Miesięczne archiwum: Grudzień 2017

Horoskop tygodniowy 1-7.01.2018

Autorki: Izabela Podlaska-Konkel, Miłosława Krogulska

Przed nami ekscytujący tydzień. Pierwsze dni 2018 roku upłyną nam na wizytach, zdobywaniu informacji i szybkim podejmowaniu decyzji. Pełnia Księżyca w znaku Raka sprawi, że będziemy bardzo aktywni. Koniunkcja Marsa z Jowiszem doda nam animuszu i chęci do wychodzenia z domu.

We wtorek 2.01 pełnia Księżyca w znaku Raka sprawi, że jak gąbka będziemy chłonąc emocje innych. Warto poświęcić więcej wolnego czasu rodzinie. Wizyta dalekich krewnych może zmusić nas do zmiany planów, ale na pewno będzie to miłe wydarzenie. Sekstyl Słońca z Neptunem pozwoli nam cieszyć się urokami zimy na wyjazdach i noworocznych spacerach. Osoby, które mają partnera, powinny w tym tygodniu skupić się na swoim związku. Uran wychodzi z retrogradacji i  wprowadzi nas w rewolucyjny nastrój. Będziemy chcieli zrobić coś nowego, nieplanowanego, odmładzającego. Lepiej uważać na sprzęty elektryczne, mogą dziś nie poddawać się naszej woli.

W środę 3.01 sekstyl Wenus z Neptunem nastawi nas pozytywnie do ludzi. Aura początku roku sprzyja randkom, wyjazdom tylko we dwoje i kontaktowi ze sztuką.

W niedzielę 7.01 koniunkcja Marsa z Jowiszem ostrzega nas przed konfliktem z poważnymi lub starszymi osobami. Uważajmy na słowa, wywiązujmy się ze zobowiązań, nie przemęczajmy organizmu, jeśli nie mamy dobrej kondycji. Trygon Merkurego z Uranem zapewni nam energię i optymizm podczas wykonywania trudnych zadań. Warto szukać w internecie potrzebnych informacji, robić porządki, wysyłać ważne listy i maile.

Horoskop tygodniowy

1.01.2018, poniedziałek
Księżyc w znakach Bliźniąt i Raka (od 9.10)
Pierwszy dzień 2018 roku upłynie nam na miłych spotkaniach, nadrabianiu kulturalnych zaległości i cieszeniu się byciem z bliskimi. Niechętnie będziemy podróżować czy realizować ambitne plany. Nawadniaj organizm, zjedz coś ciepłego, żeby odpocząć po szaleństwach sylwestrowej nicy. Unikaj fizycznego wysiłku, zadbaj o nawilżanie skóry.
Aspekty planet: 00.38 Księżyc w sekstylu z Uranem, 11.25 Księżyc w opozycji z Saturnem.

Wibracja dnia: Czwórka
Wibracja Czwórki radzi odpocząć po sylwestrowych szaleństwach. W pierwszy dzień roku lepiej być ostrożnym podczas rodzinnych spotkań i nie obiecywać ludziom zbyt wiele, bo trzeba będzie się z tego wywiązać.

Karta dnia: II Kapłanka
Odpocznij, zdystansuj się do świata i znajdź czas tylko dla siebie. Dzięki temu inaczej spojrzysz na życiowe problemy i ze spokojem dasz radę większości z nich.

2.01.2018, wtorek
Księżyc w znaku Raka
Ktoś wyciągnie do ciebie pomocną dłoń. Bądź szczery, a nic złego cię nie spotka. Realizuj pomysły na zdobycie dodatkowych pieniędzy. Ktoś ważny cię poprze. Zanim zaciągniesz kolejny kredyt, zastanów się czy aby na pewno potrzebujesz tylu nowych rzeczy. Pełnia Księżyca pomoże ci załatwić pewną trudną sprawę, a sekstyl Słońca z Neptunem sprzyja towarzyskim spotkaniom.
Aspekty planet: 00.27 Księżyc w opozycji z Wenus, 3.24 Księżyc w opozycji do Słońca, 3.52 Księżyc w trygonie z Neptunem, 8.40 Księżyc w trygonie z Marsem, 10.37 Słońce w sekstylu z Neptunem, 12.07 Księżyc w trygonie z Jowiszem, 14.42 Księżyc w opozycji z Plutonem, 15.10 Uran wychodzi z retrogradacji, 23.45 Księżyc w kwadraturze z Uranem.

Wibracja dnia: Piątka
Wibracja Piątki sprawi, że staniemy się towarzyscy i bardziej optymistyczni. Sprzyja też szalonym randkom, a kto zajmuje się sztuką, ten może liczyć na przypływ natchnienia.

Karta dnia: VIII Sprawiedliwość
Pewna urzędowa lub oficjalna sprawa będzie wymagać szybkiej reakcji i szczegółowych wyjaśnień.  Nie zwlekaj z działaniem.

3.01.2018, środa
Księżyc w znakach Raka i Lwa (od 8.22)
Nie poddawaj się i walcz o swoje. Teraz jest najlepszy czas, aby zwyciężyć. Powiedz jasno natarczywym osobom, jakie masz wątpliwości. W ten sposób unikniesz zarzutów, że nie wywiązujesz się ze swoich obietnic i nie dopuścisz, aby inni obarczyli cię swoimi obowiązkami. Sekstyl Wenus z Neptunem sprzyja romantycznym spotkaniom i szukaniu miłości w Internecie. Dobry dzień na pielęgnację włosów.
Aspekty planet: 18.38 Wenus w sekstylu z Neptunem.

Wibracja dnia: Szóstka
Wibracja Szóstki sprawi, że będziemy dzisiaj skoncentrowani na swoich rodzinnych sprawach. Warto wybrać się razem do kina lub teatru. Najlepsze zakupy zrobisz dzisiaj w sklepie z AGD.

Karta dnia: XIV Umiarkowanie
W sprawach finansowych bądź nieugięty i zdecydowany. Nie pożyczaj niczego osobie, która zawiodła cię w przeszłości.

4.01.2018, czwartek
Księżyc w znaku Lwa
Osobiście pilnuj ważnych zawodowych spraw. Nie proś innych o pomoc, bo każdy będzie chciał jak najszybciej wyjść z biura do domu lub wziąć jak najwięcej wolnego. Księżyc przestrzega przed opóźnieniami, którym nie będziesz winny. Znoś je z pokorą i nie rezygnuj zbyt szybko z tego, na czym ci zależy. Reguluj brwi, farbuj włosy, podcinaj końcówki. Zjedz więcej sera i jajek, organizm potrzebuje białka.
Aspekty planet: 10.33 Księżyc w kwadraturze z Marsem, 12.33 Księżyc w kwadraturze z Jowiszem, 19.51 Księżyc w trygonie z Merkurym.

Wibracja dnia: Siódemka
Wibracja Siódemki sprzyja odpoczynkowi i intelektualnym dyskusjom. Dzisiaj znajdź czas na to, co lubisz czytać lub oglądać, medytuj i niczym się nie przejmuj.

Karta dnia: XVIII Księżyc
Nie dyskutuj na tematy, które irytują starszych krewnych, bo ktoś może się obrazić. Nie reaguj dziecinnie na kłopoty.

5.01.2018, piątek
Księżyc w znakach Lwa i Panny (od 9.11)
Wykorzystaj swój urok osobisty i przekonaj kogoś do siebie lub swoich pomysłów. Nie musisz wszystkiego o sobie opowiadać, w miłości zachowaj aurę tajemniczości. Księżyc sprzyja udanym zakupom i dobrej zabawie. Porządki mogą trochę poczekać, bo trzeba zadbać o miłość! Odwiedzaj urzędy, rób rachunki, załatwiaj sprawy w administracji.
Aspekty planet: 00.09 Księżyc w trygonie z Uranem, 12.24 Księżyc w trygonie z Saturnem.

Wibracja dnia: Ósemka
Wibracja Ósemki ożywi nasze emocje. Staniemy się bardziej niż zwykle dociekliwi, a nawet zazdrośni o ukochaną osobę. Lepiej nie rozmawiać o polityce i poważnych różnicach poglądów.

Karta dnia: XIX Słońce
Jeśli czujesz się stłamszony i spychany na drugi plan w związku, teraz nadszedł czas przebudzenia i działania.

6.01.2018, sobota
Księżyc w znaku Panny
Księżyc pomoże ci szybko uporać się z domowymi obowiązkami. Rodzinny obiad będzie okazją do zasięgnięcia porady w sprawach prawnych. Skorzystaj z doświadczenia kogoś, kto ma większe doświadczenie od ciebie. Po południu pozwól, aby życie toczyło się własnym rytmem i nigdzie się nie śpiesz, a wreszcie odpoczniesz. Zadbaj o włosy, idź do fryzjera.
Aspekty planet: 5.36 Księżyc w opozycji z Neptunem, 11.22 Księżyc w trygonie z Wenus, 12.39 Księżyc w trygonie ze Słońcem, 15.22 Księżyc w sekstylu z Marsem, 15.43 Księżyc w sekstylu z Jowiszem, 17.40 Księżyc w trygonie z Plutonem.

Wibracja dnia: Dziewiątka
Wibracja Dziewiątki pomaga dostrzec trudne sprawy we właściwym świetle i znaleźć dobre sposoby na uporanie się z kłopotami. Pod jej wpływem bez trudu pozbędziesz się tego, co nie daje ci radości.

Karta dnia: XXI Świat
Zasłużysz na nagrodę i przekonasz się, że jesteś o wiele więcej wart, niż sam przypuszczasz. Powiadom wszystkich o swoim sukcesie.

7.01.2018, niedziela
Księżyc w znakach Panny i Wagi (od 13.14)
Znajdź czas, aby uporządkować zaległe sprawy. Popatrz krytycznym wzrokiem na swoje otoczenie i zacznij zastanawiać się, co trzeba naprawić lub zmienić w twoim miejscu pracy. Koniunkcja Marsa z Jowiszem pomoże ci szybko wykonać zadania, które mogą się pojawić w ostatniej chwili. Trygon Merkurego z Uranem sprzyja zdobywaniu informacji i weryfikowaniu plotek. Dobry dzień na zabiegi kosmetyczne i pielęgnacje włosów.
Aspekty planet: 00.38 Merkury w trygonie z Uranem, 1.38 Mars w koniunkcji z Jowiszem, 3.50 Księżyc w kwadraturze z Merkurym, 17.08 Księżyc w kwadraturze z Saturnem.

Wibracja dnia: Jedynka
Wibracja Jedynki sprawi, że będziemy ciekawscy, a także niezwykle łatwo zdobędziemy nowe umiejętności. Dziś nauka pójdzie nam o wiele sprawniej i szybciej, niż zwykle.

Karta dnia: IV Cesarz
Poradź się kogoś z większym doświadczeniem, a szybko rozwiążesz swoje problemy. Sam też będziesz pomagać krewnym i rozsądzać spory.

Pozycje planet i świateł:
Słońce 10 º 30´ – 17 º 38´ Koziorożca
Księżyc 24 º 28´ Bliźniąt – 6 º 29´ Wagi
Merkury 17 º 57′ – 25 º 50′ Strzelca
Wenus 8 º 31´ – 17 º 20′ Koziorożca
Mars 14 º 10´ – 18 º 32´ Skorpiona
Jowisz 16 º 56′ – 18 º 05´ Skorpiona
Saturn 1 º 23´ – 2 º 12´ Koziorożca
Uran  24 º 34´ – 24 º 35´ Barana
Neptun 11 º 54´ – 12 º 04′ Ryb
Pluton 18º 47´ – 19 º 01′ Koziorożca

Próżny kurs Księżyca:
1.01 od g. 00.38 do g. 9.10.
2.01 od g. 23.45 do 3.01 do g. 8.22.
5.01 od g. 00.09 do g. 9.11.
7.01 od g. 3.50 do g. 13.14.

Udanego tygodnia!

Nowy numer kwartalnika „Tarocista”

W 22. numerze kwartalnika „Tarocista” mamy dla Was duży wybór tekstów. Przeczytasz o symbolice karty Świat, pracy z Tarotem Thota, rozkładzie „Otwarcie klucza” wg Aleistera Crowleya, inspiracjach literackich w Tarocie Jane Austen, różnych wcielenia karty Gwiazda, o Sztuce Pamięci i tarocie. Numer 22. zawiera 48 stron.

Numer można zamówić telefonicznie 0-600-28-488, 0-600-218-588 lub w sklepie internetowym: http://sklepmagiczny.pl

Tarocista nr 22

Od redakcji

NAUKA TAROTA

3 Karta Świat
IZABELA PODLASKA-KONKEL
Świat oznacza skoncentrowanie się na celu i wygraną, szybką realizację planów oraz patrzenie na wszystko z szerszej perspektywy. Symbolizuje tolerancję dla inności, współpracę z ludźmi o odmiennych od nas poglądach, czerpanie z cudzych rad i doświadczeń.

5 Tarot i Sztuka Pamięci
RAFAŁ WĄSOWSKI
Sztuka Pamięci, czyli metoda konstrukcji sztucznego systemu wspomagania pamięci, znana była w Grecji przynajmniej od V w p.n.e. System ten opierał się głównie na tzw. metodzie loci (miejsc), znanego później również jako Pałac Pamięci.

10 Idź za swoją gwiazdą
IWONA STELTER
Światło gwiazdy błyszczącej w nocy nie tylko oświetlało drogę, ale symbolizowało światło ducha pokonujące ciemności. Była to forma astronomii związana dawniej z astrologią. Rozgwieżdżone niebo inspirowało także prace poetów, pisarzy, filozofów, muzyków.

TALIE

13 Niezwykły Tarot Jane Austen
KATARZYNA BOGUSZ-ŻEBROWSKA
Rozszyfrowujemy znaczenie pięknego i wysublimowanego tarota opartego na powieściach Jane Austen. Kim są osoby na kartach wielkich arkanów i co znaczą?

TAROT W PRAKTYCE

30 Jak pracuję z Tarotem Thota
KRZYSZTOF AZAREWICZ
Musimy zdać sobie sprawę, że tarota nie stworzono do wróżenia. Talię tych niezwykłych kart wykorzystywano do różnej maści gier, a także jako narzędzie edukacyjne na europejskich dworach. Pierwszy system wróżebny opracował dopiero w osiemnastym wieku Jean-Baptiste Alliette.

45 Rozkład Otwarcie klucza
IZABELA PODLASKA-KONKEL
Mimo że Crowley nie popierał wróżbiarstwa dla zarobku i pustej ciekawości, zalecał kładzenie kart i tak zwaną dywinację czyli poznawanie przyszłości oraz kontemplację kart. Uważał, że tylko obcowanie z kartami i praktyka pozwolą na poznanie znaczenia kart i nabranie wprawy w dywinacji.

„Tarocista” nr 22, format A4, 48 stron, okładka kolorowa, środki czarno-białe, wydany 2.12.2017

Na górę strony

Horoskop tygodniowy 25-31.12.2017

Autorki: Izabela Podlaska-Konkel, Miłosława Krogulska

Święta będą spokojne, rodzinne i udane. Zadbaj o sprawy dalszych krewnych, twoja pomoc może okazać się zbawienna. Odzyskasz zdrowie i chętnie poddasz się alternatywnej terapii, która zbawiennie wpłynie na twoje samopoczucie. Słońce w znaku Koziorożca co sprzyja porządkom, planowaniu spraw i wydatków na zbliżający się nowy rok, a także rodzinnym ustaleniom. Świąteczne spotkania upłyną w podniosłym i uroczystym nastroju.

W poniedziałek 25.12 Wenus wkracza do znaku Koziorożca i utworzy koniunkcję z Saturnem. Sprzyjać to będzie zawieraniu długotrwałych związków oraz rozsądnemu podejściu do wydatków i oszczędzaniu na realizację marzeń.

W czwartek 28.12 Mars w trygonie z Neptunem doda nam sił, będziemy bić rekordy w pracy, na drodze, w sporcie i na siłowni. Samotni mogą spotkać wyjątkową osobę w dziwnym miejscu lub z odmiennego kręgu towarzyskiego czy kulturowego.

Horoskop tygodniowy

25.12.2017, poniedziałek
Księżyc w znaku Ryb
Pierwszy dzień Bożego Narodzenia upłynie nam spokojnie. Wenus wkroczy do znaku Koziorożca i utworzy koniunkcję z Saturnem, co nie sprzyja rozmowom o pieniądzach przy świątecznym stole. Bądźmy dla siebie mili i nie wracajmy do spornych spraw, a dzień będzie bardzo udany. Wzruszeń dostarczy nam oglądanie rodzinnych zdjęć, słuchanie historii z przeszłości i wspólne kolędowanie.
Aspekty planet: 3.47 Księżyc w sekstylu z Plutonem, 6.25 Wenus wkracza do znaku Koziorożca, 18.55 Wenus w koniunkcji z Saturnem.

Wibracja dnia: Dwójka
Wibracja Dwójki pomaga dojść do porozumienia. Pod jej wpływem Boże Narodzenie będzie udane i spokojne, odnawiaj dzisiaj ważne kontakty i pracuj nad naprawą różnych relacji.

Karta dnia: IV Cesarz
Uporządkujesz rodzinne sprawy, pomożesz znajomym i znajdziesz czas na swoje hobby. Będziesz w te Święta świetnie zorganizowany.

26.12.2017, wtorek
Księżyc w znakach Ryb i Barana (od 1.26)
Drugi dzień świąt minie nam aktywnie i wesoło. Księżyc w znaku Barana sprzyja spacerom, wizytom u krewnych i sąsiadów, grom planszowym i wspólnemu rodzinnemu dyskutowaniu o ważnych sprawach rodziny. Nawet zmywanie po posiłkach będzie dziś szło sprawnie. Dobry dzień na robienie noworocznych postanowień i podsumowania minionego roku.
Ikonki: uprawiaj sport, napisz list życie uczuciowe
Aspekty planet: 2.44 Księżyc w kwadraturze z Saturnem, 3.30 Księżyc w kwadraturze z Wenus, 10.20 Księżyc w kwadraturze ze Słońcem.

Wibracja dnia: Trójka
Wibracja Trójki sprzyja każdemu, kto szuka nowych pomysłów na życie i karierę. Dziś można wpaść na innowacyjne pomysły. Zapisuj swoje przemyślenia, bo w przyszłości przyniosą ci zyski.

Karta dnia: XX Sąd
Czekają cię miłe spotkania w większym gronie. Ktoś przedstawi cię osobie, która wpłynie pozytywnie na twoją karierę i sytuację finansową.

27.12.2017, środa
Księżyc w znaku Barana
Przed nami dynamiczny dzień. Po Świętach zabierzesz się ostro do pracy. Odkryjesz skuteczniejsze metody działania. Pamiętaj też o pieniądzach! Dzień sprzyja udanym zakupom, poważniejszym inwestycjom i negocjowaniu oprocentowania w bankach. Organizm domaga się więcej białka. Rozgrzewaj organizm, zadbaj o skórę pod oczami, idź na masaż.
Aspekty planet: 3.26 Księżyc w trygonie z Merkurym, 11.25 Księżyc w kwadraturze z Plutonem, 21.57 Księżyc w koniunkcji z Uranem.

Wibracja dnia: Czwórka
Wibracja Czwórki pomoże ochłonąć po świątecznych szaleństwach. Sprzyja wprowadzaniu w życie zdrowszych nawyków, a także różnym inwestycjom i oszczędnościom.

Karta dnia: VII Rydwan
Energia będzie cię rozpierać. Idź na siłownię, pobiegaj, wybieraj się na spacery. Załatwiaj więcej spraw na mieście lub w dalszej okolicy.

28.12.2017, czwartek
Księżyc w znakach Barana i Byka (od 7.23)
Księżyc sprzyja wypoczynkowi i zajęciu się sobą. Warto zadbać o skórę, iść do kosmetyczni i fryzjera, zdecydować się na masaż i pozwolić ciału zrelaksować się. Pij dużo wody z cytryną, jedz jabłka aby oczyścić organizm. Zajmij się domowymi roślinami, przesadzaj je lub nawoź. Trygon Marsa z Neptunem sprzyja romantycznym randkom i zapoznaniu kogoś wyjątkowego.
Aspekty planet: 6.58 Mars w trygonie z Neptunem, 9.02 Księżyc w trygonie z Saturnem, 14.37 Księżyc w trygonie z Wenus, 19.46 Księżyc w trygonie ze Słońcem.

Wibracja dnia: Piątka
Wibracja Piątki szykuje nam różne rozrywki. Skorzystaj z nowych propozycji, baw się i odpoczywaj. Dobry dzień, aby być aktywnym i uprawiać sport. Byle dalej od nudy!

Karta dnia: V Papież
Sprawy duchowe będą w centrum twojej uwagi. Znajdź swojego duchowego opiekuna lub miejsce, które cię zainspiruje i przywróci wewnętrzną równowagę.

29.12.2017, piątek
Księżyc w znaku Byka
Zadbaj dziś o dom, posprzątaj i zajmij się dekorowaniem i upiększaniem pokoi. Księżyc w Byku sprzyja zadbaniu o sprawy finansowe. Warto zakładać konto w banku, planować inwestycje, oddawać długi i robić duże zakupy. Zbliżający się koniec roku da ci okazję do spotkania się w gronie przyjaciół. Niektórzy zaczną świętować sylwestra już dziś. Zadbaj o skórę pod oczami, chroń gardło przed zaziębieniem.
Aspekty planet: 3.34 Księżyc w sekstylu z Neptunem, 4.29 Księżyc w opozycji z Marsem, 11.21 Księżyc w opozycji z Jowiszem, 15.00 Księżyc w trygonie z Plutonem.

Wibracja dnia: Szóstka
Wibracja Szóstki zachęca do zajmowania się domem i rodziną. Dzisiaj rób porządki, idź na zakupy, ugotuj coś smacznego. Łatwiej będzie zakończyć różne konflikty i wyciszyć niepotrzebne dyskusje.

Karta dnia: III Cesarzowa
Odpocznij i niczym się nie martw, niech inni zabiegają o twoją uwagę czy względy. Poczuj, że zasługujesz na odrobinę luksusu, nie żałuj sobie na przyjemności.

30.12.2017, sobota
Księżyc w znakach Byka i Bliźniąt (od 9.30)
Nie daj się przekonać do pomysłów, które uważasz za ryzykowne. Przyjaciele, którzy interesują się niebezpiecznym sportem, niech robią to na własną odpowiedzialność. Księżyc w znaku Bliźniąt sprzyja intelektualnym i kulturalnym rozrywkom, a także spotkaniom z przyjaciółmi. Niektórzy zaczną już dziś świętować koniec roku. Zadbaj o dłonie, zrób pedicure i manicure.
Aspekty planet: brak dużych aspektów planet.

Wibracja Siódemki
Wibracja Siódemki sprzyja rozwojowi duchowemu. Dzisiaj możesz odkryć różne tajemnice, dlatego zaufaj intuicji i poświęć czas na swoje zainteresowania.

Karta dnia: XVIII Księżyc
Uda się wyjaśnić pewną sprawę, a nawet kupić coś, na czym wszystkim od pewnego czasu zależało. Karta wróży też udaną zabawę i dobre relacje z dziećmi.

31.12.2017, niedziela
Księżyc w znaku Bliźniąt
W ten wyjątkowy dzień w roku dużo będzie się działo. Księżyc w znaku Bliźniąt sprawi, że wiele osób w ostatniej chwili będzie chciało coś załatwić przed końcem roku, spodziewać się możemy więc wielu telefonów, e-maili i sąsiedzkich wizyt. Sylwestrowa noc sprzyja poznawaniu nowych ludzi i krótkim podróżom. Zrezygnuj dzisiaj ze sprzątania i ciesz się tym wyjątkowym dniem.
Aspekty planet: 4.35 Księżyc w kwadraturze z Neptunem, 13.29 Księżyc w opozycji z Merkurym.

Wibracja dnia: Ósemka
Wibracja Ósemki sprzyja podsumowaniom tego, co przyniósł nam odchodzący 2017 rok. Z optymizmem popatrz w przyszłość, bo dzisiaj wpadniesz na pomysł, jak uniknąć kłopotów i  rozwiązać finansowe kłopoty.

Karta dnia: XII Wisielec
Czas odpocząć i przestać się wszędzie spieszyć. Zacznij cenić swój czas, nie rozmieniaj go na drobne. Bądź cierpliwy, a uzyskasz to, czego pragniesz.

Pozycje planet i świateł:
Słońce 3 º 22´ – 10 º 30´ Koziorożca
Księżyc 17 º 05´ Ryb – 24 º 28´ Bliźniąt
Merkury 13 º 17′ – 17 º 57′ Strzelca
Wenus 29 º 43´ Strzelca – 8 º 31´ Koziorożca
Mars  9 º 48´ – 14 º 10´Skorpiona
Jowisz 15 º 43′ – 16 º 56′ Skorpiona
Saturn 00 º 34´ – 1 º 23´ Koziorożca
Uran 24 º 36´ – 24 º 34´ Barana w retrogradacji
Neptun 11 º 46´ – 11 º 54´ Ryb
Pluton 18º 33´ – 18º 47´ Koziorożca

Próżny kurs Księżyca:
25.12 od g. 22.19 do 26.12 do g. 1.26.
27.12 od g. 21.57 do 28.12 do g. 7.23.
29.12 od g. 15.00 do 30.12 do g. 9.30.

Udanego sylwestra i szczęśliwego Nowego Roku!

Horoskop tygodniowy 18-24.12.2017

Autorki: Izabela Podlaska-Konkel, Miłosława Krogulska

Przed nami ważny tydzień. Nów w znaku Strzelca oraz ingresy Saturna i Słońca do znaku Koziorożca sprawią, że poczujemy, że coś się kończy i coś się zaczyna.

W poniedziałek 18.12 nów Księżyca w znaku Strzelca sprawi, że wszystko będziemy chcieli odpocząć i zdystansować się do wielu spraw. Uważajmy, bo w ten dzień łatwo o pomyłki z powodu pośpiechu lub nadmiernego ryzyka.

W środę 20.12 Saturn wkracza do znaku Koziorożca i ostrzega nas przed szastaniem pieniędzmi i beztroskim podejściem do spraw majątkowych oraz bankowych. Bądźmy mili dla ludzi, bo złośliwa uwaga czy niepotrzebna krytyka mogą spowodować nieporozumienia, a nawet poważne kłótnie.

W czwartek 21.12 Słońce wkracza do znaku Koziorożca i utworzy koniunkcję z Saturnem, ci skłoni nas do poważnych przemyśleń, snucia zawodowych planów i zastanowienia się, co jest naszą największą słabością i kompleksem i co z tym zrobić, żeby było lepiej. Trygon Wenus z Uranem zapewni nam ciekawe spotkania i odnowienie kontaktu z osobami, które są daleko lub za granicą. Warto zakładać konto na portalach randkowych, umawiać się na przedświąteczne spotkania z przyjaciółmi.

W sobotę 23.12 Merkury wychodzi z retrogradacji i zacznie sprzyjać tym, którzy jeszcze nie kupili świątecznych prezentów. Teraz masz szansę w ostatniej chwili znaleźć świetną okazję, można już kupować sprzęt elektroniczny.

Horoskop tygodniowy

18.12.2017, poniedziałek
Księżyc w znakach Strzelca i Koziorożca (od 14.33)
Nie wierz we wszystko, co mówią ci ludzie, którzy czegoś od ciebie chcą. Ktoś ukrywa przed tobą prawdę. Bądź szczery, a wszystko się uda. Ostrożnie podejmuj ważne decyzje i nie daj się wyprowadzić z równowagi. Nów Księżyca ośmieli się do podjęcia przełomowych życiowych decyzji. Organizm potrzebuje więcej warzyw i owoców.
Aspekty planet: 3.45 Księżyc w trygonie z Uranem, 7.30 Księżyc w koniunkcji ze Słońcem, 14.09 Księżyc w koniunkcji z Saturnem.

Wibracja dnia: Czwórka
Wibracja Czwórki sprzyja dobrym pomysłom na oszczędzanie i lepsze gospodarowanie tym, co posiadasz. Dzisiaj zabierz się za rachunki i porządki, oraz przedświąteczne zakupy.

Karta dnia: III Cesarzowa
Możesz liczyć pieniądze. Dzień sprzyja trafnym decyzjom finansowym i mądrym pomysłom na zdobycie dodatkowej gotówki.

19.12.2017, wtorek
Księżyc w znaku Koziorożca
Bądź odpowiedzialny i licz się ze słowami. Ktoś rozliczy cię z obietnic, komuś będziesz musiał pomóc. Czeka cię ciekawe spotkanie. Nie ulegaj zachciankom i nie ufaj osobom, które proponują ci szybki, ale podejrzany interes. Uważaj na złodziei i kieszonkowców w środkach komunikacji. Dobry dzień na depilację i oczyszczanie skóry.
Aspekty planet: Księżyc w sekstylu z Marsem, 14.15 Księżyc w sekstylu z Neptunem, 20.32 Księżyc w sekstylu z Jowiszem.

Wibracja dnia: Piątka
Wibracja Piątki sprzyja miłości. Dzisiaj nieśmiali nabiorą więcej odwagi, a zakochani będą mieli doskonałe pomysły na randki.

Karta dnia: XIX Słońce
Od twoich decyzji zależeć będzie powodzenie ważnej zawodowej sprawy. Nie narzekaj, tylko energicznie zabierz się do pracy!

20.12.2017, środa
Księżyc w znaku Koziorożca
Saturn wkracza do znaku Koziorożca i zwróci twoją uwagę na sprawy organizacji i oszczędzania. Nie czas na rewolucję czy bunt. Rób swoje i bądź punktualny, a zyskasz uznanie. Powinieneś zadbać o swoje sprawy finansowe. Zbytnia rozrzutność i pusta chęć imponowania innym może skończyć się debetem na twoim koncie. Organizm domaga się więcej ciepłych posiłków.
Aspekty planet: 3.53 Księżyc w koniunkcji z Plutonem, 5.48 Saturn wkracza do znaku Koziorożca, 16.36 Księżyc w kwadraturze z Uranem.

Wibracja dnia: Szóstka
Wibracja Szóstki przypomni ci rodzinnych sprawach. Nie zadręczaj się, że na coś brakuje czasu lub pieniędzy, tylko odpocznij i porozmawiaj z bliskimi osobami.

Karta dnia: IX Pustelnik
Nie będziesz narzekać na brak zajęć. Pilnuj szczegółów i drobiazgów, a uporasz się z każdym nowym zleceniem.

21.12.2017, czwartek
Księżyc w znakach Koziorożca i Wodnika (od 3.29)
Dziś możemy o wiele więcej pracować, a ludzie będą rozliczać nas z obietnic i zobowiązań. O godz. 17.27 Słońce wkroczy do znaku Koziorożca i ustawi się w koniunkcji z Saturnem, co sprawi, że możemy mieć więcej obowiązków niż zwykle. Planuj świąteczne wydatki, zacznij robienie porządków, znajdź oszczędności, które pozwolą ci urządzić wymarzone święta. Dzień nie sprzyja zaczynaniu nowych spraw. Trygon Wenus z Uranem pomoże w dogadaniu się z młodszymi członkami rodziny.
Aspekty planet: 00.13 Wenus w trygonie z Uranem, 17.27 Słońce wkracza do znaku Koziorożca, 19.12 Księżyc w kwadraturze z Marsem, 22.08 Słońce w koniunkcji z Saturnem.

Wibracja dnia: Siódemka
Wibracja Siódemki sprawi, że będziemy dzisiaj bardziej skoncentrowani na swoich sprawach. Zainwestuj w swoje umiejętności, skoncentruj się na swoim hobby, zdobądź ciekawe wiadomości.

Karta dnia: X Koło Fortuny
Ludzie będą ci przychylni i chętnie pomogą w załatwianiu różnych trudnych spraw. Postaraj się jednak nie obiecywać w zamian zbyt wiele.

22.12.2017, piątek
Księżyc w znaku Wodnika
Będziesz ambitny i wyjdzie ci to na dobre. Teraz jest dobry czas, aby upomnieć się o swoje prawa, stanąć do rywalizacji, zainwestować w nowe hobby lub postarać się o nową, lepszą pracę. Szans na poprawienie swojej sytuacji materialnej będzie wiele. Nie ryzykuj tylko zbyt dużej gotówki w grach losowych, bo możesz niestety wszystko stracić. Odkurzaj, rób duże pranie, zajmij się sprzętem elektronicznym, komórką i komputerem.
Aspekty planet: 5.53 Księżyc w sekstylu z Merkurym, 10.16 Księżyc w kwadraturze z Jowiszem.

Wibracja dnia: Ósemka
Zabierz się za rachunki, rób zakupy, szukaj okazji do zarabiania pieniędzy. Wibracja Ósemki sprzyja rozwiązywaniu materialnych kłopotów, dzisiaj wpadniesz na dobre pomysły.

Karta dnia: XV Diabeł
W sprawach finansowych przyda ci się więcej opanowania, bo możesz wydać całą pensję na ubrania i dodatki.

23.12.2017, sobota
Księżyc w znakach Wodnika i Ryb (od 15.41)
Uwierz w swoje siły. Księżyc sprawi, że łatwiej będzie ci się uporać z przeszkodami lub przekonać do siebie osoby nieufne czy niezdecydowane. Znajdziesz pomocników do przedświątecznych porządków i przygotowywania wigilijnych potraw. Dziś Merkury wychodzi z retrogradacji i zacznie sprzyjać podpisywaniu ważnych umów i kupowaniu sprzętu elektronicznego.
Aspekty planet: 2.50 Merkury wychodzi z retrogradacji, 5.01 Księżyc w sekstylu z Uranem, 11.12 Księżyc w sekstylu z Wenus, 16.29 Księżyc w sekstylu z Saturnem, 19.55 Księżyc w sekstylu ze Słońcem.

Wibracja dnia: Dziewiątka
Wibracja Czwórki sprzyja ważnym decyzjom, ale także wyplątywaniu się z umów, które nie przynoszą korzyści. Oszczędzaj czas i siły, postaraj się choć trochę odpocząć.

Karta dnia: XIX Słońce
Nikt nie przeszkodzi w realizacji ambitnego zadania. Chwal się i używaj swoich atutów, aby wyszło na twoje. Zagraj w totka, może ci się poszczęścić.

24.12.2017, niedziela
Księżyc w znaku Ryb
Wigilia to wyjątkowy dzień, przygotuj więc wszystko odpowiednio wcześnie i poświęć więcej czasu dla rodziny. Zrób listę potrzebnych rzeczy, bo aura dnia może przynieść chaos i zamieszanie. Wspólne ubieranie choinki dostarczy ci wzruszających przeżyć. Księżyc w Rybach sprzyja śpiewaniu kolęd i wspominaniu dawnych czasów. Na wigilijnym stole nie powinno zabraknąć węglowodanów i zup, których organizm dziś potrzebuje.
Aspekty planet: 10.09 Księżyc w trygonie z Marsem, 14.42 Księżyc w koniunkcji z Neptunem, 17.30 Księżyc w kwadraturze z Merkurym, 22.19 Księżyc w trygonie z Jowiszem.

Wibracja dnia: Jedynka
Wibracja Jedynki sprawi, że poczujemy przypływ natchnienia i dobrego humoru. Będziemy żartować i flirtować. Pod jej wpływem Wigilia będzie udana, nikt nie będzie chciał rozmawiać o starych nieporozumieniach.

Karta dnia: XXI Świat
Otwórz się na ludzi i świat. Dzisiaj możesz dowiedzieć się czegoś, co zmieni twoje spojrzenie na życie.

Pozycje planet i świateł:
Słońce 26 º 14´ Strzelca – 3 º 22´ Koziorożca
Księżyc 23 º 18´Strzelca – 17 º 05´ Ryb
Merkury 15 º 15′ – 13 º 17′ Strzelca
Wenus 20 º 54′ – 29 º 43´ Strzelca
Mars 05 º 25´ – 9 º 48´Skorpiona
Jowisz 14 º 26´ – 15 º 43′ Skorpiona
Saturn 29 º 44´ Strzelca – 00 º 34´ Koziorożca
Uran 24 º 40´ – 24 º 36´ Barana w retrogradacji
Neptun 11 º 39′ – 11 º 46´ Ryb
Pluton 18 º 19′ – 18º 33´ Koziorożca

Próżny kurs Księżyca:
18.12 od g. 14.09 do g. 14.33.
20.12 od g. 16.36 do 21.12 do g. 3.29.
23.12 od g. 11.12 do g. 15.41.

Spokojnych i rodzinnych Świąt!

Horoskop tygodniowy 11-17.12.2017

Autorki: Izabela Podlaska-Konkel, Miłosława Krogulska

Merkury skłoni nas do większego zajmowania się cudzymi sprawami. Uważajmy jednak na plotki, bo nie wszystkie historie, które usłyszymy, będą prawdziwe. Kup pomysłowe prezenty, zaskocz czymś bliskich.

W środę 13.12 Słońce w koniunkcji z Merkurym w znaku Strzelca zapewni nam miłe towarzystwo i ciekawe spotkania. Warto szybko odpisywać na maila, listy i oddzwaniać, bo ktoś może mieć dla nas propozycję, która ważna będzie tylko przez chwilę.

W piątek 15.12 Merkury w koniunkcji z Wenus pomoże nam zdobyć potrzebne informacje, odnaleźć zagubione dokumenty, dogadać się szybko w urzędzie lub z przełożonymi. Warto szukać zgubionych przedmiotów i robić porządki, wysyłać paczki z prezentami na Święta dla krewnych i przyjaciół.

W sobotę 16.12 Słońce w trygonie z Uranem zapewni nam dużo energii i optymizmu. Unikajmy dziś jednak wizyt u masażystek, energoterapeutów, bo nasz układ nerwowy może być zbyt wrażliwy na tego typu zabiegi.

Horoskop tygodniowy

11.12.2017, poniedziałek
Księżyc w znakach Panny i Wagi (od 6.00)
Oddziel sprawy zawodowe od osobistych, inaczej będziesz miał problemy z jasnym przestrzeganiem zasad. Przypadkowe spotkanie lub zaskakująca propozycja zawodowa mogą odmienić twoje życie. Nie wahaj się podjąć decyzję, teraz albo nigdy! Dobry dzień na wizytę u kosmetyczki i fryzjera. Organizm potrzebuje więcej węglowodanów.
Aspekty planet: 4.02 Księżyc w kwadraturze z Saturnem.

Wibracja dnia: Szóstka
Wibracja Szóstki pomaga zrozumieć powody różnych niepowodzeń i nieporozumień, wprowadza w życie więcej porządku i harmonii. Zaopiekuj się dziś innymi, ale nie wtrącaj w ich prywatne sprawy.

Karta dnia: III Cesarzowa
Możesz liczyć pieniądze. Dzień sprzyja trafnym decyzjom finansowym i mądrym pomysłom na zdobycie dodatkowej gotówki.

12.12.2017, wtorek
Księżyc w znaku Wagi
Zafunduj sobie prezent. Kup książkę lub grę, idź do kosmetyczki i fryzjera, zadbaj o siebie i swój komfort. Rodzina da sobie sama radę. Wieczorem zaszyj się w domu, unikaj kłótliwych i hałaśliwych znajomych. Nie planuj nic do przodu, a unikniesz nieporozumień z rodziną. Nie zawsze przecież musi być tak, jak oni tego chcą.
Aspekty planet: 7.41 Księżyc w sekstylu z Wenus, 16.09 Księżyc w kwadraturze z Plutonem, 21.38 Księżyc w sekstylu ze Słońcem, 22.32 Księżyc w sekstylu z Merkurym.

Wibracja dnia: Siódemka
Wibracja Siódemki sprzyja nauce i wyciąganiu wniosków. Decyzje, jakie dziś podejmiesz, będą trudne, ale mogą się opłacić. Działaj, szczególnie jeśli chcesz udowodnić swoje racje.

Karta dnia: XIX Słońce
Od twoich decyzji zależeć będzie powodzenie ważnej zawodowej sprawy. Nie narzekaj, tylko energicznie zabierz się do pracy!

13.12.2017, środa
Księżyc w znakach Wagi i Skorpiona (od 14.58)
Wszystko będzie ci iść jak z płatka. Ludzie będą ci przychylni, a pewna osoba wreszcie zwróci na ciebie uwagę. Koniunkcja Merkurego ze Słońcem sprzyja ważnym spotkaniom, negocjacjom i rozmowom. Masz szczęście do spraw finansowych. Jeśli ubiegasz się o kredyt lub pożyczkę, będziesz wiarygodny dla banku. Podpisuj umowy, zawieraj sojusze.
Aspekty planet: 2.48 Merkury w koniunkcji ze Słońcem, 4.49 Księżyc w opozycji z Uranem, 13.26 Księżyc w sekstylu z Saturnem, 20.23 Księżyc w koniunkcji z Marsem.

Wibracja dnia: Ósemka
Wibracja Ósemki sprzyja biznesowi. Dziś można wpaść na innowacyjne pomysły, a także coś zaoszczędzić. Zapisuj swoje plany, bo szybko przyniosą ci godziwe zyski.

Karta dnia: IX Pustelnik
Nie będziesz narzekać na brak zajęć. Pilnuj szczegółów i drobiazgów, a uporasz się z każdym nowym zleceniem.

14.12.2017, czwartek
Księżyc w znaku Skorpiona
Nie lekceważ wrogów i dbaj o przyjaciół. Postaraj się, aby ważne wiadomości i plotki szybko do ciebie docierały. W ten sposób unikniesz niespodzianek i będziesz wiedział, jak właściwie zachować się w nowej sytuacji. Załatwiaj więcej spraw na mieście lub w dalszej okolicy, a nie będziesz się nudzić w pracy.
Aspekty planet: 13.38 Księżyc w trygonie z Neptunem, 17.58 Księżyc w koniunkcji z Jowiszem.

Wibracja dnia: Dziewiątka
Wibracja Dziewiątki pomaga zakończyć zaległe sprawy, uporządkować papiery i biurko. W miłości ostrożnie, dziś łatwo zerwać z byle powodu.

Karta dnia: X Koło Fortuny
Ludzie będą ci przychylni i chętnie pomogą w załatwianiu różnych trudnych spraw. Postaraj się jednak nie obiecywać w zamian zbyt wiele.

15.12.2017, piątek
Księżyc w znaku Skorpiona
Bądź wytrwały, a czeka cię nagroda. Twoja długotrwała praca z zagubionymi krewnymi wreszcie przyniesie efekty. W ważnej sprawie odegrasz rolę mentora rodziny. Koniunkcja Merkurego z Wenus sprzyja osobom o artystycznych uzdolnieniach oraz tym, którzy szukają bratniej duszy. Unikaj depilacji i inwazyjnych zabiegów kosmetycznych.
Aspekty planet: 2.42 Księżyc w sekstylu z Plutonem, 15.08 Merkury w koniunkcji z Wenus.

Wibracja dnia: Jedynka
Wibracja Jedynki sprawi, że będziemy optymistyczni i pomysłowi. Warto wybrać się do kina, poczytać dobra książkę, odpocząć z przyjaciółmi.

Karta dnia: XV Diabeł
W sprawach finansowych przyda ci się więcej opanowania, bo możesz wydać całą pensję na ubrania i dodatki.

16.12.2017, sobota
Księżyc w znakach Skorpiona i Strzelca (od 2.07)
Zmień swoje nastawienie do życia i codziennych obowiązków.  Zorganizuj przyjęcie, a spędzisz wspaniałe chwile. Ucz się od lepszych od siebie, korzystaj z pomocy, jaką ofiarują ci współpracownicy. Wieczorem czeka cię wiele rozrywek. Trygon Słońca z Uranem pomoże ci szybko uporać się z obowiązkami.
Aspekty planet: 12.27 Słonce w trygonie z Uranem.

Wibracja dnia: Dwójka
Wibracja Dwójki sprzyja ciekawym dyskusjom z innymi ludźmi. Na problemy popatrz pod innym niż zwykle kątem. Dzisiaj poszukuj głębszego sensu w tym, co się wszystkim przydarza.

Karta dnia: XX Sąd
Chętnie pobędziesz dziś wśród ludzi. Sobota sprzyja zawieraniu nowych znajomości, ale nie przejmuj się zbytnio cudzymi opiniami.

17.12.2017, niedziela
Księżyc w znaku Strzelca
Bądź świetnie zorganizowany, a rodzina nie będzie się skarżyć, że w lodówce pusto, a obowiązki nie pozwalają ci na spędzanie z bliskimi czasu. Uporządkuj wreszcie rodzinne sprawy, pomóż znajomym i znajdź czas na swoje hobby. Randka ze Strzelcem może okazać się przygodą twojego życia. Organizm potrzebuje więcej białka.
Aspekty planet: 1.26 Księżyc w kwadraturze z Neptunem, 9.56 Księżyc w koniunkcji z Merkurym, 19.33 Księżyc w koniunkcji z Wenus.

Wibracja dnia: Trójka
Wibracja Trójki otwiera nas na nowe pomysły i nieznane idee. Dzisiaj chętnie zwiedzimy nieznane miejsca, skosztujemy egzotycznych potraw i łatwo znajdziemy sympatycznych znajomych.

Karta dnia: VII Rydwan
Postaraj się jednak nie chwalić swoimi znajomościami i nie ulegaj prośbom, które zagrażają twoim interesom!

Pozycje planet:
Słońce 19 º 07´ – 26 º 14´ Strzelca
Księżyc 27 º 17´ Panny – 23 º 18´Strzelca
Merkury 24 º 02′ – 15 º 15′ Strzelca w retrogradacji
Wenus 12 º 06´ – 20 º 54′ Strzelca
Mars 01 º 01´ – 05 º 25´ Skorpiona
Jowisz 13 º 05′ – 14 º 26´Skorpiona
Saturn 28 º 55´ – 29 º 44´ Strzelca
Uran 24 º 47´ – 24 º 40´ Barana w retrogradacji
Neptun 11 º 34´ – 11 º 39′ Ryb
Pluton 18º 06´ – 18 º 19′ Koziorożca

Próżny kurs Księżyca:
11.12 od g. 4.02 do g. 6.00.
13.12 od g. 13.26 do g. 14.58.
15.12 od g. 2.42 do 16.12 do g. 2.07.

Udanego tygodnia!