Miesięczne archiwum: kwiecień 2018

Horoskop tygodniowy 30.04-6.05.2018

Autorki: Izabela Podlaska-Konkel, Miłosława Krogulska

Pełnia w znaku Skorpiona pomoże nam rozwijać i umacniać relacje, na których bardzo nam zależy. Tydzień sprzyja ubieganiu się o dotacje i kredyty, uzyskiwaniu nisko oprocentowanych pożyczek. Długi weekend będzie udany, jeśli dobrze zaplanujemy wszystkie rozrywki i wizyty. Merkury sprzyja zakupom, wyjazdom, niespodziewanym wizytom i szybkiemu dogadywaniu się z ludźmi. Jeśli masz ważne sprawy do omówienia z rodziną, to jest dobry tydzień na spotkanie, planowanie i negocjacje.

Horoskop tygodniowy

W poniedziałek 30.04 pełnia Księżyca w znaku Skorpiona zapewni nam moc towarzyskich atrakcji. Możemy też być atakowani różnego rodzaju informacjami, plotkami a nawet pomówieniami. Trzymajmy emocje na wodzy, nie wikłajmy się w konflikty.

W niedzielę 6.05 sekstyl Słońca z Neptunem  sprzyja zakupom i kolekcjonowaniu nowej garderoby za jak najmniejszą cenę. Warto szukać korzystnych ofert.

30.04.2018, poniedziałek
Księżyc w znaku Skorpiona
Będziesz dziś bardziej wyrozumiały niż zwykle. Nie oglądaj się na trudności, tylko pomóż potrzebującym. Podczas zakupów bądź jednak ostrożny, bo sprzedawcy od razu wykorzystają twój ugodowy nastrój. Wieczorem czeka cię miła wiadomość. Zaplanuj atrakcje na majowy długi weekend. Unikaj depilacji, pilingu i silnych zabiegów na skórę.
Aspekty planet: 1.49 sekstyl Księżyca z Saturnem, 2.58 opozycja Księżyca ze Słońcem, 14.31 trygon Księżyca z Neptunem, 21.11 koniunkcja Księżyca z Jowiszem.

Wibracja dnia: Dziewiątka
Wibracja Dziewiątki sprzyja rozwojowi duchowemu. Dzisiaj możesz szybko znaleźć rozwiązanie i zakończenie różnych problemów. Dlatego zaufaj intuicji i poświęć czas na ważne przemyślenia.

Karta dnia: As Buław
Nadrabiaj zaległości, podsuwaj innym dobre pomysły, szukaj sprzymierzeńców do walki o podwyżkę lub dodatkowe zlecenie.

1.05.2018, wtorek
Księżyc w znaku Skorpiona i Strzelca (od 17.19)
Dziś postanowisz zmienić się na lepsze, odkryjesz powody do radości, a świat wyda się  piękniejszy. Kto narzekał na chandrę, ten wreszcie poczuje się lepiej. Zamiast sprzątać i wszystkich poganiać, znajdź czas na zabawę i miłość. Wyjdź do ludzi, dzień sprzyja odnawianiu ważnych relacji. Wieczorne spotkania i imprezy sprzyjają poznaniu kogoś ciekawego. Pij dużo wody mineralnej.
Aspekty planet: 00.43 sekstyl Księżyca z Plutonem, 4.55 sekstyl Księżyca z Marsem.

Karta dnia: 0 Głupiec
Nie planuj niczego, bądź spontaniczny i nie ograniczaj się w niczym. Rób to, na co masz ochotę i nie oglądaj się na plany innych.

Wibracja dnia: Ósemka
Wibracja Ósemki przynosi dobre pomysły na pomnożenie gotówki. Jednak uważajmy i nie decydujmy pod wpływem emocji, bo nawet rewolucyjne plany wymagają dokładnego przemyślenia.

2.05.2018, środa
Księżyc w znaku Strzelca
Od rana będziesz myśleć o ambitnych sprawach i wielkich wyzwaniach. Masz szansę zrobić coś zachwycającego, ale zamiast się wszystkim chwalić, zabierz się do pracy w domu. Wybierz się w podróż lub chociaż na daleki spacer. Zadbaj o wygląd mieszkania, przyszywaj guziki, ceruj dziury. Organizm potrzebuje pełnowartościowego białka.
Aspekty planet: 11.20 opozycja Księżyca z Wenus, 23.58 trygon Księżyca z Merkurym.

Wibracja dnia: Dziewiątka
Wibracja Dziewiątki sprawi, że dzień będzie spokojny i udany. Odpocznij, ciesz się rodziną i nabieraj pozytywnej energii. Przy okazji rodzinnego obiadu uda się też załatwić kilka finansowych spraw.

Karta dnia: Piątka Kielichów
Dzień przyniesie wyjaśnienie pewnej rodzinnej sprawy związanej z młodszymi dziećmi lub krewnymi.

3.05.2018, czwartek
Księżyc w znaku Strzelca
Dzień nie sprzyja nowym zadaniom i ważnym dyskusjom, bo ludzie będą bardzo uparci. Różne konflikty mogą dziś nagle wyjść na jaw, a ważne osoby będą czułe na swoim punkcie i obrażalskie. Znajdź czas na medytację, jogę i hobby. Spotkania towarzyskie i randki będą wyjątkowo udane. Wcieraj w ciało balsamy nawilżające, unikaj chodzenia na obcasach.
Aspekty planet: 00.09 kwadratura Księżyca z Neptunem.

Wibracja dnia: Jedynka
Wibracja Jedynki sprawi, że będziemy otwarci na ryzykowne pomysły. Podróżuj, spotykaj się z ludźmi, a przede wszystkim zapomnij o kompleksach. Jedynka pozwala z optymizmem spojrzeć na trudne sprawy, otwiera na miłość i pozytywne emocje.

Karta dnia: Piątka Mieczy
Wypatruj nowych wiadomości, przygotuj się na zmianę planów. Pewna cenna informacja pomoże ci dostosować się do zmieniających się okoliczności.

4.05.2018, piątek
Księżyc w znaku Strzelca i Koziorożca (od 4.05)
Możliwe są nagłe zmiany ustalonych wcześniej planów. Ktoś może się wtrącać w twoje sprawy, dlatego lepiej pilnować sekretów i trzymać się z daleka od ludzi, których nie lubimy. Dzień sprzyja zabiegom kosmetycznym, zrywaniu niechcianych znajomości, wyrzucaniu starych rzeczy. Zrób piling i depilację, skóra łatwo się goi i przyswaja maseczki oraz substancje odżywcze.
Aspekty planet: 2.49 trygon Księżyca z Uranem, 22.01 koniunkcja Księżyca z Saturnem.

Wibracja dnia: Dwójka
Wibracja Dwójki sprzyja udanym negocjacjom. Łatwiej przekonać kogoś, że musi się liczyć także z tym, co ty masz do powiedzenia. Walcz o swoje zyski!

Karta dnia: Ósemka Buław
Zaczniesz być doceniany i chwalony. Twój zapał i energia bardzo wzrosną. Popołudnie przeznacz na porządki i spotkania z ważnymi dla ciebie osobami.

5.05.2018, sobota
Księżyc w znaku Koziorożca
Zrób dobry plan dnia, a na pewno dużo uda się zrealizować. Wypoczywaj w gronie bliskich, zrezygnuj z masowych imprez i hałaśliwych miejsc. Unikaj ryzyka i konfliktów, warto bezinteresownie pomagać innym. Dziś łatwiej zrezygnujesz z cukru, zaczynaj oczyszczanie organizmu. Sprzątaj i naprawiaj zepsute sprzęty.
Aspekty planet: 9.52 trygon Księżyca ze Słońcem, 12.16 sekstyl Księżyca z Neptunem, 18.00 sekstyl Księżyca z Jowiszem, 22.59 koniunkcja Księżyca z Plutonem.

Wibracja dnia: Trójka
Wibracja Trójki sprzyja podejmowaniu odważnych decyzji. Jeśli coś cię irytuje, postaraj się to zmienić. Rewolucyjne pomysły wszystkim się dzisiaj spodobają.

Karta dnia: Ósemka Buław
Nie będziesz miał głowy do domowych spraw i obowiązków. Zrzuć je więc na innych domowników, a będziesz spokojny, że dom nie pogrąża się w chaosie.

6.05.2018, niedziela
Księżyc w znaku Koziorożca i Wodnika (od 16.48)
Lepiej odpocząć i znaleźć czas dla siebie, a także rozwijać się duchowo. Naucz się medytować i unikać stresu. Pij dużo płynów i zjedz zupę, organizm dobrze przyswaja węglowodany. Zrób depilację i piling, zadbaj o nogi, oczyszczaj organizm. Jeśli nie chcesz przytyć, jedz jabłka i surówki, zażywaj suplementy diety.
Aspekty planet: 8.19 koniunkcja Księżyca z Marsem, 15.48 kwadratura Księżyca z Uranem, 15.56 sekstyl Słońca z Neptunem.

Wibracja dnia: Czwórka
Czwórka to wibracja, która sprzyja refleksji. Dzisiaj możesz odkryć różne tajemnice, znaleźć rozwiązanie problemów. Dlatego zaufaj intuicji i poświęć czas na przemyślenia.

Karta dnia: XIV Umiarkowanie
Odkryj w sobie potrzebę artystycznej działalności, zainteresuj się nieznanym ci gatunkiem muzyki. Weź udział w warsztatach rozwijających twórcze myślenie.

Pozycje planet i świateł:
Słońce 9 o 36´ – 16 o 23´ Byka
Księżyc 9 o 07´ Skorpiona – 4 o 31´ Wodnika
Merkury 12 o 43′ – 20 o 45′ Barana
Wenus 6 o 27′ – 14 o 55′ Bliźniąt
Mars 22 o 58´ – 26 o 10´ Koziorożca
Jowisz  19 o 30′ – 18 o 37´ Skorpiona w retrogradacji
Saturn 9 o 02´ – 8 o 52´ Koziorożca w retrogradacji
Uran 29 o 08´ – 29 o 32´ Barana
Neptun 15 o 50′ – 16 o 00′ Ryb
Pluton 21 o 16′ – 21 o 14′ Koziorożca stacjonarny

Próżny kurs Księżyca:
1.05 od g. 4.55 do g. 17.19.
4.05 od g. 2.49 do g. 4.05.
6.05 od g. 15.48 do g. 16.48.

Udanego tygodnia!

Kurs „Tarot dla początkujących” VI-IX 2018

Warszawska Szkoła Astrologii i Tarota
Miłosławy Krogulskiej i Izabeli Podlaskiej-Konkel
zaprasza na

Internetowy kurs „Tarot dla początkujących”
VI – IX 2018

zaczynamy we wtorek 5 czerwca o g. 20:00
www.SzkolaAstrologii.pl/moodle

Kurs Tarot dla początkujących

Zapraszamy na internetowy kurs „Tarot dla początkujących” osoby, które chcą się nauczyć wróżyć i interpretować karty tarota. Kurs będzie też dobrą okazją dla tych, którzy pragną usystematyzować i pogłębić swoją wiedzę o tarocie. Kurs zawiera czternaście lekcji. Co tydzień uczestnicy dostają materiały w formie pisemnej, ćwiczenia sprawdzające oraz uczestniczą na żywo w dwugodzinnym wykładzie, który jest nagrywany i potem udostępniany uczestnikom kursu. Osoby, które odrobią ponad połowę prac domowych uzyskają „Dyplom tarocisty” wydawany przez naszą szkołę.

Kurs prowadzą: Miłosława Krogulska i Izabela Podlaska-Konkel.
Info: tel. +48-600-218-488, e-mail: iza.podlaska@gmail.com
Termin: VI-IX, startujemy od 5 czerwca, kurs zawiera 14 lekcji, wykłady odbywają się co tydzień we wtorki od 20:00 do 22:00 (są nagrywane i udostępniane uczestnikom)

Cena: 1400 zł płatna do 4.06.2018 na konto:
Albireo s.c. ul. Pruszkowska 29/259, Warszawa 02-119
mBank SA, nr konta: 39114020170000410205477296
z dopiskiem: “Tarot VI-IX”
Uwaga! Możliwe jest rozłożenie płatności na trzy raty. Można też zapłacić kartą lub przez Paypala. Osoby zainteresowane prosimy o kontakt na maila: iza.podlaska@gmail.com

Zapisy:
1) Wyślij zgłoszenie na kurs na e-mail: iza.podlaska@gmail.com
2) Załóż swoje osobiste konto na stronie szkoły www.szkolaastrologii.pl/moodle
nauczyciel dopisze cię do strony kursu tarota. Tam co tydzień będą pojawiać się materiały pisemne i testy sprawdzające wiedzę.
3) Opłać kurs do 4.06 (możliwa jest płatność w ratach, informacje znajdziesz powyżej)
4) W dniu rozpoczęcia kursu we wtorek 5.06.2018 dostaniesz maila z linkiem i hasłem do strony, na której odbywać się będą wykłady na żywo. Zaczynamy punktualnie o 20.00!

PLAN KURSU:
1. Wstęp do nauki tarota, jak pracować z kartami, którą talię wybrać, przesądy i zwyczaje dotyczące wróżenia. 2. Budowa tarota, najprostsze rozkłady.
3. Wstęp do wielkich arkanów, język kart, symbolika kolorów, jak doczytywać symbole.
4. Znaczenie wielkich arkanów od Głupca do Siły. Ćwiczenia prostych rozkładów.
5. Znaczenie wielkich arkanów od Sprawiedliwości do Umiarkowania.
6. Analiza charakteru i relacji w związkach za pomocą kart. Ćwiczenie rozkładów.
7. Znaczenie wielkich arkanów od Diabła do Świata. Sąsiedztwo kart.
8. Czas w tarocie. Jak uniknąć pułapek w prognozowaniu przyszłości.
9. Karty w pozycji zwykłej i odwróconej.
10. Struktura dworów i hierarchia kart. Dwór Buław.
11. Dwór Kielichów. Rozkłady na miłość.
12. Dwór Mieczy. Rozkłady na konflikt, analizę i rozwiązanie problemu.
13. Dwór Denarów. Rozkłady na pracę i zdrowie.
14. Karty dworskie. Rozkłady na różne okazje.

Uczestnicy kursu co tydzień będą ostawali następujące materiały do nauki:
– wykład w formie tekstu i pomoce naukowe,
– testy i prace domowe sprawdzające wiedzę,
– dwugodzinny wykład na żywo we wtorki od 20:00 do 22:00 czasu polskiego (wykłady będą archiwizowane i udostępniany tym uczestnikom, którzy nie mogą brać w nich udziału)
– w trakcie trwania kursu każdemu uczestnikowi przysługują dwie indywidualne konsultacje 30-minutowe z nauczycielem prowadzącym kurs.

Uczestnicy muszą posiadać:
– komputer z dostępem do internetu oraz mikrofon i głośniki lub słuchawki,
– konto e-mail do korespondencji.

Zapraszamy serdecznie

Izabela Podlaska i Miłosława Krogulska

Warszawska Szkoła Astrologii i Tarota

Horoskop tygodniowy 23-29.04.2018

Autorki: Izabela Podlaska-Konkel, Miłosława Krogulska

Przed nami dynamiczny tydzień. Wenus opuści we wtorek znak Byka i przejdzie do Bliźniąt. Warto planować podróże, zapisywać się na szkolenia, nawiązywać nowe znajomości. Księżyc powoli zmierza do pełni (która utworzy się na niebie w poniedziałek 30.04) i pomoże wszystkim, którzy wybierają się w podróż, mają ważne wystąpienia lub chcą szybko załatwić trudne sprawy. Warto współpracować z innymi i szukać trudno dostępnych informacji.

Horoskop tygodniowy

We wtorek 24.04 sekstyl Marsa z Jowiszem zmotywuje nas, aby zacząć dbać o kondycję, zacząć zdrowiej się odżywiać, poznać nowy sport lub aktywność ruchową, która pozwoli nam zrzucić zbędne kilogramy. Wenus wkracza do znaku Bliźniąt i wpłynie znacząco na nasze relacje osobiste. Postarajmy się być obiektywni w ocenie postępowania bliskich nam osób. Jeśli ktoś zrobi coś złego, nazwijmy rzecz po imieniu, a powstrzymamy go od popełnienia błędu.

W środę 25.04 kwadratura Merkurego z Saturnem ostrzega przed pomyłkami i opóźnieniami, ale sprzyja nauce, szczególnie języków obcych i śpiewu. Zadbajmy o wystrój przestrzeni, w której na co dzień przebywamy, a od razu poprawi się nam humor.

W czwartek 26.04 koniunkcja Marsa z Plutonem sprzyja zawodowym sukcesom. Bądźmy pracowici, a Mars pomoże nam szybko zdobyć nie tylko pochwały, ale też pieniądze. Raki i Wagi spotkają kogoś intrygującego.

W niedzielę 29.04 trygon Słońca z Saturnem skupi naszą uwagę na porządkach, robieniu poważnych i dalekosiężnych planów. Warto słuchać osób starszych i bardziej doświadczonych, dużo się dziś od nich nauczymy.

23.04.2018, poniedziałek
Księżyc w znaku Lwa
Czeka cię dzień pełen towarzyskich niespodzianek i związanego z nimi zamieszania. Ktoś przypomni sob obietnicach, jakie mu kiedyś złożyłeś. Nie daj się wykorzystywać, nawet w imię przyjaźni. Po południu wszystko uda się uporządkować i wyjaśnić. Połóż maseczkę z leczniczej glinki, zadbaj o skórę pleców, ćwicz na przyrządach.
Aspekty planet: 7.32 trygon Księżyca z Merkurym.

Wibracja dnia: Dwójka
Wibracja Dwójki pomaga dojść do porozumienia. Początek tygodnia sprzyja zebraniom i naradom. Odnawiaj dzisiaj ważne kontakty i pracuj nad naprawą różnych relacji.

Karta dnia: VII Rydwan
Będziesz bardzo ambitny i zdecydowany, jednak nie wszystko dziś uda się zrobić, bo ludzie będą cię rozpraszać. Mimo tego masz szansę na sukces, bo Rydwan pomaga postawić na swoim!

24.04.2018, wtorek
Księżyc w znaku Lwa i Panny (od 22.40)
Zadbaj o wygląd, podejmij decyzję o zmianie fryzury lub kup sobie coś nowego, dzięki czemu poczujesz się bardziej atrakcyjnie i młodo. Po południu uda się załatwić trudną sprawę. Nie obiecuj tylko zbyt wiele komuś, kogo dobrze nie znasz. Zadbaj o włosy, farbuj je i podcinaj, zrób peeling. Organizm potrzebuje więcej białka.
Aspekty planet: 5.44 kwadratura Księżyca z Jowiszem, 7.12 sekstyl Marsa z Jowiszem, 18.39 Wenus wkracza do znaku Bliźniąt, 20.39 trygon Księżyca z Uranem, 23.03 kwadratura Księżyca z Wenus.

Wibracja dnia: Trójka
Wibracja Trójki sprzyja każdemu, kto szuka nowych pomysłów na życie i karierę. Dziś można wpaść na innowacyjne pomysły. Zapisuj swoje przemyślenia, bo w przyszłości przyniosą ci zyski.

Karta dnia: III Cesarzowa
Przypomnij sobie o zaległych sprawach i niedotrzymanych obietnicach, teraz szybko wszystko nadrobisz. Dzień będzie bardzo pracowity. Warto też zadbać o urodę.

25.04.2018, środa
Księżyc w znaku Panny
Uda się rozwiązać zawodowe i techniczne problemy. W uczuciach będziesz zbyt krytyczny, uważaj, żeby kogoś nie obrazić. Udadzą się też zakupy i służbowe podróże. Rano bądź wieczorem biegaj lub uprawiaj nordic walking. Zadbaj o różnorodność na talerzu. Podcinaj i farbuj włosy, zrób głęboki piling całego ciała.
Aspekty planet: 7.16 trygon Księżyca ze Słońcem, 14.29 trygon Księżyca z Saturnem, 23.27 kwadratura Merkurego z Saturnem.

Wibracja dnia: Czwórka
Wibracja Czwórki pomoże mocno stanąć na nogach, uporządkować różne sprawy. Sprzyja wprowadzaniu w życie zdrowszych nawyków, a także różnym inwestycjom i oszczędnościom.

Karta dnia: XV Diabeł
Dzień sprzyja poważnym planom finansowym, wizytom w banku lub rozmowom z księgowym. Wieczorem wybierz się do kina lub na randkę.

26.04.2018, czwartek
Księżyc w znaku Panny
Będziesz pracowity i znajdziesz wiele zaległych spraw, z którymi trzeba natychmiast się uporać. Uważaj jednak, bo przez pośpiech możesz przegapić pewien istotny szczegół i całą pracę trzeba będzie zacząć od nowa. Dzień sprzyja znajdowaniu tanich ofert na wyprzedaży i krótki podróżom. Gorszy dzień na randki, zakupy, zaczynanie nowych spraw.
Aspekty planet: 2.04 opozycja Księżyca z Neptunem, 9.28 sekstyl Księżyca z Jowiszem, 11.46 trygon Księżyca z Marsem, 11.49 trygon Księżyca z Plutonem, 13.00 koniunkcja Marsa z Plutonem.

Wibracja dnia: Piątka
Wibracja Piątki szykuje nam różne rozrywki. Skorzystaj z nowych propozycji, baw się i odpoczywaj. Dobry dzień, aby być aktywnym i uprawiać sport. Byle dalej od nudy!

Karta dnia: I Mag
Będziesz w dobrym humorze, zapragniesz coś w swoim domu zmienić. Nowe wiadomości okażą się ciekawe i co najważniejsze prawdziwe.

27.04.2018, piątek
Księżyc w znakach Panny i Wagi (od 3.12)
Będziesz towarzyski, optymistyczny i ciekawy tego, co dzieje się u innych ludzi. Wszyscy będą bardziej rozmowni niż zwykle, różne służbowe spotkania będą się przeciągać. Układaj plany na następny tydzień, szukaj ważnych wiadomości w poradnikach i gazetach. Ktoś z przeszłości da o sobie znać i znajomość odżyje, jeśli szybko zareagujesz. Unikaj słodyczy i postaraj się pić więcej ziół.
Aspekty planet: 8.47 trygon Księżyca z Wenus, 19.21 kwadratura Księżyca z Saturnem, 22.16 opozycja Księżyca z Merkurym.

Wibracja dnia: Szóstka
Wibracja Szóstki zachęca do zajmowania się domem i rodziną. Dzisiaj rób porządki, idź na zakupy, ugotuj coś smacznego. Łatwiej będzie zakończyć różne konflikty i wyciszyć niepotrzebne dyskusje.

Karta dnia: II Kapłanka
Zadbaj dzisiaj o zdrowie i urodę, dzień sprzyja wizytom w spa lub u kosmetyczki. Po południu zwolnij tempa, unikaj ryzyka i kłótni.

28.04.2018, sobota
Księżyc w znaku Wagi
Wpadniesz dziś na kilka niezwykłych pomysłów. Te, które dotyczą kariery, zapisz koniecznie, bo przydadzą ci się w niedalekiej przyszłości. Pomysły, które dotyczą zabawy warto po południu wprowadzić w życie. Spotkania z przyjaciółmi będą bardzo udane. Zrób manicure i pedicure, idź do kosmetyczki, wykonuj zabiegi upiększające.
Aspekty planet: 17.18 kwadratura Księżyca z Plutonem, 19.16 kwadratura Księżyca z Marsem.

Wibracja dnia: Siódemka
Wibracja Siódemki sprzyja rozwojowi duchowemu. Dzisiaj możesz odkryć różne tajemnice, dlatego zaufaj intuicji i poświęć czas na swoje zainteresowania.

Karta dnia: XIV Umiarkowanie
Od ludzi będziesz oczekiwać pochwał i dowodów uznania. Zrobisz wiele, aby pokazać się komuś z jak najlepszej strony. Dzień sprzyja zawieraniu nowych znajomości.

29.04.2018, niedziela
Księżyc w znakach Wagi i Skorpiona (od 9.11)
Bądź uprzejmy dla ludzi i nie mieszaj się w rodzinne spory. Naucz się dystansu do siebie i innych, a oszczędzisz sobie nerwów. Zrób porządek w zdjęciach i rodzinnych pamiątkach. Podlej obficie rośliny. Oczyszczaj organizm, rób detoks warzywny lub sokowy, unikaj ostrych przypraw. Unikaj inwazyjnych zabiegów na skórę.
Aspekty planet: 7.31 opozycja Księżyca z Uranem, 12.03 trygon Słońca z Saturnem.

Wibracja dnia: Ósemka
Wibracja Ósemki sprzyja podsumowaniom tego, co udało się osiągnąć. Z optymizmem popatrz w przyszłość, bo dzisiaj wpadniesz na pomysł, jak uniknąć kłopotów i  rozwiązać finansowe kłopoty.

Karta dnia: IX Pustelnik
Nie przejmuj się marudzeniem niektórych krewnych, bo niedziela będzie udana. Idź na spacer, uprawiaj sport. Trzeba dzisiaj także trochę odpocząć i się pobawić.

Pozycje planet i świateł:
Słońce 2 º 47´- 9 º 36´ Byka
Księżyc 4 º 01´ Lwa – 9 º 07´ Skorpiona
Merkury 7 º 08′ – 12 º 43′ Barana
Wenus 27 º 56′ Byka – 6 º 27′ Bliźniąt
Mars 19 º 36´ – 22 º 58´ Koziorożca
Jowisz  20 º 20´ – 19 º 30′ Skorpiona w retrogradacji
Saturn 9 º 08´ – 9 º 02´ Koziorożca w retrogradacji
Uran 28 º 44´ – 29 º 08´ Barana
Neptun 15 º 39′ – 15 º 50′ Ryb
Pluton 21 º 17′ – 21 º 16′ Koziorożca stacjonarny

Próżny kurs Księżyca:
24.04 od g. 20.39 do g. 22.40.
26.04 od g. 11.49 do 27.04 do g. 3.12.
29.04 od g. 7.31 do g. 9.11.

Udanego tygodnia!

Horoskop tygodniowy 16-22.04.2018

Autorki: Izabela Podlaska-Konkel, Miłosława Krogulska

Przed nami dynamiczne wydarzenia. Słońce przemierza ostatnie stopnie znaku Barana, w którym utworzy nów z Księżycem na początku tygodnia. Nastawmy się na nowe sprawy, bądźmy otwarci na zmiany i zabierzmy się za kondycję i zdrowie.

W poniedziałek 16.04 nów Księżyca w znaku Barana  zmotywuje nas do kontaktu z ludźmi, wyjazdów i nauki. Warto rozmawiać, wyjaśniać problemy i nie odwracać się od tych, którzy potrzebują naszej rady i pomocy.

We wtorek 17.04 trygon Wenus z Plutonem  sprzyjać będzie zawieraniu długotrwałych sojuszy, podpisywaniu ważnych umów oraz rozsądnemu podejściu do wydatków i oszczędzaniu na realizację marzeń. Opozycja Wenus z Jowiszem sprzyja szybkim podróżom, niekonwencjonalnym pomysłom dogadywaniu się z młodymi ludźmi. Warto wysyłać CV i szukać lepszej pracy.

W środę 18.04 Saturn wchodzi w retrogradację i ostrzega, żeby nie robić wszystkiego na ostatnią chwilę, a tydzień będzie spokojny i udany. Trzymajmy się planu i nie unikajmy męczących obowiązków, a pokonamy trudności. Koniunkcja Słońca z Uranem może sprawić, że będziemy bardzo wrażliwi i przeczuleni na krytykę i ocenę. Nasze emocje mogą być wystawione na próbę, nie dajmy się wciągnąć w awanturę.

W piątek 20.04 o godzinie 5.12 czasu polskiego Słońce wchodzi do znaku Byka  i pomoże nam odzyskać stabilność finansową oraz skupić naszą uwagę na sprawach domu, rodziny i naszego majątku. Warto ubiegać się do kredyt i pożyczkę.

W niedzielę 22.04 Pluton wchodzi w retrogradację  i pomoże nam zyskać poparcie i przychylność osób, które więcej mogą i więcej wiedzą. Jeśli ktoś jest co coś winien, warto upominać się o zwrot długu i samemu spłacać finansowe zobowiązania.

Horoskop tygodniowy

16.04.2018, poniedziałek
Księżyc w znaku Barana i Byka (od 10.50)
Unikaj ryzyka i konfliktów, a po pracy zajmij się medytacją, jogą, sztuką, hobby. Warto bezinteresownie pomagać innym. Nów Księżyca sprzyja wprowadzaniu w życie nowych postanowień, a także generalnym porządkom w domu i pracy. Uzupełnij mikroelementy, jedz szpinak i warzywa liściaste, pij koktajle warzywne.
Aspekty planet: 3.57 koniunkcja Księżyca ze Słońcem, 7.59 koniunkcja Księżyca z Uranem.

Wibracja dnia: Czwórka
Wibracja Czwórki sprzyja dobrym pomysłom na oszczędzanie i lepsze gospodarowanie tym, co posiadasz. Dzisiaj zabierz się za rachunki i porządki, oraz zakupy.

Karta dnia: VI Kochankowie
Negocjuj, umawiaj się na spotkania, weź pod uwagę racje i argumenty partnera, wspólnika lub dziecka. Doceń to, że niektóre rzeczy robią za ciebie inni, a świat stanie się piękniejszy.

17.04.2018, wtorek
Księżyc w znaku Byka
Będziemy potrzebować oddechu od trudnych wyzwań i męczących spraw. Odpocznij, bo Księżyc sprzyja artystycznym wydarzeniom, randkom i podróżom w piękne miejsca. Zadbaj dzisiaj o swoje zdrowie i piękny wygląd, znajdź czas na sport lub spacer. Zjedz coś ciepłego, zamień mięso na soję, ciecierzycę lub soczewicę, unikaj słodyczy.
Aspekty planet: 2.37 trygon Księżyca z Saturnem, 8.59 opozycja Wenus z Jowiszem, 13.27 sekstyl Księżyca z Neptunem, 15.03 trygon Wenus z Plutonem, 15.48 trygon Księżyca z Marsem, 22.40 opozycja Księżyca z Jowiszem, 23.18 trygon Księżyca z Plutonem.

Wibracja dnia: Piątka
Wibracja Piątki sprzyja miłości. Dzisiaj nieśmiali nabiorą więcej odwagi, a zakochani będą mieli doskonałe pomysły na randki.

Karta dnia: I Mag
Wykorzystaj swój urok osobisty i przekonaj kogoś do siebie lub swoich pomysłów. Nie musisz wszystkiego o sobie opowiadać, w miłości zachowaj aurę tajemniczości.

18.04.2018, środa
Księżyc w znaku Byka i Bliźniąt (od 14.02)
Warto się skupić na zawodowych sprawach, bo aura sprzyja koncentracji i rozwiązywaniu problemów finansowych. Gorzej udadzą się randki i towarzyskie spotkania, nie będziemy chętni do zwierzeń. Zrób rachunki, sprzątaj kuchnię, łazienkę i różne zakamarki. Składaj podania o kredyt i dofinansowanie, zadbaj o swoje oszczędności, zakładaj lokatę.
Aspekty planet: 00.04 koniunkcja Księżyca z Wenus, 3.46 Saturn wchodzi w retrogradację, 16.00 koniunkcja Słońca z Uranem, 22.56 sekstyl Księżyca z Merkurym.

Wibracja dnia: Szóstka
Wibracja Szóstki przypomni ci rodzinnych sprawach. Nie zadręczaj się, że na coś brakuje czasu lub pieniędzy, tylko odpocznij i porozmawiaj z bliskimi osobami.

Karta dnia: XIII Śmierć
Nie odkładaj na później ważnych spraw. Poczujesz, że czas na poważną rozmowę z partnerem lub współpracownikiem. Od jej wyniku może zależeć twoja przyszłość.

19.04.2018, czwartek
Księżyc w znaku Bliźniąt
Możesz liczyć na starszych krewnych, pomogą ci w trudnej sprawie i podpowiedzą, jak postąpić. Jedz więcej warzyw i owoców, zrób gruntowne porządki w kuchni. Unikaj ryzyka i nowych inwestycji. Wymień zepsute żarówki, sprawdź elektrykę, oddaj sprzęty elektroniczne do naprawy.
Aspekty planet: 16.10 kwadratura Księżyca z Neptunem.

Wibracja dnia: Siódemka
Wibracja Siódemki sprawi, że będziemy dzisiaj bardziej skoncentrowani na swoich sprawach. Zainwestuj w swoje umiejętności, skoncentruj się na swoim hobby, zdobądź ciekawe wiadomości.

Karta dnia: XVII Gwiazda
Zadbaj o siebie, zwróć uwagę na swój wygląd. Idź do fryzjera, kup nowe ubranie, zacznij zadziwiać innych swoją urodą. W pracy ktoś wyciągnie do ciebie pomocną dłoń.

20.04.2018, piątek
Księżyc w znaku Bliźniąt i Raka (od 16.26)
Zadbaj o siebie, unikaj jedzenia w pośpiechu. Zrób porządki w papierach, gazetach i książkach. Księżyc sprawi, że będziesz niecierpliwy w kontaktach z ludźmi. Wieczór sprzyja osobom wytrwałym w miłości. Jedz głównie owoce i warzywa, unikaj niezdrowych tłuszczy i czekolady. Zadbaj o skórę dłoni, zrób manicure, idź na relaksujący masaż.
Aspekty planet: 5.12 Słońce wkracza do znaku Byka, 14.04 sekstyl Księżyca z Uranem, 17.15 sekstyl Księżyca ze Słońcem.

Wibracja dnia: Ósemka
Zabierz się za rachunki, rób zakupy, szukaj okazji do zarabiania pieniędzy. Wibracja Ósemki sprzyja rozwiązywaniu materialnych kłopotów, dzisiaj wpadniesz na dobre pomysły.

Karta dnia: VIII Siła
Pomóż osobie, która sama nie daje sobie rady z codziennymi sprawami. Twoje domowe zwierzę zapewni ci wiele rozrywek. Zrób badania okresowe, nie bagatelizuj osłabienia organizmu.

21.04.2018, sobota
Księżyc w znaku Raka
Możesz ulegać nastrojom i nie panować nad emocjami. Nie popadaj ze skrajności w skrajność, a atmosfera w domu będzie znośna. Dobrze zaplanuj porządki i nie rezygnuj z odpoczynku czy popołudniowego wyjścia. Organizm potrzebuje dużo zdrowych tłuszczów, jedz więcej sałatek doprawianych oliwą z pierwszego tłoczenia.
Aspekty planet: 2.41 kwadratura Księżyca z Merkurym, 7.49 opozycja Księżyca z Saturnem, 18.44 trygon Księżyca z Neptunem.

Wibracja dnia: Dziewiątka
Wibracja Czwórki sprzyja ważnym decyzjom, ale także wyplątywaniu się z umów, które nie przynoszą korzyści. Oszczędzaj czas i siły, postaraj się choć trochę odpocząć.

Karta dnia: XXI Świat
Przekonasz się, że jesteś o wiele więcej wart, niż sam przypuszczasz. Powiadom wszystkich o swoim sukcesie. Stań do konkursu, zagraj w totka, wypróbuj swoje szczęście.

22.04.2018, niedziela
Księżyc w znaku Raka i Lwa (od 19.08)
Spotkania rodzinne mogą upłynąć w gorącej atmosferze. Nie bierz do siebie wszystkiego, co usłyszysz na swój temat.  szukaj oszczędności, tnij zbędne koszty, wyrzucaj niepotrzebne papiery. Przejdź na zdrowszą dietę, unikaj podjadania i słodkich przekąsek. Zadbaj o oczy i skórę twarzy, zastosuj odżywcze maseczki.
Aspekty planet: 00.35 opozycja Księżyca z Marsem, 2.55 trygon Księżyca z Jowiszem, 4.20 opozycja Księżyca z Plutonem, 14.39 sekstyl Księżyca z Wenus, 16.57 kwadratura Księżyca z Uranem, 17.25 Pluton wchodzi w retrogradację, 23.45 Księżyc w kwadraturze ze Słońcem.

Wibracja dnia: Jedynka
Wibracja Jedynki sprawi, że poczujemy przypływ natchnienia i dobreho humoru. Będziemy żartować i flirtować. Pod jej wpływem niedziela będzie udana, nikt nie będzie chciał rozmawiać o starych nieporozumieniach.

Karta V Papież
Medytuj, odpoczywaj i zajmuj się ważnymi duchowymi sprawami. Postępuj zgodnie ze swoimi przekonaniami, nie naginaj reguł czy moralności do sytuacji, bo możesz stracić reputację.

Pozycje planet i świateł:
Słońce 25 º 57´ Barana – 2 º 47´ Byka
Księżyc 24 º 55´ Barana – 4 º 01´ Lwa
Merkury 4 º 48′ – 7 º 08′ Barana
Wenus 19 º 24′ – 27 º 56′ Byk
Mars 16 º 03´ – 19 º 36´ Koziorożca
Jowisz 21 º 06′ – 20 º 20´ Skorpiona w retrogradacji
Saturn 9 º 09´ – 9 º 08´ Koziorożca w retrogradacji
Uran 28 º 20´ – 28 º 44´ Barana
Neptun 15 º 26′ – 15 º 39′ Ryb
Pluton  21 º 17′ – 21 º 17′ Koziorożca stacjonarny

Próżny kurs Księżyca:
16.04 od g. 7.59 do g. 10.50.
18.04 od g. 00.04 do g. 14.02.
20.04 od g. 14.04 do g. 16.26.
22.04 od g. 16.57 do g. 19.08.

Udanego tygodnia!

Horoskop tygodniowy 9-15.04.2018

Autorki: Izabela Podlaska-Konkel, Miłosława Krogulska

W tym tygodniu Wenus i Mars skierują naszą uwagę na sprawy partnerskie. Warto zrobić porządek w sprawach uczuciowych, wyjaśnić nieporozumienia, pozbyć się fałszywych znajomych lub nie odpowiadać na zaczepki kogoś, kto od dawna gra nam na nerwach, bo kwadratura Słońca z Plutonem odradza zaostrzanie konfliktów. W niedzielę Merkury wychodzi z retrogradacji i zacznie znowu sprzyjać kupowaniu sprzętu elektronicznego i podpisywaniu ważnych umów.

W środę 11.04 trygon Wenus z Marsem sprzyja spotkaniom towarzyskim, ale i ostrzega nas przed szastaniem pieniędzmi i beztroskim podejściem do spraw majątkowych oraz bankowych. Bądźmy mili dla ludzi, bo złośliwa uwaga czy niepotrzebna krytyka mogą spowodować nieporozumienia, a nawet poważne kłótnie. Dobry czas na randkę w ciemno. Kwadratura Słońca z Plutonem  sprawi, że wszyscy będą się spieszyć, przez co łatwo będzie o kłótnie lub pomyłki. Niektórzy podejmą radykalne decyzje, postanowią zmienić całe swoje życie lub choćby wiosenne wyjazdowe plany.

W czwartek 12.04 sekstyl Wenus z Neptunem zapewni nam wzruszenia i emocje. Poczujemy chęć relaksu, odpoczynku i kontaktu z własnym wnętrzem. W weekend warto przeznaczyć na czytanie, słuchanie muzyki, medytację lub jogę.

W sobotę 14.04 sekstyl Jowisza z Plutonem sprzyja wyjazdom, spotkaniom biznesowym, sąsiedzkim plotkom i robieniu czegoś razem z rodziną i przyjaciółmi. Wysyłaj ważne listy i maile, wywiązuj się z zobowiązań. Sekstyl Marsa z Neptunem ostrzega nas przed konfliktem ze starszymi osobami. Uważajmy na słowa, wywiązujmy się ze zobowiązań, nie przemęczajmy organizmu, jeśli nie mamy dobrej kondycji.

W niedzielę 15.04 Merkury wychodzi z retrogradacji i zapewni nam duża porcję optymizmu, nowych znajomości i okazji do zaprezentowania się światu z lepszej strony. Warto szukać ofert biur podróży i tanich biletów.

Horoskop tygodniowy

9.04.2018, poniedziałek
Księżyc w znaku Koziorożca i Wodnika (od 8.49)
Od rana będziesz bardzo zajęty, dobrze więc wszystko zaplanuj. Dzień sprzyja podróżom, większym zakupom i rozpoczynaniu nowych spraw. Twoje pomysły okażą się trafne i spodobają się innym. Być może uda ci się wreszcie zakończyć stary konflikt. Dzień sprzyja zdawaniu testów, rozwiązywaniu zagadek i wyjaśnianiu spraw finansowych.
Aspekty planet: 4.39 kwadratura Księżyca z Uranem, 21.16 sekstyl Księżyca z Merkurym.

Wibracja dnia: 6
Wibracja Szóstki sprzyja rodzinie. Pomagajmy innym, dzielmy się doświadczeniem, dbajmy o ludzi, których kochamy. Także sąsiedzkie sprawy znajdą się w centrum uwagi. Uda się zawrzeć zgodę lub wreszcie coś ważnego wspólnie postanowić.

Karta dnia: X Koło Fortuny
Wyswobodzisz się z niewygodnej dla ciebie sytuacji, a twoja reputacja zostanie ocalona. Nie broń się przed zmianami, bo wyjdą ci tylko na dobre.

10.04.2018, wtorek
Księżyc w znaku Wodnika
Czeka cię udany dzień. Pociągać cię będą nowoczesne i odważne pomysły. Bądź ostrożny podczas rozmów ze starszymi osobami, bo mogą one źle zinterpretować twoje uwagi. Popołudnie sprzyja spotkaniom z przyjaciółmi. Księżyc ostrzega przed kłótniami i sporami. Zrób piling i depilację, podcinaj i farbuj włosy, idź na rower.
Aspekty planet: 9.56 kwadratura Księżyca z Wenus.

Wibracja dnia: 7
Wibracja Siódemki nastroi nas pozytywnie do nauki, negocjowania i współpracy z innymi ludźmi. To dobry dzień, aby poważnie porozmawiać z bliskimi o podziale obowiązków lub kogoś o coś ważnego poprosić.

Karta dnia: XIII Śmierć
Nie odkładaj na później ważnych spraw. Poczujesz, że czas na poważną rozmowę z partnerem lub współpracownikiem. Od jej wyniku może zależeć twoja przyszłość.

11.04.2018, środa
Księżyc w znaku Wodnika i Ryb (od 20.39)
Nie rób zakupów bez planu, bo wydasz więcej niż byś chciał. W miłości ostrożnie, dziś można nagle wyswobodzić się z toksycznych związków lub też spokojnie omówić ważne sprawy. Kończ niechciane sprawy. Jeśli chcesz z kimś zerwać, zrób to szybko. Zamykaj naczynka u kosmetyczki, zrób manicure i depilację, nałóż maskę na ciało.
Aspekty planet: 3.10 sekstyl Księżyca ze Słońcem, 4.09 kwadratura Księżyca z Jowiszem, 6.53 kwadratura Słońca z Plutonem, 8.02 trygon Wenus z Marsem, 16.55 sekstyl Księżyca z Uranem.

Wibracja dnia: 8
Wibracja Ósemki sprzyja udanym inwestycjom i zakupom. Dziś warto zawierać nowe znajomości, bo ludzie będą wobec siebie życzliwi i przyjaźni. Idealny dzień także na randkę lub większą imprezę.

Karta dnia: XX Sąd Ostateczny
Nie bądź sam ze swoimi problemami. Poproś o pomoc lub radę znajomych i rodzinę. Ktoś na pewno będzie miał pomysł, jak załatwić pewną trudną sprawę.

12.04.2018, czwartek
Księżyc w znaku Ryb
Unikaj poważnych zobowiązań i cięższych prac. Księżyc w znaku Ryb sprzyja relaksowi, kąpieli z dodatkiem aromatycznych olejków, masażom i słuchaniu muzyki. Skóra łatwo przyswaja dzisiaj maseczki i substancje odżywcze. Jedz dużo węglowodanów, unikaj ostrych potraw i kawy, a będziesz w formie przez cały dzień.
Aspekty planet: 14.17 sekstyl Księżyca z Saturnem, 18.26 sekstyl Wenus z Neptunem.

Wibracja dnia: 9
Wibracja Dziewiątki pomaga szybko zakończyć różne stare sprawy. Pod jej wpływem będziemy w refleksyjnym nastroju. To dobry dzień na poważne przemyślenia, medytację i oczyszczenie naszych myśli. Nie bądź tylko dla siebie zbyt surowy.

Karta dnia: XVII Gwiazda
Zadbaj o siebie, zwróć uwagę na swój wygląd. Idź do fryzjera, kup nowe ubranie, zacznij zadziwiać innych swoją urodą. W pracy ktoś wyciągnie do ciebie pomocną dłoń.

13.04.2018, piątek
Księżyc w znaku Ryb
Będziesz w dobrym nastroju. Dzień sprzyja niespodziewanym wiadomościom. Warto  zapytać kogoś ważnego o zdanie w nurtującej cię sprawie. Wieczorem pomóż bliskiej osobie. Księżyc daje nadzieję na powrót relacji, które z różnych powodów się skończyły. Zadbaj o stopy, wymocz je w soli, zrób pedicure, unikaj inwazyjnych zabiegów.
Aspekty planet: 00.28 sekstyl Księżyca z Marsem, 2.08 koniunkcja Księżyca z Neptunem, 2.56 sekstyl Księżyca z Wenus, 13.16 sekstyl Księżyca z Plutonem, 13.27 trygon Księżyca z Jowiszem.

Wibracja dnia: 1
Wibracja Jedynki sprawi, że będziemy optymistyczni i pomysłowi. Warto wybrać się do kina, poczytać dobra książkę, odpocząć z przyjaciółmi.

Karta dnia: XXI Świat
Warto planować dalekiej podróże, umawiać się z przyjaciółmi, poszerzać swoje horyzonty. Uda się doprowadzić trudną sprawę do szczęśliwego końca.

14.04.2018, sobota
Księżyc w znaku Ryb i Barana (od 5.25)
Wybierz się na dłuższy spacer, zorganizuj niespodziankę dla sympatycznych przyjaciół.
Księżyc pomaga w realizowaniu ambitnych planów i pomoże ci pokonać nieprzyjazne osoby. Organizm potrzebuje więcej witamin i soli mineralnych. Poprawiaj kondycję, ćwicz na przyrządach, zadbaj o skórę wokół oczu.
Aspekty planet: 11.58 sekstyl Jowisza z Plutonem, 14.11 koniunkcja Księżyca z Merkurym, 19.27 sekstyl Marsa z Neptunem, 22.01 kwadratura Księżyca z Saturnem.

Wibracja dnia: 2
Wibracja Dwójki sprzyja ciekawym dyskusjom z innymi ludźmi. Na problemy popatrz pod innym niż zwykle kątem. Dzisiaj poszukuj głębszego sensu w tym, co się wszystkim przydarza.

Karta dnia: XIX Słońce
Ktoś dostarczy ci wiele radości i dużo wrażeń. Bądź odważny i śmiało realizuj ryzykowne plany. Dla samotnych szansa na gorący romans.

15.04.2018, niedziela
Księżyc w znaku Barana
Nie warto siedzieć bezczynnie. Aura skłania do ruchu i czynnego odpoczynku. Organizm potrzebuje więcej białka, unikaj jednak zbyt ostrych przypraw, bo przegrzejesz organizm i narazisz się na przeziębienie. Księżyc podburza cię do kłótni i sporów, bądź więc opanowany. Wieczorem nie ufaj plotkom. Ktoś mógł coś źle usłyszeć i niepotrzebnie zrobić wiele zamieszania wokół zwyczajnej sprawy.
Aspekty planet: 9.45 kwadratura Księżyca z Marsem, 11.20 Merkury wychodzi z retrogradacji, 19.36 kwadratura Księżyca z Plutonem.

Wibracja dnia: 3
Wibracja Trójki otwiera nas na nowe pomysły i nieznane idee. Dzisiaj chętnie zwiedzimy nieznane miejsca, skosztujemy egzotycznych potraw i łatwo znajdziemy sympatycznych znajomych.

Karta dnia: XV Diabeł
Coś lub ktoś może zmącić twój spokój, ale i pomóc wyjść z marazmu. Odrobina rozrywki poprawi ci humor!

Pozycje planet i świateł:
Słońce 19 º 05´ – 25 º 57´ Barana
Księżyc 26 º 38´ Koziorożca – 24 º 55´ Barana
Merkury 6 º 34′ – 4 º 48′ Barana w retrogradacji
Wenus 10 º 49′ – 19 º 24′ Byka
Mars 12 º 23´ – 16 º 03´ Koziorożca
Jowisz  21 º 47´ – 21 º 06′ Skorpiona w retrogradacji
Saturn 9 º 05´ – 9 º 09´ Koziorożca
Uran 27 º 56´ – 28 º 20´ Barana
Neptun 15 º 13′ – 15 º 26′ Ryb
Pluton 21 º 14′ – 21 º 17′ Koziorożca

Próżny kurs Księżyca:
9.04 od g. 4.39 do g. 8.49.
11.04 od g. 16.55 do g. 20.39.
13.04 od g. 13.27 do 14.04 do g. 5.25.

Udanego tygodnia!