Miesięczne archiwum: Kwiecień 2019

Horoskop tygodniowy 29.04-5.05.2019

Autorki: Izabela Podlaska-Konkel, Miłosława Krogulska

Przed nami spokojny tydzień. Nów Księżyca w znaku Byka sprzyja odpoczynkowi, zacieśnianiu relacji, wizytom i zajmowaniu się hobby.

We wtorek 30.04 Saturn wchodzi w ruch wsteczny i ostrzega przed błędami. Bądźmy ostrożni w podróży, zbyt duża prędkość na drodze lub nie sprawdzone hamulce mogą sprawić nam wiele kłopotów.

W środę 1.05 Merkury w sekstylu z Marsem i kwadraturze z Saturnem pomoże nam uporać się z rodzinnymi obowiązkami i znaleźć czas na swoje hobby, odpoczynek, wiosenny spacer. W czwartek 2.05 kwadratura Merkurego z Plutonem skłoni nas do większego wysiłku i stawiania spraw na ostrzu noża. Szybko uporamy się z konkretnymi obowiązkami, ale na długie filozoficzne dyskusje nie będziemy mieć ochoty.

W piątek 3.05 trygon Merkurego z Jowiszem sprawi, że spotkania upłyną w miłej atmosferze. Nie zabraknie śmiechu, rozrywek i życzliwości. Osoby samotne mogą poznać dzięki pośrednictwu przyjaciół kogoś wyjątkowego. W sobotę 5.05 opozycja Marsa z Jowiszem sprzyja fizycznej i sportowej aktywności.

W niedzielę 5.05 nów Księżyca w znaku Byka sprzyja cieszeniu się życiem i refleksjom na temat zdobywania większych pieniędzy, zabezpieczenia sobie materialnego bezpieczeństwa i rozwijania artystycznych talentów.

Horoskop tygodniowy

29.04.2019, poniedziałek
Księżyc w znakach Wodnika i Ryb (od 00.11)
To dobry dzień aby zacząć realizować ambitne plany. Wiele spisanych dziś marzeń ziści się szybciej, niż sądzisz. Nie jedz pikantnych potraw, pij dużo wody, jedz owoce i warzywa, a organizm wróci do równowagi. Unikaj nadmiernego wysiłku, pływaj, wykonuj relaksacyjne ćwiczenia. Księżyc pomoże ci zrozumieć kogoś, z kim trudno ci się dogaduje. Unikaj inwazyjnych zabiegów kosmetycznych.
Aspekty planet: 06.02 sekstyl Księżyca z Uranem, 18.34 sekstyl Księżyca ze Słońcem.

Karta dnia: As Buław
Nadrabiaj zaległości, podsuwaj innym dobre pomysły, szukaj sprzymierzeńców do walki o podwyżkę lub dodatkowe zlecenie.

30.04.2019, wtorek
Księżyc w znaku Ryb
Będziemy serdeczni, wyrozumiali, ale na pracy i obowiązkach trudno się będzie skupić. Unikaj ryzyka i konfliktów, zajmij się medytacją, jogą, sztuką. Warto bezinteresownie pomagać innym. Wspieraj słabszych i zadbaj o bliskie osoby, które nie radzą sobie z trudnościami. Regeneruj siły, unikaj nadmiernego wysiłku, nie przeciążaj wzroku. Łatwiej zrezygnujesz z cukru, zaczynaj oczyszczanie organizmu. Pamiętaj o rozliczeniu rocznym.
Aspekty planet: 02.54 Saturn wchodzi w retrogradację, 12.32 koniunkcja Księżyca z Neptunem, 16.22 kwadratura Księżyca z Marsem, 17.33 sekstyl Księżyca z Saturnem, 22.47 sekstyl Księżyca z Plutonem, 23.57 kwadratura Księżyca z Jowiszem.

Karta dnia: 0 Głupiec
Nie planuj niczego, bądź spontaniczny i nie ograniczaj się w niczym. Rób to, na co masz ochotę i nie oglądaj się na plany innych.

1.05.2019, środa
Księżyc w znakach Ryb i Barana (od 12.23)
Księżyc sprawi, że będziemy towarzyscy i otwarci na problemy innych. Łatwo będzie zawierać nowe znajomości, uczyć się, podróżować. Randki i kulturalne wydarzenia miną w dobrej atmosferze. Zakupy w internecie będą udane. Szukaj wyprzedaży wycieczek oraz przecen biletów lotniczych. Nadmiar energii wyładuj w sporcie lub na długim spacerze.
Aspekty planet: 8.37 sekstyl Merkurego z Marsem, 10.49 kwadratura Merkurego z Saturnem.

Karta dnia: Piątka Kielichów
Dzień przyniesie wyjaśnienie pewnej rodzinnej sprawy związanej z młodszymi dziećmi lub krewnymi.

2.05.2019, czwartek
Księżyc w znaku Barana
Zapragniesz towarzystwa odpowiedzialnych i zaufanych osób. Bałagan może skutecznie wyprowadzić cię z równowagi. Zamiast się na wszystkich złościć, zabierz się za porządki! Popołudnie sprzyja udanym zakupom i gotowaniu ulubionych potraw. Organizm potrzebuje dużo białka i ruchu fizycznego, idź więc na spacer lub rower, zabierz rodzinę na wycieczkę.
Aspekty planet: 16.39 koniunkcja Księżyca z Wenus, 23.51 kwadratura Merkurego z Plutonem.

Karta dnia: Piątka Mieczy
Wypatruj nowych wiadomości, przygotuj się na zmianę planów. Pewna cenna informacja pomoże ci dostosować się do zmieniających się okoliczności.

3.05.2019, piątek
Księżyc w znakach Barana i Byka (od 22.17)
Bądź dokładny i unikaj pośpiechu, bo łatwo będzie coś ważnego przegapić. Ludzie będą energiczni, ale też niecierpliwi i mniej wyrozumiali dla innych. Dobry dzień na wizytę u przyjaciół i nadrabianie towarzyskich zaległości. W sprawach rodzinnych korzystne wiadomości. Unikaj przegrzania organizmu, pij dużo wody mineralnej, zastosuj krem z filtrem, jeśli się opalasz.
Aspekty planet: 4.16 kwadratura Księżyca z Saturnem, 5.58 trygon Merkurego z Jowiszem, 6.21 sekstyl Księżyca z Marsem, 9.16 kwadratura Księżyca z Plutonem, 10.06 trygon Księżyca z Jowiszem, 10.47 koniunkcja Księżyca z Merkurym.

Karta dnia: Ósemka Buław
Zaczniesz być doceniany i chwalony. Twój zapał i energia bardzo wzrosną. Popołudnie przeznacz na porządki i spotkania z ważnymi dla ciebie osobami.

4.05.2019, sobota
Księżyc w znaku Byka
Zakończmy konflikty i zróbmy coś dobrego dla innych. Dzień sprzyja odpoczynkowi i dobrym pomysłom na spędzenie wolnego czasu. Zajmij się swoim hobby, idź na randkę lub zorganizuj grilla dla rodziny, przyjaciół i sąsiadów. Osoby wysportowane będą miały dziś dużo sił i zapału do treningu i bicia własnych rekordów. Zjedz dobrej jakości białko, ciepłe potrawy wzmocnią twój organizm.
Aspekty planet: 4.15 koniunkcja Księżyca z Uranem.

Karta dnia: XII Wisielec
Nie będziesz miał głowy do domowych spraw i obowiązków. Zrzuć je więc na innych domowników, a będziesz spokojny, że dom nie pogrąża się w chaosie.

5.05.2019, niedziela
Księżyc w znaku Byka
Nów Księżyca w znaku Byka nastroi nas łagodnie do świata. Możliwe są nagłe zmiany ustalonych wcześniej planów. Ktoś może się wtrącać w twoje sprawy, dlatego lepiej pilnować sekretów i trzymać się z daleka od ludzi, których nie lubimy. Dzień sprzyja zabiegom kosmetycznym, zrywaniu niechcianych znajomości, wyrzucaniu starych rzeczy.
Aspekty planet: 00.45 koniunkcja Księżyca ze Słońcem, 8.01 sekstyl Księżyca z Neptunem, 12.22 trygon Księżyca z Saturnem, 17.10 trygon Księżyca z Plutonem, 23.56 opozycja Marsa z Jowiszem.

Karta dnia: XIV Umiarkowanie
Odkryj w sobie potrzebę artystycznej działalności, zainteresuj się nieznanym ci gatunkiem muzyki. Weź udział w warsztatach rozwijających twórcze myślenie.

Próżny kurs Księżyca:
28.04 od g. 11.43 do 29.04 do g. 00.11.
30.04 od g. 23.57 do 1.05 do g. 12.23.
3.05 od g.10.47 do g. 22.17.
5.05 od g. 17.10 do 6.05 do g. 05.39.

Udanego tygodnia!

Horoskop tygodniowy 22-28.04.2019

Autorki: Izabela Podlaska-Konkel, Miłosława Krogulska

Tydzień będzie obfitował w niespodzianki i ciekawe wydarzenia. W pierwszej połowie koniunkcja Słońca z Uranem sprawi, że wiele nowych spraw i ludzi pojawi się w naszym życiu. W drugiej połowie będziemy trochę wolniej reagować na zmiany i propozycje, a nawet podejmować nielogiczne decyzje pod wpływem kwadratury Marsa z Neptunem.

We wtorek 23.04 koniunkcja Słońca z Uranem sprzyja szybkim podróżom, niekonwencjonalnym pomysłom dogadywaniu się z młodymi ludźmi. Warto wysyłać CV i szukać lepszej pracy.

W środę 24.04 Pluton wchodzi w retrogradację i pomoże nam uporać się z uciążliwymi i czasochłonnymi obowiązkami. Nie spóźniajmy się dziś do pracy czy szkoły, bo nasz niedociągnięcia będą w tym tygodniu surowo oceniane.

W sobotę 27.04 kwadratura Marsa z Neptunem może sprawić, że będziemy bardzo wrażliwi i przeczuleni na krytykę i ocenę. Nasze emocje mogą być wystawione na próbę, nie dajmy się wciągnąć w awanturę.

Horoskop tygodniowy

22.04.2019, poniedziałek
Księżyc w znaku Strzelca
Mimo wolnego dnia bądź aktywny. Będziesz bardzo zdecydowany i uparty. Na wszelki wypadek unikaj osób, za którymi nie przepadasz, nawet jeśli będzie to sąsiad czy krewny. Dzień sprzyja dobrym pomysłom na pomnożenie gotówki. Warto zastanowić się chwilę nad wakacyjnymi planami. Joga lub spacer to najlepsza dziś forma relaksu.
Aspekty planet: 05.18 trygon Księżyca z Merkurym, 20.34 opozycja Księżyca z Marsem.

Wibracja dnia: 2
Wibracja Dwójki pomaga umacniać ważne relacje. Nie żałuj też czasu, jaki spędzisz z bliskimi. Możecie się dogadać w ważnych sprawach, zakończyć niepotrzebne dyskusje i spory.

Karta dnia: XX Sąd Ostateczny
Dzień okaże się sympatyczny, ale na wszelki wypadek nie słuchaj plotek i nie przejmuj się zbytnio cudzym narzekaniem. Odpoczywaj i rozmawiaj na ważne rodzinne tematy.

23.04.2019, wtorek
Księżyc w znaku Strzelca
Warto dziś wychodzić z domu, być aktywnym, brać udział w rodzinnych zebraniach i ważnych spotkaniach. Księżyc sprzyja nawiązywaniu nowych znajomości i dobrym pomysłom na wyjazdy lub zakupy. Idź na aerobik, warto ćwiczyć w grupie, będzie wesoło! Unikaj stawiania sprawy na ostrzu noża, łatwo będzie o kłótnię.
Aspekty planet: 01.06 koniunkcja Słońca z Uranem, 02.03 kwadratura Księżyca z Neptunem, 13.43 koniunkcja Księżyca z Jowiszem.

Wibracja dnia: 3
Wibracja Trójki sprawi, że poczujemy przypływ optymizmu. Dzieci i artyści będą dzisiaj tworzyć zaskakujące i niezwykłe dzieła. Popołudnie to idealny dzień na towarzyskie spotkania lub randki.

Karta dnia: IV Cesarz
Będziesz odważny, ambitny i niecierpliwy. Zainteresujesz się przedsięwzięciami, które wymagają refleksu i mocnych nerwów. Dziś łatwo uporasz się z tym, co innym ludziom sprawia kłopot lub trudność.

24.04.2019, środa
Księżyc w znakach Strzelca i Koziorożca (od 00.49)
Księżyc nie sprzyja nowym zadaniom. Lepiej odpoczywaj i trzymaj się sprawdzonych planów. Uważaj podczas podróży czy rachunków, bo możliwe są zguby i pomyłki. Gorszy dzień na randki i towarzyskie spotkania. Lubie nie będą dla siebie wyrozumiali, dlatego nie proś dzisiaj o pożyczki czy przysługi. Możesz robić drobne domowe porządki.
Aspekty planet: 05.46 trygon Księżyca z Uranem, 08.02 trygon Księżyca ze Słońcem, 09.11 kwadratura Księżyca z Wenus, 20.13 kwadratura Księżyca z Merkurym, 20.47 Pluton wchodzi w retrogradację.

Wibracja dnia: 4
Czwórka przypomina o pieniądzach i zakupach. Dzisiaj wszyscy będą patrzeć na swoje zyski, więc lepiej być ostrożnym podczas zawodowych spotkań, samemu pilnować swoich interesów.

Karta dnia: XIV Umiarkowanie
Bądź ostrożny i bardziej przewidujący. Dzień nie sprzyja sprawom, które wymagają ryzykownych posunięć i przebywania wśród obcych ludzi. Po południu zarezerwuj więcej czasu na odpoczynek, sztukę i filmy.

25.04.2019, czwartek
Księżyc w znaku Koziorożca
Zabierz się energicznie do pracy, ktoś zmobilizuje cię do większej aktywności, a nawet rywalizacji, która na dobre ci wyjdzie. Postaraj się jeść tylko zdrowe rzeczy, daj żołądkowi i wątrobie odpocząć. Wietrz mieszkanie, spaceruj i wycieraj kurze, a szybko uporasz się z porządkami. Umawiaj się na wizyty lekarskie, dobry dzień na przegląd zębów.
Aspekty planet: 11.21 sekstyl Księżyca z Neptunem, 16.33 koniunkcja Księżyca z Saturnem, 21.47 koniunkcja Księżyca z Plutonem.

Wibracja dnia: 5
Piątka to wibracja miłości. Sprzyja szalonym randkom, nowym znajomościom, kreatywnym pomysłom. Kto zajmuje się sztuką, ten może liczyć na przypływ natchnienia.

Karta dnia: XVII Gwiazda
Będziesz w dobrym humorze. Na wiele trudnych spraw i konfliktowych sytuacji popatrzysz z dystansu. Nie odmawiaj dziś pomocy osobom, które mają do ciebie zaufanie. Dzięki serdeczności i wyrozumiałości zyskasz nowych przyjaciół.

26.04.2019, piątek
Księżyc w znakach Koziorożca i Wodnika (od 11.27)
Czeka cię pracowity dzień. Zdobędziesz uznanie szefa czy ważnej osoby dzięki punktualności i przestrzeganiu zasad. Uważaj jednak, aby nie być zbyt krytycznym wobec nowych pomysłów. Popołudnie sprzyja trosce o kondycję i zdrowie. Tematów do poważnych przemyśleń dostarczy ci rozmowa z dietetykiem, prawnikiem lub lekarzem.
Aspekty planet: 16.56 kwadratura Księżyca z Uranem.

Wibracja dnia: 6
Szóstka to wibracja zgodnej współpracy. Dziś warto zakończyć konflikty, w spokojny sposób wyjaśnić różne rodzinne lub sąsiedzkie nieporozumienia.

Karta dnia: I Mag
Chętnie opowiesz wszystkim o swoich nowych pomysłach. Bądź jednak czujny, uprzejmy i bardzo taktowny. Dzień sprzyja zaskakującym spotkaniom i wiadomościom, przez które będziesz musiał zmienić niektóre stare plany.

27.04.2019, sobota
Księżyc w znaku Wodnika
Nie ulegnij presji obowiązków i wsłuchaj się w potrzeby swojego organizmu. Dzięki dobremu planowaniu uda ci się przeprowadzić skuteczną kurację, a twoje zdrowie się poprawi. Wykonuj ćwiczenia siłowe, idź na siłownię lub graj w gry. Nie udzielaj pożyczek, bo długo nie zobaczysz pieniędzy z powrotem. Księżyc sprzyja krótkim podróżom.
Aspekty planet: 00.18 kwadratura Księżyca ze Słońcem, 02.58 sekstyl Księżyca z Wenus, 15.03 kwadratura Marsa z Neptunem, 16.34 sekstyl Księżyca z Merkurym.

Wibracja dnia: 7
Siódemka to wibracja intelektualnych poszukiwań. Znajdź dzisiaj czas na sprawy ducha, odprawiaj oczyszczające rytuały, szukaj wyjaśnienia zagadek i tajemnic.

Karta dnia: II Kapłanka
Podyskutujesz z przyjaciółmi o swoich najnowszych spostrzeżeniach. Przy okazji ktoś udzieli ci rady, która okaże się niezwykle cenna. Zastanów się też w jaki sposób możesz rozwijać swoje umiejętności.

28.04.2019, niedziela
Księżyc w znaku Wodnika
Niedziela sprzyja spotkaniom z przyjaciółmi, sztuce i randkom. Po południu Księżyc uczyni nas wyrozumiałymi i serdecznymi, dlatego warto przebywać z ludźmi i rozmawiać o uczuciach. Za domowe obowiązki trudno się będzie zabrać, nie obiecuj sobie, że uporządkujesz szafy lub szuflady. Lepiej odpocząć i znaleźć czas dla siebie, a także rozwijać się duchowo.
Aspekty planet: 00.10 trygon Księżyca z Marsem, 11.43 sekstyl Księżyca z Jowiszem.

Wibracja dnia: 8
Ósemka to wibracja zdobywania większej gotówki. Dlatego dzisiaj szukaj pomysłów na inwestycje, oszczędności i lokaty. Także w pracy warto rozmawiać z rodziną o finansowych planach i większych wydatkach.

Karta dnia: 0 Głupiec
Dziś łatwo nadrobisz różne zaległości. Bądź jednak ostrożny podczas omawiania ważnych spraw. Nie pozwól się poganiać i krytykować. Chwila nieuwagi może kosztować cię trochę dodatkowej pracy.

Pozycje planet:
Słońce 01 º 35´ – 08 º 24´ Byka
Księżyc 04 º 31´ Strzelca – 00 º 54´ Ryb
Merkury 06 º 11′ – 16 º 38′ Barana
Wenus 01 º 36′ – 10 º 05′ Barana
Mars 14 º 19′ – 18 º 53´ Bliźniąt
Jowisz 24 º 09′ – 23 º 50′ Strzelca w retrogradacji
Saturn 20 º 28´ – 20 º 31´ Koziorożca
Uran 02 º 28´ – 02 º 52´ Byka
Neptun 17 º 46′ – 17 º 58′ Ryb
Pluton 23 º 09′ – 23 º 09′ Koziorożca w retrogradacji

Próżny kurs Księżyca:
23.04 od g. 13.43 do 24.04 do g. 00.49.
25.04 od g. 21.47 do 26.04 do g. 11.27.
28.04 od g. 11.43 do 29.04 do g. 00.11.

Udanego tygodnia!