewni nam dobre dogadywanie się z szefem lub osobami wyżej od nas postawionymi oraz szczęście w podróży. Ostrożnie podejmujmy ważne życiowe decyzje.

We wtorek 17.10 Merkury wkracza do znaku Skorpiona i sprawi, że ktoś przedstawi nam pomysł, na który sami nie wpadliśmy, a który uratuje nas przed trudną sytuacją finansową. Byki powinny wziąć sobie do serca radę doświadczonych przyjaciół.

W środę 18.10 koniunkcja Merkurego z Jowiszem sprzyja randkom i spotkaniom towarzyskim. Warto pisać maile, wykonywać ważne telefony, wyjaśniać trudne sprawy, bo dziś ludzie będą dla nas wyrozumiali i serdeczni.

W czwartek 19.10 Słońce w opozycji z Uranem sprawi, że będziemy rozdarci między rodzinnymi obowiązkami i sprawami a towarzyskimi zaproszeniami na weekendowe spotkania i imprezy. Spróbujmy znaleźć kompromis, warto odnowić stare znajomości. Nów w znaku Wagi nastroi nas refleksyjnie do życia. Będziemy chłonąć jak gąbka nastroje innych, dobierajmy więc sobie dzisiaj mądrze towarzystwo, żeby nie przejąć od kogoś nerwowej atmosfery czy pesymistycznych nastrojów.

W niedzielę 22.10 Mars wkracza do znaku Wagi i zapowiada wiele towarzyskich atrakcji, sprzyja udanym randkom, dla samotnych niesie nadzieję na spotkanie atrakcyjnego partnera i rozpoczęcie flirtu lub romansu.

Horoskop tygodniowy

16.10.2017, poniedziałek
Księżyc w znaku Panny
Sekstyl Słońca z Saturnem pomoże nam zmobilizować się do systematycznej pracy, uporządkować dokumenty i zrobić domowe porządki. Dzień sprzyja wizytom w urzędzie i zajmowaniu się rachunkami. Nawadniaj organizm, pij dużo wody, jedz świeże warzywa korzeniowe, które zawierają dużo mikroelementów.
Aspekty planet: 10.31 Księżyc w opozycji z Neptunem, 13.13 Słońce w sekstylu z Saturnem, 19.44 Księżyc w trygonie z Plutonem.

Wibracja numer: 9
Wibracja Dziewiątki sprawi, że dziś ludziom trudno będzie docenić nowe pomysły. Dzień nie sprzyja rozpoczynaniu nowych przedsięwzięć. Warto za to znaleźć sposób na oszczędności lub pozbycie się tego, co przynosi nam straty.

Karta dnia: XXII Głupiec
Poczujesz, że wszystko jeszcze przed tobą. Zawieraj nowe znajomości, szukaj lepszej pracy, bo masz szansę na szybko sukces.

17.10.2017, wtorek
Księżyc w znakach Panny i Wagi (od 19.34)
Merkury wkracza do znaku Skorpiona i sprawi, że będziemy zastanawiać się czy decyzje, jakie podjęliśmy ostatnio, są słuszne i czy się nam opłacają. Będziemy dyskutować i dokładnie rozważać każdą sprawę. Współpraca z ludźmi będzie układać się dobrze. Dobry dzień na wizytę u lekarza, badania kontrolne i fryzjera.
Aspekty planet: 7.23 Księżyc w kwadraturze z Saturnem, 9.58 Merkury wkracza do znaku Skorpiona, 13.26 Księżyc w koniunkcji z Marsem.

Wibracja numer: 1
Wibracja Jedynki doda nam sił. Dziś wiele spraw uda się załatwić szybko. Jeśli wciąż zwlekasz z rozpoczęciem diety lub zapisaniem się na siłownię, wreszcie podejmij decyzję!

Karta dnia: VI Kochankowie
Nie rób wszystkiego sam, znajdź pomocników lub  wspólnika, razem będzie raźniej i łatwiej pokonywać trudności i wyzwania, jakie może przed tobą postawić los.

18.10.2017, środa
Księżyc w znaku Wagi
Koniunkcja Merkurego z Jowiszem  pomaga w nauce i podejmowaniu ważnych decyzji zawodowych. Dobry dzień do nauki, szukania ciekawych informacji, dyskutowania o ważnych sprawach. Narady i spotkania będą konkretne. Załatwiaj też sprawy urzędowe. Organizm potrzebuje więcej zdrowych tłuszczy i warzyw.
Aspekty planet: 3.56 Księżyc w koniunkcji z Wenus, 10.54 Merkury w koniunkcji z Jowiszem.

Wibracja numer: 2
Wibracja Dwójki sprzyja współpracy z innymi ludźmi, a także godzeniu się z wrogami.  Staniemy się otwarci na prośby i sugestie. W samotności nie będziemy czuli się dobrze. Warto wybrać się do kina razem z przyjaciółmi.

Karta dnia: VIII Sprawiedliwość
Pewna urzędowa lub oficjalna sprawa będzie wymagać szybkiej reakcji i szczegółowych wyjaśnień.  Nie zwlekaj z działaniem.

19.10.2017, czwartek
Księżyc w znaku Wagi
Opozycja Słońca z Uranem zapewni nam wiele rozrywek i sprawi, że nasze plany mogą się nieoczekiwanie zmienić. Nów Księżyca w znaku Wagi o g. 21.11 zachęca do dbania o zdrowie i równowagę i sprzyja ważnym przemyśleniom. Dzisiaj uda się osiągnąć zgodę i spokój, a trudne sytuacje okażą się łatwiejsze do zrozumienia i uporządkowania.
Aspekty planet: 3.02 Księżyc w kwadraturze z Plutonem, 15.23 Księżyc w sekstylu z Saturnem, 19.34 Słońce w opozycji z Uranem, 21.04 Księżyc w opozycji z Uranem, 21.11 Księżyc w koniunkcji ze Słońcem.

Wibracja numer: 3
Wibracja Trójki sprzyja dobrej zabawie. Dziś warto zawierać nowe znajomości, bo ludzie będą wobec siebie życzliwi i przyjaźni. Idealny dzień na randkę lub większą imprezę.

Karta dnia: XIV Umiarkowanie
W sprawach finansowych bądź nieugięty i zdecydowany. Nie pożyczaj niczego osobie, która zawiodła cię w przeszłości.

20.10.2017, piątek
Księżyc w znakach Wagi i Skorpiona (od 3.40)
Księżyc sprawi, że myślami będziemy daleko od przyziemnych, zawodowych spraw. Taki nastrój pomoże artystom w ich twórczości, ale lepiej nie zabierać się dziś za rachunki i zaległe zawodowe sprawozdania. Medytuj, zrelaksuj się, odpocznij i nie przeciążaj organizmu wysiłkiem fizycznym. Unikaj zazdrosnych i nieżyczliwych ci osób, a dzień będzie udany.
Aspekty planet: 7.40 Księżyc w koniunkcji z Jowiszem, 13.23 Księżyc w koniunkcji z Merkurym.

Wibracja numer: 4
Wibracja Czwórki nie sprzyja ryzykownym pomysłom. Na szczęście dziś piątek, a więc wcale nie musimy przejmować się humorami szefa. Można spokojnie zająć się domem i odpoczynkiem.

Karta dnia: XVIII Księżyc
Nie dyskutuj na tematy, które irytują starszych krewnych, bo ktoś może się obrazić. Nie reaguj dziecinnie na kłopoty.

21.10.2017, sobota
Księżyc w znaku Skorpiona
Przed nami spokojny dzień. Podsumujemy sukcesy, zastanowimy się co trzeba w życiu lub pracy poprawić. Warto jeszcze raz przejrzeć dokumenty, rachunki, bo dzięki pomocy Księżyca możemy coś odkryć, znaleźć, doprowadzić do szczęśliwego zakończenia. Nawadniaj organizm i unikaj nadmiaru tłuszczu w posiłkach.
Aspekty planet: 2.14 Księżyc w trygonie z Neptunem, 12.22 Księżyc w sekstylu z Plutonem.

Wibracja numer: 5
Wibracja Piątki wprawi nas w dobry nastrój i przyniesie świetne pomysły na żarty i towarzyskie spotkania. Nawet najbardziej ponure osoby nabiorą dziś optymizmu. Piątka pomoże pokonać stare kompleksy i zmienić niewygodne schematy.

Karta dnia: XIX Słońce
Jeśli czujesz się stłamszony i spychany na drugi plan w związku, teraz nadszedł czas przebudzenia i działania.

22.10.2017, niedziela
Księżyc w znakach Skorpiona i Strzelca (od 13.56)
Mars wkracza do znaku Wagi i pomaga rozmawiać o pieniądzach, sprzyja udanym zakupom i zyskownym umowom. Dzisiaj zakładaj konto w banku, ale też zadbaj o pieniądze i zrób porządki w portfelu. Podróże przebiegną w dobrej atmosferze, warto odnawiać stare znajomości.
Aspekty planet: 13.35 Księżyc w sekstylu z Marsem, 20.28 Mars wkracza do znaku Wagi.

Wibracja numer: 6
Wibracja Szóstki sprzyja rodzinnym sprawom. Warto porozmawiać z krewnymi, a nawet podjąć próbę zakończenia różnych sporów i konfliktów. Wieczorne imprezy i randki będą udane.

Karta dnia: IV Cesarz
Poradź się kogoś z większym doświadczeniem, a szybko rozwiążesz swoje problemy. Sam też będziesz pomagać krewnym i rozsądzać spory.

Pozycje planet i świateł:
Słońce 22 º 49´ – 29 º 46´ Wagi
Księżyc 7 º 06´ Panny – 6 º 04´ Strzelca
Merkury 27 º 49′ Wagi – 9 º 05′ Skorpiona
Wenus 1 º 57′ – 10 º 40´ Wagi
Mars 25 º 43´ Panny – 00 º 09´ Wagi
Jowisz 1 º 11´ – 2 º 42′ Skorpiona
Saturn 23 º 15´- 23 º 48´ Strzelca
Uran 26 º 41´ – 26 º 23´ Barana w retrogradacji
Neptun 11 º 51′ – 11 º 43´ Ryb w retrogradacji
Pluton 16 º 56′ – 17º 00´ Koziorożca

Próżny kurs Księżyca:
17.10 od g. 13.26 do g. 19.34.
19.10 od g. 21.11 do 20.10 do g. 3.40.
22.10 od g. 13.35 do g. 13.56.

Udanego tygodnia!

Kwartalnik „Trygon” – najnowszy numer 26-29

4 października 2017 roku ukazał się „Trygon” nr 1-4(26-29)/2015, format A5, 146 stron, wydawany przez Polskie Stowarzyszenie Astrologiczne. W numerze znalazły się między innymi: dwa artykuły Ewy Krajewskiej o Anionim Gaudim i jego horoskopie oraz o horoskopach rodziny Shakiry, dwa artykuły Katarzyny Owczarek na temat psychologii i astrologii, pracę licencjacką Miłosławy Krogulskiej o horoskopie prasowym jako gatunku dziennikarskim (jest to pierwsze profesjonalne opracowanie tego gazetowego i astrologicznego fenomenu z punktu widzenia naukowego), dwa teksty o Jowiszu Doroty Nowackiej oraz relacje z wydarzeń w Stowarzyszeniu.

Jak otrzymać numer?
Jeśli chcesz otrzymywać nasz kwartalnik, wystarczy zapisać się do Polskiego Stowarzyszenia Astrologicznego (formularz wysyłamy mailem, wyślij prośbę na: info@polskaastrologia.pl) i wpłacić roczną składkę członkowską 60 zł na konto Stowarzyszenia:

Polskie Stowarzyszenie Astrologiczne
02-123 Warszawa, ul. Korotyńskiego 26/61
Bank Zachodni WBK S.A.
20 1090 1870 0000 0001 1067 8306

Możliwe jest też otrzymanie pojedynczego, bieżącego numeru za 20 zł (wliczone koszty wysyłki), prosimy o kontakt na maila: info (at) polskaastrologia.pl

Trygon_1-4(26-29)2015

SPIS TREŚCI

2 Od redakcji

ASTROANALIZY
3 Antoni Gaudí – samotny geniusz
EWA KRAJEWSKA
Horoskop wielkiego mistrza jest równie intrygujący co jego dzieła. Antoni Gaudí miał Słońce w Raku, co tłumaczy jego wielkie przywiązanie do tradycji, rodziny i ojczyzny. Ponadto Słońce tworzy wielki trygon w znakach wodnych wraz z Jowiszem w Skorpionie i Neptunem w Rybach. Wskazuje to na wielki talent artystyczny, niewyczerpalne źródło natchnienia, ale również religijność, gdyż zarówno Jowisz jak i Neptun patronują duchowości i religiom. W horoskopie Gaudiego znajdujemy aż dwa latawce.

9 Astrolog czy psycholog?
KATARZYNA OWCZAREK
Psychologowie nie mogą narzekać na brak klientów. Podobnie jak astrologowie. Jednak, ci pierwsi najczęściej z niechęcią patrzą ze swoich gabinetów na praktyki tych drugich, w najlepszym przypadku nie traktując ich poważnie, w najgorszym nazywając szarlatanerią. Czy na pewno słusznie? W poszukiwaniu odpowiedzi na pytanie, co sprawia, że dany człowiek wybiera wizytę u psychologa bądź astrologa i jaki jest skutek tego wyboru, przeprowadziłam opisane poniżej badania. Postanowiłam sprawdzić, jak astrologowie i psychologowie oddziałują na swoich klientów a także skupić się na charakterystyce ludzi korzystających z ich pomocy.

15 Planety z temperamentem
KATARZYNA OWCZAREK
Podejmując się badań nad osobowością z zastosowaniem astrologii trzeba brać pod uwagę, że nie jest to zadanie proste. Horoskop zawiera bowiem niezwykle dużą liczbę zmiennych, wzajemnie powiązanych i praktycznie nierozdzielnych. Metody statystyczne nie radzą sobie z taką ilością danych, a rozpatrywanie każdej, lub nawet kilku zmiennych osobno, może nie dać jednoznacznych efektów. Niemniej istnieją potwierdzone empirycznie związki cech temperamentu i osobowości z „kosmicznym genotypem” człowieka.

23 Horoskop prasowy
MIŁOSŁAWA KROGULSKA
Horoskopy dla dwunastu znaków zodiaku publikowane są w mediach na całym świecie od lat dwudziestych XX wieku. Wyróżniają się określonymi cechami na tle innych gatunków dziennikarskich. W pracy przedstawiam najważniejsze wydarzenia z historii tego gatunku, opisuję różne rodzaje publikowanych horoskopów i ich miejsce w mediach, a także omawiam utrwalone przez tradycję metody ich pisania. Prezentuję wyniki badań statystycznych dotyczących obecności horoskopów w mediach oraz ich czytelnictwa z ostatnich dwóch dekad.

80 Rodzina Wodników
EWA KRAJEWSKA
Osoby urodzone w znaku Wodnika cenią wolność osobistą, są niezależne, lubią podróżować, poznawać nowych ludzi, zdobywać wiedzę, a nade wszystko rozwijać swoje pasje. A co dzieje się, kiedy zakochają się i zdecydują się założyć rodzinę? Przyjrzyjmy się horoskopom parze Wodników: kolumbijskiej piosenkarki Shakiry i jej życiowego partnera Gerarda Piqué, piłkarza słynnej FC Barcelony.

88 Uran i zamachy w Paryżu 2015
IZABELA PODLASKA-KONKEL
Kiedy planeta społeczna lub pokoleniowa zmienia znak, najbliższe tygodnie po tym wydarzeniu zawsze przynoszą wydarzenia, które są zapowiedzią głównych problemów, z jakimi trzeba się będzie zmierzyć podczas pobytu planety w danym znaku. 23 grudnia 2014 roku Saturn wkroczył do znaku Strzelca, który symbolizuje między innymi naukę wyższą i filozofię życia, organizacje religijne, obce kultury i wydawnictwa. Tuż po pierwszej pełni po ingresie Saturna doszło do dwóch zamachów terrorystycznych w Paryżu. Ich głównym motywem był właśnie fanatyzm, nienawiść wobec obcych oraz atak na wolność słowa. W obu ważnych dla tego wydarzenia horoskopach: ingresu Słońca do Koziorożca oraz pełni na Paryż Saturn był na osiach.

97 Rosja i 19. stopień Wagi
SMILIANA GAVRANCIC, TŁUM. PIOTR ŁASZCZUK
Największy na świecie kraj pod względem powierzchni – Rosja tradycyjnie związany jest ze znakiem Wodnika, w którym Słońce (życie, król) jest na wygnaniu. Jednakże Neptun jest wywyższony w znaku Wodnika, a Rosja ma astrologiczne związki ze znakiem Ryb, ze względu na elementy symboliki tej fazy odnoszące się do Syberii w swojej historii (bezgraniczna przestrzeń, więzienia). Rosja to kraj, w którym głowy (Słońce) spadały bardzo często, dokładnie jak w ostatniej carskiej dynastii Romanowów, więc nie jest zaskoczeniem powiązanie tego faktu z 19º Wagi, gdzie Słońce znajduje się w upadku.

105 Jowisz nie zawsze dobroczynny
DOROTA NOWACKA
Jowisz – planeta beneficzna, zwana też „wielkim szczęściem” – kojarzona jest z fartem życiowym, a przynajmniej z pomyślnym rozwojem wypadków, a nawet z obietnicą lepszej przyszłości. Ukończywszy kurs astrologii i praktykując już „królewską wiedzę”, zazwyczaj uwielbiamy Jupitera, a zwłaszcza jego tranzyty. Jest on mile widzianym gościem w każdym domu horoskopu. Na tym obszarze spodziewamy się tylko samych korzystnych odmian losu oraz tego, że w razie ewentualnych zawirowań życiowych tzw. „łut szczęścia” opowie się po naszej stronie. Niestety natura Jowisza jest nieco bardziej skomplikowana, on zaś bywa bardzo przewrotny – i to w kluczowych, rozstrzygających momentach.

108 Koniunkcja Księżyca z Jowiszem, koniunkcja Księżyca z Saturnem
EWA KRAJEWSKA
Koniunkcję Księżyca z Jowiszem uważa się za niezwykle szczęśliwą, wróżącą właścicielowi horoskopu przyjemne życie, w przeciwieństwie do koniunkcji Księżyca z Saturnem, skazującą człowieka na emocjonalne cierpienie, samotność i odrzucenie. Czy rzeczywiście Jowisz przynosi tylko szczęście, a Saturn tylko nieszczęście? Zarówno Jowisz jak i Saturn mają swoje cienie i blaski, więc warto przyjrzeć się, jak rzutuje to na Księżyc w horoskopie urodzeniowym.

127 Znak Zodiaku
RAFAŁ WĄSOWSKI
Każdy astrolog doskonale zdaje sobie sprawę z tego, czym znaki zodiaku są, czym się charakteryzują i jak je interpretować w relacji do innych elementów horoskopu. Większość zapoznana jest dobrze lub bardzo dobrze z genezą i ewolucją znaków zodiaków od okresu gwiezdnej omenologii babilońskiej do współczesności. Dlatego też kwestia etymologiczna wydawać by się mogła sprawą błahą – wystarczyłoby przecież wziąć do ręki słownik wyrazów obcych, wyszukać hasło „zodiak” i w przeciągu kilkunastu sekund wyjaśnić sprawę. Niestety sytuacja nie jest tak prosta, jak mogłoby się wydawać i co poniektóre słowniki mogłyby wprowadzić w błąd zamiast sprawę wyjaśnić.

AKTUALNOŚCI
136 Relacja z III Seminarium Historii Astrologii
IZABELA PODLASKA-KONKEL
III Seminarium Historii Astrologii odbyło się w sobotę 20.02.2016 roku w Warszawie w godzinach 10.00-17.30 i było transmitowane przez Internet. Wysłuchaliśmy wykładów: Tomasza Wińskiego na temat wpływu astrologów na losy II wojny światowej, Rafała Wąsowskiego, który mówił o znaczeniu i pochodzeniu wyrażenia „znak zodiaku”, Izabeli Podlaskiej-Konkel o przepowiedniach politycznych Williama Lilly’ego, Jakuba Kamińskiego na temat roli astrologii w kulturze żydowskiej oraz Miłosławy Krogulskiej na temat słynnego dzieła Vetiusa Valensa Antologie.

138 Co nowego w polskiej astrologii?
Relacja z VIII Konferencji Polskiego Stowarzyszenia Astrologicznego 2016
MIŁOSŁAWA KROGULSKA
„Fortuna kołem się toczy” – taki temat konferencji dawał szerokie pole do interpretacji i pozwalał pokazać, jak stare techniki astrologiczne łączą się z nowoczesnymi. Dopisali goście zagraniczni, z których najbardziej zaskoczył nas Frank Piechoski z Filadelfii. Ten znany amerykański astrolog zajmuje się astrologią polityczną i podczas swojego wykładu pokazał, jak koniunkcje Jowisza i Saturna pomagały budować potęgę Polski. Przenikliwa analiza Franka pokazuje, że nie jest z nami tak źle, a rok 2020 da nam szansę zabłysnąć na tle innych państw Europy.

141 O VIII Konferencji PSA bez notatek
DOROTA NOWACKA
Podczas trwania konferencji celowo nie robiłam żadnych notatek, ponieważ po jej zakończeniu postanowiłam wykonać pewien eksperyment – mianowicie z każdego wysłuchanego wykładu wynotowałam po jednym stwierdzeniu, które szczególnie mocno utkwiło mi w pamięci. Były to rzeczy subiektywnie uznane przeze mnie za ważne lub nowe albo intrygujące i dające do myślenia bądź też po prostu charakterystyczne dla danego wykładu.