Miesięczne archiwum: maj 2019

Horoskop tygodniowy 27.05-2.06.2019

Autorki: Izabela Podlaska-Konkel, Miłosława Krogulska

Słońce w znaku Bliźniąt zapewni nam wiele dobrych pomysłów na spędzanie wolnego czasu i rozwój osobisty. Będziemy pomysłowi i kreatywni, coś ważnego nie ujdzie naszej uwadze, dzięki czemu zyskamy w sprawach zawodowych. Opozycja Merkurego z Jowiszem sprzyja zaczynaniu nowych spraw.

W czwartek 30.05 sekstyl Wenus z Neptunem sprzyja zakochanym i osobom, które rozwijają artystyczne pasje. Neptun w Rybach nie lubi ekstremalnych zachowań i sprzyja równowadze w relacjach towarzyskich i rodzinnych. Kwadratura Merkurego z Neptunem sprzyja nawiązywaniu przyjaźni, flirtów i gorących romansów. Przygotujmy się na towarzyskie i romansowe przygody. Warto wysyłać romantyczne wiadomości i umawiać się na randki.

W piątek 31.05 trygon Wenus z Saturnem ostrzega przed błędami i pomyłkami, bądźmy uważni i na spokojnie podchodźmy do trudnych spraw. Opozycja Merkurego z Jowiszem sprzyja zawodowym sprawom, wysyłaniu ważnych wiadomości, planowaniu podróży i kupowaniu samochodów, rowerów itp. Warto dziś zrobić coś dla swojej kariery.

Horoskop tygodniowy

27.05.2019, poniedziałek
Księżyc w znakach Wodnika i Ryb (od 8.07)
Księżyc sprzyja dobrym pomysłom na uporanie się z kłopotami, pomaganiu innym, opiece nad rodziną, nabieraniu sił. Mimo tego uważaj, łatwo będzie zaspać lub spóźnić się na ważne spotkania. W domu rób drobne porządki, a po południu idź na zakupy lub zajmij się swoim hobby. Warto się wyspać i zregenerować siły, możesz iść na basen lub do sauny.
Aspekty planet: 17.01 sekstyl Księżyca z Uranem, 18.33 kwadratura Księżyca ze Słońcem, 22.06 trygon Księżyca z Marsem.

Wibracja dnia: 8
Wibracja Ósemki przypomni nam o pieniądzach. Nie można zawsze być bezinteresownym! Poproś dziś o zwrot starych długów, pożyczonych kiedyś książek i płyt. Niech twoje rzeczy wrócą na swoje miejsce.

Karta dnia: XXII Głupiec
Poczujesz, że wszystko jeszcze przed tobą. Zawieraj nowe znajomości, szukaj lepszej pracy, bo masz szansę na szybko sukces.

28.05.2019, wtorek
Księżyc w znakach Ryb i Barana (od 20.31)
Bądź dokładny i unikaj pośpiechu, bo łatwo będzie coś ważnego przegapić. Ludzie będą energiczni, ale też niecierpliwi i mniej wyrozumiali dla innych. Dbaj o siebie i nie przesadzaj z uprawianiem sportów. Zainteresuj się medycyną naturalną, zacznij się lepiej i zdrowiej odżywiać. Dzięki temu wzmocnisz swój organizm i uodpornisz się na choroby.
Aspekty planet: 10.07 kwadratura Księżyca z Merkurym, 13.51 sekstyl Księżyca z Wenus, 21.38 koniunkcja Księżyca z Neptunem.

Wibracja dnia: 9
Wibracja Dziewiątki pomaga pozbyć się zaległości. Odpowiedz dzisiaj na zaległe listy, a po pracy zadzwoń do starych znajomych. Dobry dzień na większe domowe porządki.

Karta dnia: VI Kochankowie
Nie rób wszystkiego sam, znajdź pomocników lub  wspólnika, razem będzie raźniej i łatwiej pokonywać trudności i wyzwania, jakie może przed tobą postawić los.

29.05.2019, środa
Księżyc w znaku Barana
Księżyc w znaku Barana sprzyja ambitnym zadaniom, ale ludzie są niecierpliwi i atmosfera może być nerwowa. Wydarzenia biec będą szybko, bo nikt nie będzie chciał czekać na innych. Organizm domaga się więcej białka, dostarcz mu go w postaci zdrowych orzechów, pestek słonecznika i roślin strączkowych. Nawadniaj organizm, spaceruj.
Aspekty planet: 11.51 sekstyl Księżyca ze Słońcem, 13.30 kwadratura Księżyca z Marsem.

Wibracja dnia: 1
Wibracja Jedynki sprawi, że będziemy otwarci na ryzykowne pomysły. Spotykaj się z ludźmi, a przede wszystkim zapomnij o kompleksach! Jedynka pozwala z optymizmem spojrzeć na trudne sprawy.

Karta dnia: XII Wisielec
Czas odpocząć i przestać się wszędzie spieszyć. Zacznij cenić swój czas, nie rozmieniaj go na drobne. Bądź cierpliwy, a uzyskasz to, czego pragniesz.

30.05.2019, czwartek
Księżyc w znaku Barana
Księżyc sprawi, że postanowisz zacząć sportowy tryb życia. Zapiszesz się na aerobik lub basen. Jedz suplementy, dostarcz organizmowi niezbędne witaminy. Miej się na baczności, jeździj ostrożnie i z zapiętymi pasami, nie forsuj swoich sił, bo planety mogą negatywnie wpłynąć na twoje zdrowie. Unikaj kłótni przy rodzinnym stole. Kwadratura Merkury w kwadraturze z Neptunem podpowiada, aby zaufać intuicji. Sekstyl Wenus z Neptunem sprzyja randkom w ciemno.
Aspekty planet: 03.22 kwadratura Merkurego z Neptunem, 10.02 sekstyl Księżyca z Merkurym, 11.16 kwadratura Księżyca z Saturnem, 13.21 trygon Księżyca z Jowiszem, 17.07 kwadratura Księżyca z Plutonem, 18.49 sekstyl Wenus z Neptunem.

Wibracja dnia: 2
Wibracja Dwójki sprzyja współpracy. Pomagajmy innym, dzielmy się doświadczeniem, dbajmy o ludzi, których kochamy. Uda coś ważnego wspólnie postanowić lub zrobić.

Karta dnia: XIX Słońce
Uwolnij twórczą energię, bądź odważny i forsuj swoje rozwiązania, zadziw bliskich swoimi pomysłami, a osiągniesz powodzenie.

31.05.2019, piątek
Księżyc w znaku Byka
Szybko reaguj na zmiany pogody, a jeśli ktoś kicha, to trzymaj się od niego z daleka. Możesz łatwiej łapać różne infekcje, zwłaszcza po południu. Nie przesadzaj też z intensywnością ćwiczeń, dzisiaj korzystniej jest ćwiczyć w grupie lub w parach. Zakładaj lokaty, odłóż trochę pieniędzy na wakacje. Zakładaj konto bankowe, ubiegaj się o dotacje. Opozycja Merkurego z Jowiszem pomoże ci zdobyć ważne informacje i załatwić urzędowe sprawy. Trygon Wenus z Saturnem sprzyja podtrzymywaniu relacji i zawieraniu zgody.
Aspekty planet: 05.11 opozycja Merkurego z Jowiszem, 15.26 koniunkcja Księżyca z Uranem, 17.26 trygon Wenus z Saturnem.

Wibracja dnia: 3
Wibracja Trójki nastroi nas pozytywnie do współpracy z innymi ludźmi. To dobry dzień, aby poważnie porozmawiać z bliskimi o podziale obowiązków lub kogoś o coś poprosić. Imprezy, wyjazdy i randki będą bardzo udane.

Karta dnia: VIII Sprawiedliwość
Staraj się być obiektywny, nie ulegaj zbyt łatwo ani pozytywnym, ani negatywnym emocjom. Wprowadź w swoje życie więcej porządku.

1.06.2019, sobota
Księżyc w znaku Byka
Warto zwrócić większą uwagę na zdrowie, dietę i styl życia. Różne złe przyzwyczajenia mogą odbić się na kondycji całej rodziny. Zadbaj o gardło i nie pij zimnych napojów.   Układaj nowe plany, szukaj możliwości oszczędzania. Nie pożyczaj komuś, kto już kiedyś miał problem ze spłaceniem pożyczki. Wieczorem odezwij się do znajomych, zorganizuj spotkanie.
Aspekty planet: 01.48 sekstyl Księżyca z Marsem, 17.14 sekstyl Księżyca z Neptunem, 19.12 trygon Księżyca z Saturnem, 21.55 koniunkcja Księżyca z Wenus.

Wibracja dnia: 1
Wibracja numer: 1. Wibracja Jedynki przynosi odkrywcze pomysły. Jednak uważajmy i nie inwestujmy pod wpływem emocji, bo nawet rewolucyjne plany wymagają dokładnego przemyślenia.

Karta dnia: III Cesarzowa
Odpocznij i niczym się nie martw, niech inni zabiegają o twoją uwagę czy względy. Poczuj, że zasługujesz na odrobinę luksusu, nie żałuj sobie na przyjemności.

2.06.2019, niedziela
Księżyc w znakach Byka i Bliźniąt (od 13.47)
Księżyc sprzyja sprawom towarzyskim i aktywności intelektualnej. Wydarzenia biec będą bardzo szybko, ludzie będą ciekawscy i zmienni. Dzisiaj liczą się dobre i sympatyczne relacje z innymi. Warto umawiać się na spotkania i załatwiać sprawy, które zależą od czyjegoś uznania. Odpoczywaj i przyjmuj gości.
Aspekty planet: 00.52 trygon Księżyca z Plutonem.

Wibracja dnia: 2
Wibracja Dwójki sprzyja współpracy z innymi ludźmi, a także godzeniu się z wrogami.  Staniemy się otwarci na prośby i sugestie. W samotności nie będziemy czuli się dobrze. Warto wybrać się do kina razem z przyjaciółmi.

Karta dnia: I Mag
Ktoś zaintryguje cię na tyle, że będziesz w stanie zmienić swoje plany, żeby się do niego dostosować. W miłości zachowaj aurę tajemniczości, nie zdradzaj swoich sekretów.

Pozycje planet:
Słońce 05 º 26´ – 12 º 09´ Bliźniąt
Księżyc 8 º 49´ Ryb – 6 º 52´ Bliźniąt
Merkury 12 º 07′ Bliźniąt – 26 º 31′ Bliźniąt
Wenus 14 º 05′ – 22 º 37′ Byka
Mars 7 º 00′ – 11 º 30´ Raka
Jowisz 21 º 18′ – 20 º 27′ Strzelca w retrogradacji
Saturn 19 º 57´ – 19 º 38´ Koziorożca w retrogradacji
Uran 04 º 25´ – 04 º 46´ Byka
Neptun 18 º 33′ – 18 º 38′ Ryb
Pluton 22 º 55′ – 22 º 48′ Koziorożca w retrogradacji

Próżny kurs Księżyca:
28.05 od g. 06.20 do g. 20.31.
30.05 od g. 17.07 do 31.05 do g. 06.42.
2.06 od g.00.52 do g. 13.47.

Udanego tygodnia!

Horoskop tygodniowy 20-26.05.2019

Autorki: Izabela Podlaska-Konkel, Miłosława Krogulska

Nadchodzący tydzień będzie obfitował w dużo towarzyskich atrakcji. Zdobędziemy ciekawe informacje, odbędziemy pouczające podróże i spotkania. Słońce i Merkury znajdą się w znaku Bliźniąt, a to sprzyja poszerzaniu horyzontów, nauce i nawiązywaniu znajomości.

We wtorek 21.05 Słońce opuści znak Byka i wejdzie do znaku Bliźniąt. Dostaniesz wielki zastrzyk planetarnej energii i na zapas pomyśl, co z nią zrobisz. Wyznacz bliskim ważne zadania, zmobilizuj leni do pracy, znajdź czas na swoje sprawy i nie ulegaj namowom i wpływom innych ludzi. We wtorek również Merkury opuści znak Byka i wejdzie do znaku Bliźniąt, gdzie zrobi koniunkcję ze Słońcem. Czas sprzyja wysyłaniu ofert, zamawianiu nowych reklam, odświeżeniu strony internetowej oraz większej aktywności w mediach społecznościowych.

W środę 22.05 sekstyl Marsa z Uranem. Zrób coś nowego i zaskakującego, nie planuj drobiazgowo całego dnia, zdaj się na los i podążaj za głosem serca, a coś ciekawego cię dzisiaj spotka. Ktoś doceni twoją pracę, możesz nawet dostać propozycję, która zmieni bieg twojej kariery lub polepszy obecną pozycję.

W niedzielę 26.05 kwadra Księżyca w znaku Ryb sprawi, że uda nam się mówić o uczuciach tak, żeby nikogo nie zranić. To idealny dzień na wyjaśnianie rodzinnych spraw, odpoczynek w kameralnym gronie, planowanie wakacyjnego wypoczynku.

Horoskop tygodniowy

20.05.2019, poniedziałek
Księżyc w znaku Strzelca
Warto się skupić na zawodowych sprawach, bo aura sprzyja koncentracji i rozwiązywaniu problemów finansowych. Gorzej udadzą się randki i towarzyskie spotkania, nie będziemy chętni do zwierzeń. Zrób rachunki, sprzątaj kuchnię, łazienkę i różne zakamarki. Składaj podania o kredyt i dofinansowanie, zadbaj o swoje oszczędności, zakładaj lokatę.
Aspekty planet: 12.31 kwadratura Księżyca z Neptunem, 19.04 koniunkcja Księżyca z Jowiszem.

Wibracja dnia: 1
Wibracja Jedynki sprzyja zmianom wcześniejszych planów. Postarajmy się tylko unikać kłótni. Jedynka sprawia, że każdy za wszelką cenę chce postawić na swoim.

Karta dnia: Czwórka Kielichów
Początek tygodnia będzie na tyle pełen wrażeń, że zdążysz zapomnieć o nudzie. Przestaniesz marudzić i zajmiesz się nowymi sprawami.

21.05.2019, wtorek
Księżyc w znakach Strzelca i Koziorożca (od 9.56)
Podejdź do wszystkiego poważnie, dzisiaj przez zaniedbanie lub lekceważenie wiele spraw może się skomplikować. Rób rachunki, szukaj oszczędności, upominaj się o zwrot długów. Dobrze dogadasz się z urzędnikami, przełożonymi oraz starszymi osobami. Dobry dzień na rozpoczynanie diety, rzucanie nałogów, ograniczanie słodyczy. Słońce i Merkury wchodzą do znaku Bliźniąt i utworzą na niebie koniunkcję, co pomaga nawiązywać relacje i zdobywać przydatne informacje.
Aspekty planet: 09.59 Słońce wkracza do znaku Bliźniąt, 12.51 Merkury wkracza do znaku Bliźniąt, 15.06 koniunkcja Słońca z Merkurym, 16.34 opozycja Księżyca z Marsem, 17.42 trygon Księżyca z Uranem.

Wibracja dnia: 2
Wibracja Dwójki sprzyja współpracy z innymi ludźmi, a także godzeniu się z wrogami.  Staniemy się otwarci na prośby i sugestie. W samotności nie będziemy czuli się dobrze. Warto wybrać się do kina razem z przyjaciółmi.

Karta dnia: Ósemka Buław
Zaczniesz być doceniany i chwalony. Twój zapał i energia do pracy bardzo wzrosną. Popołudnie przeznacz na porządki i spotkania z ważnymi osobami.

22.05.2019, środa
Księżyc w znaku Koziorożca
Zadbaj o dietę, zwróć uwagę na żołądek. Twoją kondycję i urodę doskonale wspomogą pierwiastki i sole mineralne. Ćwicz i spaceruj na świeżym powietrzu. Dbaj o odpoczynek i zanim podejmiesz radykalną decyzję o zmianie diety czy sposobu leczenia, skonsultuj się ze specjalistą. W sprawach finansowych lepiej poradzić się księgowej. Unikaj podejmowania ryzykownych decyzji zawodowych. Sekstyl Marsa z Uranem sprzyja aktywności fizycznej i zajmowaniu się sprzętami elektronicznymi.
Aspekty planet: 00.58 trygon Księżyca z Wenus, 16.46 sekstyl Marsa z Uranem, 21.13 sekstyl Księżyca z Neptunem.

Wibracja dnia: 3
Wibracja Trójki sprzyja zdobywaniu wiadomości. Popatrzmy jak inni ludzie podchodzą do trudnych spraw, szukajmy inspiracji w sztuce i literaturze. Sięgnij po prasę i zajrzyj na specjalistyczne fora internetowe.

Karta dnia: Czwórka Denarów
W miłości bądź ostrożniejszy i mniej odważny. Uspokój się i zacznij żyć własnym rytmem. Nie wydzwaniaj do partnera lub rodziny co pięć minut, daj mu odpocząć.

23.05.2019, czwartek
Księżyc w znakach Koziorożca i Wodnika (od 19.49)
Księżyc sprzyja aktywnemu spędzaniu czasu. Warto ruszyć się w odwiedziny, do kina, na krótką wycieczkę lub zakupy. Planety zapowiadają ważne wydarzenia w sferze finansów i spraw zawodowych. Aura sprzyja nowym znajomościom, dobrej zabawie, aktywnemu odpoczynkowi. Łatwo będzie zawierać nowe znajomości. Zabiegi kosmetyczne będą dziś mniej bolesne, a skóra szybciej się goić.
Aspekty planet: 00.22 koniunkcja Księżyca z Saturnem, 05.57 koniunkcja Księżyca z Plutonem.

Wibracja dnia: 4
Wibracja Czwórki sprawi, że będziemy chcieli załatwić mnóstwo spraw. Jednak urzędnicy i ważne osoby mogą być uparci lub nie mieć dla nas czasu! Lepiej zachować spokój i dystans, a najlepiej zająć się swoim hobby.

Karta dnia: Piątka Mieczy
Wypatruj nowych wiadomości, przygotuj się na zmianę planów. Pewna cenna informacja pomoże ci dostosować się do zmieniających się okoliczności.

24.05.2019, piątek
Księżyc w znaku Wodnika
Lepiej dzisiaj odpocząć, zająć się własnymi sprawami, zamiast zaczynać nowe przedsięwzięcia. Do pracy czy nauki sportu trudno się będzie zmusić. Udadzą się za to zakupy, podróże będą ciekawe. Księżyc w Wodniku sprzyja kontaktom z młodszymi osobami. Odnów stare przyjaźnie, poproś o pomoc w nauce kogoś mądrzejszego.
Aspekty planet: 00.48 trygon Księżyca ze Słońcem, 04.16 kwadratura Księżyca z Uranem, 08.00 trygon Księżyca z Merkurym, 18.17 kwadratura Księżyca z Wenus.

Wibracja dnia: 5
Wibracja Piątki przyniesie dobre pomysły, ale pod warunkiem, że nie będziemy myśleć tylko o sobie samych. Otwórzmy się na innych, posłuchajmy, co mają do powiedzenia. Dobre rady okazać się mogą bardzo cenne, także w sprawach związanych z biznesem.

Karta dnia: Rycerz Kielichów
Ktoś przypomni ci o dawnej miłości lub znajomości, która była dla ciebie bardzo ważna. Zadzwoń, rozmowa pomoże zagoić rany.

25.05.2019, sobota
Księżyc w znaku Wodnika
Będziesz bardziej pracowity, a nawet polubisz samotność. Zabierz się za trudne sprawy, postaraj się być punktualny i opanowany. Lepiej jednak nie prosić o pomoc, bo wszyscy będą bardzo oficjalni, a mniej wyrozumiali dla innych ludzi. Dzień sprzyja za to dbaniu o urodę i zdrowie. Wieczorne spotkania udadzą się, jeśli będą w kameralnym gronie.
Aspekty planet: 14.50 sekstyl Księżyca z Jowiszem.

Wibracja dnia: 6
Wibracja Szóstki sprzyja rodzinnym sprawom. Warto porozmawiać z krewnymi, a nawet podjąć próbę zakończenia różnych sporów i konfliktów. Wieczorne imprezy i randki będą udane.

Karta dnia: 0 Głupiec
Nie planuj niczego, bądź spontaniczny i nie ograniczaj się w niczym. Rób to, na co masz ochotę i nie oglądaj się na plany innych.

26.05.2019, niedziela
Księżyc w znakach Wodnika i Ryb (od 8.07)
Dzień przyniesie nam nowe wyzwania, którym bez problemu sprostamy. Będziemy weseli i towarzyscy. Wieczór bardzo sprzyja randkom, a samotnym łatwiej będzie zawrzeć nowe znajomości. Organizm domaga się więcej węglowodanów. Oszczędzaj nogi, masuj łydki, rób ćwiczenia rozciągające mięśnie. Wieczorem spotkaj się z przyjaciółmi.
Aspekty planet: 17.01 sekstyl Księżyca z Uranem, 18.33 kwadratura Księżyca ze Słońcem, 22.06 trygon Księżyca z Marsem.

Wibracja dnia: 7
Wibracja Siódemki sprzyja rozwojowi duchowemu. Poczujemy się znudzeni codziennymi obowiązkami i chętnie od nich uciekniemy. Szukaj dzisiaj nowego hobby, nowej inspiracji i towarzystwa ludzi, którzy cię pozytywnie inspirują.

Karta dnia: XIV Umiarkowanie
Nie ryzykuj, nie wydawaj za dużo, zajmij się domowymi sprawami i ciesz się ostatnim dniem weekendu. Ktoś sprawi ci miłą niespodziankę.

Pozycje planet:
Słońce 28 º 43´ Byka – 05 º 26´ Bliźniąt
Księżyc 12 º 40´ Strzelca – 8 º 49´ Ryb
Merkury 26 º 50′ Byka – 12 º 07′ Bliźniąt
Wenus 05 º 35′ – 14 º 05′ Byka
Mars 02 º 30´ – 7 º 00′ Raka
Jowisz  22 º 05′ – 21 º 18′ Strzelca w retrogradacji
Saturn 20 º 12´ – 19 º 57´ Koziorożca w retrogradacji
Uran 04 º 03´ – 04 º 25´ Byka
Neptun 18 º 26′ – 18 º 33′ Ryb
Pluton 23 º 00′ – 22 º 55′ Koziorożca w retrogradacji

Próżny kurs Księżyca:
20.05 od g. 19.04 do 21.05 do g. 9.56.
23.05 od g. 5.57 do g. 19.49.
25.05 od g. 14.50 do 26.05 do g. 8.07.

Udanego tygodnia!